سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
من روی ویندوز 8 کسپر نصب کردم و ابدیتش کردم کلا ویندوز رفت رو هوا :D
فکر کنم کلا ویندوز 8 مضخرفه مثل ویستا میمونه
آتی ویروست تقلبیه عزیز
راستی، من شید نصب کردم رو 8 مث لودر کار میکنه!!
قابل توجه شیخ عزیز!!

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
بله تعریفی نداره ... تازه همین کسپر رو هم ورژن پایین رو قبول نمیکنه ... اصلا یه وضعیه... من نتونستم با ویندوز 8 کنار بیام
غیبت ویندوز 8 نکن:D
تو این 8 ماهی که باهاش کار کردم از هرنظر خوب بوده
هربرنامه ای رو جدیدترینشو میخواد
یه دلیلی هست که تکنولوژی پیشرفت میکنه

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آتی ویروست تقلبیه عزیز
راستی، من شید نصب کردم رو 8 مث لودر کار میکنه!!
قابل توجه شیخ عزیز!!

:D چه ربطی داره عزیز
فکر نکنم مربوط بشه :D
نود روش نصب کردم خیلی هم عالی جواب داد
ولی کلا با ویندوزش حال نکردم همون 7 رو نصب کردم دوباره

masoudalmas

عضو جدید
سلام بر دوستان مهندس . من یه چند ماهیه که یه کیبورد alfex خریدم. به پورت usb وصل میشه. اگه سیستمو بزارم تو حالت standby و بعد از مدتی روشن کنم سیستمو، کیبورد کار نمیکنه. باید یه بار از سیستم جدا کنم و دوباره وصلش کنم تا کار کنه. البته اگه تو حالت استندبای هم نذارمو فقط سیستمو بیکار یذارم همچین مشکلی پیش میاد بازم. کسی میدونه مشکل از چیه ؟

mohande5

عضو
سلام بر دوستان مهندس . من یه چند ماهیه که یه کیبورد alfex خریدم. به پورت usb وصل میشه. اگه سیستمو بزارم تو حالت standby و بعد از مدتی روشن کنم سیستمو، کیبورد کار نمیکنه. باید یه بار از سیستم جدا کنم و دوباره وصلش کنم تا کار کنه. البته اگه تو حالت استندبای هم نذارمو فقط سیستمو بیکار یذارم همچین مشکلی پیش میاد بازم. کسی میدونه مشکل از چیه ؟

با سلام
معمولا Device های USB دار با تکنولوژی Plug&Play به سیستم عامل شناسانده می شوند، پس گزینه ی Driver Update کنار گذاشته می شود!
اما تا اوون جایی که بنده اطلاع دارم و طی جستجو هایی که انجام دادم، چندین روش برای حل این مشکل وجود داره:
1) Device Manager رو باز کنید (کلیک راست روی My Computer و انتخاب گزینه ی Manage...) و گزینه ی Universal Serial Bus Controllers رو بزنید و زیر گزینه هایی که در اوون ها کلمه ی Hub وجود داره رو تک تک راست کلیک کرده و Properties رو بزنید، در پنجره ای نمایش داده می شود در سربرگ Power Management تیک گزینه ی Allow the computer to turn off this device to save power رو بردارید و در نهایت سیستم رو ریست کنید...
2) این روش رو اصلا توصیه نمی کنم ولی یک روش هست ! چون هم امکان صدمه و آسیب به سیستم بالاست و هم از توانایی بالایی برای انجام این کار می بایستی برخوردار باشید: BIOS Upgrade
3) و روش سومی که احتمال ضعیفی برای حل این مشکل هست ، آپدیت سیسنم عامل تونه.
برای اطلاعات بیشتر این عبارت رو در گوگل جستجو کنید:
usb keyboard unresponsive after sleep

امنیت مانند زنجیر است، ضعف در هر یک از حلقه های آن یک فاجعه می باشد.
یا علی.

ebi2020560

عضو جدید
سلام
یه مشکلی توی ورد دارم این هست که مثلا یه دایره میکشیم به قطر دو اینچ ومیخواهیم پرینت بگیریم اما میخوایم در صفحه A4 به تعداد ده عدد از این دایره کنار هم پرینت بگیریم چه باید بکنیم؟؟؟؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یه مشکلی توی ورد دارم این هست که مثلا یه دایره میکشیم به قطر دو اینچ ومیخواهیم پرینت بگیریم اما میخوایم در صفحه A4 به تعداد ده عدد از این دایره کنار هم پرینت بگیریم چه باید بکنیم؟؟؟؟

سلام به باشگاه خوش آمدید.
عید فطر رو هم به شما تبریک میگم .

لطفا مشکلات مربوط به Office رو اینجا مطرح کنید.

------------------EDIT----------------
الان که دقت کردم دیدم زمان عضویتتون 2009 هست.
ببخشید فکر کردم تازه وارد هستید. :)

آخرین ویرایش:

مهربان 1392

عضو جدید
کی میتونه راهنماییم کنه؟
یه فایل "پی دی اف" خواستم دانلود کنم بعد پایین صفحه زد که : این فایل ممکنه به سیستم شما آسیب برسونه.. من هم لغو کردم...آخه تازه دادم کامپیوترم و فرمت کردن..خیلی واجبه چیکار کنم؟

چیزی باید نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفاااااااااااااااااااا

SuPpOrTeR

عضو جدید
کی میتونه راهنماییم کنه؟
یه فایل "پی دی اف" خواستم دانلود کنم بعد پایین صفحه زد که : این فایل ممکنه به سیستم شما آسیب برسونه.. من هم لغو کردم...آخه تازه دادم کامپیوترم و فرمت کردن..خیلی واجبه چیکار کنم؟

چیزی باید نصب کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفاااااااااااااااااااا

سلام

چه برنامه ای پیغام داد ؟ آنتی ویروس تون چیه ؟

در صورت امکان لینک رو بدید تا من یا یکی از دوستان براتون دانلود کنیم !

مهربان 1392

عضو جدید
سلام

چه برنامه ای پیغام داد ؟ آنتی ویروس تون چیه ؟

در صورت امکان لینک رو بدید تا من یا یکی از دوستان براتون دانلود کنیم !

مرسی از لطفتون
اسم برنامه رو دقت نکردم ( آخه ما که عین شما وارد نیستم در حد ابتدایی )
دادم جایی برام فرمت کردن به نظرم آنتی ویروس نصب نکردن
ویندوزم 7 هست

مهربان 1392

عضو جدید
ببخشید باز از یه سایت یگه خواستم یه فایل دیگه دانلود کنم باز همین پیغام و داد

احتمالش هست بخاطر نبودن آنتی ویروس باشه؟

از طریق نت میتونم دانلود کنم ؟

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید باز از یه سایت یگه خواستم یه فایل دیگه دانلود کنم باز همین پیغام و داد

احتمالش هست بخاطر نبودن آنتی ویروس باشه؟

از طریق نت میتونم دانلود کنم ؟

سلام.
خیلی کم پیش میاد از یک فایل نوشتاری ویروس منتقل بشه. برای اطمینان شما یک کاری کن.
برو از سایت www.mohandesyar.com یک فایل متنی دانلود کن ، اگر همون مشکل رو دیدی برگرد و فایلی که مورد نظرت بود با خیال راحت دانلود کن.

اگه مشکلتون حل نشد بفرمایید که از چه مرور گری استفاده میکنید . و لینک فایل PDF رو که میخواهید دانلود کنید برامون بذارین ، اگر فایل خصوصی هست لینک یک فایل که مثل اون مشکل به وجود میاره برامون بذارید.

مهربان 1392

عضو جدید
سلام.
خیلی کم پیش میاد از یک فایل نوشتاری ویروس منتقل بشه. برای اطمینان شما یک کاری کن.
برو از سایت www.mohandesyar.com یک فایل متنی دانلود کن ، اگر همون مشکل رو دیدی برگرد و فایلی که مورد نظرت بود با خیال راحت دانلود کن.

اگه مشکلتون حل نشد بفرمایید که از چه مرور گری استفاده میکنید . و لینک فایل PDF رو که میخواهید دانلود کنید برامون بذارین ، اگر فایل خصوصی هست لینک یک فایل که مثل اون مشکل به وجود میاره برامون بذارید.

دوست عزیزززززززز ممنون
فقط یه لحظه بذارید یه چیزی بگم:
من چند وقت پیشا دیدم تماممممممممممم فایل های "پی دی اف" و عکس هام و که میخوام باز کنم این پیغام و میده:the file is encrypted

بعد بهم گفتن ویروسی شده و کلییییییییییی مقاله های مهم داشتم و همون طوری تو فلش ریختم و لپتاپ و خالی کردم دادم برام درست کنن
بعد الان همه ویروس ها کشته شده و سرعت هم خوب شده

بعد خیلی جالبه
باز همون فایل ها که تو فلش ریختمpdf نمیخونن و همون پیغام و باز میده

چیکار کنم

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیزززززززز ممنون
فقط یه لحظه بذارید یه چیزی بگم:
من چند وقت پیشا دیدم تماممممممممممم فایل های "پی دی اف" و عکس هام و که میخوام باز کنم این پیغام و میده:the file is encrypted
بعد بهم گفتن ویروسی شده و کلییییییییییی مقاله های مهم داشتم و همون طوری تو فلش ریختم و لپتاپ و خالی کردم دادم برام درست کنن
بعد الان همه ویروس ها کشته شده و سرعت هم خوب شده
بعد خیلی جالبه
باز همون فایل ها که تو فلش ریختمpdf نمیخونن و همون پیغام و باز میده
چیکار کنم

adobe reader تون ورژن اش چنده ؟
از آخرین ورژن استفاده کنید به احتمال زیاد مشکلتون حل میشه. البته اگر ان واقعا مشکلی باشه که میفرمایید.
من adobe reader 9 دارم تا حالا نشده فایلی رو باز نکنه. البته فکر کنم ورژن های بالاتر هم هست.

بعضی ویروس ها میان مشکلاتی رو در فایل ها به وجود میارن که حتی بعد از پاک کردن و اسکن کردن سیستم این مشکلات در فایل ها باقی میمونه.
چون فایل آسیب میبینه و دیگه مشکل ویروس نیست.
حالا این مشکل شما چطوریه ؟ مینویسه File encrypted و از شما رمز میخواد ؟ یا فقط همونو مینویسه؟
عکس هاتون چطور ؟ با خود نمایش عکس ویندوز که باز میکنید این خطا رو میده ؟ با نرم افزار های ویرایش عکس باز میشن ؟
سعی کنید با نرم افززار های دیگری بازشون کنید و از طریق گزینه ی Save یک کپی سالم ازشون تهیه کنید.

در کل من زیاد احتمال نمیدم ولی امیدوارم درست بشه.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز مرورگرم گوگل کروم هستش.

اول با یکی از مرورگر های دیگه به غیر از IE امتحان کنید.
و Error هارو برامون ترجمه نکنید :) بگید دقیقا چه شکلی ظاهر شد و متن انگلیسیش چی بود .
اگر شده با استفاده از PRint screen عکس هم بگیرید و اینجا آپلود کنید خیلی خوب میشه.

مهربان 1392

عضو جدید
دوست عزیز مرسی از وقتی که میذاری
ورژن 9 هستش
همش میزنه file encrypted

من prt sc و میزنم و بعد تو word پیست میکنم میخوام بدونم چطوری میتونم برای شما اینجا عکسش و بذارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه تو word هستش
رسما تعطیلممممم:biggrin:

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز مرسی از وقتی که میذاری
ورژن 9 هستش
همش میزنه file encrypted

من prt sc و میزنم و بعد تو word پیست میکنم میخوام بدونم چطوری میتونم برای شما اینجا عکسش و بذارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه تو word هستش
رسما تعطیلممممم:biggrin:

خواهش میکنم :)

توی word ? :biggrin:
توی mspaint بذار یا photoshop !
بعد به عنوان فایل عکس با JPEG , JPG ذخیرش کن تا بتونی آپلودش کنی. هم از سرور سایت میشه استفاده کرد هم از سایتهای دیگه مثل http://uploadax.com/

فکر میکنم که متاسفانه همونطور که گفتم دیگه نتونی فایل هاتو برگردونی :(
به هر حال من اینجا در خدمت شما هستم ولی فکر میکنم همین باشه که عرض کردم:
بعضی ویروس ها میان مشکلاتی رو در فایل ها به وجود میارن که حتی بعد از پاک کردن و اسکن کردن سیستم این مشکلات در فایل ها باقی میمونه.چون فایل آسیب میبینه و دیگه مشکل ویروس نیست.

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد عکس اول باید عرض کنم که این یک سطح امنیتی هست که تمام ویندوز ها دارن و مشکلی نیست با خیال راحت دانلود کنید.

عکس دوم رو من تا حالا ندیدم ولی طبق تجربه ای که از کار با ویروس دارم میگم این به احتمال 100% (دقت کنید نگفتم 99.99% بلکه 100%) ویروس هست
به قیافش میخوره ویروس خطرناکی هم باشه :) از اونایی که سیستم رو به هم میریزن.

میپرسید الان چکار کنید ؟
- هیچ فایل اجرایی رو باز نکنید مثل بازی ، نرم افزار
- هیچ فایل متنی و عکس رو باز نکنید.
- از سیستم حدالامکان تا نصب آنتی ویروس استفاده نکنید
- در اولین فرصت ویندوز عوض کنید و سریع یک آنتی ویروس آپدیت نصب کنید.
- این ویروس خودش رو کپی میکنه ( به احتمال زیاد ) واسه همین میگم هیچ فایلی رو باز نکنید.

سیستمتون باید مجددا اسکن بشه ، توسط یک آنتی ویروس آپدیت و همچنین فلشتون و تمام مموری ها و فلش هایی که در گذشته به سیستمتون وصل کردید. مثل موبایل و دوربین دیجیتال.

_-_-_-_-_-_ E D I T -_-_-_-_-_-_

الان یه سرچ کوچولو توی نت کردم و دیدم حدسم درسته ، ویروس هست این لینک رو براتون میذارم ، اگه زبانتون خوب باشه (آموزش تصویری هست) و یکمی هم در مورد کامپیوتر بدونید میتونید خودتون درستش کنید.

لینک
طبق برنامه ی این لینک از طریق Safe mode یک آنتی ویروس روی سیستم شما نصب میشه که به نظر مناسب میاد امیدوارم به کارتون بیاد.

آخرین ویرایش:

masoodxl

عضو جدید
سلام
من از ورژن 11 یاهو مسنجر استفاده میکنم
در حین کار باهاش همش گیر میکنه و موس حالت ساعت شنی به خودش دست میده!!!
لطفآ راهنمایی بفرمایید.با تشکر

مهربان 1392

عضو جدید
alisaw
ممنون که وقت گذاشتی
لینک و باز کردم ببینم به کارم میاد..یه دنیا سپااااااااااس

yas87 جان چطور فایلم و بذارم ؟

امیرحسین.

اخراجی موقت
سلام
من از ورژن 11 یاهو مسنجر استفاده میکنم
در حین کار باهاش همش گیر میکنه و موس حالت ساعت شنی به خودش دست میده!!!
لطفآ راهنمایی بفرمایید.با تشکر
با سلام
من هم چنین مشکلاتی رو باهاش داشتم.میتونید از برنامه جایگزین اون digsbye استفاده کنید.

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
alisaw
ممنون که وقت گذاشتی
لینک و باز کردم ببینم به کارم میاد..یه دنیا سپااااااااااس

yas87 جان چطور فایلم و بذارم ؟
خب ببین این راه حل چطوره ؟ در abobe reader برو منوی tools از گزینه protectionاین گزینه رو انتخاب کن Encrypt گزینه remove رو بزن ببین چطور میشه

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پ ن پ سایه اش هستم :w07:
مگه فقط alivb با یاهو مسنجر مشکل داشت :huh:
یا چای خرما با زولبیا بامیه رو میگید :huh:
اومدیم اسپم نکنیم نمیزارید که:w07:
یه سوال هوش : چرا برای چای با خرما قاشق گذاشتن ؟:w07:
نه اواتارت رو دیدم شناختمت ... چای و زولبیا ...
چون نبات رو هم گذاشتن ولی اونورتر که دیده نمیشه ... اگه خواستی چای شیرین اگه نع با خرما

بالا