سوالات و مشکلات در نصب و اجرای مجموعه AspenONE

s.gharib

عضو جدید
سلام دوستان ، من ورژن 7.3 اسپن رو نصب کردم اما این ورژن شامل اسپن بی جک نبوده ! نرم افزار اسپن بی جک رو باید جداگانه نصب کنم ؟ در صورتی که جداگانه باید نصب بشه ممنون میشم لینک دانلود این نرم افزار رو قرار بدین ؟

سلام. نرم افزار aspen b-jac برای ورژن اسپن سال 2006 هست که تو خانواده aspen HTFS+ قرار داره. یعنی برای aspen b-jac باید aspen HTFS+ رو نصب کنین.
در ورژن های جدیدتر اسپن (که فک کنم ورژن 7.3 هم جزءش باشه، چون من خودم با ورژن 8.8 کار میکنم)، aspen b-jac و متعلقاتش حذف شده و کل نرم افزارهای طراحی مبدل حرارتی تجمیع شده تو یه نرم افزار اونم aspen EDR یعنی aspen exchanger design and Rating.

maryam.nzr

عضو جدید
سلام دوستان كسي هست منو ياري كنه؟
من هايسيس ٧.٢ رو لپ تاپم دارم ويندوز سون هايسيسم تا چند روز پيش سالم بود و ران ميكرد ولي امروز كه بازش كردم ارور لايسنس داده
Unable to acquire hysys_process license.

خئهی72

کاربر فعال
Capture.jpg سلام کسی میدونه مشکل چیه؟ اسپن وان ورژن 7.3 روی ویندوز سون 64 بیتی دارم نصب میکنم

دل دل

عضو جدید
سلام بردستان گرامی
آیا هیچکس از شما میدونه که کدوم ورژن Aspen Tech-aspenone یا هایسنس رو میتونم برروی ویندوز 10 نصب کنم؟
فایل نصب رو از کجا میتونم پیداکنم؟
توی سایت های مختلف گشتم ،اما بی فایده بود.
ممنون میشم راهنماییم کنید.

سفاری

عضو جدید
سلام دوستان. کسی میتونه کمکم کنه. دارم نصب اسپن انجام میدم این خطا میاد:an error was encountered. please make sur that no other installations are currentiy running before proceeding with this install.
همه فایلها بستم. ریستارت کردم اما همین خطا میاد
اسپن پلاس نصبم حالا میخوام از همین مجموعه اسپن ادسیم نصب کنم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام بردستان گرامی
آیا هیچکس از شما میدونه که کدوم ورژن Aspen Tech-aspenone یا هایسنس رو میتونم برروی ویندوز 10 نصب کنم؟
فایل نصب رو از کجا میتونم پیداکنم؟
توی سایت های مختلف گشتم ،اما بی فایده بود.
ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام
من اینو بهتون اطمینان میدم که همه ورژن های اسپن روی وین 10 نصب میشن. ولی من تا حالا از سایتی دانلود کردم که بگم فلان سایت فایل سالمی گذاشته. از دانلود سنترهای معتبر دانلود کنید به احتمال زیاد به مشکل بر نمیخورید.
سلام دوستان. کسی میتونه کمکم کنه. دارم نصب اسپن انجام میدم این خطا میاد:an error was encountered. please make sur that no other installations are currentiy running before proceeding with this install.
همه فایلها بستم. ریستارت کردم اما همین خطا میاد
اسپن پلاس نصبم حالا میخوام از همین مجموعه اسپن ادسیم نصب کنم
سلام
چک کنید ببینید ویندوزتون در حال اپدیت خودش نیست احیانا! اگر ویندوز در حال اپدیت خودش باشه نمیشه نرم افزار دیگه رو نصب کرد در اون لحظه و همین اخطار رو میده.

vahidanvari

عضو جدید
سلام دوستان...
من میخوام هایسیس 2006 رو روی ویندوز 10 نصب کنم...
وقتی نصب میکنم و کرک هم میکنم خطای unable to acquire AEA-HYSIS process license

چه کاری باید انجام بدم؟؟؟
لطفا کمکم کنید

masterrsaeidd

عضو جدید
سلام به دوستان و تشکر از زحماتتون
من V7.2 رو روی Windows 7/64bit نصب کردم. مشکلی توی نصب اصلی برنامه نبود. ولی طبق توضیحات که داده بودی برای نصب Aspen Exchanger Design and Rating, Aspen Basic Engineering اقدام کردم ولی پیغام خطایی ظاهر میشد که میگفت: Launching the MSI file directory is not supported on this Operating Sysytem... این مشکل به خاطر 64bit بودن ویندوزه؟ آیا راه حلی داره؟
مشکل بعدی در اجرای Aspen Properties Database Configuration Tester برای نصب و اجرای تمام Databank بود. وقتی اجراش میکردم پیغام خطا میداد و برنامه رو میبست. آیا راه دیگه ای هست واسه اینکه بتونم Aspen Database دو توی Aspen-Hysys فعال کنم؟

سلام slm license error میده چ کار کنم؟

paymanr73

عضو جدید
سلام دوستان من اسپن پلاس ۸.۲ نصب کردم روی ویندوز ۱۰ و مشکلی که دارم اینه که میگه : config.aem رو نمیتونه بخونه configuration tester هم اجرا کردم کمکی نکرد. کسی میتونه کمکم کنه؟

BestDay

عضو جدید
سلام به همگی
خیلی عجیبه نمیدونستم لایسنسی که ما داریم، شامل همه ی نرم افزارها نمیشه.
امروز فهمیدم Aspen Upstream که مربوط به Aspen Hydraulics میشه، لایسنس بهش تعلق نمیگیره. مثل PipeSYS و موارد دیگه خودتون گفتین.

داستان چیه؟ باید چکار کرد؟ ورژن 7.3 و به همراهش ورژن 8.8 رو امتحان کردم، ولی هیچکدوم Upstream رو فعال ندارن.

کمک کنین لطفاً

مرسی

dornahirbod

عضو جدید
سلام ،
من از سایت ،aspen 10 را نصب کردم وقتی سیستم را restart یا shutdown می دهم ، لایسنس آن از بین رفته و خطا میدهد.
ممکن است من را راهنمایی کنید؟
ممنون

adegh181

عضو جدید
سلام
من ابتابم 14 اینچه
یه سری از گزینه های اسپن و نشون نمیده
کسی راه حلی داره؟

leili422

عضو جدید
ورژن 7.3 كركش كار نميكنه. كرك مخصوص به خودش داره. اگه كسي پيدا كرد كركشه لطفاً بذاره. موقع بالا آمدن برنامه اشكال تو لايسنس ميگيره[/QUOTE

سلام من میخوام اسپن 9 نصب کنم رو سیستم الان ادامز نصبه و وقتی میخوام هنگام نصب اسپن اسم کامپیوتر تو سابنت انتخاب کنم اسم سرور ادامز میاد ایا این دوتا باهم تداخل دارند

شقایق 98

عضو جدید
سلام در قسمت های آخر نصب‌ برنامه هایسیس ورژن ۱۲ یکی از فایل ها کامل نمیشه ،ممنون میشم راهنمایی کنید .
IMG-20230417-WA0000.jpg