سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یه سوالی داشتم می خواستم بدونم آیا سایت هایی وجود دارن که به آدرسشون در نوار آدرس به صورت کاملا فارسی از راست به چپ نوشته بشه و پسوندشون هم دات ایران باشه؟؟؟ اگه آره چه سایت هایی ...
ضروریه ...
ممنون

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان

چند وقتی هست که هر هفته یکبار از ایمیل یاهوم یه ایمیل که حاوی یه لینک تبلیغاتیه، واسه Contact های میلم ارسال میشه. نمی دونم چطور میتونم جلو این کار رو بگیرم. شما می دونین؟

سلام..
رمز ایمیلتا رو عوض کن...
با تشکر...

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام یه سوالی داشتم می خواستم بدونم آیا سایت هایی وجود دارن که به آدرسشون در نوار آدرس به صورت کاملا فارسی از راست به چپ نوشته بشه و پسوندشون هم دات ایران باشه؟؟؟ اگه آره چه سایت هایی ...
ضروریه ...
ممنون

سلام...
نه نمیشه این کار رو کرد...
اگه هم بخواید این کار رو بکنید باید به صورت مجازی این کار رو بکنید...یعنی سرورتون باید طوری برنامه ریزی بشه که حرف پارسی رو دکود کنه و به انگلیسی برگردونه... چون دات ایران و دات آی آر چیزی نیست که دست کسی باشه...یه پروتکل بین المللی هستش...
البته بعضی از جاها نوشته شده که اسم سایت به صورت پارسی می تونید انتخاب کنید... ولی دامنه رو نمیشه این کار رو کرد...
باتشکر...

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
اگه هم بخواید این کار رو بکنید باید به صورت مجازی این کار رو بکنید...یعنی سرورتون باید طوری برنامه ریزی بشه که حرف پارسی رو دکود کنه و به انگلیسی برگردونه... چون دات ایران و دات آی آر چیزی نیست که دست کسی باشه...یه پروتکل بین المللی هستش...
البته بعضی از جاها نوشته شده که اسم سایت به صورت پارسی می تونید انتخاب کنید... ولی دامنه رو نمیشه این کار رو کرد...
باتشکر...

سلام
البته ببخشید که بی ادبی می کنم و میون حرف های شما می پرم .
شاید در آینده نزدیک اینترانت ملی ما چنین چیزی داشته باشه .
راستش جایی خوندم :
چیزی که به اسم ملی کردن اینترنت گفته میشه در واقعا تحریم خودمون توسط خودمون هست !
در ساختار Hierarchical در DNS در کل دنیا 13تا root وجود داره ! حالا ما اگر بیایم این 13تا روت را از dns ای اس پی هامون خارج کنیم دیگه به هیچ سایتی دسترسی نداریم! بعدش میایند چند تا zoneجدید به عنوان روت شامل وبسایت های داخلی معرفی میکنند ! این شد اینترنت ملی !

شاید بعد از این تنظیمات شد . کاری نیست که از دست ما بر نیاید .
با تشکر - سیستم 32

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
البته ببخشید که بی ادبی می کنم و میون حرف های شما می پرم .
شاید در آینده نزدیک اینترانت ملی ما چنین چیزی داشته باشه .
راستش جایی خوندم :

شاید بعد از این تنظیمات شد . کاری نیست که از دست ما بر نیاید .
با تشکر - سیستم 32

سلام...
نه عزیز..این مدلی ها هم نیست...
اینترنت ملی بحث جداگانه هستش...
کسی نمیاد اینترنت رو قطع کنه...اینترنت ملی مبحثی کاملا جداگانه داره...یه جورایی تویه بیشتر کشورها اجرا میشه... یعنی اگه تویه تحدیدات داخلی و خارجی مجبور بشن اینترنت رو قطع می کنند تا هم از خارج به داخل کسی دسترسی نداشته باشه.... و هم کسی اطلاعات رو به خارج منتقل نکنه....
اصلا به طور کل مباحثش فرق داره که در این منقال نمی گنجد...
ولی یه جا خونده بودم که با برنامه ی جدیدی که نوشته شده میشه اسم سایت رو به فارسی وارد کرد..بدون اینکه وقتی که بخوای جایی ذخیره اش کنی دکود بشه... به صورت درصد و اعداد و حرف...
ولی دامنه چنین امکانی تاحالا که وجود نداشته... لااقل بنده که جایی نخوندم...
باتشکر از سیستم ۶۴... :دی (یه ورژن خودت رو ارتقا بده لااقل... :دی)

architecttak

کاربر فعال
سلام به نخبه هاي عزيز

از دوستان كسي نميتونه من رو در نصب و راه اندازي نرم افزار tor راهنمايي كنه؟؟؟
خواهش ميكنم راهنماييم كنيد:cry:

architecttak

کاربر فعال

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
باتشکر...

سلام در مورد شدن که مطمئنم میشه اکتبر 2010 یا بهتر بگم مهر ماه 89 بود که آیکان موافقت خودش رو نسبت به ثبت دامنه ملی یا همون دات ایران اعلام کرد
قرار بود شش ماه بعدش ثبت نام برای واگذاری دامنه دات ایران آغاز بشه که الانم هر چی می چرخم فقط اخبار مربوط بهش رو می بینم و اخبار مربوط به ثبت نام و چگونگی ثبت این دامنه رو پیدا می کنم ... مطمئنم که سایت هایی با این آدرس وجود دارن چند وقت پیشم تو اخبار شنیدم ولی الان هر چی می گردم چیزی پیدا نمی کنم ... جز اخبار ...

بهرحال ممنون از رسیدگی شما ...

architecttak

کاربر فعال
الووووووووووووووووووووووووووووووووووووو به من نيازمند كمك نميكنين؟؟:w06:

sam245

عضو جدید
کمک فوری

کمک فوری

با سلام
از دوستان عزیز تقاضا دارم مرا راهنمایی بفرمایید .
بتازگی میخواستم برنامه نقشه کشی صنعتی Autocad را نصب کنم که یکی دوبار درست نصب نشد و مجبور شدم ویندوز را عوض کنم حالا یه مشکلی که برام پیش اومده اینه که درایو H را باز نمیکنه و میگه که این درایو پارتیشن بندی نشده و باید فرمت بشه.روی property درایو H هم که میروم نوع فایل سیستم را RAW میزند .ویندوز من در درایو D بود الان هم در درایو D است.یک سری از فایل ها و پوشه های مهمم در درایو H است . ایا راهی است که بتوان آنها را حفظ کرد ؟

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من این احتمال رو نمی دم که هک شده باشم، حالا رمز و عوض کردم ببینم بازم از این ایمیلا می فرسته یا نه
ممنون

سلام...
راستش من ۲ بار با این مشکل روبرو شدم...
هر ۲ بارش رمز رو عوض کردم..
مشکلم حل شد...
باتشکر...

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوتا مشکل کامپیوتری ساده...کمکم کنین

دوتا مشکل کامپیوتری ساده...کمکم کنین

[FONT=&quot]سلام بچه ها[/FONT]

[FONT=&quot]دوتا سوال داشتم...[/FONT]
[FONT=&quot]من یه سری فایل از نت گرفتم .مدیر وبی که ازش این فایلارو گرفتم واسم پیغام گذاشته که اول باید فایلارو از حالت فشرده دربیارم و بعد تبدیل به [/FONT]pdf[FONT=&quot]کنم تا قابل خوندن بشه...میخواستم بدونم چه جوری فایلارو باید از حالت فشرده خارج کنم؟[/FONT]
[FONT=&quot]فایلا با برنامه [/FONT]winrar[FONT=&quot]فشرده شده![/FONT]
[FONT=&quot]دومین سوال: من یه سری برنامه از ماهواره گرفتم...ولی وقتی میخوام رو کامپیوترم بازش کنم [/FONT] error[FONT=&quot]میده و باز نمیشه...چرا؟[/FONT]
[FONT=&quot]اگه برنامه [/FONT]km player[FONT=&quot] رو نصب کنم مشکلم حل میشه؟[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]پ.ن: ادم تو مسابقات رباتیک جهانی مقام بیاره...بعد جایزشون از طرف دانشگاه ی فلش دو گیگ باشه!!!!!!!!!!!![/FONT]
[FONT=&quot]خیلی زشته.......[/FONT]

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

دوتا سوال داشتم...
من یه سری فایل از نت گرفتم .مدیر وبی که ازش این فایلارو گرفتم واسم پیغام گذاشته که اول باید فایلارو از حالت فشرده دربیارم و بعد تبدیل به pdfکنم تا قابل خوندن بشه...میخواستم بدونم چه جوری فایلارو باید از حالت فشرده خارج کنم؟
فایلا با برنامه winrarفشرده شده!
دومین سوال: من یه سری برنامه از ماهواره گرفتم...ولی وقتی میخوام رو کامپیوترم بازش کنم errorمیده و باز نمیشه...چرا؟
اگه برنامه km player رو نصب کنم مشکلم حل میشه؟

پ.ن: ادم تو مسابقات رباتیک جهانی مقام بیاره...بعد جایزشون از طرف دانشگاه ی فلش دو گیگ باشه!!!!!!!!!!!!
خیلی زشته.......
سلام دوست خوبم.....
خوب با همون برنامه Winirar هم از حالت فشرده خارجش کن دیگه.....از قسمت wizard میتونی اینکار رو انجام بدی.....
واسه سوال بعدیتم، با km مشکلت حل میشه.... با Power DVD هم نشون میده.....

آخرین ویرایش:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها میشه بهم ادرس سایتی رو معرفی کنید که بتونم برنامه Borland turbo pascal7 win 9x رو دانلود کنم؟

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست خوبم.....
خوب با همون برنامه Winirar هم از حالت فشرده خارجش کن دیگه.....از قسمت wizard میتونی اینکار رو انجام بدی.....
واسه سوال بعدیتم، با km مشکلت حل میشه.... با Power DVD هم نشون میده.....

ممنون

emreh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها میشه بهم ادرس سایتی رو معرفی کنید که بتونم برنامه Borland turbo pascal7 win 9x رو دانلود کنم؟

سلام...
فکر کنم بتونی از Eclipse استفاده کنی...
یه سرچی تویه سایتش رو بزن...
باتشکر...

Turk-oglu

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها
دومین سوال: من یه سری برنامه از ماهواره گرفتم...ولی وقتی میخوام رو کامپیوترم بازش کنم errorمیده و باز نمیشه...چرا؟
اگه برنامه km player رو نصب کنم مشکلم حل میشه؟
با اجازه از دوستای کامپیوتری
واسه برنامه هایی که از ماهواره گرفتی
بهترین برنامه jetAudio هستش چون همین فرمت ها رو خوب باز می کنه و هم اینکه میتونی به فرمت های دلخواهت تبدیل کنی

Asayesefid

عضو جدید
سلام به همه ي دوستان
من نرم افزار بابيلون رو كه از قبل خودم داشتم نصب كردم (ولي فقط ترجمه ي انگليسي به فارسي داره ) و چند تا ديكشنري بابيلون كه اون ها رو هم از قبل داشتم بهش اضافه كردم . يادم نمي ياد چه جوري اين ديكشنري ها رو قبلاً دانلود كردم كه انقدر راحت نصب كردم چون الان كه چند تا ديكشنري لازم رو مي خوام از سايت بابيلون در قسمت ديكشنري هاي مجاني به بابيلونم اضافه كنم ، بعد از دانلود اون ديكشنري ها كه همشون فقط 666.10 كيلوبايت هستن ، موقع نصب مي خواد به اينترنت وصل بشه و كلي گرفتاري و دست آخر هيچي نمي شه .... من الان به اضافه كردن ديكشنري انگليسي به انگليسي و فرانسه به فارسي و بالعكس به شدت احتياج دارم ... چكار كنم ؟

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام به همه ي دوستان
من نرم افزار بابيلون رو كه از قبل خودم داشتم نصب كردم (ولي فقط ترجمه ي انگليسي به فارسي داره ) و چند تا ديكشنري بابيلون كه اون ها رو هم از قبل داشتم بهش اضافه كردم . يادم نمي ياد چه جوري اين ديكشنري ها رو قبلاً دانلود كردم كه انقدر راحت نصب كردم چون الان كه چند تا ديكشنري لازم رو مي خوام از سايت بابيلون در قسمت ديكشنري هاي مجاني به بابيلونم اضافه كنم ، بعد از دانلود اون ديكشنري ها كه همشون فقط 666.10 كيلوبايت هستن ، موقع نصب مي خواد به اينترنت وصل بشه و كلي گرفتاري و دست آخر هيچي نمي شه .... من الان به اضافه كردن ديكشنري انگليسي به انگليسي و فرانسه به فارسي و بالعكس به شدت احتياج دارم ... چكار كنم ؟
با سلام،
فکر می کنم جدیداً این طوری شده! بهتره اجازه بدید دانلود کنه چون حجم شون خیلی زیاد نیست و حداکثر 10 مگابایته!

پرنام

عضو جدید
یه مشکل فنی

یه مشکل فنی

سلام به همه
من یه سوال از دوستان اهل فن داشتم
راستشو بخواهید من یه برنامه رو دانلود کردم موقع باز کردن پیغام میده که باید رجیستری بشه البته اینو بگم که ویندوز من 7.
حال همون برنامه روی XP گذاشتم به راحتی باز شد.
دوستان چه پیشنهادی میدن برای رفع این مشکل وبرنامه های از این دست؟
باتشکر زیاد
:gol::gol::gol:

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
سلام به همه
من یه سوال از دوستان اهل فن داشتم
راستشو بخواهید من یه برنامه رو دانلود کردم موقع باز کردن پیغام میده که باید رجیستری بشه البته اینو بگم که ویندوز من 7.
حال همون برنامه روی XP گذاشتم به راحتی باز شد.
دوستان چه پیشنهادی میدن برای رفع این مشکل وبرنامه های از این دست؟
باتشکر زیاد
:gol::gol::gol:
با سلام،
منظورتون از "رجیستری شدن" چیه؟؟

پرنام

عضو جدید
با سلام وتشکر از دوست عزیز
والا پیغام میده یک فایل گم شده و یا نامعتبره (registered:a file is missing or invalid)
پسوند فایل هم exe

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام وتشکر از دوست عزیز
والا پیغام میده یک فایل گم شده و یا نامعتبره (registered:a file is missing or invalid)
پسوند فایل هم exe
احتمالاً نام فایل رو هم می نویسه! اگه امکان داره یه عکس از پیام بذارید!

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با اجازه از دوستای کامپیوتری
واسه برنامه هایی که از ماهواره گرفتی
بهترین برنامه jetAudio هستش چون همین فرمت ها رو خوب باز می کنه و هم اینکه میتونی به فرمت های دلخواهت تبدیل کنی

متاسفانه jetaudioباز نكرد....
از بقيه دوستان بابت پاسخ به سوالام ممنونم

Asayesefid

عضو جدید
با سلام،
فکر می کنم جدیداً این طوری شده! بهتره اجازه بدید دانلود کنه چون حجم شون خیلی زیاد نیست و حداکثر 10 مگابایته!

چي رو دانلود كنه ؟ اين ديكشنري ها رو وقتي مي خوام اضافه كنم مي خواد به سرورش وصل بشه ، connecting to sever اما هر چي صبر مي كنم اتفاقي نمي افته .. شايد به خاطر اينه كه تنظيمات رجيسبري و آپديتش رو عوض كردم كه expire نشه . نه ؟ اگه به سرور وصل هم بشه كه تشخيص مي ده نرم افزار من قلابيه expire ميشه خب ...

amir-

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چطوری میشه فایل پی دی اف رو به ورد تبدیل کنم؟؟
ممنون

بالا