سوالات و درخواست های مربوط به گرایش شیمی آلی

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام.اکلیل سرنج مخلوط شده پودر رنگ قرمز اضافه کردم ولی وقتی منفجر شد دودش به جای این که قرمز باشه همون سیاه بود و فرقی نکرد.چه جوری میشه دودش رو رنگی کنم؟

کارای خطرنااااااااااااااااااااااااااک! :weirdsmiley:
شیمی چیزای دیگه ای هم بجز اکلیل سرنج داره هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

فقط میتونم علت این اتفاق را بگم
وقتی اکلیل سرنج میترکه، مواد متشکله داخلش به صورت کربن و گازهایی مثل نیتروژن آزاد میشه
پس اون دود سیاه همون کربنه

اینکه چرا کربن، علت اینه که در اثر انفجار زنجیرهای مولکولی گسسته میشن، حالا هر ترکیب آلی دیگه ای هم به هر رنگی قاطیش کنی به علت این فشار انفجاری به صورت کربن و آب و نیتروژن خارج میشه، پس ترکیبات رنگی الی هم سیاه میشن

ولی یه توصیه دارم، دور و بر مواد منفجره نرووووووووووووووووووووووووووووو

آخرین ویرایش:

sara2122

عضو جدید
سلام.اکلیل سرنج مخلوط شده پودر رنگ قرمز اضافه کردم ولی وقتی منفجر شد دودش به جای این که قرمز باشه همون سیاه بود و فرقی نکرد.چه جوری میشه دودش رو رنگی کنم؟

اکلیل سرنج ماده ای از خانواده ی اکسیدهای سرب است که به رنگ قرمز اجری یافت میشود و فرمول شیمایی آن Pb3O4 است و نام علمی آن Lead (II,IV)Oxide است.
موارد استفاده از اکلیل سرنج بیشتر در صنعت رنگ سازی دیده شده که به عنوان ماده ی ضد زنگ استفاده میشه.اما چند تا جا هم از این ماده به عنوان مواد منفجره استفاده میشه که مکانیزم انفجارش رو نمیدونن...برای همینه همیشه شاهد زخمی شدن افراد زیادی توسط این ماده هستیم.این ماده با گوگرد ترکیبه و یکی از اصلی ترین دلیل خطرناک بودنش درصد خلوص بالای گوگردشه برای اینکه بشه تشخیص بدید درصد گوگردش چقدر مقدار بسیار کمی از ماده رو تو فضای آزاد بسوزونین اگر دود تولید شده بر اثر این سوختن به رنگ سفید مایل به زرد نزدیک بود خلوصش به احتمال زیاد بالای 40 درصده.
مکانیزم انفجار این ماده به این صورته اولش یه مقداری اکسیژن توسط سرنج آزاد میشه این اکسیژن درون اون محفظه جمع میشه که اصلی ترین شرط واکنش دادنه واکنش دوم اینه که گرمای اینا توی نارنجک دست ساز توسط سنگ ریزه های موجود تو اون صورت میگیره.از طرفی هم مقداری از گرمای دست به اون منتقل میشه به همین دلیل تو دست انسان میترکه.سنگ موجود درون نارنجکهای دست ساز هنگام پرتاب شدن باعث میشه انرژی مکانیکی اون به انرژی درونی تبدیل بشه بعد که به انرژی درونی تبدیل شد به شدت واکنش میده که با صدای زیادی همراهه که بسته به مواد محفظه ای داره که اکلیل رنج توسط اون نگه داشته میشه داره.
سرنج نیز همانند دیگر ماده های حاصل از سرب سمی است.
بنابراین هنگام کار با این ماده مواظب باشید.

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کارای خطرنااااااااااااااااااااااااااک! :weirdsmiley:
شیمی چیزای دیگه ای هم بجز الکیل سرنج داره هااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

فقط میتونم علت این اتفاق را بگم
وقتی الکیل سرنج میترکه، مواد متشکله داخلش به صورت کربن و گازهایی مثل نیتروژن آزاد میشه
پس اون دود سیاه همون کربنه

اینکه چرا کربن، علت اینه که در اثر انفجار زنجیرهای مولکولی گسسته میشن، حالا هر ترکیب آلی دیگه ای هم به هر رنگی قاطیش کنی به علت این فشار انفجاری به صورت کربن و آب و نیتروژن خارج میشه، پس ترکیبات رنگی الی هم سیاه میشن

ولی یه توصیه دارم، دور و بر مواد منفجره نرووووووووووووووووووووووووووووو

بله دوستمون درست ميگه مثلا نيترو گليسيرين ! :D يا اصلا 100 متر مكعب متان فشرده با 200 بار فشار :cry: ( انرژيش كل منطقه رو شخم ميزنه:D)
شوخي كردم . از يك ماده ميتونيد استفاده كنيد كه دود حاصل از انفجار رو قرمز ميكنه
ولي خب دليل ساختن اين چيزها چيه آخه؟
لذت داره چيه؟ من درك نميكنم

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بله دوستمون درست ميگه مثلا نيترو گليسيرين ! :D يا اصلا 100 متر مكعب متان فشرده با 200 بار فشار :cry: ( انرژيش كل منطقه رو شخم ميزنه:D)
لذت داره چيه؟ من درك نميكنم
آی گفتیا
یه بار یه دانشجوی زیست شناسی اومده بودم پیشم بهم گفت:
محلول یک مولار پیکریک اسید چطور درست کنم؟
آقا ماهم کلی توضیح دادیم، خلاصه داشت میرفتم گفتم مراقب باش، پیکریک اسید از دستت نیفته میترکه تازه سمی هم هست
دیدم رنگش پرید گفت: ریخته بود رو بنچ با دستم تمیز کردم، حالا هر چی میشورم دستمو، مثل زرد چوبه زرده تمیز نمیشه

بچه ها، بزرگا، دانشجوها......مواد شیمیایی قند و نبات نیست، باهاشون با دقت برخورد کنین، مخصوصا این که ازشون برای تفریح استفاده نکنین
چه تفریح ترکوندنی باشه چه نعشگی

حیفه به خداااااااااااااااااااااااا

arash_dvb

عضو جدید
لذت داره چيه؟ من درك نميكنم[
ممنون که پاسخ دادین فقط چون کنجکاوم میخواستم بدونم چون قبلا با پودر رنگی اینکارو میکردم جواب نمیداد واسم جالب شده بوده که رنگشو عوض کنم شما لطفا کنید اون ماده ای که میشه رنگش رو قرمز کرد اسمشو بگین منم قول میدم دیگه با اون مواد استفاده نکنم

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون که پاسخ دادین فقط چون کنجکاوم میخواستم بدونم چون قبلا با پودر رنگی اینکارو میکردم جواب نمیداد واسم جالب شده بوده که رنگشو عوض کنم شما لطفا کنید اون ماده ای که میشه رنگش رو قرمز کرد اسمشو بگین منم قول میدم دیگه با اون مواد استفاده نکنم
از یه ماده معدنی استفاده باید کرد
قول دادی دیگه اکلیل سرنج درست نکنیااااااااااااااااااااااا

مثلا ید بنفش میکنه، فکر کنم اکسید آهن قرمز کنه

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

دوست گلم نيازي نيست قول بدي( چون من كه اونجا نيستم وقتي دنبالش هستي يعني ميخواي تست كني!) من براي خودت ميگم
براي من فرقي نميكنه وقتي با يك ماده اينشكلي كار ميكني بالاخره تو دامش ميوفتي
حتي حرفه اي ترين افراد هم آسيب ميبينن
شما از همون جايي كه اين دو ماده رو تهيه كردي يا يك كارخونه رنگسازي !
برو بگو يكم اخرا ميخوام
كارخونه هاي رنگسازي با اخرا ضد زنگ قرمز ميسازن . زياد نه .
رنگ دود قرمز ميشه . به شكلي كه انگار رنگ متعلق به خودشه . مثل كلر كه ذاتا سبزه .

موفق باشي

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوست گلم نيازي نيست قول بدي( چون من كه اونجا نيستم وقتي دنبالش هستي يعني ميخواي تست كني!) من براي خودت ميگم
براي من فرقي نميكنه وقتي با يك ماده اينشكلي كار ميكني بالاخره تو دامش ميوفتي
حتي حرفه اي ترين افراد هم آسيب ميبينن
شما از همون جايي كه اين دو ماده رو تهيه كردي يا يك كارخونه رنگسازي !
برو بگو يكم اخرا ميخوام
كارخونه هاي رنگسازي با اخرا ضد زنگ قرمز ميسازن . زياد نه .
رنگ دود قرمز ميشه . به شكلي كه انگار رنگ متعلق به خودشه . مثل كلر كه ذاتا سبزه .

موفق باشي

جالب بود مرسی

برام سوال شد که ساختار اخرا یا همان رنگ اکر از چیه؟ اینو پیدا کردم (منبع ویکی پدیا) خوشحالم که درست حدس زده بودم.
Ochres are among the earliest pigments used by mankind, derived from naturally tinted clay containing mineral oxides. Chemically, it is hydratediron (III) oxide, mineralogically known as limonite. Modern artists' pigments continue to use the terms "yellow ochre" and "red ochre" for specific hues.
As a painting pigment, it exists in at least four forms:

• Yellow ochre, Fe[SUB]2[/SUB]O[SUB]3[/SUB] • H[SUB]2[/SUB]O, a hydrated iron oxide (limonite) also calledGold ochre
  • Red ochre, Fe[SUB]2[/SUB]O[SUB]3[/SUB], (hematite) is the anhydrate of yellow ochre, which turns red when heated because heat drives off the water ligands
  • Purple ochre, is identical to red ochre chemically but of a different hue caused by different light diffraction properties associated with a greater average particle size
  • Brown ochre (goethite), also partly hydrated iron oxide (rust)

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
جالب بود مرسی

برام سوال شد که ساختار اخرا یا همان رنگ اکر از چیه؟ اینو پیدا کردم (منبع ویکی پدیا) خوشحالم که درست حدس زده بودم.
Ochres are among the earliest pigments used by mankind, derived from naturally tinted clay containing mineral oxides. Chemically, it is hydratediron (III) oxide, mineralogically known as limonite. Modern artists' pigments continue to use the terms "yellow ochre" and "red ochre" for specific hues.
As a painting pigment, it exists in at least four forms:

• Yellow ochre, Fe[SUB]2[/SUB]O[SUB]3[/SUB] • H[SUB]2[/SUB]O, a hydrated iron oxide (limonite) also calledGold ochre
  • Red ochre, Fe[SUB]2[/SUB]O[SUB]3[/SUB], (hematite) is the anhydrate of yellow ochre, which turns red when heated because heat drives off the water ligands
  • Purple ochre, is identical to red ochre chemically but of a different hue caused by different light diffraction properties associated with a greater average particle size
  • Brown ochre (goethite), also partly hydrated iron oxide (rust)

بله دوست گلم
شما هم درست گفته بوديد

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آی گفتیا
یه بار یه دانشجوی زیست شناسی اومده بودم پیشم بهم گفت:
محلول یک مولار پیکریک اسید چطور درست کنم؟
آقا ماهم کلی توضیح دادیم، خلاصه داشت میرفتم گفتم مراقب باش، پیکریک اسید از دستت نیفته میترکه تازه سمی هم هست
دیدم رنگش پرید گفت: ریخته بود رو بنچ با دستم تمیز کردم، حالا هر چی میشورم دستمو، مثل زرد چوبه زرده تمیز نمیشه

بچه ها، بزرگا، دانشجوها......مواد شیمیایی قند و نبات نیست، باهاشون با دقت برخورد کنین، مخصوصا این که ازشون برای تفریح استفاده نکنین
چه تفریح ترکوندنی باشه چه نعشگی

حیفه به خداااااااااااااااااااااااا

سلام دوست گلم
اين كه گفتيد با دقت درسته منم تا حدودي قبول دارم ولي بجز چند تركيب احتياط يا ترس زياد هم كار نميكنه و حتي ميتونه دردسر ساز هم بشه
من خيلي از موارد مختلف از جمله حلالها رو ديدم كه اومدن يك طومار براش نوشتن كه به خدا اصلا اون جوري كه گفتن نيست من ميدونم اينارو از كجاشون در ميارن و اكثر كسايي كه اينارو ميخونن هنگ ميكنن و ميگرخن
مثل اين فايل هاي ايمني
خيلي جالب بود يك جا يكي از اينارو ديدم براي آستون! يك طومار نوشته بود آي باباي اعصابو در مياره . پدر در مياره پوست ميكنه سميه و..............
آخرش هم 200 مدل علامت اسكلتو استخوانو لوگوي دزداي دريايي و چند مدل دراكولا و جكو جونور رو كشيده بود
من موندم اين بدبخت آستون كجا اين كارارو ميكنه آخه . يك بار يكي رو ديدم ميخواست با متانول كار كنه يك لباسي پوشيده بود و سيستمي كه انگار ميخواد بره تو راكتور اتمي و داستان راديو اكتيو و..................
بهش گفتم چه خبره بابا رفته يك پتنت آورده توش نوشته بود متانول يك سم عصبي قويه!!!!!!!!!!! جلل خالق!!!!!
به خدا موندم من
يارو لايسنسوره همين متانوله . 40 سال اندازه سن منو پدرم رو هم تو هر جاي دنيا پروژه هاي متانول داشته بهش ميگي متانول ميگن پوست ميكنه ميخنده ميگه جدي نگير . صورتشم اصلاح ميكنه بعدش متانول ميزنه . ازش فيلم گرفتم براي همين مواقع . اگر راه داشته باشه تو متانول شنا هم ميكنه
بعضي از تركيبات انصافا تخيلي هستند و واقعا پوست ميكنه مثل فنول . بنزين پيروليز اكثر پالايشگاه هاي ايران مخصوصا اراك
ولي آخه آستون ننه مرده از اون زماني كه كشف شده تا حالا كيو كشته؟ كيو فرستاده رو تخت بيمارستان .
من موندم ميگم ميگن چرا .
يك چيزايي تو اين برگه ها مينويسن كه كف ميكنم ميخونم كم مونده بگه اسم متانول رو هم بنويسي بايد بري بستري بشي

اي بابا

آخرین ویرایش:

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوست گلم
اين كه گفتيد با دقت درسته منم تا حدودي قبول دارم ولي بجز چند تركيب احتياط يا ترس زياد هم كار نميكنه و حتي ميتونه دردسر ساز هم بشه
من خيلي از موارد مختلف از جمله حلالها رو ديدم كه اومدن يك طومار براش نوشتن كه به خدا اصلا اون جوري كه گفتن نيست من ميدونم اينارو از كجاشون در ميارن و اكثر كسايي كه اينارو ميخونن هنگ ميكنن و ميگرخن
مثل اين فايل هاي ايمني
خيلي جالب بود يك جا يكي از اينارو ديدم براي آستون! يك طومار نوشته بود آي باباي اعصابو در مياره . پدر در مياره پوست ميكنه سميه و..............
آخرش هم 200 مدل علامت اسكلتو استخوانو لوگوي دزداي دريايي و چند مدل دراكولا و جكو جونور رو كشيده بود
من موندم اين بدبخت آستون كجا اين كارارو ميكنه آخه . يك بار يكي رو ديدم ميخواست با متانول كار كنه يك لباسي پوشيده بود و سيستمي كه انگار ميخواد بره تو راكتور اتمي و داستان راديو اكتيو و..................
بهش گفتم چه خبره بابا رفته يك پتنت آورده توش نوشته بود متانول يك سم عصبي قويه!!!!!!!!!!! جلل خالق!!!!!
به خدا موندم من
يارو لايسنسوره همين متانوله . 40 سال اندازه سن منو پدرم رو هم تو هر جاي دنيا پروژه هاي متانول داشته بهش ميگي متانول ميگن پوست ميكنه ميخنده ميگه جدي نگير . صورتشم اصلاح ميكنه بعدش متانول ميزنه . ازش فيلم گرفتم براي همين مواقع . اگر راه داشته باشه تو متانول شنا هم ميكنه
بعضي از تركيبات انصافا تخيلي هستند و واقعا پوست ميكنه مثل فنول . بنزين پيروليز اكثر پالايشگاه هاي ايران مخصوصا اراك
ولي آخه آستون ننه مرده از اون زماني كه كشف شده تا حالا كيو كشته؟ كيو فرستاده رو تخت بيمارستان .
من موندم ميگم ميگن چرا .
يك چيزايي تو اين برگه ها مينويسن كه كف ميكنم ميخونم كم مونده بگه اسم متانول رو هم بنويسي بايد بري بستري بشي

اي بابا
:eek:
آره دوست عزیز
منم قبول دارم، احتیاط میانه روی لازم داره، نه اینقدر که بی خیال باشی و نه اینقدر که لباس ضد اشعه بپوشی و بری متانول بریزی توی مخلوط واکنش

منم این استون را از دخترای دانشگاه شنیده بودم، به نظرم اینطوری میگن که دخترا زیاد لاک نزنن و یا اینکه اصلا نزنن. البته استون میتونه شفافیت ناخن را کم کنه ولی ایقدرا که میگن مخرب نیست، قبول داری از کاه کوه میسازن؟

:D

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
:eek:
آره دوست عزیز
منم قبول دارم، احتیاط میانه روی لازم داره، نه اینقدر که بی خیال باشی و نه اینقدر که لباس ضد اشعه بپوشی و بری متانول بریزی توی مخلوط واکنش

منم این استون را از دخترای دانشگاه شنیده بودم، به نظرم اینطوری میگن که دخترا زیاد لاک نزنن و یا اینکه اصلا نزنن. البته استون میتونه شفافیت ناخن را کم کنه ولی ایقدرا که میگن مخرب نیست، قبول داری از کاه کوه میسازن؟

:D

:biggrin: بي چاره خانمها
اما يك چيز بگم؟ اوني هم كه شفافيت ناخن رو كم ميكنه و حتي تو بعضي موارد يك لايه هم از روي ناخن بر ميداره
آستون نيست:biggrin: از دست اين توليد كننده هاي ما:biggrin:
يك سوال دارم به نظرت آستوني كه الان روي بشكه كيلويي 6100 تومن پولشه (محصول ساسول و شل) ميصرفه طرف بياد بريزه تو شيشه
با قيمت مفت بده تو بازار:biggrin:؟

تازه لاك كه نيازي هم به اين حلال عملا نداره . يك زماني ميومدن آستون رو با متانول رقيق ميكردن ميرفتن تو بطري بعد روانه بازار ميكردن
مثلا تو يك تن ميومدن 100 كيلو آستون ميزدن و 900 كيلو متانول ! تازه اين مربوط به زمانيه كه آستون 3060 تومن بود الان كه ديگه نميصرفه البته اون زمان هم نميصرفيد و سودش كم بود . بعضي از دوستاني هم كه زير زميني و بدون مجوز كار ميكنند كه متانول خالص ميدن جاي آستون :biggrin:(اين محصولات بي نامو نشون)
الان ديگه آستون استفاده نميكنن
محصولي به جاي آستون استفاده ميشه كه آمپرش خيلي از آستون بالاتره و بايد خيلي با متانول رقيقش كنن تا به ناخن آسيب نزنه چون خالصش هم بطري رو حل ميكنه و هم ناخن طرف رو:biggrin:
اما دوستان دقيق نميدونن چه قدر بايد با متانول رقيقش كنن و زماني كه ديگه بطري رو حل نميكنه ميگن خوبه اما هنوز براي ناخن قويه:biggrin:
اينه ها!!! تاثير يك چيز ديگه رو ربط ميدن به يك چيز ديگه

شده مثل تينر فوري ديگه! اون قديما كه بوتيل استات آلماني ميومد و ارزون بود هه تينرها هم خيلي عالي بود
اما وقتي بوتيل نيومد و يكسري توليد كننده داخلي يك مشت مزخرف به اسم بوتيل ساختن
و حلال 410 هم كه پر كن تينر بود يهو شد خداد تومن اومدن 70 درصد تينر رو كردن متانول:eek: عجب! در صورتي كه بايد كمتر از 5 درصد متانول باشه اونم فقط براي اينكه سفيدك نزنه
410 كه تعطيل شد و به جاش كمي آشغال به اسم حلال ويژه تو تينر زدن و كار به جايي رسيد كه تينرها رو وقتي بو ميكني بوي بنزين ميده و يه چسب رو هم نميتونه شل كنه

اين تينر كار درسته كه ديگه خدا رحمتش كنه
بوتيل استات(اصلي ترين تركيبشه) 20 درصد
آستون يا متيل اتيل ستون (جديدا شده كتون) 15 درصد
410 60 درصد
متانول 5 درصد

ولي الان شده اين
بوتيل استات آلوده 5 درصد!
آستون : نميزنيم به جاش.................. ميزنيم 5 درصد
410 : نداريم ويژه يا هر چيز چت ديگه اي 20 درصد
متانول : 70 درصد
آخه اين رنگ فوري كه پيش كش يك چسب هم باز نميكنه ميريزي تو چسب ميبره دلمه ميشه

خب همينه ديگه آستونم همينه داستانش
حالا به نظرت بازم آستون پوست ميكنه و بايد بازم عكس اسكلت براش كشيد؟ :biggrin::biggrin::biggrin:

خوراكمه بيوفتم به جون اين توليد كننده ها (عجب آدم بد جنسي هستم:D) اما آخه اون بيچاره ها هم گناهي ندارن

من بچه بودم كارخونه هاي اون موقع مثلا رنگسازي اون زمانو با الان مقايسه ميكنم كف ميكنم

همه چي آلماني فرمولها درست و از سر و ته كار نميزدن الان ...........................
تيتان ميومد آلماني بوتيل ميومد بوش آدمو مست ميكرد آدم ميخواست صبح تا شب درب بشكه رو باز كنه بوتيل رو بو كنه
پترو رزين آلكيد رزين سرب كلسيم كبالت واي همه اينا عالي بودن اما الان همه بدرد نخور شده . تيتان مياد چيني بوتيل مياد بو گند ميده اسيديه بيني و چشم رو ميسوزونه . رنگهارو ميبيني مثل آب دهن مرده ميمونه نه مغز داره نه.....................

ميگن زن چيني هم اومده ارزون تر تموم ميشه:biggrin:

رنگ چكشي بود آدم كيف ميكرد الا فلان شركت چكشي ميزنه اصلا گل باز نميكنه نه ميدونه دوز سيليكونش چقدره و نه.......... همينجوري يلخي ميسازه

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:biggrin: بي چاره خانمها
اما يك چيز بگم؟ اوني هم كه شفافيت ناخن رو كم ميكنه و حتي تو بعضي موارد يك لايه هم از روي ناخن بر ميداره
آستون نيست:biggrin: از دست اين توليد كننده هاي ما:biggrin:
يك سوال دارم به نظرت آستوني كه الان روي بشكه كيلويي 6100 تومن پولشه (محصول ساسول و شل) ميصرفه طرف بياد بريزه تو شيشه
با قيمت مفت بده تو بازار:biggrin:؟

تازه لاك كه نيازي هم به اين حلال عملا نداره . يك زماني ميومدن آستون رو با متانول رقيق ميكردن ميرفتن تو بطري بعد روانه بازار ميكردن
مثلا تو يك تن ميومدن 100 كيلو آستون ميزدن و 900 كيلو متانول ! تازه اين مربوط به زمانيه كه آستون 3060 تومن بود الان كه ديگه نميصرفه البته اون زمان هم نميصرفيد و سودش كم بود . بعضي از دوستاني هم كه زير زميني و بدون مجوز كار ميكنند كه متانول خالص ميدن جاي آستون (اين محصولات بي نامو نشون)
الان ديگه آستون استفاده نميكنن
محصولي به جاي آستون استفاده ميشه كه آمپرش خيلي از آستون بالاتره و بايد خيلي با متانول رقيقش كنن تا به ناخن آسيب نزنه چون خالصش هم بطري رو حل ميكنه و هم ناخن طرف رو
اما دوستان دقيق نميدونن چه قدر بايد با متانول رقيقش كنن و زماني كه ديگه بطري رو حل نميكنه ميگن خوبه اما هنوز براي ناخن قويه
اينه ها!!! تاثير يك چيز ديگه رو ربط ميدن به يك چيز ديگه

شده مثل تينر فوري ديگه! اون قديما كه بوتيل استات آلماني ميومد و ارزون بود هه تينرها هم خيلي عالي بود
اما وقتي بوتيل نيومد و يكسري توليد كننده داخلي يك مشت مزخرف به اسم بوتيل ساختن
و حلال 410 هم كه پر كن تينر بود يهو شد خداد تومن اومدن 70 درصد تينر رو كردن متانول عجب! در صورتي كه بايد كمتر از 5 درصد متانول باشه اونم فقط براي اينكه سفيدك نزنه
410 كه تعطيل شد و به جاش كمي آشغال به اسم حلال ويژه تو تينر زدن و كار به جايي رسيد كه تينرها رو وقتي بو ميكني بوي بنزين ميده و يه چسب رو هم نميتونه شل كنه

اين تينر كار درسته كه ديگه خدا رحمتش كنه
بوتيل استات(اصلي ترين تركيبشه) 20 درصد
آستون يا متيل اتيل ستون (جديدا شده كتون) 15 درصد
410 60 درصد
متانول 5 درصد

ولي الان شده اين
بوتيل استات آلوده 5 درصد!
آستون : نميزنيم به جاش.................. ميزنيم 5 درصد
410 : نداريم ويژه يا هر چيز چت ديگه اي 20 درصد
متانول : 70 درصد
آخه اين رنگ فوري كه پيش كش يك چسب هم باز نميكنه ميريزي تو چسب ميبره دلمه ميشه

خب همينه ديگه آستونم همينه داستانش
حالا به نظرت بازم آستون پوست ميكنه و بايد بازم عكس اسكلت براش كشيد؟

خوراكمه بيوفتم به جون اين توليد كننده ها (عجب آدم بد جنسي هستم) اما آخه اون بيچاره ها هم گناهي ندارن

من بچه بودم كارخونه هاي اون موقع مثلا رنگسازي اون زمانو با الان مقايسه ميكنم كف ميكنم

همه چي آلماني فرمولها درست و از سر و ته كار نميزدن الان ...........................
تيتان ميومد آلماني بوتيل ميومد بوش آدمو مست ميكرد آدم ميخواست صبح تا شب درب بشكه رو باز كنه بوتيل رو بو كنه
پترو رزين آلكيد رزين سرب كلسيم كبالت واي همه اينا عالي بودن اما الان همه بدرد نخور شده . تيتان مياد چيني بوتيل مياد بو گند ميده اسيديه بيني و چشم رو ميسوزونه . رنگهارو ميبيني مثل آب دهن مرده ميمونه نه مغز داره نه.....................

ميگن زن چيني هم اومده ارزون تر تموم ميشه

رنگ چكشي بود آدم كيف ميكرد الا فلان شركت چكشي ميزنه اصلا گل باز نميكنه نه ميدونه دوز سيليكونش چقدره و نه.......... همينجوري يلخي ميسازه
آقا اطلاعاتت عالیـــــــــــــه، کفم برید
با اون زن چینی کاملا موافقم، باید بیشتر بهش فکر کنم شاید از مجردی دربیام:razz:

درسته، اما کاش قضیه به همین جا ختم میشد

استون برای یه لحظه است، ناخن رو یه لاک میکشی خشگل میشه، رژ لبا رو که نگوووووووووووووووو، مارک ایرانی که مثلا استاندارده کلی توش سرب داره، یه زمانی با پدر قصد زدن تولیدی آرایشی داشتیم پشیمان شدیم

دیدیم چه خبره هااااااااااااااااااااااا، توی اون کرم پودرها کلی مواد نگهدارنده و آشغال میزنن که خانومهای با سلیقه بزنن بدون اینکه دقت کنن روش زده تالک، تالکی که تشکیل دهنده پودر بچه است و جزء اصلی اونه، میگن سلامتی مادر را به خطر میندازه چون وارد ریه میشه و باعث سرطانی شدن بافت ریه میشه
(بگذریم از اینکه مادر ما هنوز سالمه:biggrin:)

میدونم که اطلاعات شما بیشتره و ما در برابر شما کم میاریم وگفته ها بسیاره

ولی به شیمی ختم نمیشه
رفتم میگو سوخاری خریدم، آخه غذای دریایی خیلی دوست دارم، مارک گوشتیران میگوهاش خیلی خوبه، جنبه تبلیغی،
ولی گوشتیران نداشت و یه مارک دیگه داد که نمیگم چی بود:cool::cool:،

آوردیم و سرخ کردیم و خوردیم ولی مزه ش هر چند خوب بود ولی اصلا مزه میگو نبود بیشتر مزه کالباس میداد
سوخاریشو که کندم دیدم داخلش رو با یه خمیر پر کردن که با ادویه کاری خوشمزه ش کردن و اصلا میگو نیست
خدا ازشون نگذره، کلی پولشو دادم

خلاصه بریم دهات، ماست طبیعی و شیر و کره اونجا رو بخوریم، هوای تمیز بدون بنزن
چیه زندگی شهری آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سروپا دروغ و دغل بازی:cry::cry::cry:

راستی قضیه متانول را میگم، اینطوری که شما گفتین ثابت میشه سمی نیست:D

آخرین ویرایش:

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آقا اطلاعاتت عالیـــــــــــــه، کفم برید
با اون زن چینی کاملا موافقم، باید بیشتر بهش فکر کنم شاید از مجردی دربیام:razz:

درسته، اما کاش قضیه به همین جا ختم میشد

استون برای یه لحظه است، ناخن رو یه لاک میکشی خشگل میشه، رژ لبا رو که نگوووووووووووووووو، مارک ایرانی که مثلا استاندارده کلی توش سرب داره، یه زمانی با پدر قصد زدن تولیدی آرایشی داشتیم پشیمان شدیم

دیدیم چه خبره هااااااااااااااااااااااا، توی اون کرم پودرها کلی مواد نگهدارنده و آشغال میزنن که خانومهای با سلیقه بزنن بدون اینکه دقت کنن روش زده تالک، تالکی که تشکیل دهنده پودر بچه است و جزء اصلی اونه، میگن سلامتی مادر را به خطر میندازه چون وارد ریه میشه و باعث سرطانی شدن بافت ریه میشه
(بگذریم از اینکه مادر ما هنوز سالمه:biggrin:)

میدونم که اطلاعات شما بیشتره و ما در برابر شما کم میاریم وگفته ها بسیاره

ولی به شیمی ختم نمیشه
رفتم میگو سوخاری خریدم، آخه غذای دریایی خیلی دوست دارم، مارک گوشتیران میگوهاش خیلی خوبه، جنبه تبلیغی،
ولی گوشتیران نداشت و یه مارک دیگه داد که نمیگم چی بود:cool::cool:،

آوردیم و سرخ کردیم و خوردیم ولی مزه ش هر چند خوب بود ولی اصلا مزه میگو نبود بیشتر مزه کالباس میداد
سوخاریشو که کندم دیدم داخلش رو با یه خمیر پر کردن که با ادویه کاری خوشمزه ش کردن و اصلا میگو نیست
خدا ازشون نگذره، کلی پولشو دادم

خلاصه بریم دهات، ماست طبیعی و شیر و کره اونجا رو بخوریم، هوای تمیز بدون بنزن
چیه زندگی شهری آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سروپا دروغ و دغل بازی:cry::cry::cry:

راستی قضیه متانول را میگم، اینطوری که شما گفتین ثابت میشه سمی نیست:D

ممنونم
اول اينكه انشاءالله مادر شما هميشه سلامت باشه و سايش بالاي سرتون
دوم اينكه دهات هم همينه الان اونا هم به گوسفند استروئيد تزريق ميكنن جاي گاو ميدن:biggrin:
فرقي نداره واقعا

ميگو يا چيزايي مثل اين ديگه عادي شده . ميدوني مشكل چيه يكيش اينه كه ما همش دنبال جنس ارزون و چيني هستيم و يكي اينكه تو وزارت صنايع و معادن كه مجوزي براي توليد صادر ميكنه عملا كسي نميدونه اصلا آستون چي هست يك بو تو ذهنشه و 4 تا مقاله كه هر چيزي اون بو رو بده ميگه آستونه
چند تا حلال ميخواي بهت معرفي كنم كه بينشون آستونو گم ميكني اينقدر بوهاشون مثل همه
اما در مورد سمي يا كشنده بودن متانول من چند بار تو اين تالار و چند سايت ديگه هم گفتم
ببين يك بحثي هست كه ميگه گروه هاي متيل سمي هستند(البته تئوري!!!!!) اما اين يعني چي؟ سمي به اون معني نيست كه پوست ميكنه .
اين حتي ميتونه مثل يك چيزي شبيه به پونه باشه . به اين معني نيست كه مثل سيانوره كه
يكسري منابع در پيت مثل ويكي پديا هم اومدن كه موندم از كجا اين مزخرفات رو ميارن مينويسن هي پرو بال ميدن بهش. نويسندگان ويكي پديا كه حاظرم قسم بخورم تا حالا يك بشكه متانول رو از نزديك نديدن!!!
ميدوني چرا ؟ خواننده بايد عاقل باشه آخه . سوتي رو نگاه اين يك مثال!
وقتي در مورد بنزن تو سايتهايي مثل ويكي پديا و يا منابع ديگه ميخوني نوشته كه سرطان زا و پدر در مياره
بعد شما تولوئن رو تو همين سايت بخون خيلي خنده داره سوتي رو پيدا ميكني و متوجه ميشي كه حرف درسته يا چرته
در مورد تولوئن توضيح داده بعد يك جا نوشته چون بنزن خطر داره تولوئن جايگزين ايده آل براي بنزنه و خلق الله تمايل دارن از تولوئن به جاي بنزن استفاده كنن
آخه من قسم حضرت........... رو قبول كنم يا دم خروس رو
اگر گروه متيل سميه و پدر در مياره پس قاعدتا بايد تولوئن بدتر از بنزن باشه كه!!!!!!!!!!!!!!!!!
اون كه متيل +++++ بنزنه خر تو خر تر ميشه كه ميشه هم سم هم سرطان . اي بابا مثل اينكه بگيم سيانور ميكشه و مس هم سرطانزاست
بعد تو يك مقاله بگيم سيانور پدر در مياره واي ميكشه و.............. بعد يك جا ديگه بگيم چون سيانور ميكشه و عوارض داره به جاش سيانور مس بيشتر استفاده ميشه . اين كه بد تر ميشه سم تو سرطان:biggrin:

نه دوست گلم گروه هاي متيل هم نميكشه و ناقص نميكنه . بابا چند تا اصلا دارو ميخواي بگم از گروه متيل تشكيل و ساخته شده؟ يا اصلا سبزيجات ؟
الان با اين گفته كه متانول پوست ميكنه و اينكه ميگه از طريق تماس با پوست و تنفس وارد بدن ميشه و پدر در مياره پس متيل ساليسيلات بيشتر بجاي يك مسكن بايد سم باشه و ناقص كنه . متيل پردنيزولون به جاي يك كورتيكو استروئيد يا همون كورتون يك كشنده اساسيه پس؟.
يا پونه و نعناع ميكشه چون سرشار از گروه هاي متيله
نه گل من ! اطلاعات موجود در بحث تئوري اكثرا اشتباه و نا كار آمده
يارو ميگه پس چرا متانول رو بخوري كور ميكنه و ميكشه
آخه بابا اين كه عوارض متانول نيست . كبد انسان اين متانول رو اكسيد ميكنه به آلدئيد فرميك يا فرمالدئيد و در نهايت اسيد فرميك . اينا عوارض آلدئيد فرميك و اسيد فرميكه نه متانول . اگر قرار باشه اطلاعات ايمني درست بديم بايد 90 درصد عوارضهاي متانول رو حذف كنيم و به الدئيد فرميك اضافه كنيم
چرا ميگن اتانول قابل شربه؟ چون حاصل اكسيداسيون كاملش اسيد استيكه كه باز خوراكيه
نميدونم چي بگم والا
يارو 90 سال پيش اومده از تركيب هيدروژن و اكسيد كربن سوخت هايي مثل بنزين سنتز كرده (فيشر تروپش) بعد ما تو اين قرن هنوز دنبال قاتل بروسلي هستيم كه آستون جيزه دست نزن ميميري
من موندم 500 سال پيش كه نه اين برگه هاي ايمني بود و نه اطلاعات درستو حسابي و نه ويكي پديايي كه بياد مزخرف بنويسه مردم رو تو عيدي سرگرم كنه چطوري اين همه دانشمند بودو هيچ كدوم هم نمردن
اكثر تركيبات هم اون زمان كشف شد

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنونم
اول اينكه انشاءالله مادر شما هميشه سلامت باشه و سايش بالاي سرتون
دوم اينكه دهات هم همينه الان اونا هم به گوسفند استروئيد تزريق ميكنن جاي گاو ميدن:biggrin:
فرقي نداره واقعا

ميگو يا چيزايي مثل اين ديگه عادي شده . ميدوني مشكل چيه يكيش اينه كه ما همش دنبال جنس ارزون و چيني هستيم و يكي اينكه تو وزارت صنايع و معادن كه مجوزي براي توليد صادر ميكنه عملا كسي نميدونه اصلا آستون چي هست يك بو تو ذهنشه و 4 تا مقاله كه هر چيزي اون بو رو بده ميگه آستونه
چند تا حلال ميخواي بهت معرفي كنم كه بينشون آستونو گم ميكني اينقدر بوهاشون مثل همه
اما در مورد سمي يا كشنده بودن متانول من چند بار تو اين تالار و چند سايت ديگه هم گفتم
ببين يك بحثي هست كه ميگه گروه هاي متيل سمي هستند(البته تئوري!!!!!) اما اين يعني چي؟ سمي به اون معني نيست كه پوست ميكنه .
اين حتي ميتونه مثل يك چيزي شبيه به پونه باشه . به اين معني نيست كه مثل سيانوره كه
يكسري منابع در پيت مثل ويكي پديا هم اومدن كه موندم از كجا اين مزخرفات رو ميارن مينويسن هي پرو بال ميدن بهش. نويسندگان ويكي پديا كه حاظرم قسم بخورم تا حالا يك بشكه متانول رو از نزديك نديدن!!!
ميدوني چرا ؟ خواننده بايد عاقل باشه آخه . سوتي رو نگاه اين يك مثال!
وقتي در مورد بنزن تو سايتهايي مثل ويكي پديا و يا منابع ديگه ميخوني نوشته كه سرطان زا و پدر در مياره
بعد شما تولوئن رو تو همين سايت بخون خيلي خنده داره سوتي رو پيدا ميكني و متوجه ميشي كه حرف درسته يا چرته
در مورد تولوئن توضيح داده بعد يك جا نوشته چون بنزن خطر داره تولوئن جايگزين ايده آل براي بنزنه و خلق الله تمايل دارن از تولوئن به جاي بنزن استفاده كنن
آخه من قسم حضرت........... رو قبول كنم يا دم خروس رو
اگر گروه متيل سميه و پدر در مياره پس قاعدتا بايد تولوئن بدتر از بنزن باشه كه!!!!!!!!!!!!!!!!!
اون كه متيل +++++ بنزنه خر تو خر تر ميشه كه ميشه هم سم هم سرطان . اي بابا مثل اينكه بگيم سيانور ميكشه و مس هم سرطانزاست
بعد تو يك مقاله بگيم سيانور پدر در مياره واي ميكشه و.............. بعد يك جا ديگه بگيم چون سيانور ميكشه و عوارض داره به جاش سيانور مس بيشتر استفاده ميشه . اين كه بد تر ميشه سم تو سرطان:biggrin:

نه دوست گلم گروه هاي متيل هم نميكشه و ناقص نميكنه . بابا چند تا اصلا دارو ميخواي بگم از گروه متيل تشكيل و ساخته شده؟ يا اصلا سبزيجات ؟
الان با اين گفته كه متانول پوست ميكنه و اينكه ميگه از طريق تماس با پوست و تنفس وارد بدن ميشه و پدر در مياره پس متيل ساليسيلات بيشتر بجاي يك مسكن بايد سم باشه و ناقص كنه . متيل پردنيزولون به جاي يك كورتيكو استروئيد يا همون كورتون يك كشنده اساسيه پس؟.
يا پونه و نعناع ميكشه چون سرشار از گروه هاي متيله
نه گل من ! اطلاعات موجود در بحث تئوري اكثرا اشتباه و نا كار آمده
يارو ميگه پس چرا متانول رو بخوري كور ميكنه و ميكشه
آخه بابا اين كه عوارض متانول نيست . كبد انسان اين متانول رو اكسيد ميكنه به آلدئيد فرميك يا فرمالدئيد و در نهايت اسيد فرميك . اينا عوارض آلدئيد فرميك و اسيد فرميكه نه متانول . اگر قرار باشه اطلاعات ايمني درست بديم بايد 90 درصد عوارضهاي متانول رو حذف كنيم و به الدئيد فرميك اضافه كنيم
چرا ميگن اتانول قابل شربه؟ چون حاصل اكسيداسيون كاملش اسيد استيكه كه باز خوراكيه
نميدونم چي بگم والا
يارو 90 سال پيش اومده از تركيب هيدروژن و اكسيد كربن سوخت هايي مثل بنزين سنتز كرده (فيشر تروپش) بعد ما تو اين قرن هنوز دنبال قاتل بروسلي هستيم كه آستون جيزه دست نزن ميميري
من موندم 500 سال پيش كه نه اين برگه هاي ايمني بود و نه اطلاعات درستو حسابي و نه ويكي پديايي كه بياد مزخرف بنويسه مردم رو تو عيدي سرگرم كنه چطوري اين همه دانشمند بودو هيچ كدوم هم نمردن
اكثر تركيبات هم اون زمان كشف شد
داداش کلا قضیه رو گرفتم، قضیه گوسفنده رو مخصوصا:cry::eek:
حالا شما جوش نیار دیگــــــــــه
اینجوریه دیگه، چیکارش میشه کرد
خون خودت را کثیف نکن، بیخیال:smile:

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
داداش کلا قضیه رو گرفتم، قضیه گوسفنده رو مخصوصا:cry::eek:
حالا شما جوش نیار دیگــــــــــه
اینجوریه دیگه، چیکارش میشه کرد
خون خودت را کثیف نکن، بیخیال:smile:

جوش؟ نه بابا اشتباه متوجه شدي

بيتا آريانفر

عضو جدید
دوستان كسي ميدونه پوترسين چيه؟ بايد در موردش يك تحقيق انجام بدم نياز فوري دارم يك سوال ديگه هم اينكه چرا خاصيت قليايي امينها بيشتر از آمونياك است؟

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان كسي ميدونه پوترسين چيه؟ بايد در موردش يك تحقيق انجام بدم نياز فوري دارم يك سوال ديگه هم اينكه چرا خاصيت قليايي امينها بيشتر از آمونياك است؟
اگه منظورتان putrescine هست، نوعی آمینه با فرمول NH2(CH2)4NH2 که بوتان دی آمین هم نامیده میشه
Putrescine attacks decarboxylated S-adenosyl methionine and gets converted to spermidine. Spermidine in turn attacks another decarboxylated S-adenosyl methionine and gets converted to spermine.
Putrescine is synthesized in small quantities by healthy living cells by the action of ornithine decarboxylase. The polyamines, of which putrescine is one of the simplest, appear to be growth factors necessary for cell division.

و اینکه چرا آمین ها قویترن
به داشتن گروه های آلکیل برمیگرده، گروه های آلکیل الکترون دهنده هستند و به همین علت به دانسیته الکترونی نیتروژن اضافه میکنن، اما آمین های نوع سوم بازهای ضعیفتری هستند که علت آن به ممانعت فضایی برمیگرده.

bage_aseman

عضو جدید
سلام دوست گلم
خب اين رو به هر شكلي ميشه انجام داد
هيدروژن گيري از اتيل بنزن با بخار
ميتوني تو يك تا سه راكتور اين كارو بكني
اتيل بنزنت بخار ميشه و با بخار تو يك ميكسر تركيب و از بستر كاتاليست عبور ميكنه كه دماي هيدروژن گيري
بين 700 تا 850 درجه است .( ميتوني از خود بخار آب براي گرم و تبخير اتيل بنزن استفاده كني)
در ضمن اين كارو بايد تو خلا انجام بدي يعني هيدروژن گيري رو كه بايد از كمپرسور استفاده كني
اين چيز خاصي نداره ميتونه تو هر شكلي انجام بشه
من اصل داستانو خدمت شما عرض كردم كه خودتون ميتونيد بر اساس اون يك شرح فرايند بسازيد و در نظر بگيريد .

كاتاليستشم ميتوني روي اكسيد آهن مانور بدي
موفق باشيد
:w10:
بابت توضیحات مفیدتون خیلی ممنون دوست عزیز
ولی اطلاعات من در حدی نیست که بتونم خودم شرح فرایند برای پایان نامه ام بسازم اگه مقاله ای یا مطلبی در این زمینه داشتید ممنون میشم در اختیارم بگذارید

یاووش

عضو جدید
دوستان کسی می دونه استانیلید چطوری پر اسید رو پایدار می کنه ؟

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان،
کی می دونه که چه حلال هایی بوی بنزین میدن؟
ممنون از کمکتون

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان،
کی می دونه که چه حلال هایی بوی بنزین میدن؟
ممنون از کمکتون

:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
علي چه سوال باحالي كردي:biggrin:

اين حلالها
ويژه
410
409
بعضي ها هم تقريبا شبيه به بوي بنزينو داره
مثل هپتان نرمال كه اوني نيست كه ميخواي;)
بعضي از هيدروكربنهاي كلر دار با تعداد كربن 3 تا 6 هم بوي شبيه به بنزين داره فقط كمي بوي تلخ تري داره مثل دي كلرو بوتان
چند تا ديگه ميخواي؟

آخرین ویرایش:

آرش كماندار

عضو جدید
حلال هاي 400 و 409 (آروماتيك بالا)

· ساختار
بخش اعظم حلال 409، از هیدروکربن های آروماتیک (بیش از 75 درصد)، عمدتاً از نوع تولوئن تشکیل شده است.
· حلال 400 با دارا بودن حداقل 30 درصد ترکیبات آروماتیکی، شامل هیدروکربن های پارافینی و سیکلوپارافینی نیز است.

· مشخصات
409
400

106-123
45-150
Distillation range °C
25 (min)
25 (min)
Color, saybolt
1
1
Copper strip, 3brs@100°c
Neg.
Neg.
Doctor test
0.05
0.01
SulphurTotal (max) %mass
75 (min)
30 (min)
Aromatic content %vol

· كاربرد
به عنوان رقيق كننده در لاك الكل ها، رنگ ها، جلا دهنده ها و مركب چاپ
به عنوان رقيق كننده در ساخت چسب ها
به عنوان ماده متشكله تينر

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
علي چه سوال باحالي كردي:biggrin:

اين حلالها
ويژه
410
409
بعضي ها تقريبا شبيه به بوي بنزينو داره
مثل هپتان نرمال كه اوني نيست كه ميخواي;)
بعضي از هيدروكربنهاي كلر دار با تعداد كربن 3 تا 6 هم بوي شبيه به بنزين داره فقط كمي بوي تلخ تري داره مثل دي كلرو بوتان
چند تا ديگه ميخواي؟
داداشمی، کارت خیلـــــی درسته، ممنون

jeeex.2

عضو جدید
سلام کسی جواب این سوال رو بلده؟

سیکلوهگزان جزو کدام دسته از هیدروکربنهاست و معادله کامل سوختن آن چیست؟

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام کسی جواب این سوال رو بلده؟

سیکلوهگزان جزو کدام دسته از هیدروکربنهاست و معادله کامل سوختن آن چیست؟

دوست عزیز، جزو آلکان های حلقوی است که سیکلوآلکان میگن.
سیکلوآلکان ها سیر نشده هستند چون درجه غیراشباعی آن ها در مقابل هر یک حلقه عدد 1 میشه.

پیوست ها

• untitled.jpg
    untitled.jpg
    7.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
:w10:
بابت توضیحات مفیدتون خیلی ممنون دوست عزیز
ولی اطلاعات من در حدی نیست که بتونم خودم شرح فرایند برای پایان نامه ام بسازم اگه مقاله ای یا مطلبی در این زمینه داشتید ممنون میشم در اختیارم بگذارید
اوخ شرمنده دوست گلم متوجه پاسخت نشدم

چشم بفرمائيد

http://www.engg.uaeu.ac.ae/departme... GP2Presentation(StyreneProcess -Salama).pptx

اينم يكي ديگه

http://www.personal.utulsa.edu/~geoffrey-price/Courses/ChE4133/Spring07/LSUPapers/McCaugheyPaper.htm

اگر باز هم مشكل داشتيد ميتونيد منو تو تالارهاي مهندسي مكانيك . مهندسي متالوژي يا مهندسي شيمي پيدا كنيد

موفق باشي دوست گل من

aralan

عضو جدید
سلام
از دوستان کسی می دونه چطور میشه کربوکسیلیک اسید رو به نمک تبدیل کرد؟
(می دونم باید تیترش کنم) جزئیات رو میخوام