سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان شرمنده چند تا سوال ساده در مورد بلوتوث داشتم .
اولا اینکه این بلوتوثهای external که به لپ تاپ وصل میکنن نیاز به نصب شدن دارن یا نه ؟
بعدشم اینکه لپ تاپ من خودش بلوتوث داره مدل 1310 . میخام با بلوتوث خودش کار کنه و نیازی به بلوتوث external نباشه . درایورشم از نت دانلود کردم ولی موقع نصب این پیغام رو میده :
could not find the compatible blutooth chip on your system .
درایوری هم که دانلود کردم مربوط به لپ تاپ خودم هستش . .
چیکار کنم ؟ ممنون میشم .

با سلام
دوست عزیز ، بلوتوث اکسترنال (که به پورت USB وصل می شود) درایور خود را بر روی خود دارد و در صورت نیاز در اولین اتصال به سیستم شروع به نصب درایور می کند .
در خصوص درایور سیستم خودتان ، احتمال دارد نیاز به روشن بودن سخت افزاری بلوتوث لپ تاپ باشد . کلید روشن شدن بلوتوث را فعال کنید و بعد درایور را نصب کنید .
با تشکر - سیستم 32

zahra206

عضو جدید
داغ کردن

داغ کردن

سلاممن کامپیوترم تازگی ها داغ میکنه بعدشم صدا رو قطع می کنه . بردم خدمات کامپیوتری اونجا خوب بود .گفت فن سی پی یو سالمه . کسی نموده برای چیه ؟؟؟؟؟تازه ویندوز رو عوض کردم.؟؟؟ویروسم نداره!!!! کسی دلیلشو می دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

salar-fa

عضو جدید
با سلام
دوستان طریقه راه اندازی مودم adsl d link برای اولین بار به چه صورتیه؟؟؟از نظر نرم افزاری در ضمن adsl مال مخابراته.با تشکر

mahtab30

کاربر فعال
با سلام
دوست عزیز ، بلوتوث اکسترنال (که به پورت USB وصل می شود) درایور خود را بر روی خود دارد و در صورت نیاز در اولین اتصال به سیستم شروع به نصب درایور می کند .
در خصوص درایور سیستم خودتان ، احتمال دارد نیاز به روشن بودن سخت افزاری بلوتوث لپ تاپ باشد . کلید روشن شدن بلوتوث را فعال کنید و بعد درایور را نصب کنید .
با تشکر - سیستم 32

خیلی ممنون دوست عزیز .
راستش بلوتوث لپ تاپ من دکمه نداره . لامپش روی کیبورد هست ولی نمیدونم از کجا روشن میشه. فقط دکمه مربوط به wifi وجود داره .

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلاممن کامپیوترم تازگی ها داغ میکنه بعدشم صدا رو قطع می کنه . بردم خدمات کامپیوتری اونجا خوب بود .گفت فن سی پی یو سالمه . کسی نموده برای چیه ؟؟؟؟؟تازه ویندوز رو عوض کردم.؟؟؟ویروسم نداره!!!! کسی دلیلشو می دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
سلام

اگر به تازگی CPU را عوض نکرده اید، خمیر سیلیکون قبلی رو به طور کامل پاک کرده و خمیر سیلیکون جدید بزنید.

موفق باشید
با سلام
دوستان طریقه راه اندازی مودم adsl d link برای اولین بار به چه صورتیه؟؟؟از نظر نرم افزاری در ضمن adsl مال مخابراته.با تشکر
سلام

به لینک زیر مراجعه نمائید و مطابق تنظیمات گفته شده عمل کنید.

لینک

موفق باشید

starxx

عضو جدید
سلام
ممکنه ایمیلایی که ریخته میشه توی trash خودشون پاک شن؟ البته پسووردمو یه نفر دیگه هم داره، نمیدونم کار اونه یا اینکه دلیلی واسه پاک شدنشون هست!؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ممکنه ایمیلایی که ریخته میشه توی trash خودشون پاک شن؟ البته پسووردمو یه نفر دیگه هم داره، نمیدونم کار اونه یا اینکه دلیلی واسه پاک شدنشون هست!؟
سلام

بله ایمیلهائی که در Trash هستند بعد از مدتی که فکر میکنم چند هفته باشد، حذف میشوند.

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام
کامپیوتر دارم صفحه خوش آمد گویی ویندوز میاد بعدش صفحه آبی مرگ میاد.میخام براش ویندوز نصب کنم بوت منو که میاد سی دی رو انتخاب میکنم ولی از سیدی بوت نمیشه و میاد روی همون صفحه خوش آمدگویی و بعئ صفحه آبی.
مشکل از چیه؟
با سلام،
از روی متن پیام می شه تا حدودی به علتش پی برد پس متن رو بنویسید!

shoonisht

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام

سلام

دوست عزیز ، به صورت نرمال ایمیل هایی که پاک می کنید و به پوشه Trash منتقل می شوند ، بعد از یک ماه به صورت خودکار از قدیمی ترین انتقال به Trash پاک می شوند . فکر کنم در تنظیمات سرویس دهنده ایمیل برای تنظیم مدت زمان محلی قرار گرفته باشد .
نکته مهم اینکه : ایمیل هایی که از پوشه Spam پاک می کنید به هی عنوان به پوشه Trash انتقال داده نمی شوند بلکه به صورت خودکار پاک می شوند . در سرویس Hotmail پوشه Junk وجود دارد که با پاک کردن به پوشه deleted انتقال داده می شود (برخلاف سرویس های دیگر)

خیلی ممنون دوست عزیز .
راستش بلوتوث لپ تاپ من دکمه نداره . لامپش روی کیبورد هست ولی نمیدونم از کجا روشن میشه. فقط دکمه مربوط به wifi وجود داره .

دوست عزیز احتمالا با همان کلید Wifi ، بلوتوث هم روشن شود .در لپ تاپ های سونی برعکس است .کلید بلوتوث Wifi را نیز روشن می کند . بعد از روشن کردن با این کلید ، اقدام به نصب درایور کنید .ان شاءالله درست می شود .

با تشکر - سیستم 32

alireza_smailzad

عضو جدید
سلام
دربرنامه اکسس ،وقتی که می خواهم لینک یک Query راازروی فرم طراحی شده باز کنم باخطای 2950روبه رو می شوم.
راه حلش چیست؟

masoodxl

عضو جدید
سلام

در ضمن ممکنه دورو طول بکشه یا سه روز که پاک شوند!!!

masoodxl

عضو جدید
با سلام

دوست عزیز ، به صورت نرمال ایمیل هایی که پاک می کنید و به پوشه Trash منتقل می شوند ، بعد از یک ماه به صورت خودکار از قدیمی ترین انتقال به Trash پاک می شوند . فکر کنم در تنظیمات سرویس دهنده ایمیل برای تنظیم مدت زمان محلی قرار گرفته باشد .
نکته مهم اینکه : ایمیل هایی که از پوشه Spam پاک می کنید به هی عنوان به پوشه Trash انتقال داده نمی شوند بلکه به صورت خودکار پاک می شوند . در سرویس Hotmail پوشه Junk وجود دارد که با پاک کردن به پوشه deleted انتقال داده می شود (برخلاف سرویس های دیگر)

دوست عزیز احتمالا با همان کلید Wifi ، بلوتوث هم روشن شود .در لپ تاپ های سونی برعکس است .کلید بلوتوث Wifi را نیز روشن می کند . بعد از روشن کردن با این کلید ، اقدام به نصب درایور کنید .ان شاءالله درست می شود .

با تشکر - سیستم 32
سلام
هنوز یک ماه نشده که این مشکل پیش اومده!!!(این بازه زمانی در مدت 2 الی 3 روز به طول انجامیده!!!)

mahtab30

کاربر فعال
با سلام

با تشکر - سیستم 32

خیلی ممنون . دکمه رو میزنم فقط لامپ wifi روشن میشه . در این حالت هم نصب کردم نشد . همون پیغام رو داد ...

رضاکلاته

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام من تلویزیون سونی [/FONT]hx[FONT=&quot]800دارم 2تافیلم همدارم هردو بافرمت[/FONT]avi[FONT=&quot]که وقتی بافلش به تلویزیون میزنم یکی روپخش میکنه ویکی رو مینویسه پخش دردسترس نیست علت چیه ؟آیا نرمافزاری هست که بشه سریع فیلم بافرمت [/FONT]avi[FONT=&quot]رو به[/FONT]avi[FONT=&quot]ه قابل پخش تبدیل کرد؟[/FONT][FONT=&quot] [/FONT]

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من تلویزیون سونی hx800دارم 2تافیلم همدارم هردو بافرمتaviکه وقتی بافلش به تلویزیون میزنم یکی روپخش میکنه ویکی رو مینویسه پخش دردسترس نیست علت چیه ؟آیا نرمافزاری هست که بشه سریع فیلم بافرمت aviرو بهaviه قابل پخش تبدیل کرد؟

سلام. چندين حالت نمايش هست كه پسوند avi دارن.
براي تبديل ميتونين از x-video converter يا super encoder استفاده كنيد

masoodxl

عضو جدید
سلام
من آنتی ویروس اویرا رو نصب کردم
وقتی که سیستمم رو خاموش میکنم و بعد روشن میکنم این انتی ویروس غیر فعاله
و بعد از گذشت چند دقیقه خودش فعال میشه!!!
در ضمن توی این مدت هم اجازه هیچ کاری رو به من نمیده!!!(یعنی باید صبر کنم تا انتی ویروس فعال بشه و...)
لطفآ جهت حل این مشکل راهنمایی بفرمایید.با تشکر فراوان

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من آنتی ویروس اویرا رو نصب کردم
وقتی که سیستمم رو خاموش میکنم و بعد روشن میکنم این انتی ویروس غیر فعاله
و بعد از گذشت چند دقیقه خودش فعال میشه!!!
در ضمن توی این مدت هم اجازه هیچ کاری رو به من نمیده!!!(یعنی باید صبر کنم تا انتی ویروس فعال بشه و...)
لطفآ جهت حل این مشکل راهنمایی بفرمایید.با تشکر فراوان

سلام
اين طبيعيه. موقع start up سيستم رو اسكن ميكنه بعد اجازه ميده با سيستم كار كنيد
هر چقدر رم و CPU قوي تري داشته باشيد اين مدت زمان كمتر ميشه

mr.mm.akkaf

عضو جدید
سلام خدمت سایر دوستان عزیز
مدتیه لپ تاپ اچ پی 5 هسته (پایه خنک کننده و آنتی ویروس نود 6 و ویندوز تازه نصب شده ) داغ میکنه بدون اینکه کار خاص یا برنامه سنگینی رو فعال کنم در بعضی مواقع هم که هنگ میکنه به جای سشوار ازش استفاده میکنم ! سرعت سیستم به شدت پایین اومده .
ممنون میشم کمکم کنید که لا اقل بدونم مشکل چیه که بتونم رفعش کنم.
یه سوال دیگه اینکه ممکنه در یک سی پی یو چند هسته یکی دوتا از هسته ها آسیب ببینن و یا نتونن بطور هماهنگ باهم کا کنن ؟راهی برای تشخیص این موضوع وجو داره؟

سپیده20

عضو جدید
سلام دوستان!وقت بخیر!
من ی مشکلی دارم.اکه میشه راهنماییم کنید!
من ی لپ تاپ دارم و ی کامپیوتر!
با مودمadslب اینترنت کانکت میشم.مشکل من اینجاست ک تازگیا نمیدونم چی شده ک کامپیوترم با مودم کانکت میشه ولی لپ تاپمو هرکاریش میکنم کانکت نمیشه ک نمیشه!میشه بگید اشکال کار از کجاست؟
ممنوووووووووووووووووووووووووووووون!:gol:

S_K_M

عضو جدید
سلام دوستان، میخواستم یه فایل pdf رو ویرایش کنم یعنی یه تبلیغی پایینش هست اونو بردارم. از چه نرم افزاری استفاده کنم؟؟؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان، میخواستم یه فایل pdf رو ویرایش کنم یعنی یه تبلیغی پایینش هست اونو بردارم. از چه نرم افزاری استفاده کنم؟؟؟
سلام، از نرم افزارهای PDF Editor بهره ببرید.

بهترين و كامل ترينشون Adobe Acrobat pro است
از نرم افزار Nitro PDF هم ميتونين استفاده كنيد
نرم افزار Foxit هم ميتونه كمكتون كنه

نرم افزارهاي ديگه هم هست ولي اين سه تا از همه بهتره و كار باهاشون راحت تره

khaNuMi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. مشکل نتی دارم سایتهای یاهو و گوگل باز نمیشن کارای ضروری با یاهو میل دارم چه راهی وجود داره ؟ میگن از قطعی vpnاینطوری شدن؟؟:cry:

mahtab30

کاربر فعال
سلام دوستان .

ببخشید دوباره سوالمو میپرسم .
کسی نمیدونه برای حل مشکل نصب بلوتوث باید چیکار کنم . موقع نصب پیغام میده :
could not find a compatible blutooth chip on your system .
و سوال دیگه اینکه کسی از دوستان تا حالا روی xp ویندوز سون نصب کرده ؟
لازمه تنظیمات خاصی انجام بدیم که فایلها و اطلاعاتمون از بین نره ؟؟
همینجوری نصب نمیشه ...
ممنون .

Syd Barrett

عضو جدید
شب تا صبح روشن موندن لپ تاپ واسه دانلود، برای لپ تاپ ضرر داره؟

همونطور که دوستمون گفت با کولپد و بودن توی یه اتاق سرد احتمالا مشکلی پیش نمیاد ... ولی هر چیزی رو برای یه کاری ساختن ... لپتاپ برای صبح تا شب ، شب تا صبح روشن موندن ساخته نشده .... بهتره برای این کار از کامپیوتر های دسکتاپ استفاده کنید .

بالا