سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

JavadMessi

مدیر بازنشسته
سلام به همگی
من یه برنامه برای تبدیل pdf فارسی به word برا پروژم نیاز دارم
برنامه های زیادی رو امتحان کردم ولی جواب نداد
کسی اینجا برنامه ای سراغ نداره که مطمئن باشه جواب میده ؟؟؟؟
از نرم افزار Readiris Pro نسخه me استفاده کنید ولی معمولا راهی برای تبدیل کامل و بی عیب و نقص وجود نداره حداقل خودم که امتحان کردم نداره!

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر
تنظیماتشو میشه راهنمایی بفرمایین ممنون میشم

سلام دوست عزیز خواهش میکنم وقتی کابل رو هم به لپ تاپ و هم به تی وی وصل کردید در منوی تنظیمات تی وی باید گزینه pc رو انتخاب کنید.

با تشکر

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
من یه برنامه برای تبدیل pdf فارسی به word برا پروژم نیاز دارم
برنامه های زیادی رو امتحان کردم ولی جواب نداد
کسی اینجا برنامه ای سراغ نداره که مطمئن باشه جواب میده ؟؟؟؟

اینو هم امتحان کنین:

PdfGrabber

دیدم که برا بعضی متن ها خیلی خوب جواب میده.

پ ن: این تاپیک هم اطلاعات خوبی داره شاید به کارتون بیاد.

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود
با سپاس از راهنمایی های دوستان.
دوستان من مشکلمو بد مطرح کردم؛ اجازه بدید

دوباره مشکلمو به صورت دیگه ای بیان کنم.
هارد مکستور با حجم 200گیگابایت داشتم که

شامل 4 پارتیشین :
c(xp)=14.6
d=63.12
e(mostafa)=97.6
f=14.6
بعداً تصمیم گرفتم توی درایوd، لینوکس فدورا نصب

کنم.پس اون پارتیشن با فدورا اینطور تقسیم کردم :
500 مگ
30 گیگ
29.98 گیگ
2.45 گیگ(swap)
از اونجایی که ویندوز پارتیشن لینوکسو نمیشناسه

توی پنجره my computer فقط درایو های c،

e وf دیده میشد.
تصمیم گرفتم فدورا رو پاک کنم. پس با نرم افزار

minitool partition پارتیشن هایی که با فدورا

ساخته بودم رو به فرمتntfs فرمت کردم.بعد اون

4پارتیشن فدورا رو که فرمت کردم با دستور

merge نرم افزار یکی کردم تا دوباره همون

پارتیشنd قدیم خودمو ساخته باشم.
همونطور که میدونید بعد حذف لینوکس مشکل بوت لودر پیش میاد که با استفاده از سی دی ویندوز و ورود به خط فرمان با دستورات fixboot و fixmbr اونو رفع کردم.
اما حالا سه تا عکس زیرو با هم مقایسه کنید لطفاً

توی این عکس درایوها به جای c، e و f که هنگام

بودن فدورا نشون میداد حالاc، d و f نشون میده.
حالا عکسهای زیر رو نیگاه کنید.

پارتیشن ها رو مشاهده کردید.
حالا من موندم کدوو جدول پارتیشن رو باور کنم.چون میخوام اون فضای آزاد شده رو استفاده کنم اما نمیدونم چیکار کنم.
ازطرفی هم میترسم تمام هارد فرمت بشه اگر اونچه رو که نرم افزارminitools نشون میده درست باشه و تمام اطلاعاتم از دست بره.
ببخشید طولانی شد خواستم همه چیو دقیق گفته باشم.
ممنون میشم کمکم کنید

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با درود
با سپاس از راهنمایی های دوستان.
دوستان من مشکلمو بد مطرح کردم؛ اجازه بدید

دوباره مشکلمو به صورت دیگه ای بیان کنم.
هارد مکستور با حجم 200گیگابایت داشتم که

شامل 4 پارتیشین :
c(xp)=14.6
d=63.12
e(mostafa)=97.6
f=14.6
بعداً تصمیم گرفتم توی درایوd، لینوکس فدورا نصب

کنم.پس اون پارتیشن با فدورا اینطور تقسیم کردم :
500 مگ
30 گیگ
29.98 گیگ
2.45 گیگ(swap)
از اونجایی که ویندوز پارتیشن لینوکسو نمیشناسه

توی پنجره my computer فقط درایو های c،

e وf دیده میشد.
تصمیم گرفتم فدورا رو پاک کنم. پس با نرم افزار

minitool partition پارتیشن هایی که با فدورا

ساخته بودم رو به فرمتntfs فرمت کردم.بعد اون

4پارتیشن فدورا رو که فرمت کردم با دستور

merge نرم افزار یکی کردم تا دوباره همون

پارتیشنd قدیم خودمو ساخته باشم.
همونطور که میدونید بعد حذف لینوکس مشکل بوت لودر پیش میاد که با استفاده از سی دی ویندوز و ورود به خط فرمان با دستورات fixboot و fixmbr اونو رفع کردم.
اما حالا سه تا عکس زیرو با هم مقایسه کنید لطفاً
توی این عکس درایوها به جای c، e و f که هنگام

بودن فدورا نشون میداد حالاc، d و f نشون میده.
حالا عکسهای زیر رو نیگاه کنید.

پارتیشن ها رو مشاهده کردید.
حالا من موندم کدوو جدول پارتیشن رو باور کنم.چون میخوام اون فضای آزاد شده رو استفاده کنم اما نمیدونم چیکار کنم.
ازطرفی هم میترسم تمام هارد فرمت بشه اگر اونچه رو که نرم افزارminitools نشون میده درست باشه و تمام اطلاعاتم از دست بره.
ببخشید طولانی شد خواستم همه چیو دقیق گفته باشم.
ممنون میشم کمکم کنید

با سلام،
با استفاده از یه Linux Rescue CD نوع درایو رو از 17 به 7 تغییر بدید. تنظیمات رو ذخیره کنید و به ویندوز برگردید! حالا از Disk management اون درایو رو فرمت کنید و Drive letter رو مشخص کنید!
فکر کنم بهترین راه برای امتحان کردن این جور چیزا استفاده از VMWare باشه تا مشکلات بعدی اینچنینی پیش نیاد!)

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام،
با استفاده از یه Linux Rescue CD نوع درایو رو از 17 به 7 تغییر بدید. تنظیمات رو ذخیره کنید و به ویندوز برگردید! حالا از Disk management اون درایو رو فرمت کنید و Drive letter رو مشخص کنید!
فکر کنم بهترین راه برای امتحان کردن این جور چیزا استفاده از VMWare باشه تا مشکلات بعدی اینچنینی پیش نیاد!)

دورد
با سپاس از پاسختون
اما باید بگم منوجه راهنماییتون نشدم.
میشه بیشتر توضیح بدید.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
بله همون کافیه خواهش میکنم.

من این کار رو کردم ولی درایو c ام هنوز پز هست و حجمی بابت ویندوز مجازی ای که نصب کردم و حالا حذف کردم کم نکرده...
نباید کار دیگری انجام بدم ..؟؟؟

amir8809

عضو جدید
سلام
یک سیستم هست که درایور گرافیکشو هرچقدر گشتم نتونستم پیدا کنم...لطفا راهنمایی کنید که چطوری پیدا کنم و اینکه اگه امکانش هست و میتونید لینکشو برام بفرستید!
اینم مدلش هست:
holtek ht27c512-70

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این کار رو کردم ولی درایو c ام هنوز پز هست و حجمی بابت ویندوز مجازی ای که نصب کردم و حالا حذف کردم کم نکرده...

سلام دوست عزیز نه کار دیگه ای لازم نیست چون معمولا مقداری رو که اختصاص میدیم بعد از ریمو کردن بر میگردونه.
مگه شما مقدار رو چقدر قرار داده بودید؟ مسیر نصب ویندوز مجازی همون درایو c بوده؟

با تشکر

آخرین ویرایش:

golemaryam_1983

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
یک سیستم هست که درایور گرافیکشو هرچقدر گشتم نتونستم پیدا کنم...لطفا راهنمایی کنید که چطوری پیدا کنم و اینکه اگه امکانش هست و میتونید لینکشو برام بفرستید!
اینم مدلش هست:
holtek ht27c512-70

سلام دوست عزیز شما بهتره از نرم افزار Driver Genius استفاده کنید این نرم افزار سیستم رو اسکن می کنه و درایورهایی رو که نصب نیست رو شناسایی و بعد دانلود و نصب میکنه.

با تشکر

JavadMessi

مدیر بازنشسته

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز نه کار دیگه ای لازم نیست چون معمولا مقداری رو که اختصاص میدیم بعد از ریمو کردن بر میگردونه.
مگه شما مقدار رو چقدر قرار داده بودید؟ مسیر نصب ویندوز مجازی همون درایو c بوده؟

با تشکر

ببینید من روی ویندوز مجازی کلیک راست کردم و remove زدم ، حتی 1 ثانیه هم طول نکشید تا حذف شد بعد هم نگاه درایو c کردم اصلا از حجمش هیچی کم نشده بود.فکر کنم 40 براش در نظر گرفته بود....
راستش من توی اندازه اش هیچ گونه دستکاری نکرده ام ... همون که پیش فرض بود ....
نمی دونم ... حالا ...
هنوز هم خود نرم افزار VMware Workstation حذف نکردم ...

akam22

عضو جدید
تاریک شدن صفحه مانیتور

تاریک شدن صفحه مانیتور

دوستان سلام
من به مشکل بزرگی برخورده ام
متاسفانه صفحه مانیتور لپ تاپم چند روزیه تاریک شده. طوریکه نمیشه چیزی را مشاهده کرد البته خیلی به سختی میتوان دید
من ویندوز را مجددا نصب کردم و همه درایورهاشو هم اپدیت کردم
مدل
لپ تاپ : HP G62-a20SA Notebook PC
windows 7 32 bit ultimate
همه جا را گشتم ولی مطلب به درد بخوری در موردش پیدا نکردم. راهکارهای عجیب و غریبی در فرومهای خارجی مشاهده کردم و خیلی ها را هم امتحان کردم ولی موفق نشدم
الان مجبورم لب تاپ را به یه مانیتور دیگه نصب کنم و باهاش کار کنم
ممنون میشم اگر کسی در اینخصوص راهنمایی کنه

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
با سلام،
داخل VMWare تب مربوط به سیستم عاملی که می خواید حذف بشه رو ببندید! حالا به جایی که فایل های سیستم عامل ذخیره شده برید و کلاً فولدر رو Delete کنید! به همین سادگی!

sayyad84

متخصص زبان Assembly
کاربر ممتاز
دورد
با سپاس از پاسختون
اما باید بگم منوجه راهنماییتون نشدم.
میشه بیشتر توضیح بدید.
راستش من از لینوکس خوشم نمیاد بره همین اطلاعات ززادی ازش ندارم! چیزی هم که گفتم حاصل سرچ بود!
گفته بودن که با استفاده از یه Linux Rescue CD درایو مورد نظر رو از وضعیت 17 (Headen NTFS) به وضعیت 7 (NTFS) تغییر بدید. فکر می کنم دستوری مشابه FDISK این کار رو انجام میده!
البته داخل Disk Management یه امتحان کنید ببینید می شه فرمتش کرد و یه Drive letter بهش اختصاص داد؟

Sohrab.net

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام
متاسفانه صفحه مانیتور لپ تاپم چند روزیه تاریک شده. طوریکه نمیشه چیزی را مشاهده کرد البته خیلی به سختی میتوان دید
مدل
همه جا را گشتم ولی مطلب به درد بخوری در موردش پیدا نکردم. راهکارهای عجیب و غریبی در فرومهای خارجی مشاهده کردم و خیلی ها را هم امتحان کردم ولی موفق نشدم
سلام....
من یکی از دوستام که لب تابش accer بود همین مشکل رو داشت....اون 3 ماه بود که لب تاب رو خریده بود....
هرکار کردیم درست نشد، مطمئن شدیم که مشکل نرم افزاری نداره و فقط سخت افزاریه....
وقتی هم برد واسه گارانتی، اونا هم گفتن lcd مشکل داره...درستش کردن....
من فکر میکنم مشکل شما مربوطه به خوده صفحه نمایشه....ربطی به نرم افزار نداره.

JavadMessi

مدیر بازنشسته
دوستان سلام
مدل
یه کلید کنار کنترل هست فکر کنم fn باشه اونو نگه دارید و کلیدهای بالا و پایین رو بزنید فعلا همین به ذهنم اومد!

akam22

عضو جدید
سلام....
من یکی از دوستام که لب تابش accer بود همین مشکل رو داشت....اون 3 ماه بود که لب تاب رو خریده بود....
هرکار کردیم درست نشد، مطمئن شدیم که مشکل نرم افزاری نداره و فقط سخت افزاریه....
وقتی هم برد واسه گارانتی، اونا هم گفتن lcd مشکل داره...درستش کردن....
من فکر میکنم مشکل شما مربوطه به خوده صفحه نمایشه....ربطی به نرم افزار نداره.

متشکر از راهنمایتون دوست عزیز
من خودم فکر میکنم Blank screen باشه. اینم نیازی به تعمیرکار نداره.
بهرحال متشکر

mz4723

عضو جدید
سلام
چرا صداي كامپوتر من واسه خودش عوض مي شه.انگار خواننده تو حمومه ولي تو تنظيمات صدا رفتم همه چي خوب بود
اين دومين باره
دفعه قبل مجبور شدم ويندوز عوض كنم
لطفا كمكم كنينين

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
چرا صداي كامپوتر من واسه خودش عوض مي شه.انگار خواننده تو حمومه ولي تو تنظيمات صدا رفتم همه چي خوب بود
اين دومين باره
دفعه قبل مجبور شدم ويندوز عوض كنم
لطفا كمكم كنينين
سلام
سیستم عاملتون چیه؟
از چه پلیری استفاده میکنید؟

AMIR-ALI

عضو جدید
سلام...
به نظر بنده برای اینکه افت کیفیت کمتری داشته باشید برید و از برنامه های ویرایش استفاده کنید و ویدئو رو ویرایش نکنید و فقط نوع خروجیتونر و تغییر بدید...
از لینوکس استفاده می کنید یا اپل یا اون سیستم عامل دیگه (ویندوز) ... اصلا بعد از اینکه اسمش رو هم میاریم باید دهنمون رو آب بکشیم...وینوز هم شد سیستم عامل؟
باتشکر...
مسلمه که ویندوز سالاره

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
با سلام،
داخل VMWare تب مربوط به سیستم عاملی که می خواید حذف بشه رو ببندید! حالا به جایی که فایل های سیستم عامل ذخیره شده برید و کلاً فولدر رو Delete کنید! به همین سادگی!

وقت بخیر...
متاسفانه متوجه نمی شم ....
ببینید من بوسیله VMware Workstation یک ویندوز مجازی xp نصب کردم بعد داخل همین نرم افزار روی آن کلیک راست remove زدم....
همه ی اینها رو هم در درایو c ذخیره کردم ...
العان هم دیگه نرم افزار VMware Workstation حذف کردم ...
این چیز که شما نوشتید رو اصلا متوجه نمی شم ...

Abolfazl.B

عضو جدید
وقت بخیر... متاسفانه متوجه نمی شم .... ببینید من بوسیله VMware Workstation یک ویندوز مجازی xp نصب کردم بعد داخل همین نرم افزار روی آن کلیک راست remove زدم.... همه ی اینها رو هم در درایو c ذخیره کردم ... العان هم دیگه نرم افزار VMware Workstation حذف کردم ... این چیز که شما نوشتید رو اصلا متوجه نمی شم ...
الان 19 نوزده تمام

star_ehsan190

عضو جدید
مشكل نصب مودم Adsl

مشكل نصب مودم Adsl

با سلام به همه دوستان عزيز اخيرا يه مودم d-link 2640 خريداري كردم و حالا موقع نصبش وقتي با كابل اترنت به پورت لپ تاپ با ويندوز 7 وصلش ميكنم و ميخوام كانفيگش رو انجام بدم تو يه browser كه آي پيشو ميزنم اصلا اتفاقي نميفته انگار كه كارت شبكه اصلا وجود نداره اينكارو با كامپيوتر دسكتاپ هم كه انجام ميدم همين اتفاق ميفته با اينكه تمام چيپستهاي مينبورد رو هم درست و كامل نصب كردم و چراغ پورت روشن ميشه من حتي با ويزارد نصب سي دي خود مودم هم سعي كردم نصب كنم اما ارور ميده كه كه ارتباط كابل رو با پي سي چك كنين ديگه واقعا گيج شدم. نكته اينكه من با وايرلس مودم تونستم كانفيگ انجام بدم ولي ارتباط سيمي رو هم احتياج دارم.

reyhaneh919

کاربر بیش فعال
سلام
من دیشب از بیکاری یه کاری کردم الان توش موندم.
سی دی نصب کیبورد که واسه اکس پی بود رو گذاشتم تو سون نصب کردم بعد روش رو خوندم نوشته اکس پی. الان تو سون موس و کیبورد کار نمی کنه. از device manager هم رفتم یه بار حذف کردم تا خودش بشناسه ولی اصلا ً ویندوز نمی یاد چون پسورد داره. بهم گفتن از system restore هم می تونی ولی نمی دونم باید چی کارش کنم؟ الان اون گزینه ی system restore رو پیدا کردم ولی چی کارش کنم؟ از دیشب داره با اکس پی کار می کنم.

بالا