سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

nahid saadati

عضو جدید
سلام من رشتم مهندسیه اکوستیکه و نرم افزار شبیه سازه اتاق و اکوستیک اتاق ODEON رو میشناسم که دموی اون رو میتونید از اینترنت دانلود کنید ولی اصلش رو باید بخرید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

saeid_metall

عضو جدید
سلام ...چجوری میتونم فایل pdf رو با مکس باز کنم و extrude کنم؟ممنون از زحماتتون

arame1

عضو جدید
سلام ، سوالتونو بپورسین ، خوشحال میشم اگه بتونم جواب بدم

سلام سوالای خیلی مهم دارم :
من تازه میخوام 3بعدی روشروع کنم
رویت میخوام کارکنم بنظرشما من بایدمدلسازی توی مکسم یادبگیرم یامتریال ونور توی مکس رو بارندر ویری یادبگیرم کافیه؟؟؟
یعنی بنظرشما کسی که میخواد کارکنه کددوبعدی ورویت رو کامل ونور ومتریال بارندر ویری توی مکس روبلدباشه کفایت میکنه یانیازه مدلسازی مکس هم بلد باشم
بعضیامیگندمدلسازی توی مکس خیلی سریعترازتوی رویت هست؟ بنظر شمادرسته؟؟؟؟ودیگه اینکه بارویت دیگه نیاز به شیت بندی توی فوتوشاپ نیست؟؟؟

sinahm

عضو جدید
switch max

switch max

سلام ، سوالتونو بپورسین ، خوشحال میشم اگه بتونم جواب بدم
سلام به همه
من توی swith max وقتی فایل را تست یا export میکنم سیا سفید نشون میده کسی می تونه کمک کنه که چی کار کنم درست بشه؟
خواشا کمک کنید نیاز دارم بدجور
خیلی ممنون

hamost

عضو جدید
برنامه ی FORTEN کسی می دونه چیه ؟؟

برنامه ی FORTEN کسی می دونه چیه ؟؟

سلام کسی با برنامه ی FORTEN کار کرده و آشنایی داره؟؟ واسه طراحی سازه های چادریه ...

negin908

عضو جدید
سلام .من:eek: می خوام یه ماشینو تو مکس مدل سازی کنم وقتی عکس ها رو می ارم تو مکس کیفیتشون خیلی می اد پایین ولی خود عکسها کیفیت بالایی دارن وقتی رندر میگیرم با همون کیفیت بالا می افتن ولی موقع مدل سازی خیلی بی کیفیت می شن چه کار کنم که تو مدل سازی هم با کیفیت بیان؟لطفا کمکم کنید:cry:

hagir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام می خواستم بدونم تو وی ری مکس چه جوری میشه متریال رو تغییر مقیاس داد ؟

nomber_van

عضو جدید
Magic bullet for After efect

Magic bullet for After efect

سلام
لطفا کسی در مورد magic bullet واسه after efect چیزی میدونه یه توضیح بده . به نظرم یه پلاگینه اگه لینک دانلود میدین.

mohammad.71

عضو جدید
سلام بی نهایت برابر بهاستاد بنده حقیر که از سعادت من بوده که با شما هم رشته هستم . آغا پیمان اگه میشه به من که ترم اول هستم بگویید چه برنامههای مرتبط به رشتمون رو یلد بگیرم خوبه.راستی محمد رضا غیب الهی هستم در خدمتتون از دانشگاه خلیج فارس.
به جواب شما خیلی احتیاج دارم . ممنونم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

soroush89

متخصص Photoshop
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

چقدر سوال جور واجور مطرح شده. با اجازه اساتید باید عرض کنم خیلی از سوالات با آزمون و خطا حل می شه فقط باید یه کم صبر و تحمل داشت. دوستانی که به رانـــــــــــدو با Photoshop علاقه دارن نمونه کارای جدیدم رو تو وبلاگ آپ کردم، خوشحال می شم نظرتونو بدونم.

www.plan-photoshop.blogfa.com
www.pl4all.ir

ye marde

عضو جدید
Modo نرم افزار جدید و سطح بالای

Modo نرم افزار جدید و سطح بالای

من اطلاعات خاصی ندارم میدونم محصول یه شرکت گمنام به نام luxology اما خواهشن هر کی هر خبری داره در مورده کلاساش مطلعمون کنه نرم افزار mudeling و rendering فوق العاده قویه حتی از max و maya قویتره

کی باورش میشه اینا رندره ؟

amin_architect22

عضو جدید
سلام به همه دوستان...
من یه طرحی زدم شبیه سفره ماهی ولی توی طراحی سقفش توی آرشیکد موندم..میخوام یه شکلی شبیه سفره ماهی بدم نمیدونم چطوری اینکارو کنم.
کسی میتونه کمک کنه؟

ایمان قریشی

عضو جدید
سلام.رویت برنامه سریع و هوشمندی هستش.با توجه به اینکه نما و برش خود به خود و قابلی ترسیم همزمان 2بعدی و3بعدی وجود داره.نرم افزار خوبیه ولی چون خیلی منطقیه و معمولا کسی کاملا کامل من ندیدم به این نرم افزار مسلط باشه .تو بعضی موارد مدل سازی کم میاره و مکس بهتره.کیفیت رندر به اندازه وی ری وحتی منتال ری در مکس نیست ولی سرعت تنظیمات رویت 5 برابر بیشتر از مکس هستش(5 یعنی خیلی سریع تر!).من پیشنهاد می کنم اول رویت را یاد بکیری و بعد مکس و بعدم وی ری .ولی اول رویت.
سلام سوالای خیلی مهم دارم :
من تازه میخوام 3بعدی روشروع کنم
رویت میخوام کارکنم بنظرشما من بایدمدلسازی توی مکسم یادبگیرم یامتریال ونور توی مکس رو بارندر ویری یادبگیرم کافیه؟؟؟
یعنی بنظرشما کسی که میخواد کارکنه کددوبعدی ورویت رو کامل ونور ومتریال بارندر ویری توی مکس روبلدباشه کفایت میکنه یانیازه مدلسازی مکس هم بلد باشم
بعضیامیگندمدلسازی توی مکس خیلی سریعترازتوی رویت هست؟ بنظر شمادرسته؟؟؟؟ودیگه اینکه بارویت دیگه نیاز به شیت بندی توی فوتوشاپ نیست؟؟؟

m.reza90

عضو جدید
سلام خوبی؟ من عضو جدید هستم یه سوال داشتم از خدمتتون.
من مدل سازی با مکس رو تقریبا بلدم اما اصلا نمیتونم خوب رندرگیری کنم.میشه راهنماییم کنی؟

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خوبی؟ من عضو جدید هستم یه سوال داشتم از خدمتتون.
من مدل سازی با مکس رو تقریبا بلدم اما اصلا نمیتونم خوب رندرگیری کنم.میشه راهنماییم کنی؟
میتونید به کتاب vray the complete guide و یا کتاب فارسی vray از انتشارات پویاگران استفاده کنید

moovafeg

عضو جدید
سلام
وقتی من شی روانتخاب می کنم میخوام جابجاش کنم اصلا تکان نمی خوره چرا؟ reset هم کردم ولی بی فایده است

shahab_24

عضو جدید
سلام
وقتی من شی روانتخاب می کنم میخوام جابجاش کنم اصلا تکان نمی خوره چرا؟ reset هم کردم ولی بی فایده است

سلام
ببخشید دیر جواب دادم

اما اگر مکس منظورتونه،او میانبر w رو بزنید و بعد اگر نمایشگر Move یعنی همون جهت ها دیده نشد می تونید کلیک x رو بزنید.

golii

عضو جدید
سلام
من میخام فیل کد رو سیاه سفید وارد فوتو شاپ کنم monochromeرو هم انتخاب کردم ولی باز رنگیه؟ به خاطر بلوک هستش؟راهنماییییییی​

salehv

عضو جدید
سلام
به نظر شما واسه یادگیری 3دی مکس حتما باید برم کلاس؟

omiddeylami

عضو جدید
سلام
آیا آبجکت های سه بعدی آماده مثل ماشین لباسشویی ، یخچال ، اتومبیل و ... با فرمت dwg تو بازار پیدا می شه ؟ از این قبیل آبجکت ها برای 3D max تو بازار زیاده ولی برای cad تا حالا پیدا نکردم ، اگه کسی اطلاعاتی در این مورد به من بده ممنونش می شم

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
درخواست کمک : نرم افزاری برای تبدیل عکس (پرسپکتیو) به نما

درخواست کمک : نرم افزاری برای تبدیل عکس (پرسپکتیو) به نما

سلام، کسی همچین نرم افزاری سراغ داره؟ :smile:
من که هر چی گشتمو هر چی نرم افزار دیدم همه شون نما / پلان رو به پرسپکتیو تبدیل می کردن :( برنامه یا سایتی رو سراغ دارین که برعکس این کارو انجام بده؟! :que:

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
photoshiop

اول عکس رو میارید

گزینه کراپ رو بزنید

کراپ کنید

تیک پرسپکتیو رو بر دارید

هر کدوم رو جایی بذارید که می خواید با دبل کلیک انحام میشه

jaragheh

عضو جدید
سلام ، کسی‌ نرم افزار شبیه ساز آکوستیک ،و نرم‌افزار نور می‌شناسه؟
من رشتم انرژی و معماری هست:

نرم افزار اکوتکت هم برای نور و هم اکوستیک هست . نرم افزار relux و Radiance برای نور که مخصوص معماریه و نرم افزار Carrier برای آکوستیک که البته کار باهاش نیاز به تخصص داره. به نظرم برای کار معماری و آکوستیک همون اکوتکت میتونه مناسب باشه.

jaragheh

عضو جدید
من رشتم انرژی و معماری هست:

نرم افزار اکوتکت هم برای نور و هم اکوستیک هست . نرم افزار relux و Radiance برای نور که مخصوص معماریه و نرم افزار Carrier برای آکوستیک که البته کار باهاش نیاز به تخصص داره. به نظرم برای کار معماری و آکوستیک همون اکوتکت میتونه مناسب باشه.

اینجا ویرایش نداره؟! معذرت می خوام نرم افزار Odeon برای آکوستیک هست و Carrier برای تاسیسات.

zahra1987

عضو
سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

سلام دوستان
من یه سوال مهم دارم اونم اینکه برای من که قراره تقریبا 2 هکتار زمین رو لنداسکیپ کار کنم بهترین نرم افزار برای سه بعدی سازیی کدوم نرم افزاره؟

بالا