سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

apadana34

عضو جدید
سلام
برای اینکه فایلتون فقط قابل خوندن (read only) باشه ، در زمان ذخیره در کادر save as از گزینه tools گزینه general option رو انتخاب کنید و بعد تیک گزینه Read only recommended رو بزنید.

ممنون . انوقت چطور می شه گزینه پرینت را غیر فعال کرد که کسی هم نتونه از روش پرینت بگیره؟

فاطمه_برق

عضو جدید
سلام بچه ها.
چند روزيه وقتي كامپيوترم رو روشن ميكنم صدا ميده.(خيلي زياد)
فك كنم از فنش باشه.
نميدونم چيكارش كنمم.
اگه ميشه راهنماييم كنين كه درستش كنم.
ميخوام اگه بشه تو خونه درستش كنم و ديگه نيازي نباشه ببرم بيرون كه درستش كنم.
اگه ميشه راهنماييم كنين.
ممنون ميشم.

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها.
چند روزيه وقتي كامپيوترم رو روشن ميكنم صدا ميده.(خيلي زياد)
فك كنم از فنش باشه.
نميدونم چيكارش كنمم.
اگه ميشه راهنماييم كنين كه درستش كنم.
ميخوام اگه بشه تو خونه درستش كنم و ديگه نيازي نباشه ببرم بيرون كه درستش كنم.
اگه ميشه راهنماييم كنين.
ممنون ميشم.
سیستم منم همینجوریه اگه میخواین تو خونه باهاش تا کنید سعی کنید بیشتر جای خنک باهاش کار کنید
به احتمال زیاد خمیر سیلیکون فن تموم شده و دیگه نمیتونه به اون اندازه اول خنک کنه و مجبوره بیشتر بچرخه

فاطمه_برق

عضو جدید
سیستم منم همینجوریه اگه میخواین تو خونه باهاش تا کنید سعی کنید بیشتر جای خنک باهاش کار کنید
به احتمال زیاد خمیر سیلیکون فن تموم شده و دیگه نمیتونه به اون اندازه اول خنک کنه و مجبوره بیشتر بچرخه

آخه اصلا هم داغ نميكنه.
خنكه.
اون وقت بايد چيكارش كنم؟راهكارش چيه كه درست بشه؟؟:(

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
ازوقتی دوباره ویندوزموعوض کردم(7)نرم افزاردانلودمنیجرکه نصب میکنم بعدکرک کردنش وقتی که سیستم خاموش روشن بشه دوباره ازم میخادکرکش کنم واین پیغام میده.

جدیدا یاهو میلمو باز میکنم صفحه مانیتورم خاموش روشن میشه واین پیغامو میده .کارت گرافیکم مشکل داره؟

رضاکلاته

عضو جدید
سلام دوستان چندوقت پیش این سوال روپرسیدم ولی متاسفانه کسی جواب نداد خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.
آنتی ویروسم اسمارت سکیوریتی 5ه گاهی اوقات خودبه خود شروع به اسکن سیستم میکنه وسرعت سیستم رو وحشتناک کم میکنه بطوریکه هیچ برنامه ای رونمی تونم باز کنم اعصاب برام نگذاشته چکار کنم که خود به خود اسکن نکنه؟ برای توضیح بیشتر عکس مربوطه رو میگذارم .چرخش آیکن آنتی ویروس حالمو گرفته.kh.jpg

رضاکلاته

عضو جدید
سلام دوستان چندوقت پیش این سوال روپرسیدم ولی متاسفانه کسی جواب نداد خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید.
آنتی ویروسم اسمارت سکیوریتی 5ه گاهی اوقات خودبه خود شروع به اسکن سیستم میکنه وسرعت سیستم رو وحشتناک کم میکنه بطوریکه هیچ برنامه ای رونمی تونم باز کنم اعصاب برام نگذاشته چکار کنم که خود به خود اسکن نکنه؟ برای توضیح بیشتر عکس مربوطه رو میگذارم .چرخش آیکن آنتی ویروس حالمو گرفته.

F@tima s332

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنتی ویروسم اسمارت سکیوریتی 5ه گاهی اوقات خودبه خود شروع به اسکن سیستم میکنه وسرعت سیستم رو وحشتناک کم میکنه بطوریکه هیچ برنامه ای رونمی تونم باز کنم اعصاب برام نگذاشته چکار کنم که خود به خود اسکن نکنه؟ برای توضیح بیشتر عکس مربوطه رو میگذارم .چرخش آیکن آنتی ویروس حالمو گرفته.مشاهده پیوست 189161

setup/enter advance setup/tools/system update/no update

ptmehdi

عضو جدید
سلام دوستان......یه سوال دارم: از بین تبلت لنوو یوگا و لپ تاپ G510 کدوم بهتره ؟؟؟بیشتر برای برنامه نویسی و کارهای مرتبط به شبکه هست؟؟؟ممنون میشم جواب بدین...راستش لپ تاپ ندارم و تازه دانشجوی کامپیوتر شدم .....

SuPpOrTeR

عضو جدید
سلام دوستان......یه سوال دارم: از بین تبلت لنوو یوگا و لپ تاپ G510 کدوم بهتره ؟؟؟بیشتر برای برنامه نویسی و کارهای مرتبط به شبکه هست؟؟؟ممنون میشم جواب بدین...راستش لپ تاپ ندارم و تازه دانشجوی کامپیوتر شدم .....
سلام
صد در صد لپ تاپ ! مخصوصا حالا که به جمع دانشجوهای کامپیوتر اضافه شدید تبلت اصلا جوابگو نیست !

masoodxl

عضو جدید
سلام
پسوردم یادم رفته!!!
چکار کنم؟؟؟
ویندوز سون دارم.لطفاً راهنمایی کنید.متشکرم.

Hst_cs

عضو جدید
سلام
من نرم افزار ImTOO Video رو دانلود کردم از اینجا : http://soft98.ir/multi-media/edit-video/2133-ImTOO-Video-Editor.html

کرکش رو هم انجام دادم ولی بعد اینکه به اینترنت وصل شدم نرم افزار از کار افتاد.الان هم اومدم unistall کردم و پوشه نصب تو درایو c رو هم حذف کردم و دوباره نصبش کردم کار نمیکنه. چه پوشه ی دیگه ای رو باید حذف کنم تا unistall کامل بشه ؟؟

سوال دیگم اینکه ممنون میشم یکی برام توضیح بده کرک کردن صحیح چه شکلیه؟ چون من همیشه با این نرم افزارهایی که کرک دارند همین مشکل رو دارم.
کاری که من انجام میدم اینکه فایل کرک رو در محل نصب نرم افزار کپی میکنم.

masoodxl

عضو جدید
سلام
از موقعیکه بلوتوث لپتاپم رو نصب کردم
دیگه نمیتونم از مای کامپیوتر وارد درایور گوشیم بشم!!!
لطفا راهنمایی بفرمایید.متشکرم.

این تصویر تغییر اندازه داده شده است. برای مشاهده تصویر کامل روی این جایگاه کلیک کنید. تصویر اصلی دارای اندازه 1024x600 می باشد.

nnadaff

عضو جدید
سلام
پسوردم یادم رفته!!!
چکار کنم؟؟؟
ویندوز سون دارم.لطفاً راهنمایی کنید.متشکرم.
سلام
برای شکستن پسورد ورود به کاربری ویندوز 7 مراحل زیر را انجام دهید:
1.DVD ویندوز ۷ را در داخل درایو کامپیوتر قرار داده و با restart نمودن سیستم، آن را از روی DVD راه اندازی کنید.
2 .پس از بالا آمدن صفحه نصب ویندوز، دکمه Next را زده و در پنجره بعدی، گزینه Repair your computer را انتخاب نمایید.
3.در پنجره باز شده، پس از انتخاب سیستم عامل، دکمه Next را زده و در صفحه بعدی، بر روی گزینه Command Prompt کلیک کنید.
4.پس از اجرا شدن برنامه cmd، باید از فایلی که قرار است برای ورود به ویندوز دستکاری شود، در محل دیگری نسخه پشتیبان بگیرید. برای انجام این کار، دستور زیر را تایپ کنید:
copy c:\windows\system32\sethc.exe c

5.حالا فقط کافی است که فایل اجرایی cmd را کپی کنید. برای این کار، از دستور زیر استفاده نمایید:

copy c:\windows\system32\cmd.exe c:\windows\system32\sethc.exe

6
.حال برنامه cmd را بسته، دکمه Restart را از پنجره جاری، انتخاب نموده و اجازه دهید تا به صورت عادی، ویندوز بارگذاری شود. هنگامی که صفحه خوش آمد گویی و در خواست کلمه عبور را مشاهده کردید، دکمه Shift صفحه کلید را ۵ مرتبه بفشارید تا پنجره command prompt در حالت مدیر سیستم، نمایش داده شود.

7.هم اکنون، زمان تغییر کلمه عبور ویندوز است. بنابراین، دستور زیر را تایپ کنید:
net user administrator NewPassword

توجه داشته باشید که به جای کلمه administrator، باید نام کاربری ویندوز و به جای NewPassword، رمز عبور جدیدی که می خواهید جایگزین پسورد فعلی شود را تایپ نمایید.**​
8.سپس برنامه cmd را بسته و با کلمه عبور جدیدی که داده اید، وارد ویندوز شوید. به همین راحتی!​
9.در آخر هم باید فایل اصلی sethc.exe را که از آن نسخه پشتیبان گرفته اید، جایگزین فایل فعلی نمایید. برای انجام این کار، دوباره سیستم را از روی DVD ویندوز راه اندازی کرده و زمانی که بعد از قسمت Repair your computer پنجره cmd نمایش داده شد، دستور زیر را برای جایگزینی آن تایپ کنید:
copy c:\sethc.exe c:\windows\system32\sethc.exe
10.در نهایت، برای اعمال تغییرات، لازم است که سیستم دوباره راه اندازی شود.

masoodxl

عضو جدید
سلام
فرق سرویس پک،ویندوز 7 با دو در چیه؟؟؟
الان جدیدترین سرویس پک واسه ویندوز 7چیه؟؟؟مرسی

masoodxl

عضو جدید
سلام
مدتی هست که از طریق نرم افزار یاهو مسنجر قادر به اد کردن کسی نیستم!!!
لطفاً راهنمایی بفرمایید.متشکرم.

nnadaff

عضو جدید
کسی کمک نمیکنه؟

سلام
من که این مشکل رو نداشتم ولی ظاهرا مشکل خیلیهاست . من یک جستجویی کردم ،
برید روی یک سیستمه دیگه امتحان کنید به طوری که ریجستری مربوط به یاهو رو حدف کنید با این دستور --- >
start --> Run -> regedit
و کلمه yahoo رو سرچ کنید و تمام رجیستری مربوطه رو حذف کنید
انشالا مشکلتون بر طرف میشه //
موفق باشید

Kaulitz

کاربر فعال
سلام. دوستان یه سوال داشتم

کسی می دونه چطوری می تونم توی word از صفحه ی 4 به بعد شماره گذاری کنم؟

یعنی صفحه 4 بشه صفحه ی 1.

3صفحه اول شماره صفحه نداشته باشن

ممنون میشم راهنماییم کنین.

mamad-i

عضو جدید
سلام دوستان من هنگامی که vlc player اجرا می کنم 80 تا 90 درصد cpu رو اشغال می کنه و سیستمو کند می کنه وقتی که میبندمش بازم در processers تسک منیجر باقی می مونه و همون درصد از cpu رو اشغال می کنه در صورتی که قبلا این مشکلو نداشتم ممنون میشم راهنمایی کنید

F_Teractor

عضو جدید
مشکل در آپدیت ویندوز ویستا لپ تاپ hp

مشکل در آپدیت ویندوز ویستا لپ تاپ hp

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیران سایت باشگاه مهندسان ایران یک راست میرم سر اصل مطلب و عذر خواهی میکنم بابت نحوه نواشتاری
پدرم چند سال پیش یک لپ تاپ خرید با مارک hp که ویندوز ویستا تازه وارد بازار شده بود و روی این لپ تاپ نصب هست خلاصه بعد از این همه مدت سیستم به شدت ویروسی هست و امکان عوض کردن ویندوز رو هم ندارم چون دی وی دی رایت آن خراب شده و چند جا بردم که گفتن درست نمیشود به هر حال من خواستم این لپ تاپ رو راه بندازم تا دوباره قابل استفاده باشهف اول خواستم ویندوز رو آپدیت کنم ولی فک کنم فایلی که باعث آپدیت ویندوز میشه از سیستم پاک شده یا ویروس ها نمیزارن که اجرا شود اگر آن فایل حذف شده باشد باید چیکار کنم تو رو خدا کمک کنید از دوستان هم هر کسی بلد بود بگه ممنون منتظر جوابتهاتون هستم عزیزان:cry::gol::cry::gol:

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام. دوستان یه سوال داشتم

کسی می دونه چطوری می تونم توی word از صفحه ی 4 به بعد شماره گذاری کنم؟

یعنی صفحه 4 بشه صفحه ی 1.

3صفحه اول شماره صفحه نداشته باشن

ممنون میشم راهنماییم کنین.

سلام دوست عزیز . سوالتون رو در جای مناسب باید می پرسیدید ولی من پاسخ میدم:

برای اینکار باید ابتدا یک pagebreak ایجاد کنید

مراحل زیر رو ادامه بده

یک - به صفحه 4 برو

دو - از منوی page layout گزینه page break سپس next page رو انتخاب کن

سه - از منوی insert،page number و سپس گزینه formay page number رو انتخاب کن و ازکادر پائین گزینه start at = 1 را انتخاب کن.

چهار - مجددا از منوی insert،page number و سپس حالتی که میخوای شماره صفحه دیده بشه رو انتخاب کن

در این حالت تو دو بخش مجزا شماره صفحه میبینی و حالا کافیه بری و اونقسمت اول، شماره صفحه ها رو remove کنید

موفق باشید. http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

hiden93

عضو جدید
سلام دوستان
من اینترنتم مشکل داشت زنگ زدم مخابرات گفتن باید DNS مودم و عوض کنی، عوض کردم حالا گوشیم مشکل پیدا کرده و برنامه های گوشیم بدون ف ی ل ت ر شکن کار نمیکنه !!!
راهی هست بتونم درستش کنم ؟

software eng

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام خدمت شما دوست عزیز.

فرق سرویس پک های ویندوز ها در اینست که یک سری تغییرات در کد ویندوز داده شده و ویندوز بهبود پیدا کرده و اصلاح شده و ورژن جدید اون با نام های سرویس پک 1 و 2 و... ارائه میشه.برای مثال ویندوز XP دارای سرویس پک های 1 و 2 و 3 هست.

برای ویندوز 7 فعلا سرویس پک 1 موجوده و سرویس پک دیگه ای ارائه نشده

software eng

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
اگر روی لپ تاپ 32 بیتی ویندوز 64 بیتی نصب کنم
چه اتفاقی میافته؟؟؟مرسی

با عرض سلام مجدد:D

اگه سخت افزارتون از ویندوز 64 بیتی پشتیبانی نکنه نمیتونید ویندوز 64 بیتی نصب کنید.اگه سیستمتون 32 بیتی هست یعنی پردازنده یا cpu شما 32 بیتی هست پس از ویندوز 64 بیتی پشتیبانی نمیکنه.ولی برعکسش ممکنه.ینی میتونید روی سیستم 64 بیتی ویندوز 32 بیتی نصب کنید.

چگونگی تشخیص سیستم 32 بیتی از 64 بیتی:

[h=3]تشخیص نوع سیستم عامل با استفاده از System Properties[/h]

[h=3]تشخیص نوع سیستم عامل با استفاده از Command Prompt[/h]

برای باز کردن command prompt کلید های ترکیبی Windows key + R رو بزنید تا برنامه Run باز شه و داخل کادرش کلمه cmd رو تایپ کنید تا برنامه Command Prompt ویندوز ظاهر بشه . حالا در این صفحه مشکی رنگ ، عبارت wmic os get osarchitecture رو تایپ کنید و سپس کلید Enter رو بزنید . بعد از حدود ۳ ثانیه خروجی دستور تون رو خواهید دید .

[h=2]تشخیص نوع سیستم عامل در لینوکس Linux[/h]

برای انجام این کار توی سیستم عامل لینوکس باید ترمینال رو باز کنید.ترمینال Terminal در لینوکس چیزی مثل Command Prompt در ویندوزه . ابتدا ترمینال رو باز کنید و عبارت uname -a رو وارد کنید . اگر خروجی این دستور یکی از عبارات : X86_64 یا ia64 باشه یعنی سیستم عامل شما ۶۴ بیتیه و اگر یکی از عبارات : i386 یا i486 یا i586 و یا i686 باشه یعنی شما از نسخه ۳۲ بیتی لینوکس دارین استفاده می کنید !

MM95

عضو جدید
سلام
من رشتم برقه میخوام مک بوک ایر بخرم
یکی کمکم کنه بگه میتونم نرم افزاراری رشته برق مخابراتو روش نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟
به دردم میخورهه؟؟؟؟

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام
اگر روی لپ تاپ 32 بیتی ویندوز 64 بیتی نصب کنم
چه اتفاقی میافته؟؟؟مرسی
سلام

سلام ....
بذارید در ابتدا با زبان ساده ترکمی از تفاوت های ویندوز 7 نسخه 32 و 64 بیتی اش صحبت کنم :
بیشتر تفاوت‌های ویندوزها در نوع و امکاناتی هست که در اختیار کاربر قرار می‌‌دهند،مثلا ویندوزی داریم بنام سرور که دلیل استفاده اش این هست که سرور شبکه بشی و بتونی یک شبکه راه اندازی کنید.مثال
ساده کافی نت ها که سیستم مغازه دار سرور (یعنی سرویس دهنده) و سیستم کاربران کلاینت (یعنی سرویس گیرنده) هست و یا فرضا همین 7 نوع 64 یا 32 بیتی اش و ...

خب دسته بندی ای که در ویندوز 7 وجود داره : 32 یا 64 بیتی ، بر این اساس هست که با توجه به نوع سخت‌افزار (و معماری و .. ) می تونیم یکی از این دوتا رو انتخاب کنیم.

ببینید شما اول باید ببینید چه امکانات سخت افزاری ای دارید که بتونید یکی از این 2 نوع (64 یا 32 بیتی) رو انتخاب کنید.در واقع با انتخاب درست هر کدوم از این دو شما می تونید از امکانات سخت افزاری سیستم تون
استفاده کنید و برای همین هست که قبل از اینکه هر کدام از این ویندوز‌ها را انتخاب کنید از کارایی سخت‌افزار باید مطمئن شوید.
راه حلش هم آسونه : باید نگاهی به مشخصات پردازنده سیستم خود
بیاندازید.اگر سیستم تون رو در این چند سال اخیر خریداری کرده‌اید که حتما از ساختار ۶۴ بیت پشتیبانی می‌کنند و در کل تفاوتی ندارد که ۳۲ بیتی باشه یا ۶۴ بیتی. عبارت ۳۲ بیتی یا ۶۴ بیتی به روش پردازش اطلاعات توسط پردازنده اشاره می‌کند و این تفاوت‌ها شامل حجم داده‌ها و دستورالعمل‌هایی است که می‌توانند توسط پردازنده اجرا شوند.

در ادامه به مهم ترین تفاوت های 32 و 64 بیتی می پردازم:
رم : مهمترین تفاوت میان این دو نوع ویندوز در ظرفیت رم (RAM) یا حافظه سیستم است.
در سیستم عامل ۳۲ بیتی:از ظرفیت‌های کمتر از چهار گیگابایت پشتیبانی می‌شود.
در سیستم عامل 64 بیتی:این ظرفیت می‌تواند بسیار بیشتر از این مقدار باشد.

دسترسی فرآیندها به منابع سیستم
در مدل ۶۴ بیتی مسیرهای بزرگ‌تری برای عبور اطلاعات وجود دارد و در نتیجه داده‌ها با سرعت و حجم بیشتری جابجا می‌شوند .
سرعت ویندوز ۶۴ بیتی بیشتر از نوع ۳۲ بیتی است.
تفاوت سیستم‌عامل‌ها زمانی که چندین برنامه سنگین در حال اجرا هستند بیشتر اهمیت پیدا می‌کند زیرا حجم بالای اطلاعاتی که برای هر برنامه جابجا می‌شود باعث افزایش کارایی سیستم خواهد شد و زمان
تاخیر برای دسترسی به اطلاعات کاهش پیدا می‌کند. به عنوان مثال افرادی که از نرم‌افزارهای ویرایش عکس مانند فتوشاپ استفاده می‌کنند تفاوت میان این دو نوع سیستم را بیشتر درک خواهند کرد.

محدودیت در نصب نرم‌افزار

یک سوال مهم هست که آیا برنامه‌های ۳۲ بیتی روی ویندوز ۶۴ بینی اجرا خواهند شد؟ بله می شه و کاربران برای استفاده از این برنامه‌ها محدودیتی نخواهند داشت.
دلیل این موضوع نیز به یکی از زیرمجموعه‌های ویندوز ۶۴ بیتی به نام ارتباط دارد که وظیفه تبدیل این داده‌ها را انجام می‌دهد. البته این فرآیند بدون اطلاع کاربر و کاملا خودکار است و حتی متوجه نوع برنامه نیز
نخواهید شد. اما باید گفت عکس این روند کارایی ندارد یعنی برنامه‌ای که انحصاری و اختصاصی برای سیستم ۶۴ بیتی تولید شده نمی‌تواند روی سیستم ۳۲ بیتی اجرا شود. با این حال اغلب این برنامه‌ها دارای نسخه ۳۲ بیتی هستند.

تا اینجا تمام مزیت‌ها و امکانات به نفع ویندوزهای ۶۴ بیتی است اما دلیل اینکه همه افراد از این نوع ویندوز استفاده نمی‌کنند ارتباطی با خود ویندوز ندارد و به موارد جانبی آن مربوط می‌شود. چند سال پیش وقتی
که این سیستم‌عامل‌ها وارد بازار شدند هنوز راه‌انداز یا درایور سخت‌افزاری آنها موجود نبود. در نتیجه کاربران مشکلات بسیاری برای این ویندوزها تجربه می‌کردند اما امروزه تقریبا تمام سخت‌افزارهایی که در بازار موجود است دارای درایورهای ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی هستند. در نتیجه محدودیت‌هایی که در برنامه‌ها و راه‌اندازه‌ها وجود داشت مانند گذشته نیست و می‌توان به راحتی سراغ ویندوزهای ۶۴ بیتی رفت.

توجه داشته باشید که پس از نصب نمی‌توان نوع ویندوز را عوض کرد و ساختار هسته این ویندوزها با یکدیگر متفاوت است. این مساله در مورد درایورها نیز دیده می‌شود و با وجود اینکه می‌توانید از نرم‌افزارهای ۳۲
بیتی روی سیستم ۶۴ بیتی استفاده کنید اما درایورهای ۳۲ بیتی روی ویندوز ۶۴ بیتی قابل نصب نیستند. پس قبل از اینکه ویندوز خود را عوض کنید به فکر درایور باشید زیرا بعد از نصب ویندوز ممکن است شبکه
یا مودمی وجود نداشته باشد که به سراغ دانلود درایور از اینترنت بروید.

کدام را انتخاب کنیم
برای انتخاب سیستم‌عامل یک راه‌حل ساده وجود دارد. اگر از چهار گیگابایت رم یا بیشتر استفاده می‌کنید ویندوز ۳۲ بیتی در اجرای برنامه‌ها تفاوتی با نسخه ۶۴ بیتی ندارد پس با وجود اینکه نسخه ۶۴ بیت
همچنان یکی از گزینه‌های موجود است می‌توانید نسخه ۳۲ بیتی را مورد استفاده قرار دهید. در مقابل اگر ظرفیت رم سیستم یا لپ‌تاپ شما بیش از ۴ گیگابایت است چاره‌ای جز نصب نسخه ۶۴ بیتی ندارید زیرا ظرفیت‌های بالاتر از ۴ گیگابایت عملا توسط سیستم عامل شناسایی نمی‌شود و خالی می‌ماند.

خب این یک سری تفاوت های کلی بود که سعی کردم به زبان ساده تر بیان بشه که دوستانی هم که رشته کامپیوتر نیستند بتونند متوجه بشند که دیگه امیدوارم خوب بوده باشه.

در خصوص این سوال که فرمودید:فرق سرویس پک 1 و 2 یا 3 چیست؟در ابتدا می گم که سرویس پک چی هست؟
ببینید شما فرضا سال 2009 یک ویندوز خریداری می فرمایید،خب تا سال 2011 ازش استفاده می کنید ولی دیگه این ویندوز قدیمی شده و یکسری اشکالات هم داره مثلا بحث مهم امنیت که سبب تغییر و روی
آوردن به ویندوزهای جدید هست،خب می رید و سرویس پک جدید رو می خرید و نصب می کنید و سیستم تون بروزتر از قبل میشه. ولی تعریف کلی اش این هست که:
سرویس پك مجموعه‌ای از بروز رسانی‌های نرم‌افزاری است که امنیت، ثبات و سازگاری ویندوز را بهبود می‌بخشد.مثلا سرویس پک 2 ویندوز XP به طور کلی و تا حد زیادی به مبحث امنیت می‌پردازد همچنین
تغییرات در سیستم عامل مرتبط با امنیت كامپیوتر و شبكه در آن اعمال شده بود.حتی شما این نام گذاری ها را بر روی اجناس و اشیا تولیدی دیگر هم به راحتی مشاهده خواهید کرد مانند دوربین ها مانند Canon G10 ، که ورژن بعدی آن canon G11 بود.

اما علاوه بر نسخه های ویندوز برنامه های دیگر هم دارای سرویس پک است مثلا شرکت مایکروسافت اولین سرویس پک آفیس 2010 را منتشر کرد
.پس سرویس پک فقط مختص ویندوز نیست.

و تفاوت کلی که میشه از مباحث بالا استنباط کرد این است که :
تفاوت در سرویس پک های ویندوز بیشتر در
مسائل امنیتی و رفع حفره های باز ویندوز و به نوعی تازه کردن ( Refresh) کردن هسته سیستم عامل می باشد که در کنار این موارد که موارد اصلی هستند می
توان به مسائل گرافیکی و ... که موارد جانبی و عامه پسند است اشاره کرد.

و در کل مواردی که مختصر و تیتروار بهش اشاره می کنم هم است:

1- کمک به حفاظت از کامپیوتر شما از پیوست های خطرناک
2- بهبود بخشیدن به امنیت شما بر روی وب
3- پرهیز ازدانلود های نا امن
4- بکار گیری دیواره آتش Firewall
5- به کار گیری تنظیمات امنیتی شما
6- کمک به شما برای حفاظت از آدرس های پست الکترونیک

و سوال بعدی پرسیده بودید جدیدترین سرویس پک برای ویندوز 7 چیست؟
فکر می کنم
سرویس پک 1 هست ... من تا چند روز گذشته که ویندوز 7 خریداری کردم سرویس پک 1 بود.نمی تونم قطعی بگم ولی جایی ندیدم ک بگنه سرویس پک 2 رو ارائه دادند..

عذر خواهی می کنم بابت طولانی شدن مبحث ... موفق و موئد باشید.http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon_gol.gif

بالا