سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من دوتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین.:gol:
1. چطوری میشه Adobe flash player رو آپدیت کرد؟ امکان آپدیت هست یا باید یه ورژن جدیدتر رو نصب کنم؟
2. یه فیلمی داشتم که تو km player نگاه می کردم، قسمتی از فیلم خراب شده بود (مثه یه سی دی که خش داشته باشه)، اونجا رو یه جورایی رد می کرد و ادامه فیلم و می تونستم ببینم اما الان به اون بخش که میرسه فیلمه کات میشه دوباره از اول شروع می کنه. با مدیا پلیر و ... هم نشون نمیده. :(...میشه یه کاریش کرد درست بشه؟:w20:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
1. چطوری میشه Adobe flash player رو آپدیت کرد؟ امکان آپدیت هست یا باید یه ورژن جدیدتر رو نصب کنم؟
2. یه فیلمی داشتم که تو km player نگاه می کردم، قسمتی از فیلم خراب شده بود (مثه یه سی دی که خش داشته باشه)، اونجا رو یه جورایی رد می کرد و ادامه فیلم و می تونستم ببینم اما الان به اون بخش که میرسه فیلمه کات میشه دوباره از اول شروع می کنه. با مدیا پلیر و ... هم نشون نمیده. :(...میشه یه کاریش کرد درست بشه؟:w20:

سوال منم هست!.... آپدیت که نمیشه هرکار میکنم ولی هرچی هم ورژن های جدید نصب میکنم باز اشکال داره فلش پلیر!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سوال منم هست!.... آپدیت که نمیشه هرکار میکنم ولی هرچی هم ورژن های جدید نصب میکنم باز اشکال داره فلش پلیر!

با وی پی ان آپدیت کنید

در ضمن دوستان اگه پلیر خوب سراغ دارین که امکانات km رو داشته باشه و مثل mpc هم با زیرنویسای فارسی مشکل نداشته باشه معرفی کنید لطفا

ali201666

عضو جدید
سلام
میشه کسی تفاوت بین distributed database و multi database را برام توضیح بده
ممنون

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
روش راحت تر نصب نسخه جدیدتره..کافیه نسخه جدید فلش پلیر رو از سایت های فارسی مثل سافت98 و دانلودها و پی سی دانلود دریافت کنید...

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
میشه کسی تفاوت بین distributed database و multi database را برام توضیح بده
ممنون
اولی یعنی دیتا بیس توزیع شده...یعنی یه دیتا بیس که می تونه به شیوه های مختلف روی چندین سرور توزیع بشه ...به صورت افقی یا عمودی یعنی رکوردها توزیع بشن یا فیلدها...یا حتی از یک دیتا بیس چند تا جدول توی هر سرور باشه..
ولی مفهوم دومی یعنی چند تا دیتا بیس..من در مورد این مفهوم اطلاعات خاصی توی ذهنم نیست

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان برا خوندن فایلای ایمیج (همونی که یه درایو مجازی درست می کنه) تو ویندوز 7 چه نرم افزاری مناسبه؟

ali625

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان متاسفانه پسورد کامپیوترم یادم رفته میخاستم ببینم راهی برای حذف یا تغییر ان هست .ممنون میشم اگه جواب بدین.

SHRP

کاربر ممتاز
سلام. دوستان برا خوندن فایلای ایمیج (همونی که یه درایو مجازی درست می کنه) تو ویندوز 7 چه نرم افزاری مناسبه؟
برنامه های زیادی هستند ولی من خودم از برنامه Virtual Clone Drive استفاده می کنم..حجمش زیر 2 مگابایته و می تونید تا 15 درایو همزمان داشته باشید...

SHRP

کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان متاسفانه پسورد کامپیوترم یادم رفته میخاستم ببینم راهی برای حذف یا تغییر ان هست .ممنون میشم اگه جواب بدین.
اگر توی اینترنت یه جستجو بزنید برنامه های زیادی برای اینکار هست...بهترین روش استفاده از سی دی های لایو مثل هایرن بوت و... است که می تونن رمز رو براحتی تغییر بدن...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من چندوقت پیش پرینتر خونه رو روی لپتاپم نصب کردم، حوبم پرینت گرفت. ولی دفعه های بعدی مثل الان هرکاری میکنم پرینت نمیکنه و یه نرم افزاری به نام Pdf machine کارو خراب میکنه...این نرم افزار ضروریه؟ یا اگه ضروری نیست چطوری آنیستالش کنم از رو سیستمم؟...هرچی هم نسخه های جدیدشو نصب میکنم باز نمیدونم چی میخواد. رجیستری هم نمیشه!. بار اول رجیستری رو میاورد ولی کرک نمیشد!...بارهای بعدی دیگه عکسا رو توی پی.دی.اف میاره ولی بازم هرکاری میکنم پرینت نمیکنه!. خواهش میکنم کمک کنید عجله دارم. ممنون. آخه کامپیوترمون صفحش تاریک شده روشن نمیشه که از روی خودش پرینت بگیرم.
عکسا رو به ضورت پی دی اف روی سیستم ذخیره میکنم ولی نمیدونم چیکار کنم دقیقا که پرینتشون کنه.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من چندوقت پیش پرینتر خونه رو روی لپتاپم نصب کردم، حوبم پرینت گرفت. ولی دفعه های بعدی مثل الان هرکاری میکنم پرینت نمیکنه و یه نرم افزاری به نام Pdf machine کارو خراب میکنه...این نرم افزار ضروریه؟ یا اگه ضروری نیست چطوری آنیستالش کنم از رو سیستمم؟...هرچی هم نسخه های جدیدشو نصب میکنم باز نمیدونم چی میخواد. رجیستری هم نمیشه!. بار اول رجیستری رو میاورد ولی کرک نمیشد!...بارهای بعدی دیگه عکسا رو توی پی.دی.اف میاره ولی بازم هرکاری میکنم پرینت نمیکنه!. خواهش میکنم کمک کنید عجله دارم. ممنون. آخه کامپیوترمون صفحش تاریک شده روشن نمیشه که از روی خودش پرینت بگیرم.
عکسا رو به ضورت پی دی اف روی سیستم ذخیره میکنم ولی نمیدونم چیکار کنم دقیقا که پرینتشون کنه.

کار عجله ای آدم اینجا به فنا میره که!!!. :D. خداروشکر سیستم خونمون درست شد از رو همون پرینت کردم. نمیتونستمم صبر کنم تا کافینت. ولی کلاً مشکل این نرم افزار و پرینت از روی لپتاپم رو اگه کسی میدونه بگه.ممنون.

SHRP

کاربر ممتاز
کار عجله ای آدم اینجا به فنا میره که!!!. :D. خداروشکر سیستم خونمون درست شد از رو همون پرینت کردم. نمیتونستمم صبر کنم تا کافینت. ولی کلاً مشکل این نرم افزار و پرینت از روی لپتاپم رو اگه کسی میدونه بگه.ممنون.
بنظر من مشکلی نداره برنامه رو داشته باشید ولی توی تنظیمات پرینترها پرینتر پیش فرض رو بذارید اونی که ازش استفاده می کنید...
فاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من مشکلی نداره برنامه رو داشته باشید ولی توی تنظیمات پرینترها پرینتر پیش فرض رو بذارید اونی که ازش استفاده می کنید...
فاعدتا نباید مشکلی پیش بیاد

ممنون. پرینتر پیش فرض همونه. بار اول هم پرینت گرفته بود.ولی الان این پی.دی.اف ماشین میادروش نمیدونم جریانش چیه. حالا اگه فهمیدم چطوری درست میشه میام اینجا هم میگم بعنوان تجربه.
(ولی یادمه توی دانشگاهمونم یه بار که رفتم پرینت کنم، باید اول پی.دی.اف میکردم همه چیزا (حتی عکسا) رو بعد سیو میکردم روی سیستم بعدش پرینت میکردم..همونجا یاد گرفتم چیکارکنم..اما نمیدونم مال منم چرا پی.دی.افی شده ولی پرینت نمیکنه!....شاید به همون کرکش ربط داره....شایدم یادم رفته...نمیدونم!)

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی اینم اگه میدونید بگید:Dکه چرا خواستم پرینتر رو به صورت وایرلس نصب کنم روی لپتاپم نشد... ولی بصورت کابلی نصب شد.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام دوستان
متاسفانه تاپیک های برنامه نویسیمون یجوری خاک میخوره آدمی میترسه بره اونجا گرگ بخورش! منم همینجا میپرسم به امید اینکه کسی بتونه استجابت کنه دعاهای منو
دنبال رفرنسایی میگردم که بیشتر ویژوال استدیوی 2015 رو توضیح بدن و برنامه نویسی یونیورسال و چیزی که بیشتر برام مهمه اینکه کلاسای از پیش آماده سی شارپ رو معرفی کرده باشه. در حدود 5هزار و اندی کلاس داره که ما ازین تعداد خیلی کمشو میشناسیم و من تو جست و جوهایی که کردم چیزی دستگیرم نشد. ترجیحا فارسی هم باشه :D چون زبان اصلی هرکاری کنی بازم خوندنش به اندازه پارسی لذت بخش نیست!
با سپاس فراوان

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان
متاسفانه تاپیک های برنامه نویسیمون یجوری خاک میخوره آدمی میترسه بره اونجا گرگ بخورش! منم همینجا میپرسم به امید اینکه کسی بتونه استجابت کنه دعاهای منو
دنبال رفرنسایی میگردم که بیشتر ویژوال استدیوی 2015 رو توضیح بدن و برنامه نویسی یونیورسال و چیزی که بیشتر برام مهمه اینکه کلاسای از پیش آماده سی شارپ رو معرفی کرده باشه. در حدود 5هزار و اندی کلاس داره که ما ازین تعداد خیلی کمشو میشناسیم و من تو جست و جوهایی که کردم چیزی دستگیرم نشد. ترجیحا فارسی هم باشه :D چون زبان اصلی هرکاری کنی بازم خوندنش به اندازه پارسی لذت بخش نیست!
با سپاس فراوان
مهندس جان فارسی که متاسفانه فکر نکنم زیاد چیزی گیر بیاد
ولی برای آشناسس با قابلیتهای جدید باید کتابهای فریم ورک 4.5 و 4.61 و... کلا چهار رو بخونی که تمام چیزهای مهم توش ذکر شده

grindelvald

عضو جدید
سلام به همه.
من دارم یه نرم افزار تخصصی رو لپ تاپم نصب میکنم که در حین نصب ازم اسم domain و pass میخواد. چیکار میتونم بکنم آخه عضو هیچ domain نیستم و وقتی میخوام حالت عضویت سیستم رو از workgroup به domain تغییر بدم نیاز به اسم و ... دارم.
دوستان لطفا راهنماییم کنید.
ممنون

SHRP

کاربر ممتاز
سلام به همه.
من دارم یه نرم افزار تخصصی رو لپ تاپم نصب میکنم که در حین نصب ازم اسم domain و pass میخواد. چیکار میتونم بکنم آخه عضو هیچ domain نیستم و وقتی میخوام حالت عضویت سیستم رو از workgroup به domain تغییر بدم نیاز به اسم و ... دارم.
دوستان لطفا راهنماییم کنید.
ممنون
معمولا نصب خیلی از برنامه ها کمی پیچیدگی داره و شما باید طبق راهنمای نصب جلو برید...مخصوصا برای ما که معولا کرک شده ها رو نصب می کنیم... حتما راهنمای نصب و کرک کردن این برنامه رو بخونید

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
مهندس جان فارسی که متاسفانه فکر نکنم زیاد چیزی گیر بیاد
ولی برای آشنایی با قابلیتهای جدید باید کتابهای فریم ورک 4.5 و 4.61 و... کلا چهار رو بخونی که تمام چیزهای مهم توش ذکر شده
نه متاسفانه فارسی ها همشون یچیزن اونم ترجمه صفحه اول توضیحات ماکروسافت در مورد یونیورسال
تو زبان اصلیا هم فقط یکی خود ماکروسافت هست تا اینجایی که گشتم یکی هم فیلماشو پیدا کردم که اولی چون آنلاینه نمیخوام دومی هم حجمش زیاده.
بازم ممنون از راهنماییتون

SHRP

کاربر ممتاز
نه متاسفانه فارسی ها همشون یچیزن اونم ترجمه صفحه اول توضیحات ماکروسافت در مورد یونیورسال
تو زبان اصلیا هم فقط یکی خود ماکروسافت هست تا اینجایی که گشتم یکی هم فیلماشو پیدا کردم که اولی چون آنلاینه نمیخوام دومی هم حجمش زیاده.
بازم ممنون از راهنماییتون
اینم لینک کتاب دات نت فریم ورک 4.6 و سی شارپ 6 تقدیم به مهندس حمید و سایر دوستان علاقمند
زود دانلود کن تا لینکش خراب نشده
http://scanlibs.com/c-sharp-6-0-and-the-net-4-6-framework-7th

فقط فرمتش epub است و باید برنامه و افزونه مناسبش رو دانلود کنی
رایگانه
این افزونه کروم
https://chrome.google.com/webstore/detail/simple-epub-reader/ojhbgcchcbdjdenibfmjofobklkkhofc?hl=en
البته اگر خواستی تبدیلش کنی ابزار آنلاین یا رایگان وجود داره..
http://www.epubconverter.com/epub-to-pdf-converter
موفق باشی

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. کامپیوتر من پارسال یه مشکلی داشت (13 سال بود عین ساعت کار می کرد)، چند گیگ حجم اضافه داشت معلوم نبود چشه، خیلی سنگین شده بود. مخصوصا موقع کار با نرم افزاری مثه اسکچاب فاجعه بار میشد سرعتش. آخرش خراب شد دیگه روشن نشد، دادیم با کلی معطلی درستش کردن (پاور، رم و کارت گرافیکشو). آوردیم یه گیم نصب کردم موقع باز کردن گیم کل صفحه سیاه شد، (کارت گرافیک نو سوخت)، بردیم پیش یکی دیگه، گفت کارت گرافیک جدیدی که روش نصب کردین خوب بوده ولی رمش دست دوم بوده. رمش و عوض کرد ولی الانم موقع باز کردن بعضی از بازیا صفحه کلا سیاه میشه. می خواستم بدونم اطلاعی دارین چرا صفحه سیاه میشه؟ مشکلش واقعا چیه؟ برا یکی از بازیا هم صفحه که سیاه میشه رو صفحه می نویسه ....saving power بعد باید دکمه ری استارت و بزنیم تا دوباره روشن بشه. مغازه قبلیه که برده بودیم گفتن خب گیم بازی نکنین!!!!آخه این که جواب نشد!:cry:

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان. کامپیوتر من پارسال یه مشکلی داشت (13 سال بود عین ساعت کار می کرد)، چند گیگ حجم اضافه داشت معلوم نبود چشه، خیلی سنگین شده بود. مخصوصا موقع کار با نرم افزاری مثه اسکچاب فاجعه بار میشد سرعتش. آخرش خراب شد دیگه روشن نشد، دادیم با کلی معطلی درستش کردن (پاور، رم و کارت گرافیکشو). آوردیم یه گیم نصب کردم موقع باز کردن گیم کل صفحه سیاه شد، (کارت گرافیک نو سوخت)، بردیم پیش یکی دیگه، گفت کارت گرافیک جدیدی که روش نصب کردین خوب بوده ولی رمش دست دوم بوده. رمش و عوض کرد ولی الانم موقع باز کردن بعضی از بازیا صفحه کلا سیاه میشه. می خواستم بدونم اطلاعی دارین چرا صفحه سیاه میشه؟ مشکلش واقعا چیه؟ برا یکی از بازیا هم صفحه که سیاه میشه رو صفحه می نویسه ....saving power بعد باید دکمه ری استارت و بزنیم تا دوباره روشن بشه. مغازه قبلیه که برده بودیم گفتن خب گیم بازی نکنین!!!!آخه این که جواب نشد!:cry:
به نظر من اصلا مناسب نیست یک سیستم 13 ساله رو ارتقا داد چون در واقع تمام قطعات اون فرسوده است و هر قطعه ای عوض کنید قطعات دیگه ممکنه سازگار نباشن تازه اگه گیر بیارید...بهترین راه ارتقا کلی به یک سیستم تازه بوده...بجز مشکل فرسودگی و عدم سازگاری ممکنه علت سیاه شدن صفحه نسخه درایور یا دایرکت ایکس باشه... یا بازی احتیاج به درجه تفکیک پذیری داره که مانیتور شما پشتیبانی نمی کنه....

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اصلا مناسب نیست یک سیستم 13 ساله رو ارتقا داد چون در واقع تمام قطعات اون فرسوده است و هر قطعه ای عوض کنید قطعات دیگه ممکنه سازگار نباشن تازه اگه گیر بیارید...بهترین راه ارتقا کلی به یک سیستم تازه بوده...بجز مشکل فرسودگی و عدم سازگاری ممکنه علت سیاه شدن صفحه نسخه درایور یا دایرکت ایکس باشه... یا بازی احتیاج به درجه تفکیک پذیری داره که مانیتور شما پشتیبانی نمی کنه....
سیستم قدیمیه عوض شد. اون واقعا خوب کا می کرد. این جوری بگم دیگه، کیس نو شد. ینی به جز مانیتور (مانیتور قبلیه نو بود) و اسپیکر، بقیه قسمتا رو خریدیم. جناب مهندس چنتا مانیتور از این ور و اونور آوردیم (مانیتورای خوب) بازم سیاه شد صفحه. احتمالا همون دوتا موردیه که گفتین. :(

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. میتونین بگین این اخطار چه معنی داره؟ منظورش نبود رمه یا کارت گرافیک و...؟! چرا میگه پیدا نشده؟ ( سیستم قبیلم اصلا از این ارورا نشون نمیداد )
IMG_20160520_231434.jpg

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان. میتونین بگین این اخطار چه معنی داره؟ منظورش نبود رمه یا کارت گرافیک و...؟! چرا میگه پیدا نشده؟ ( سیستم قبیلم اصلا از این ارورا نشون نمیداد )
مشاهده پیوست 258064
خطا در مورد شناخته نشدن کارت گرافیک است
بهتره آخرین نسخه راه انداز کارت گرافیک رو نصب کنید

آنه...

عضو جدید
سلام
من یک برنامه در محیط متلب نوشتم که منجر به رسم نمودار میشه حالا این نمودار را چطور میتونم کمی ویرایش کنم
مثلا در نمودار زیر من قصد دارم جای مستطیل 5 و 6و 8 را با مستطیل 7 جابجا کنم چطور میوتنم جابجا کنم؟
ممنون میشم کمک کنید

22.jpg

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام
من یک برنامه در محیط متلب نوشتم که منجر به رسم نمودار میشه حالا این نمودار را چطور میتونم کمی ویرایش کنم
مثلا در نمودار زیر من قصد دارم جای مستطیل 5 و 6و 8 را با مستطیل 7 جابجا کنم چطور میوتنم جابجا کنم؟
ممنون میشم کمک کنید

مشاهده پیوست 258097

ویرایش رو باید با تغییرات کدنویسی انجام بدین.ویرایش شکل بدون تغییرات کد امکا ن نداره

*fred*

عضو جدید
سلام خدمت مهندسای عزیز
من یه لپ تاب lenovo thinkpad E550 خریدم و میخام خودم ویندوز نصب کنم که الان بصورت پیش فرض چون سیستم خام هست ویندوز نداره و یه محیط dos باز میشه.موقع استارت کلید fn+f12 رو زدم وارد محیط بایاس وبعد وارد بوت شدم و در bios priorety با کلیدهای f5/f6 گزینه اول رو dvd قرار دادم ودرضمن secure boot رو هم غیرفعال کردم وتنظیمات رو با f10 ذخیره کردم ودرحالیکه ویندوز داخل درایو هست ریست کردم اما بازهم وارد محیط داس شدم ونصب ویندوز رو اجرا نکرد!!!!...بازم بگم این سیستم خام هست وهنوز هیچ پارتیشن بندی یا نصب درایوری روش انجام نشده....بنظرتون مشکل از کجاس؟ویندوزم 7 هست

SHRP

کاربر ممتاز
سلام خدمت مهندسای عزیز
من یه لپ تاب lenovo thinkpad E550 خریدم و میخام خودم ویندوز نصب کنم که الان بصورت پیش فرض چون سیستم خام هست ویندوز نداره و یه محیط dos باز میشه.موقع استارت کلید fn+f12 رو زدم وارد محیط بایاس وبعد وارد بوت شدم و در bios priorety با کلیدهای f5/f6 گزینه اول رو dvd قرار دادم ودرضمن secure boot رو هم غیرفعال کردم وتنظیمات رو با f10 ذخیره کردم ودرحالیکه ویندوز داخل درایو هست ریست کردم اما بازهم وارد محیط داس شدم ونصب ویندوز رو اجرا نکرد!!!!...بازم بگم این سیستم خام هست وهنوز هیچ پارتیشن بندی یا نصب درایوری روش انجام نشده....بنظرتون مشکل از کجاس؟ویندوزم 7 هست
تمام کارهایی که انجام دادید درسته و مشکلی ندارن...ممکنه مثل خیلی از سیستم های جدید یک دکمه برای کار داشته باشه که باید موقع روشن کردن نگه دارید تا اجازه بوت از دی وی دی رو بده...من این مورد رو در سیستم های سونی بیشتر دیدم البته...
نکته بعد اینه که ممکنه سی دی شما به دلایلی ناشناخته خوب بوت نشه...با یک سی دی دیگه امتحان کنید.... و در نهایت ممکنه نوع بوت اول رو روی چیزی غیر از درایو دی وی دی اون گذاشته باشید مثلا دی وی دی یو اس بی و....

بالا