سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام
کام÷یوتر هنگام روشن شدن پیام زیر به رنگ قرمز را میدهد و به هیچ عنوان وارد ویندوز نمیشود
warning !!! the previous overclocking had faild , and system will restore its default setting press any key to continue ....
ولی با زدن کلید هیچ اتفاقی نمی افتد و وارد ویندوز نمیشود

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلاماین ویدیو رو میخوام دانلود کنمولی با ای دی ام نمیشهپسوندش چیه؟؟؟میشه کمکم کنید؟؟؟ممنونمhttp://maktabkhooneh.org/video?v=sharif-riazi2-29
بعد از اینکه یه فیلم رو از مکتب خونه دانلود کردی ، اگر ویندوز نوع فایل رو شناسایی نکرد ، آخر اسم فایل پسوند mp4. اضافه کن تا قابل شناسایی بشه برای ویندوز.برای دانلود با IDM هم کافیه رو قسمت دانلود با کیفیت بالا راست کلیک کنی و گزینه Download With IDM رو بزنی.

آخرین ویرایش:

mani16

عضو جدید
شماببين باهمه ى مرورگرهات مشکل دارى ؟؟ازچه مرورگرى استفاده ميکنى؟

apadana34

عضو جدید
دو فایل اکسل دارم که یکی از ستونهاشون مثل هم است اگه بخوام مقدار هرسلول در ستون فایل اول را با همان سلول ستون در فایل دوم تطبیق بدم تا یکسان باشد و اگر فرق کند نشان دهد باید چکار کنم ؟
توضیح اینکه یه فایل برای واریزی پول افراد دارم که نام و مبلغ واریزی در دو ستون است و درفایل دوم یه فایل برای مبالغ واریز شده برای همان افراد را دارم که می خوام چک کنم انچه باید واریزمی کردم انجام شده یا نه(می خوام ستونهای مبلغ را در دو فایل چک کنم)

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام
کام÷یوتر هنگام روشن شدن پیام زیر به رنگ قرمز را میدهد و به هیچ عنوان وارد ویندوز نمیشود
warning !!! the previous overclocking had faild , and system will restore its default setting press any key to continue ....
ولی با زدن کلید هیچ اتفاقی نمی افتد و وارد ویندوز نمیشود
شما سیستمتو به طور غیر اصولی اورکلاک کردی، و باید به تنظیمات اولیه برش گردونی،
سیستمت رو خاموش کن، باتری مادربرد رو در بیار و دکمه ی پاور و ریستارت رو با هم به مدت 5 ثانیه بگیر،
بعد دوباره باتری رو بذار سر جاش و سیستمت رو روشن کن.

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان روصفحه دسکتاپ کلیک راست میکنم وپراپرتیزرو میزنم ارورزیر ظاهرمیشه باید چکارکنم؟مشاهده پیوست 192421
همون cd رو که باهاش ویندوزت رو نصب کردی بیارو بذار تو cd درایوت بعد برو تو run و دستور cmd رو تایپ کن و تو پنجره داس دستور پایین رو تایپ کن.

expand x:\i386\rundll32.ex_ c:\windows\system32\rundll32.exe

x اسم درایویه که cd ویندوزت توشه(متلا اگه اسم درایو cd شما h باشه باید به جای x تو دستور بالا h بذاری.)
بعد ازاینکه دستوربالا رو نوشتی یه اینتر بزن تا اجرا بشه ،
تو خط اخر دستور اجرا شده اگه کلمه increase 100% رو دیدی یعنی ویندوزت درست شده.

mehrdad50

عضو جدید
سلام و وقت بخير
دو تا سوال داشتم:
1. توي word براي اينكه بالاي يك كلمه انديكس عدد بذاريم و بعد در پاورقي درموردش توضيح بديم بايد چه كار كنيم؟ فقط ميخوام براي هر صفحه از شماره 1 شروع بشه و اينطور نباشه كه اگر در صفحه اول تا عدد 3 پيش رفتيم در صفحه بعد شماره جديد 4 باشه. و توي صفحه جديد مجددا از 1 شروع بشه.
2. توي بعضي از پاورپوينت ها ديدم كه توي يك صفحه براي رفتن از يك سطر به سطر بعدي بايد حتما يك كليك يا يك اينتر زده بشه و كل صفحه به يكباره نمايش داده نميشه. ميخواستم ببينم اينكارو چطور ميشه تعريف كرد؟
ممنون و متشكر

samfire

عضو جدید
help me..........plz

help me..........plz

با سلام...درایو ویندوز من(c) به مرور زمان حجمش زیاد تر می شه بدون اینکه چیزی رو سیستم نصب کنم..بعضی روزا این افزایش حجم به 1-2 گیگم میرسه..ویندوزم عوض کردم ویروس یابی هم کردم ولی مشکلم حل نشد....merc از راهنماییتون

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
سیستم دست دوم با این مشخصات حدودا" چه قیمتی می باشد؟
سی پی یو دو هسته ای
رم 2 گیگ
کارت گرافیک 512
هارد250
دی وی دی رایتر
موس و کیبورد

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
سیستم دست دوم با این مشخصات حدودا" چه قیمتی می باشد؟
سی پی یو دو هسته ای
رم 2 گیگ
کارت گرافیک 512
هارد250
دی وی دی رایتر
موس و کیبورد
خب اینم میشه یه جور سوال کامپیوتری در نظر گرفت :)
مدل cpu ?
مدل ram? (منظورم نوع ddr هستش)
کارت گرافیک با چه مارکی؟
هارد ساتا یا IDE ?

آخرین ویرایش:

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام...درایو ویندوز من(c) به مرور زمان حجمش زیاد تر می شه بدون اینکه چیزی رو سیستم نصب کنم..بعضی روزا این افزایش حجم به 1-2 گیگم میرسه..ویندوزم عوض کردم ویروس یابی هم کردم ولی مشکلم حل نشد....merc از راهنماییتون
افزایش حجم معمولا کار ویروسه!
شما چه جوری سیستمتون رو ویروس یابی کردین (منظورم روش کاره) ؟

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من از سایت اینترنتی یک پرینتر خریدم که متوجه شدم درایورش برای win 98 and me و کلی هم هزینه کردم
امکانش هست کث با تبدیل درایور را قابل نصب در win 7 کنم
model printer: Canon BJ-230
برنامه برای تبدیل درایور که وجود نداره ، به اینصورت که شما درایور 98 بهش بدی و اون برات به 7 تبدیلش کنه.
برو تو وب سایت سازنده پرینترت شاید درایور 7 برای پرینترت پیدا کردی.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خب اینم میشه یه جور سوال کامپیوتری در نظر گرفت :)
مدل cpu ?
مدل ram? (منظورم نوع ddr هستش)
کارت گرافیک با چه مارکی؟
هارد ساتا یا IDE ?
ram ddr2
geforce8400
hard sata
???

این هم سیستم خودمه .چند می ارزه؟؟
cpu 3.0 full cach
geforce 7200 256MB
ram 1g ddr2
hard 320 sata
cd rom + cd rw
??

آخرین ویرایش:
سلام دوستان.
سیستم من چند روزی هست وسط آهنگ یا ویدیو صداش قطع میشه , (صدای کل سیستم قطع میشه نه فقط player). یا باید log off شه یا ریست.
کسی هست بدونه چطوری درست میشه؟

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ram ddr2
geforce8400
hard sata
???
مدل cpu رو نگفتی ، ولی گفتی دو هسته ایه اگه یه چیزی تو مایه های E6550 باشه بین 45 تا 50 تومن قیمتشه
گرافیک 40 تومن
هارد حدود 65 تومن
رم هر گیگش 30 تومنه
dvd rw قیمتش 25 تومنه
موس و کیبرد هم قیمت خاصی نداره که بهت بگم انقدر می ارزه.

ram ddr2این هم سیستم خودمه .چند می ارزه؟؟
cpu 3.0 full cach
geforce 7200 256MB
ram 1g ddr2
hard 320 sata
cd rom + cd rw
??
cpu حدود 10 تومن
گرافیک 20
رم ا گیگ 30 تومن
cd rom که پول نمیکنه ، cd rw هم اگه فروش بره 10 تومن قیمتشه.

آخرین ویرایش:

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
سیستم من چند روزی هست وسط آهنگ یا ویدیو صداش قطع میشه , (صدای کل سیستم قطع میشه نه فقط player). یا باید log off شه یا ریست.
کسی هست بدونه چطوری درست میشه؟
سلام ، درایور صدا رو پاک کن و دوباره نصب کن شاید درست بشه.

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
مدل cpu رو نگفتی ، ولی گفتی دو هسته ایه اگه یه چیزی تو مایه های 5300 باشه بین 60 تا 65 تومن قیمتشه
گرافیک 40 تومن
هارد حدود 65 تومن
رم هر گیگش 30 تومنه
dvd rw قیمتش 25 تومنه
موس و کیبرد هم قیمت خاصی نداره که بهت بگم انقدر می ارزه.

cpu حدود 10 تومن
گرافیک 20
رم ا گیگ 30 تومن
cd rom که پول نمیکنه ، cd rw هم اگه فروش بره 10 تومن قیمتشه.
کل سیستم میشه 255
و سیستم دومی 70 ؟؟؟

یعنی پاور قیمتی نداره خود کیس قیمتی نداره؟؟

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کل سیستم میشه 255
و سیستم دومی 70 ؟؟؟

یعنی پاور قیمتی نداره خود کیس قیمتی نداره؟؟
رو سیستم اول قیمت CPU رو بالا گفتم ، ویرایشش کردم.
مگه پاور 1000 وات گرین روشه؟
سیستم های معمولی معمولا پاور های معمولی روشونه ، الان پاور 24 پین ،(دارای کابل برق ساتا) 13 پولشه

JU JU

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
قصد دارم یک نرم افزار ( traylayout ) رو در system tray قرار بدم بدون استفاده از هیچ نرم افزاری
ویندوزم در حال حاضر 8.1 هستش
قبلا در win 7 برنامه مورد نظر رو توی start up میزاشتم
توی این ویندوز دقیق نمیدونم باید چیکار کنم متاسفانه
کسی هست کمک کنه؟

N O X

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
قصد دارم یک نرم افزار ( traylayout ) رو در system tray قرار بدم بدون استفاده از هیچ نرم افزاری
ویندوزم در حال حاضر 8.1 هستش
قبلا در win 7 برنامه مورد نظر رو توی start up میزاشتم
توی این ویندوز دقیق نمیدونم باید چیکار کنم متاسفانه
کسی هست کمک کنه؟

سلام
تا اونجا که من میدونم وسرچ کردم
ویندوز به صورت پیشفرض امکان اضافه کردن برنامه ها به قسمت System Tray را به کاربران نمیدهد، اما شما با استفاده از نرم افزار Windows Tray Icons Creator به سادگی هرچه تمام تر میتوانید برنامه های نصب شده در رایانه خود را به قسمت System Tray و به کنار ساعت ویندوز اضافه کنید .

mahtab30

کاربر فعال
سلام دوستان . من با یه شماره آی پی ping میکنم TTL میده ولی توی مرورگر وارد میکنم وارد سایت نمیشه ؟ چرا به نظرتون ؟؟؟؟

mohsen.rabiee1

عضو جدید
راهنمایی جهت خرید

راهنمایی جهت خرید

[FONT=&quot]با سلام خدمت دوستان[/FONT]
[FONT=&quot]دانشجوی رشته نرم افزار هستم و تصمیم گرفتم مبلغ سه میلیون تومان جهت ارتقاء سیستم هزینه کنم .[/FONT]
[FONT=&quot]الان مشکل من اینه که فقط یک کیس جدید جمع کنم به صورت تقریبا حرفه ای یا اینکه به جای ارتقاء سیستم فعلی یک لپ تاپ بخرم ؟[/FONT]
[FONT=&quot]ازتون خواهش میکنم که منو راهنمایی کنید که کدوم رو انتخاب کنم ؟[/FONT]
[FONT=&quot]خیلی ممنون میشم که در صورت راهنمایی اگه گزینه های خوبی هم در نظر دارید معرفی کنید .[/FONT]
[FONT=&quot]از همه کمال تشکر رو دارم :gol: :gol: :gol: :gol:[/FONT]

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی

من آفیس 2013 نصب کردم ولی با وحود اینکه کرکش کردم برام فعال نشده!!!!

این برای زمانی که باز میکنم آفیس رو می یاد:

اینم نشون میده آفیس درست کرک شده:

اینم وقتایی که فایلای ورد و پاورپوینت ام رو که رو سیستم داشتم باز میکنم می یاد :

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همگی

من آفیس 2013 نصب کردم ولی با وحود اینکه کرکش کردم برام فعال نشده!!!!

این برای زمانی که باز میکنم آفیس رو می یاد:

اینم نشون میده آفیس درست کرک شده:

اینم وقتایی که فایلای ورد و پاورپوینت ام رو که رو سیستم داشتم باز میکنم می یاد :
سلام ،آفیس 2013 کلا یه کمی اذیت میکنه، حتی برای نصب شدن!
اول از همه با یه کرک دیگه برنامه رو اکتیو کن، ترجیحا" جدیدترین کرکه آفیس 2013 باشه، بعد اگه اون جواب نداد برید سرغ روش های دیگه.
خب طبق اون عکس اولی که گذاشتین داره میگه word تو حالت Safe Mode باید اجرا بشه ، شما کلید Ctrl رو نگه دار و word رو اجرا کن ، اگه اجرا شد برنامه یعنی اینکه مشکل از Add-Ins بوده ،
برای رفع مشکل باید برید به قسمت File و بعد از اون روی Options کلیک کنی و تو پنجره جدید
Add-Ins رو انتخاب کنی و از اونجا Add-In که باعث ایجاد خطا میشه رو غیرفعال کنی.(دنبال یه add-in به اسم send to bluetooth بگردین و اگه وجود داشت غیر فعالش کنین.)
تو این لینک
http://www.word-2013-tutorials.com/microsoft-word-2013-has-stopped-working/ دلایل و روش حل مشکل رو گفته، یکیش همین روش Safe mode هستش ، مثلا تو یه جا گفته امکان داره این ارور بخاطر درایور کارت گرافیک انویدیا ایجاد بشه، خلاصه بخونش شاید به درد خورد.

آخرین ویرایش:

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
دانشجوی رشته نرم افزار هستم و تصمیم گرفتم مبلغ سه میلیون تومان جهت ارتقاء سیستم هزینه کنم .
الان مشکل من اینه که فقط یک کیس جدید جمع کنم به صورت تقریبا حرفه ای یا اینکه به جای ارتقاء سیستم فعلی یک لپ تاپ بخرم ؟
ازتون خواهش میکنم که منو راهنمایی کنید که کدوم رو انتخاب کنم ؟
خیلی ممنون میشم که در صورت راهنمایی اگه گزینه های خوبی هم در نظر دارید معرفی کنید .
از همه کمال تشکر رو دارم :gol: :gol: :gol: :gol:
مظورتون از سیستم حرفا ای چیه؟ الان cpu 4770 خودش حدود 1.100 پولشه :smile:
مزیت لپ تاپ به pc فقط قابل حمل بودنشه ، اگه این مزیت برات در اولویته لپ تاپ بگیر اگه برات مهم نیست pc بگیر (با 3تومن میشه یه سیستم(فقط کیس) متوسط رو به بالا جمع کرد البته باید قید گرافیک های خفن 256 بیت رو بزنی ;))

بالا