سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

poriya101

عضو جدید
سلام

سلام

من موس كامپيوترم چند وقتيه كار نميكنه /2يا 3دقيقه كار ميكنه بعد ديگه وايميسته/ويندوزشم عوض كردم ولي درست نشده اگه كسي بتونه راهنمائيم كنه خوشحال ميشم:)

poriya101

عضو جدید
سلام من موس كامپيوترم از كار افتاده /بايد چند باري ري استارت كنم تا شايد 5دقيقه كار كنه /ويندوز هم عوض كردم ولي درست نشده/لطفا راهنمائيم كنيد/باتشكر

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام من موس كامپيوترم از كار افتاده /بايد چند باري ري استارت كنم تا شايد 5دقيقه كار كنه /ويندوز هم عوض كردم ولي درست نشده/لطفا راهنمائيم كنيد/باتشكر
سلام موس رو روی سیستم دیگه امتحان کردی؟

HaQiQaT

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقاً این میزان عدم شناخت عوام از رشته‌ی مهندسی کامپیوتر رو میرسونه. لااقل از شما که دانشجو هستید انتظار میره که بیشتر این رشته رو بشناسید یا لااقل یه دوست/رفیقی داشته باشید که مهندسی کامپیوتر بخونه و ازش بپرسید که دقیقاً ما چی‌ها میخونیم و انتظار میره چیا بلد باشیم.
دوستمون hoseing خوب درک میکنند که نباید از یه مهندس عمران انتظار "ساخت" آجر داشت ولی شما درک نمیکنید که یه مهندس کامپیوتر، کارش نصب فیلترشکن یا عیب‌یابی ویندوز و قطعه نیست. شما فرق مهندس کامپیوتر (سخت‌افزار-نرم‌افزار) رو با یه تکنسین یا تعمیرات‌چی نمیدونید ولی ما میدونیم که یه مهندس عمران ازش انتظار نمیره آجر بسازه.
اتفاقاً یکی از کارهای مهندسان سخت‌افزار (در کنار برق) ساخت رم هست. طراحی و کدنویسی ویندوز یا مرورگر فایرفاکس هر کدوم کار شاخه‌ای از مهندسی کامپیوتر هست ولی برای رفع عیب سایفون باید به کافی‌نت‌چی سر کوچه مراجعه کنید.

مشکل اینجاس که شاید مشکل حتی از سایفون نباشه اما دوستمون درجا میاد به سایفون میتازه که سرعتش مزخرفه و از این حرفا

در حالی که با اینکه از این رشته سر در نمیارم میدونم وقتی با فیلترشکن ادم میره تو نت،ممکنه مرورگر قاط بزنه،یا اصا اون فیلترشکن با اون اینترنت همخوانی نداشته باشه.یا حتی مشکل از قطعه ایی از کامپیوتر باشه

ببین عزیز تو خیلی از این مشکلات عجیب غریب که واسه کامپیوتر پیش میاد من پیش مهندس مهندسشم که رفتم،پیش رفقام که نرم افزار و سخت افزار خوندن رفتم،پیش اون تعمیراتی هم که رفتم نتونستن ازش سر در بیارن

البته تقصیر شماها هم نیست.دنیای کامپیوتر خیلی پیچیدس.اما اینم درست نیست وقتی آدم از یه چی سر در نمیاره الکی مشکل رو بندازه گردن یه چی دیگه

در ضمن شاید حرف منم جالب نبود.اما خب واقعا حرصم در اومد وقتی از کلی آدم سوال پرسیدم چه اینجا چه بیرون،یکی تخصصی نتونست از این موضوع سر در بیاره و واسم توضیح بده چه جوری میتونم درستش کنم.وگرنه یه ویندوز عوض کردن و کئیس رو هم بستن که خیلیها بلدن

مثلا همین خود شما اصلا اون لینک عکسی که من گذاشته بودم رو باز کردین؟ تا حالا چنین صفحه ایی رو دیده بودین؟

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان عزیز

من نمیدونم چرا هر چی یوزر و پسورد در سایت های مختلف میزنم،هیچ یوزر و پسوردی ثبت نمیشه که دوباره وقتی خواستم بزنم نمایان بشه و راحت انتخاب کنم و کارم زودتر راه بیوفته....

ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید.

یاحق

hoseng

کاربر بیش فعال
مشکل اینجاس که شاید مشکل حتی از سایفون نباشه اما دوستمون درجا میاد به سایفون میتازه که سرعتش مزخرفه و از این حرفا

در حالی که با اینکه از این رشته سر در نمیارم میدونم وقتی با فیلترشکن ادم میره تو نت،ممکنه مرورگر قاط بزنه،یا اصا اون فیلترشکن با اون اینترنت همخوانی نداشته باشه.یا حتی مشکل از قطعه ایی از کامپیوتر باشه

ببین عزیز تو خیلی از این مشکلات عجیب غریب که واسه کامپیوتر پیش میاد من پیش مهندس مهندسشم که رفتم،پیش رفقام که نرم افزار و سخت افزار خوندن رفتم،پیش اون تعمیراتی هم که رفتم نتونستن ازش سر در بیارن

البته تقصیر شماها هم نیست.دنیای کامپیوتر خیلی پیچیدس.اما اینم درست نیست وقتی آدم از یه چی سر در نمیاره الکی مشکل رو بندازه گردن یه چی دیگه

در ضمن شاید حرف منم جالب نبود.اما خب واقعا حرصم در اومد وقتی از کلی آدم سوال پرسیدم چه اینجا چه بیرون،یکی تخصصی نتونست از این موضوع سر در بیاره و واسم توضیح بده چه جوری میتونم درستش کنم.وگرنه یه ویندوز عوض کردن و کئیس رو هم بستن که خیلیها بلدن

مثلا همین خود شما اصلا اون لینک عکسی که من گذاشته بودم رو باز کردین؟ تا حالا چنین صفحه ایی رو دیده بودین؟
شما تا دیدتو عوض نکنی به نظرم بحث همینجوریه
بازم شما مهندسی کامپیوتر رو تو عوض کردن ویندوز و بستن کیس میدونی. اصلا باورت میشه ما تو دانشگاه در مورد کارهای عمومی هیچ آموزشی نمیبینیم؟ میدونی تو کار کردن با ویندوز و بلد بودن کار با نرم افزار ها و خیلی از این کار ها ما که مهندس کامپیوتریم با شما که مهندس عمرانی و کسی که اصلا رشتش 180 درجه با کامپیوتر مخالفه باید برابر باشیم؟ چون نه ما تو دانشگاه همچین چیزایی میخونیم نه شما و نه هیچکس و آدم فقط خودش میره دنبال این چیزا. شما هم اگه مثل ما سعی کنی به مشکلی بر میخوری انگلیسی سرچ کنی خیلی زودتر به جواب میرسی.
حالا اگه تونستی افزونه رایگان ZenMate رو برای chrome دانلود و نصب کن و ازش استفاده کن تا ببینی چرا به سایفون میگم سرعت مزخرف

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان عزیز

من نمیدونم چرا هر چی یوزر و پسورد در سایت های مختلف میزنم،هیچ یوزر و پسوردی ثبت نمیشه که دوباره وقتی خواستم بزنم نمایان بشه و راحت انتخاب کنم و کارم زودتر راه بیوفته....

ممنون میشم منو راهنمایی بفرمایید.

یاحق
سلام فکر میکنم تنظیمات مرورگرتون عوض شده . از چه مرورگری استفاده می کنید؟

شمسه

عضو جدید
سلام دوستان مهندس عزیز
من به تازگی نوب بوک asus k46c گرفتم و ویندوز 8، 64 بیت برام نصب کرده ان ولی نرم افزارهای autodesk رو نمیتونم روش نصب کنم البته تری مکس نصب میشه ولی اجرا نمیشه و موقعی که ان ایستال میکنم از کنترل پنل پاک میشه ولی باز ایکونش هست و net framework 3.5 هم روش نصب نمیشه که فایلا رو ساپورت کنه....
من چی کار کنم؟ ممکنه که نیاز به ورژن بالاتری داشته باشه؟ من 2011 کار میکنم.
مرسی از همراهیتون.:smile:

شمسه

عضو جدید
بازم سلام....
ببخشید من توی تالارای تخصصی خودمون نمیتونم از پاسخ ها تشکر کنم ، چرا؟!!!!!:w19:

rel!ance

کاربر فعال
سلام
وقتی میخوام سیستم خاموش کنم ارور میده که کسی دیگه به سیستم من لاگ این شده!!!!!!!!!
معنیش چیه؟
Untitled.png

mmmad692

عضو جدید
کسی میتونه کمک کنه؟

کسی میتونه کمک کنه؟

:surprised::surprised::surprised::surprised:
سلام کسی میدونه چه جوری ویندوز موبایل xperia x2 رو عوض کنم ؟ممنون میشم کمکم کنید
شرح کامل قضیه اینه ک گوشیرو ، روشن میکنم بعد از لوودینگ ویندوز بالا میاد و گوشی خاموشو روشن میشه بهم گفتن ویندوزش پریده کسی میدونه چه جوری باید عوضش کنم
یه مشکل دیگه هم داره به هیچ وجه من الوجوه به کامپیوتر وصل نمیشه گوشی
با شکر از کمکتون
:gol::gol::gol::gol:

hassan khan

عضو جدید
سلام دوستان در حین دانلود با error زیر مواجه میشم لطفاً کمکم کنید :
C:\Users\SORENA~1\AppData\Local\Temp could not be saved, because you cannot change the contents of that folder.

Change the folder properties and try again, or try saving in a different location

مهشید جونی

عضو جدید
سلام به همه یه سوال داشتم
میخوام هر سری که وارد ایمیلم میشم وقتی صفحه جدید باز میکنم پایین صفحه اسمم مثل ی برچسب باشه و همیشه بمونه
هر دفعه که ایمیل را باز کنم همون پایین باشه
باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر به صورت پیام خصوصی جوابما بدید ممنون میشم

mahtab30

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان .
دوستان کسی میدونه کارت گرافیک ماردبرد gigabyte p41t - d3 به صورت onboard هست یا نه ؟
بدون باز کردن درب کیس از کجا میتونم این موضوع رو تشخیص بدم ؟؟
در ضمن درایور کارت گرافیک رو هم میخاستم . ولی اول باید مدلش رو بدونم . نمیدونم از کجا باید مدلش رو تشخیص بدم ؟
دوستان خواهشا کمکم کنید . مرسی .

Empire Neama

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان .
دوستان کسی میدونه کارت گرافیک ماردبرد gigabyte p41t - d3 به صورت onboard هست یا نه ؟
بدون باز کردن درب کیس از کجا میتونم این موضوع رو تشخیص بدم ؟؟
در ضمن درایور کارت گرافیک رو هم میخاستم . ولی اول باید مدلش رو بدونم . نمیدونم از کجا باید مدلش رو تشخیص بدم ؟
دوستان خواهشا کمکم کنید . مرسی .
سلام
1-پشت کیس رو نگاه کن ببین میتونی کابل مانیتور رو اونجا وصل کنی؟(اگه میتونی یعنی مادر بورد گرافیک آن بورد داره)
2- یا از سایت تولید کننده قطعه و یا با نرم افزارهایی مثل Everest
موفق باشی

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام دوستان مهندس عزیز
من به تازگی نوب بوک asus k46c گرفتم و ویندوز 8، 64 بیت برام نصب کرده ان ولی نرم افزارهای autodesk رو نمیتونم روش نصب کنم البته تری مکس نصب میشه ولی اجرا نمیشه و موقعی که ان ایستال میکنم از کنترل پنل پاک میشه ولی باز ایکونش هست و net framework 3.5 هم روش نصب نمیشه که فایلا رو ساپورت کنه....
من چی کار کنم؟ ممکنه که نیاز به ورژن بالاتری داشته باشه؟ من 2011 کار میکنم.
مرسی از همراهیتون.:smile:
سلام ویندوز 8 یه مقدار مشکلات compatibility داره و البته قابل حله. اینکه واضحه خیلی از نرم افزارا برای اجرا شدن یا حتی نصب شدن روی ویندوز نیاز به .NET Framework دارند و شما باید نسخه 3.5 رو نصب کنی البته روی ویندوز 8 ابتدا روی فایل نصبیه .NET کلیک راست کنید و Run As Administrator رو بزنید اگر به این صورت نصب شد که شد اگه نشد باید آنلاین دانلود و نصب کنید که تو همون مراحل خودش میاره. بعد از نصب این حالا بقیه نرم افزار ها رو نصب کنید و اگر با کلیک اجرا نشدن همون راه Run As Administrator رو امتحان کن

درمورد تشکر هم ممکنه اون پست خیلی قدیمی باشه. فک کنم یه مدتی از ایجاد پست گذشته میشه دیگه تشکرش غیر فعال میشه

سلام دوستان در حین دانلود با error زیر مواجه میشم لطفاً کمکم کنید :
C:\Users\SORENA~1\AppData\Local\Temp could not be saved, because you cannot change the contents of that folder.

Change the folder properties and try again, or try saving in a different location
خب این که گفته یعنی یا پوشه محل دانلود رو عوض کن یا Permission پوشه ی جاری رو دیگه

سلام به همه یه سوال داشتم
میخوام هر سری که وارد ایمیلم میشم وقتی صفحه جدید باز میکنم پایین صفحه اسمم مثل ی برچسب باشه و همیشه بمونه
هر دفعه که ایمیل را باز کنم همون پایین باشه
باید چکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگر به صورت پیام خصوصی جوابما بدید ممنون میشم
در قسمت تنظیمات میل شما یه موردی به اسم Signature یا امضا هستش که هر متنی تو اون باکس بنویسی پایین همه ایمیل هایی که میفرستی میاد حالا اگه پیدا نکردی بگو از کدوم سرویس دهنده استفاده می کنی تا اگه شد بهتر راهنمایی کنم

mahtab30

کاربر فعال
سلام
1-پشت کیس رو نگاه کن ببین میتونی کابل مانیتور رو اونجا وصل کنی؟(اگه میتونی یعنی مادر بورد گرافیک آن بورد داره)
2- یا از سایت تولید کننده قطعه و یا با نرم افزارهایی مثل Everest
موفق باشی

ببخشید من نفهمیدم چی شد ؟ یعنی چی کابل مانیتور رو میتونی اونجا وصل کنی ؟
خب کابل مانیتور به پشت کیس متصل میشه دیگه ؟؟؟؟؟

انتها

عضو جدید
سلاااااااااام دوستان من می خوام امنیت کامپیوترمو بالا ببرم وهیچ گونه جای هک نباشه چی کارکنم واینکه برای آپدیت کردنش راحت باشه وزیاد ترافیک نت نخواد ؟؟؟؟؟؟؟؟/

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلاااااااااام دوستان من می خوام امنیت کامپیوترمو بالا ببرم وهیچ گونه جای هک نباشه چی کارکنم واینکه برای آپدیت کردنش راحت باشه وزیاد ترافیک نت نخواد ؟؟؟؟؟؟؟؟/

سلام

با توجه به تجربه ی خودم میگم اول bitdefender بعد kaspersky از بهترین آنتی ویروس ها هستن اما اولی که خیلی آپدیتش سنگینه ولی دومی یه کم کمتره

و از نظر امنیتی عالی هستن

اما اگه آپدیتش براتون مهمه که کم باشه از eset استفاده کنید که سبک تره

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

memar135

عضو جدید
سلام به مهندسای عزیـــــز...

یه مشکلی داشتم اونم اینه که میخوام فایل پی دی اف رو ویرایش کنم ،صفحه هاشو کم کنم بعد پرینت بگیرم..پی دی اف هارو هم از باشگاه دانلود کردم (با تشکر از دوستانی که گذاشتن..دستشون درد نکنه)
میشه یکی کمک کنه چجوری ویرایش کنم؟؟؟
نرم افزار های UniPDF و Xilisoft PDF to Word Converter و WordToPDFConverter رو دانلود کردم..یا ورد خراب تحویل میدن یا فارسی نمیخونن یا باید ساین آپ بشم اونم تو ناکجا آباد!!!!! :|
اصلا یه اوضاعی داشتم با این موضوع... :/

ممنون میشم جــــــــــــوابــــــــــــــــ بدیــــــــــــــــد اگه بلــــــــــــد هستین..
با سپاس

یا علی

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام اول باید بگم این موضوع وجود داره -> هر چه قدر امنیت زیاد باشه باز هم هکر ها جلو ترن ثانیا آنتی ویروس تر و خشک رو با هم میسوزونه اما اگر امنیت خیلی بالایی میخوای سیستم عاملتو به لینوکس تغییر بده

سلام به مهندسای عزیـــــز...

یه مشکلی داشتم اونم اینه که میخوام فایل پی دی اف رو ویرایش کنم ،صفحه هاشو کم کنم بعد پرینت بگیرم..پی دی اف هارو هم از باشگاه دانلود کردم (با تشکر از دوستانی که گذاشتن..دستشون درد نکنه)
میشه یکی کمک کنه چجوری ویرایش کنم؟؟؟
نرم افزار های UniPDF و Xilisoft PDF to Word Converter و WordToPDFConverter رو دانلود کردم..یا ورد خراب تحویل میدن یا فارسی نمیخونن یا باید ساین آپ بشم اونم تو ناکجا آباد!!!!! :|
اصلا یه اوضاعی داشتم با این موضوع... :/

ممنون میشم جــــــــــــوابــــــــــــــــ بدیــــــــــــــــد اگه بلــــــــــــد هستین..
با سپاس

یا علی
سلام من نرم افزاری برای مدیریت PDF فارسی که خوب تبدیل رو انجام بده نمیشناسم اما Nitro PDF رو هم امتحان کن البته اگه دانلود کردی کرک رو هم دانلود کن

salar_n

عضو جدید
سلام خدمت مهندسای عزیز
دوستان من از ویندوز xp استفاده می کنم. برای بالا اومدن بعضی نرم افزارهامشکل پیدا کردم و خطای 0xc000007b رو نشون میده. کارهایی از قبیل تعمیر ریجستری، نصب جدیدترین ورژن Netframework و directx و C++ روهم انجام دادم اما متاسفانه نتیجه ای نگرفتم. راستی به تازگی ویندوزم رو نصب کردم (مشکلی بابت نصب نداشتم) و قبل از عوض کردن ویندوز این مشکل وجود نداشت. خواهشا راهنمایی بکنید خیلی ضروریه

arc.f

عضو جدید
سلام.یه سوال ساده دارم ..ولی خودم جوابشونمدونم.:redface:.....هر برنامه که نصب میکنم میاد رودسکتاپ چه جوری باید تنظیم کنم کجا نصب شه؟و چه جوری جای اینای که اومده رودسک تاپ رو عوض کنم؟؟

**dew**

عضو جدید
سلام
ببخشید می خواستم بپرسم کسی اینجا رو سیمولینک متلب تسلط داره؟؟؟یه سوالی داشتم می خواستم ببینم کسی می تونه کمکم کنه؟؟

"zahra"

عضو جدید
سلان
من تازه برا لپ تابم ویندوز 8 زدم
الان نمیدونم بلوتوثمو از کجا باید پیدا کتم؟
یابد دوباره نصبش کنم؟
دکمه بلونوثم رو کیبوردم روشن نمیشه

alimka

عضو جدید
سلام خدمت مهندسای عزیز
دوستان من از ویندوز xp استفاده می کنم. برای بالا اومدن بعضی نرم افزارهامشکل پیدا کردم و خطای 0xc000007b رو نشون میده. کارهایی از قبیل تعمیر ریجستری، نصب جدیدترین ورژن Netframework و directx و C++ روهم انجام دادم اما متاسفانه نتیجه ای نگرفتم. راستی به تازگی ویندوزم رو نصب کردم (مشکلی بابت نصب نداشتم) و قبل از عوض کردن ویندوز این مشکل وجود نداشت. خواهشا راهنمایی بکنید خیلی ضروریه
سالار جان این یک تروجان هست که از بین میره اما آثارش تا تعویض ویندوز از بین نمیره.
به ترتیب زیر عمل کن.
ابتدا ویندوزت رو عوض کن.
بعد قبل از هر کاری که بخوای انجام بدی یک آنتی ویروس آپدیت شده نصب بکن رو سیستمت و بزار کل هاردت رو چک کنه و تمام ویروس هارو از بین ببره. بعد که تموم شد درایورهای سیستمت رو نصب کن و حالشو ببر.

alimka

عضو جدید
سلام.یه سوال ساده دارم ..ولی خودم جوابشونمدونم.:redface:.....هر برنامه که نصب میکنم میاد رودسکتاپ چه جوری باید تنظیم کنم کجا نصب شه؟و چه جوری جای اینای که اومده رودسک تاپ رو عوض کنم؟؟
در هنگام نصب از شما می خواد که مسیر نصب شدنش رو مشخص کنید به تصویر زیر توجه کنید.

بر روی Browse کلیک کن و مسیر نصب رو مشخص کن.
خیلی ساده همون رو cut کن و در مسیر مورد نظر paste کن.

در ضمن برنامه روی دسکتاپ نصب نمیشه در اصل جای دیگه نصب میشه و بر روی دسکتاپ برای شما یه دسترسی سریع قرار میده.

alimka

عضو جدید
سلان
من تازه برا لپ تابم ویندوز 8 زدم
الان نمیدونم بلوتوثمو از کجا باید پیدا کتم؟
یابد دوباره نصبش کنم؟
دکمه بلونوثم رو کیبوردم روشن نمیشه

اگه خودش نصبش کرد که هیچ که اینجا نکرده. اگه درایورش رو ندارید به سایت سازنده لبتابتون برید و درایور مربوط به 8 رو دانلود و نصب کنید.

بالا