سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Ahmad Majidi

عضو جدید
سلام
من رشته م مهندسی کامپیوتر ه
میخوام امسال ارشد هوش مصنوعی شرکت کنم
درس مدار الکتریکی رو نگذروندم
از دوستان خواهش دارم کتاب منبع آموزشی برام معرفی کنند.
سلام . مدار الکتریکی سر فصل زیادی داره ، که فکر نمی کنن همش برای شما نیاز باشه اگه بگین کجاهاش مد نظرته می تونم کمکتون کنم ، اگر تا به حال اصلا مدار نخوندین بهتر زمانی رو که می خوای رو مدار بذاری رو بقیه درسایی بذاری که آشنایی داری باهاشون . مدار درس گسترده ایه . برای هوش مصنوعی فکر می کنم اگه مدار منطقی و معماری کامپیوتر خوبی داشته باشی جبران مدار رو بکنه .

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقایون خانوما
کمک نیاز دارم

وقتی ویندوز عوض میکنم، با اینکه فونتا رو ریختم توی قسمت فونت، و همینطور right to left ویندوز ( همون انگلیش فارسی دیگه ) درسته و فعاله، باز این srt مشکل ساز شده، یعنی فونتش مریخیه و زیرنویسا رو فارسی نشون نمیده

چیکار باید کنم ؟ یه راه علمی لطفن

Sharif_

مدیر بازنشسته
آقایون خانوما
کمک نیاز دارم

وقتی ویندوز عوض میکنم، با اینکه فونتا رو ریختم توی قسمت فونت، و همینطور right to left ویندوز ( همون انگلیش فارسی دیگه ) درسته و فعاله، باز این srt مشکل ساز شده، یعنی فونتش مریخیه و زیرنویسا رو فارسی نشون نمیده

چیکار باید کنم ؟ یه راه علمی لطفن
اینجا برو
control panel>Regional and Language Options>Advanced
بعد تو اولین لست کشویی farsi رو انتخاب کن
بعد برو برگه Languages
بعد Details>Advanced
تیک Extend support......... رو بذار
سیستم رو restart کن

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا برو
control panel>Regional and Language Options>Advanced
بعد تو اولین لست کشویی farsi رو انتخاب کن
بعد برو برگه Languages
بعد Details>Advanced
تیک Extend support......... رو بذار
سیستم رو restart کن

آقا قربووووووووون دستت

ماااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااچ :heart:

masoud8

عضو جدید
مرسی
اینکار رو که شما گفتید انجام دادم قبلا ، 2 تا از این فایل توی taskmanager هست که یکیش زیر اسم user اسم user کامپیوترمه و به همین روش پاک می شه ، اما اون یکی نمیشه و اسم userش هم خالیه
چیکار می تونم بکنم به نظرتون؟

خب اون که پاک نمیشه مربوط به خود سیستم هست، شما یه سری پروسس ها رو چون سیستمی اند نمیتونی پاک کنی
نگران نباش ویروس نیست! نود رو داری دیگه چرا می ترسی؟؟

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خوبین ؟

چطوری می‌تون آپدیت اتوماتیک acrobat reader and creater 9 رو غیر فعال کنم ؟
وقتی که اتومات آپدیت میشه، چون کرک شدست، خراب میشه برنامه و من دیگه نمتونم ازش استفاده کنم
ممنون میشم کمکم کنید

با تشکر

hamraz

عضو جدید
مهندسای کامپیوتر به دادم برسید
من یکی از درایوامو که توش اطلاعاتم بود ناخواسته فرمت کردم
فرمت کامل نه ، فقط start زدم حتی یه خونه هم پر نشد Cancel کردم ولی الان اطلاعاتم پریده و تا درایو رو باز می کنی می گه فرمتش کنم یا نه؟
چی کار باید بکنم تا اطلاعاتم برگرده
آیا یک بار باید کامل فرمت کنم بعد easy recovery?
یا با همین وضعیت می شه کاری کرد؟
تو رو خدا کمک کنید تمام اطلاعاتم تو اون درایو........:crying2::crying2:

masoud8

عضو جدید
سلام
خوبین ؟

چطوری می‌تون آپدیت اتوماتیک acrobat reader and creater 9 رو غیر فعال کنم ؟
وقتی که اتومات آپدیت میشه، چون کرک شدست، خراب میشه برنامه و من دیگه نمتونم ازش استفاده کنم
ممنون میشم کمکم کنید

با تشکر

بیا عزیز:

tools-->perfences
بعدش برو قسمت General
بعد اون پایین، قسمت application startup تیک check for updatses رو بردار و تموووووم...

rahil

عضو جدید
سلام من يه برنامه اي دارم كه فايلاي pdf رو به word تبديل مي كنه .اما يه مشكلي هست و اون اينكه بعد از اينكه به ورد تبديل مي شه نوشته ها به يه سري علامت و نقطه تبديل مي شه. نياز مبرمي به اين كار دارم مهندسينِ جان لطفا كمكم كنيد.:gol::heart::heart::heart:پيشاپيش ممنون.

saeedtat

عضو جدید
طرحي وب

طرحي وب

دوستان درود صد درود
ميخواستم بپرسم با توجه به اين موضوع كه امروزه وب سايت هاي ايستا رو به فراموشي‌اند براي تبديل شدن به يك طراح وب حرفه اي بايد به چه نرم افزارهايي مسلط بود؟
لطفا راهنمايي كنيد؟

ممنون
بدرود

fjalili

عضو جدید
دوستان درود صد درود
ميخواستم بپرسم با توجه به اين موضوع كه امروزه وب سايت هاي ايستا رو به فراموشي‌اند براي تبديل شدن به يك طراح وب حرفه اي بايد به چه نرم افزارهايي مسلط بود؟
لطفا راهنمايي كنيد؟

ممنون
بدرود

دوست عزیز،

برای اینکار، باید تصیمیم بگیری که میخواهی روی چه سرورهایی کار کنی؟ اگر ویندوز هست که مسلماً دات نت و زبانهای اون ... اگر روی لینوکس میخواهی کار کنی میتوانی php و mysql و ... یاد بگیری.

به این سایت برای یادگیری هم سری بزن

http://www.w3schools.com

پیروز باشید.

fjalili

عضو جدید
سلام من يه برنامه اي دارم كه فايلاي pdf رو به word تبديل مي كنه .اما يه مشكلي هست و اون اينكه بعد از اينكه به ورد تبديل مي شه نوشته ها به يه سري علامت و نقطه تبديل مي شه. نياز مبرمي به اين كار دارم مهندسينِ جان لطفا كمكم كنيد.:gol::heart::heart::heart:پيشاپيش ممنون.

دوست عزیز

بهتره که از یک برنامه دیگه برای تبدیل استفاده کنی؛ چونکه خیلی از این برنامه ها با زبانهای دیگه مثل فارسی مشکل دارن.. باید بگردی و خوبش را پیدا کنی..

پر انرژی باشید.

farizin

عضو جدید
با تشكر از دوستان و سروراني كه مشكلات كامپيوتري رو جواب ميدند;)
يه مدتي هست مشكلي تو بعضي كامپيوترهاي يك Domain‌ ايجاد شده.(اين به اين معنا هست كه ما user هستيم و دسترسي به بعضي امكانات نداريم) وقتي يك USB Flash رو وارد اسلاتش ميكنم، شناسايي ميشه، اما اسمش توي درايو ليستهاي موجود در كامپيوتر مشاهده نميشه.آيا اين علامت يك ويروس هست؟؟؟يا مشكل چيز ديگه ايه؟؟؟
جالب اينه كه اين مشكل براي بعضي كامپيوتر ها هست و همه اينجوري نيستند.
با تشكرات فراوان:gol:

mina_sgh

عضو جدید
:gol:سلام من يه تازه واردم كه به جمع شما پيوستم. يه جزوه ي جون دار در مورد طراحي و تجزيه تحليل سيستمها مي خواستم.
ممنون ميشم اگه كمكم كنيد.

yamacasis

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/post_old.gif 5 روز پيش #1402 (لینک پست) http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/printer.gif hamraz
hamraz
از اونجایی که تو استارت کردی فرمت بندی درایو ضربه دیده
من این بلا سرم اومده اول فورمت کن بعد سریعا ریکاوری کن هرچی از اطلاعاتت برگشت خدا رو شکر کن به بقیشم فکر نکن پیدا میشه
البته هرچی برنامه ریکاوریت قوی تر شانس برگشتن اطلاعاتم بیشتر

farizin
نوع شبکه مهم ، اما احتمالا ایراد از سروره بازم باید دید شاید ویروس باشه اما من ویروسی با این خصوصیات ندیدم که اینجوری بچرخه مگه از یه فایل مشترک وارد اون چندتا سیستم شده​

mina.amiri

عضو جدید
چسپاندن زيرنويس فيلم

چسپاندن زيرنويس فيلم

سلام من تعدادي فيلم دارم كه زيرنويساشون به صورت فايل srt كنار اونا هست
براي پخش اونا روي كامپيوتر هم هيچ مشكلي نيست

كسي ميدونه با چه نرم افزاري ميشه فايل هاي زيرنويس رو در روي فيلم ادغام كرد.
نمي خوام از هم جدا باشند.
كدوم نرم افزار اين كار رو خيلي زودتر انجام ميده؟

Elias.F

عضو جدید
سلام من تعدادي فيلم دارم كه زيرنويساشون به صورت فايل srt كنار اونا هست
براي پخش اونا روي كامپيوتر هم هيچ مشكلي نيست

كسي ميدونه با چه نرم افزاري ميشه فايل هاي زيرنويس رو در روي فيلم ادغام كرد.
نمي خوام از هم جدا باشند.
كدوم نرم افزار اين كار رو خيلي زودتر انجام ميده؟

از AVI recomp v1.3.0 مي تونين استفاده كنيد.

ebi64mir

عضو جدید
با سلام.
روش ساخت یه dvd مولتی بوت چجوریه؟
یعنی چندتا cd بوت رو میخوام تو یه dvd قرار بدم .
خیلی ممنون میشم کمکم کنید.

Elias.F

عضو جدید
با سلام.

با استفاده از نرم افزار multimedia builder اين كار رو انجام بدين. البته تو اين روش حتما بايد بتونين يك اتوران طراحي كنيد.
ضمنا مي تونين يك اتوران ساده طراحي كنيد كه فقط با استفاده از يك منوي ساده ، فايل هاي اتوران سي دي هارو اجرا كنه.
موفق باشيد.

fjalili

عضو جدید
با سلام.

دوست عزیز،

لطفاً سئوال را در چند جا در یک تالار قرار ندهید، قبلاً در تاپیک زیر به آن پاسخ داده شده بود.

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=127123

موفق باشید.

HR114

عضو جدید
سلام
میخواستم ببینم اگه موقعه بالا اومدن ویندوز سیستم restart بشه (معمولا بار اول هر بار راه اندازی) مشکل کدومه ؟
1. سیستم ویروسی شده باشه (smart nod نصب هست و همیشه به روزش میکنم )
2.مشکل از پاور سیستم هست.

ehsan_l

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سوالات و مشکلات خود را در اینجا مطرح کنید!
سلام من در طراحی فلوچارت مشکل دارم و دانشجوی عمران هستم میخوام یه جوری این درس رو پاس کنم :cry:(برنامه نویسی c) اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم.
چون سوالاتم در این مورد زیاد است هر جور کمکی که دارین به آدرس ایمیلم بفرستید .:gol:

yamacasis

عضو جدید
HR114
اگه مطمئنی که آنتی ویروست بروزه ویروس نیست چون موقع اجرا میگیرتش
چون من این ویروس رو دیدم
اما اگه ایراد سخت افزاری باشه ممکن از پاور ، CPU ، یا حتی mainboard باشه
به نظر من ببر بده تستش کنن چون ممکنه ایرادش جدی تر بشه
من یه cpu, main همیجوری سوزوندم
اما اگه قطعه ای جدید اضافه کردی قطعت نمی خوره

ehsan_l

اگه می خوای فقط درس رو پاس کنی یه کتاب حل تمرین بگیر روش حلارو یاد بگیر الگوریتمای اصلی رو یاد بگیر با کاربردش
اما اگه می خوای یاد بگیری کتاب سی آقای قمی خوبه

N O O S H I N

عضو جدید
گرامر هاي LR

گرامر هاي LR

با سلام خدمت مهندسين محترم
كسي روشهاي تشخيص گرامر هاي LR رو داره ؟
ممنون مي شم كمك كنيد، حياتيه

ahmad.daneshjoo

عضو جدید
با سلام
به تازگی ویروسی در کامپیوتر من افتاده که هم از نصب ویروس کشهایی مثل avira و kaspersky جلوگیری میکنه و اگه اجازه نصب به ویروس کش nod هم میده از آپدیت اون و اسکن کامپیوتر جلوگیری میکنه.ضمنا اجازه دسترسی به خیلی از پوشه ها هم نمیده و محتویات اون رو خالی نشون میده.کمکم کنید.
با تشکر

fjalili

عضو جدید
با سلام
به تازگی ویروسی در کامپیوتر من افتاده که هم از نصب ویروس کشهایی مثل avira و kaspersky جلوگیری میکنه و اگه اجازه نصب به ویروس کش nod هم میده از آپدیت اون و اسکن کامپیوتر جلوگیری میکنه.ضمنا اجازه دسترسی به خیلی از پوشه ها هم نمیده و محتویات اون رو خالی نشون میده.کمکم کنید.
با تشکر

دوست عزیز،

میتونی از آنتی ویروسهای پرتابل استفاده کنی که مستقل هستند و یا توسط سیستم خودت و یا اگر نشد توسط یک سیستم دیگر روی فلش مموری بریزش و بعد از روی فلش اجراش کنی، یکی از این آنتی ویروسها را میتونی از سایت زیر پیدا کنی:

http://portableapps.com/apps/utilities/clamwin_portable

پر انرژی باشید.

picher_s

عضو جدید
با سلام
با تشکر

بهتره سوالت رو تو بخشه مبارزه با ویروس ها مطرح کنی.

شما ابتدا ComboFix رو که تو اون بخش معرفی کردم اجرا کن بعد آنتی بنصب.

بالا