سوالات ، مشکلات و درخواست های در رابطه با میکروکنترلر ها

piety

عضو جدید
البته برنامه من غلطه ولی حالا گذاشتمش ببینید چطوریه!!
سلام
فکر کنم منظورتون این بوده که استادتون for را یاد ندادن و باید با if و while بنویسید
کلا برنامه نویسی مثل یه مسواک شخصی هست هر کس برنامه نویسی خاص خودش را داره
مثلا این به ذهن من می رسه که شما در وحله اول بگید عددی بین یک تا 10 انتخاب کن
بعد بگید اگر عدد انتخابی بزرگتر از 5 بود عدد یک را وارد کن
در غیر این صورت صفر
در این حالت نیمی از بازه از دور خارج می شه
و به همین ترتیب تا یافتن عدد مورد نظر
البته می تونید برای جواب های بهتر از برنامه نویس های ماهر تر از تالار برنامه نویسی استفاده کنید
ولی این برنامه می تونه باعث ایجاد خلاقیت در ذهن شما باشه چون هم ساده هست و هم راه های بسیار پیشنهاد می دم خودتون روش وقت بزارید و یک راه تازه پیدا کنید
موفق باشید

سلام
برنامه ای را که نوشتید اینجا بزارید تا روش بحث کنیم
انشالله که ایرادش بر طری بشه

mohammad-iee

عضو جدید
سلام دوست عزیز
با اینکه سوالت خیلی کلیه منم کلی جواب میدم اگه مشکلت حل نشد دقیق تر بپرس
من اتصال یه کیبرد4*4 رو به میکرو 40 پایه توضیح میدم چون اصولش یکیه
همونطور که می دونی میکرو کنترلر 40 پایه دارای 32 خط ورودی و خروجیه، بنابرین برای اتصال 16 کلید فشاری نیاز به نصفی از ورودی و خروجی ها داریم ولی می توانیم با روشی که الان میگم 16 کلید فشاری رو طوری به میکرو وصل کرد که با8 پایه بتونیم کلید ها رو تشخیص بدیم،اصولشم استفاده از روش ماتریسیه ، چون معمولا صفحه کلیدها از به هم پیوستن کلیدهای فشاری بصورت ماتریسی بوجود میان که بهشون صفحه کلید هگزاد میگن ،خوب حالا واسه اینکه میکروکنترلر بفهمه که کلید فشرده شده کدومه باید سطو ستونه کلید رو تشخیص بده ، برای این کار باید به سطر دیتا بفرسته ودیتا رو از ستون بخونه که البتها این عمل حدود چند میکروثانیه طول میکشه ! و به محض فشردن کلید کد کلید برگردانده میشه و می تونیم اونو روی lcd یا سون سگمنت بندازیم
در مورد نحوه اتصال kaypad به میکرو توضیح دهید ؟

pow_eng

عضو جدید
attiny15

attiny15

سلام
من یه برنامه با bascom نوشتم برای attiny15 و طبق قسمت help برنامه bascom متغیرها
را در Iram تعریف کردم. اما وقتی برنامه را کمپایل می کنم ارور out of SRAM space را
می ده آیا میشه این برنامه را الان با attiny15 اجرا کرد. کل برنامه هم اینه:
$crystal = 1000000
$tiny
$noramclear
Enable Interrupts
Enable Int0
On Int0 Maks
Dim A As Iram Byte
Dim B As Iram Byte
A = 0
B = 50
Do
Do
Set Portb.0
Reset Portb.1
A = A + 1
Loop Until A = B
A = 0
Do
Reset Portb.0
Set Portb.1
A = A + 1
Loop Until A = B
A = 0
Loop
End
Maks:
B = B + 100
Return

gucci@ama

عضو جدید
کنترل موقعيت موتور dc

کنترل موقعيت موتور dc

دوستان ميخام با استفاده از pic و keypad موقعيت موتور dc رو بر حسب درجه کنترل کنم کسي ميتونه کمکم کنه؟

forough gh

عضو جدید
salam dostan ..
kasi mitune dar morede projeye payaniye man dar morede toach screen ast.kasi mitune mano yari beresone???????
ba sepas

Reza Karimi +

عضو جدید
APR or ISD4004

APR or ISD4004

سلام
دوستان کسی هست که با آی سی ضبط صوت ISD4004 یا APR9600 کار کرده باشه؟
من نمیتونم راه اندازیش بکنم
لطفا کمکم کنید

pow_eng

عضو جدید
من يه atmega8 را با پروگرامر stk200/300 فيوز بيت مربوط به پايه ري ستش را 0 کردم. حالا ديگه پروگرامر
آي سي را نمي شناسه.راهي هست که دوباره بشه اين فيوز بيت را 1 کرد؟ يا بايد انداختش دور؟

invincible

عضو جدید
سلام
دوستان کسی هست که با آی سی ضبط صوت ISD4004 یا APR9600 کار کرده باشه؟
من نمیتونم راه اندازیش بکنم
لطفا کمکم کنید
سلام
اين نقشه شمايك و فايل Bascom
و اينم ديتاشيت ISD4004

password:
باز اگه سوالي بود جزئي تر بپرسين. اميدوارم بتونم كمك كنم.
موفق باشين ;)

suzan86

عضو جدید
سلام ...
من دانشجوی کامپیوتر هستم و برای درس ریز پردازنده باید یه alu چهار بیتی با avr و زبان bascom طراحی کنم
میشه کمکم کنید آخه من هیچ چیز از avr و زبان bascom بلد نیستم:(

1trust

عضو جدید
راهنمایی آی سی

راهنمایی آی سی

سلام دوستان
آیا کسی در رابطه با نوع و مدل آی سی تلفن ثابت وپایه های اون اطلاع داره

sahar.sh

عضو جدید
با سلام
کسی میتونه بهم کمک کنه که یک دیمر با استفاده از میکرو و پتانسیومتر بسازم؟؟
خواهش می کنم کمکم کنید

ali.rostami

عضو جدید
ketab avr ali kahe

ketab avr ali kahe

salam age kesi pdf avr ali kahe ro ya to proje kar amozi betone komakam kone mamnoon misham faghat ajale daram mer30:)

maziio

عضو جدید
میخوام با ATMEGA32 وTIMER 0 ساعت درست کنم و البته 1 ثانیه دقیق رو فقط نمی دونم چطور باید تولید کرد ضمنا از اسیلاتور داخلی استفاده بشه

tito

عضو جدید
سوال

سوال

سلام من باید الگوریتم تقسیم یک عدد4بیتی به2بیتی وبکشم بعد طراحیش کنم لطف کنید راهنمایی کنید هیچی ازش بلد نیستم ممنون زود بگین فقط مرسی:gol:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام من باید الگوریتم تقسیم یک عدد4بیتی به2بیتی وبکشم بعد طراحیش کنم لطف کنید راهنمایی کنید هیچی ازش بلد نیستم ممنون زود بگین فقط مرسی:gol:

سلام
در تاپیک سوالات و مشکلات الکترونیک توضیخ در رابطه با ضرب عدد 4بیتی در 4 بیتی داده شده بخونید به دردتون می خوره
اگر متوجه نشدید بگید
موفق باشید

piety

عضو جدید
من می خوام از ال سی دی استفاده کنم ویک کلمه را روی آن از طریق پورت سریالنمایش دهم اما در مورد خود ال سی دی اطلاعات ندارم .کسی می تواند در این زمینه به من کمک کند؟اصلا چطور میشود یک داده را روی ال سی دی نمایش دهیم؟

mohandes_s

عضو جدید
لطفا کمکم کنید!!!
می خوام با MEGA32 یک LED رو یک ثانیه روشن یک ثانیه خاموش کنم ولی هر کاری میکنم نمیشه شماتیک + برنامه بسکام در زیر
آوردم اگه بگین مشکلم کجاست ممنون می شم.s.jpg

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لطفا کمکم کنید!!!
می خوام با MEGA32 یک LED رو یک ثانیه روشن یک ثانیه خاموش کنم ولی هر کاری میکنم نمیشه شماتیک + برنامه بسکام در زیر
آوردم اگه بگین مشکلم کجاست ممنون می شم.مشاهده پیوست 38954

اگر امکان داره عکس را یک مقدار بزرگ تر بزارید متاسفانه اصلا شکلتون واضح نبود
اونی که بین مقاومت و ال ای دی گذاشتین ترانزیستور هست ؟
می تونم بپرسم چرا گذاشتین ؟
1 ثانیه را با تایمر ایجاد می خواید بکنید یا برنامه نویسی ؟

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من می خوام از ال سی دی استفاده کنم ویک کلمه را روی آن از طریق پورت سریالنمایش دهم اما در مورد خود ال سی دی اطلاعات ندارم .کسی می تواند در این زمینه به من کمک کند؟اصلا چطور میشود یک داده را روی ال سی دی نمایش دهیم؟

ای سی دی ها بر اساس پیکسل هاشون شناخته می شن مثلا 4*40 دارای 40 ستون و 4سطر هست
طریقه نوشتن و مکان قرار گیری و ... همه دستور داره
دستورات را در این قسمت کتاب کاهه خوب گفته اگر کتاب را ندارید بگید تا دستورات را براتون بنویسم
موفق باشید

piety

عضو جدید
چه کتابی؟راستی من می خواهم با سی برنامش را بنویس نه با بیسکام!!واصلا می خواهم بدانم ساختارش چطوریه؟ممنون
ای سی دی ها بر اساس پیکسل هاشون شناخته می شن مثلا 4*40 دارای 40 ستون و 4سطر هست
طریقه نوشتن و مکان قرار گیری و ... همه دستور داره
دستورات را در این قسمت کتاب کاهه خوب گفته اگر کتاب را ندارید بگید تا دستورات را براتون بنویسم
موفق باشید

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه کتابی؟راستی من می خواهم با سی برنامش را بنویس نه با بیسکام!!واصلا می خواهم بدانم ساختارش چطوریه؟ممنون
برای بسکام من گفتم کتاب علی کاهه
برای سی هم دقیقا همینه چندتا دستوره فقط ممکنه دستورات با بسکام فرق کنه (الان درست دستورات رایادم نیست )

mohandes_s

عضو جدید
اگر امکان داره عکس را یک مقدار بزرگ تر بزارید متاسفانه اصلا شکلتون واضح نبود
اونی که بین مقاومت و ال ای دی گذاشتین ترانزیستور هست ؟
می تونم بپرسم چرا گذاشتین ؟
1 ثانیه را با تایمر ایجاد می خواید بکنید یا برنامه نویسی ؟

مرسی این مشکلم حل شد.
ولی یه مشکل دیگه دارم !
می خوام یک برنامه بنویسم که لامپ های راه پله از ساعت 9 صبح تا 9 شب با زدن کلید، 6 لامپ روشن بشه به مدت 3دقیقه و از ساعت 9 شب به بعد
3 تا لامپ روشن بشه اگه میشه لطفا راهنماییم کنید.

mohammad-iee

عضو جدید
ارتباط چند ميكرو با پروتكل I2C

ارتباط چند ميكرو با پروتكل I2C

با سلام، من در ارتباط چند ميكرو با هم از طريق پروتكل twi در برنامه نويسي c مشكل دارم. البته اگه كسي رو اين موضوع با بيسيك هم كار كرده لطفا راهنمايي كنه. فقط ميدونم كه براي آدرس دهي به هر ميكرو به وسيله كد كردن يكي از پورت ها(مثلا اتصال يه dipswitch به پورت) آدر اون رو ساخت اما اختصاص دادن اون و در برنامه مشكل دارم. لطفا راهنمايي كنيد.

hamidfathi

عضو جدید
کامپايلر آنلاين

کامپايلر آنلاين

با سلام
سوال 1:ميخواستم در مورد يک برنامه‌اي که بتونم حين کار کردن ميکرو يا هر پروسسور ديگري اون رو برنامه ريزي کنم بدون اينکه ريست بشه يا برنامه رو متوقف کنم. اصلا همچين برنامه‌اي هست يا اول بايد کامپايل بشه بعد برنامه داخل پروسسور بار گذاري بشه
سوال 2 : اين پروسسورها سيستم عامل ندارن که بشه يک کامپايلري رو روش نثب و توي کامپايلره برنامه نوشت چه چيزي مثل ويندوز داس لينوکس و .... براي موبايل که سيستم عامل داريم ولي براي ميکرو شما بگو

آدرس ميل بنده هم Hamid.fathi61@gmail.com که خوشحال مي شم ميل بزنيد.