سند کاری

hamid051

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز

alireza 68

عضو جدید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/327604-نظرات-شما-برای-بهتر-شدن-تالار-مهندسی-صنایع
دوستان لطفا بعد از مطالعه پیشنهادات قبلی و بحث های انجام شده - پیشنهادات جدید ارائه دهند یا پیشنهاد های قبلی را تایید کنند
با تشکر به امید روزی که تالار صنایع شهرت جهانی پیدا کند .:gol:

راستش من چندتا نظر دارم
مثلا ماهم میتونیم مثل بچه های تالار مدیریت که دارند تالارشون رو بخش بندی میکنم بخش بندی کنیم اینجوری خیلی خوبه
مثلا ما یک مدیر داریم و یک دستیار نیازی نیست که مدیر و دستیارو عوض کنیم
البته خود مدیر اگه میخاد بازنشسته بشه یا کاری داری میتونه بگه
ولی حداقل دستیار مدیر آقا وحید فعال تر باشن البته ممکنه ایشون هم مشکلاتی داشته باشن
که میشه ایشون عوض شن یا دستیار دیگری گذاشته شه در کنار ایشون
من تو یه سری تاپیک ها دیدم اقا وحید دارای اطلاعات زیادی هستن
همینطور یه سری تاپیک تیمی داریم مثل مقاله نویسی mis و کیفیت و...
حتی دیدم یه سری ها عنوان دارن مثلا کاربر فعال تیم فلان میشه این عنوان ها و کاربر هارو بیشتر کرد و حتی تیم های دیگه ای راه انداخت
مثلا تاپیک برنامه ریزی تولید به صورت اجرائی با حضور کاربر linktaz خیلی عالی هست و میتونه واسه خودش یه تیم برنامه ریزی تولید باشه با کاربرهای بیشتری این همون بخشیست که من اشاره کردم به تالار مدیریت که دارن بخش بندی میکنن
و همچنین یه سری کاربر فعال داریم که من فقط دونفر دیدم اقا حمید واقا علی
ولی مثل اینکه علی اقا درگیر سربازی هستن کاملا طبیعی هست
میشه کاربر های فعال بیشتری داشته باشیم
ولی این خیلی تز خوبی بود از حمید اقا که یه سند تنظیم بشه همه بدونن چه خبره و هم اینکه خبری نمیش از یه سری کاربرا مخصوصا تیم کیفیت که من کل تاپیک رو خوندم و دیدم که کلا 6 نفر اعضای اصلی بودن مثل اینکه مطالب خوبی هم بود
ولی علاوه بر 6 نفر افراد دیگری هم بودن که فعالیت داشتن
میشه اعضای قبل رو برکردوند یا اعضای جدید رو جایگزین کرد تا تیم راه بیفته
خلاصه میشه اینکه افرادی که خیلی فعالن اختیاراتی داشته باشن مثلا اقا حمید
یا افراد دیگه مدیر دستیار و فعال و... هستن به اططلاح استیضاح شن :biggrin:
البته شوخی بود منظور اینکه پرسیده شه اگه نمیخان و نمیتونن بیان اعضا عوشض شن
البته نظر منه ببخشیدا
بالاخره ریاست جمهوری هم هر4 سال
میشه قانون گذاشت هر 2 سال یا هر 1 سال عوض شه
بالاخره هرکسی بعد دوران دانشجویی یا حتی در زمان دانشجویی هزارتا کار براش پیش میاد
مخصوصا اقایون که سربازی کار و... دارن
و همچنین دیدم تاریخ عضویت اقا مصطفی که این روزا خیلی فعالن خیلی قدیمی هست
خوب بالاخره ممکنه کسی که سر کار میره اینترنت هم داشته باشه
ولی هرکسی این امکانات رو نداره
اقا حمید یه تاپیک داره به نام نظریه کیفیت اسلامی خیلی عالیه
و اقا مصطقی که درباره بهره وری و سود اوری این روزا فعالن
خلاصه این بود نظرات ما
با تشکر

hamid051

کاربر ممتاز
راستش من چندتا نظر دارم
مثلا ماهم میتونیم مثل بچه های تالار مدیریت که دارند تالارشون رو بخش بندی میکنم بخش بندی کنیم اینجوری خیلی خوبه
مثلا ما یک مدیر داریم و یک دستیار نیازی نیست که مدیر و دستیارو عوض کنیم
البته خود مدیر اگه میخاد بازنشسته بشه یا کاری داری میتونه بگه
ولی حداقل دستیار مدیر آقا وحید فعال تر باشن البته ممکنه ایشون هم مشکلاتی داشته باشن
که میشه ایشون عوض شن یا دستیار دیگری گذاشته شه در کنار ایشون
من تو یه سری تاپیک ها دیدم اقا وحید دارای اطلاعات زیادی هستن
همینطور یه سری تاپیک تیمی داریم مثل مقاله نویسی mis و کیفیت و...
حتی دیدم یه سری ها عنوان دارن مثلا کاربر فعال تیم فلان میشه این عنوان ها و کاربر هارو بیشتر کرد و حتی تیم های دیگه ای راه انداخت
مثلا تاپیک برنامه ریزی تولید به صورت اجرائی با حضور کاربر linktaz خیلی عالی هست و میتونه واسه خودش یه تیم برنامه ریزی تولید باشه با کاربرهای بیشتری این همون بخشیست که من اشاره کردم به تالار مدیریت که دارن بخش بندی میکنن
و همچنین یه سری کاربر فعال داریم که من فقط دونفر دیدم اقا حمید واقا علی
ولی مثل اینکه علی اقا درگیر سربازی هستن کاملا طبیعی هست
میشه کاربر های فعال بیشتری داشته باشیم
ولی این خیلی تز خوبی بود از حمید اقا که یه سند تنظیم بشه همه بدونن چه خبره و هم اینکه خبری نمیش از یه سری کاربرا مخصوصا تیم کیفیت که من کل تاپیک رو خوندم و دیدم که کلا 6 نفر اعضای اصلی بودن مثل اینکه مطالب خوبی هم بود
ولی علاوه بر 6 نفر افراد دیگری هم بودن که فعالیت داشتن
میشه اعضای قبل رو برکردوند یا اعضای جدید رو جایگزین کرد تا تیم راه بیفته
خلاصه میشه اینکه افرادی که خیلی فعالن اختیاراتی داشته باشن مثلا اقا حمید
یا افراد دیگه مدیر دستیار و فعال و... هستن به اططلاح استیضاح شن :biggrin:
البته شوخی بود منظور اینکه پرسیده شه اگه نمیخان و نمیتونن بیان اعضا عوشض شن
البته نظر منه ببخشیدا
بالاخره ریاست جمهوری هم هر4 سال
میشه قانون گذاشت هر 2 سال یا هر 1 سال عوض شه
بالاخره هرکسی بعد دوران دانشجویی یا حتی در زمان دانشجویی هزارتا کار براش پیش میاد
مخصوصا اقایون که سربازی کار و... دارن
و همچنین دیدم تاریخ عضویت اقا مصطفی که این روزا خیلی فعالن خیلی قدیمی هست
خوب بالاخره ممکنه کسی که سر کار میره اینترنت هم داشته باشه
ولی هرکسی این امکانات رو نداره
اقا حمید یه تاپیک داره به نام نظریه کیفیت اسلامی خیلی عالیه
و اقا مصطقی که درباره بهره وری و سود اوری این روزا فعالن
خلاصه این بود نظرات ما
با تشکر

خیلی عالی بود مرسی - بعدا با حضور بچه ها در یک مهلتی که معلوم میشه برای پیشنهاد های شما علیرضا جان بحث میکنیم فعلا فقط نظرات رو بگیم تا همه نظرات جمع بشه

hamid051

کاربر ممتاز
من یک پیشنهادی که دارم
اینکه هر کسی که علاقه ای خاصی به رشته یا گرایش خاصی داره رو مدیر یا مسئول همان گرایش خاص کنیم چون علاقه فرد در اون گرایش خاص باعث پیگیری مداوم اون فرد میشه
برای مثال سید علی عاشق دینامیک و کنترل کیفیت خوب با توجه به اینکه بخش کیفیت بازدید کننده های خودشو داره و همچنین مهندس هستی مدیر این بخش هست علی میتونه به عنوان دستیار تالار کیفیت مشخص بشه - وظیفه اپدیت تالار هم با این دو مهندس عزیز میشه

2- پشینهادم مربوط به اضافه کردن گرایش های جدیدی که وارد این حوزه شده مثلا گرایش لجستیک خیلی از تاپیک ها مربوط به لجستیک می شد و همچنین راهنمایی یکسری تالار ها که نزدیک به یکسری مباحث هست مثلا مهندسی مالی که جدیدا خیلی داغ شده بحثش برای اون هم یک تاپیک جامع زده بشه

3- در یکسری از دوره های زمانی خاص یک بحث خیلی داغ میشه مثلا در زمان انتخاب واحد داغ ترین بحث ها بحث انتخاب رشته و .... است خب ما میتونیم با یک تاپیک جامع و گذاشتن کلید میانبر که مستقیم به اون تاپیک ارجاع بشه تعداد افرادی که به تالار سر میزنن و چیزی پیدا نمیکنن رو هدایت و عضو گیری کنیم

4- فرم عضو گیری جدید همراه با رشته مورد علاقه و دادن مسولیت یک تاپیک به اعضایی جدید فرض کنید یک کاربر جدید داریم
میزان تحصیلات
علاقه در گرایش (در صورت نداشتن و یا مسائل دیگه مازاد محسوب بشه )
حدود میزان وقت بیکاری و گذراندن اوقات در اینترنت
دادن شماره ثابت یا همراه و یا ایمیل به یک فرد معتمد ( کاربران مرد با معتمدین مرد و کاربران زن با معتمدین زن )( برای پیگیری بیشتر و هماهنگی ) البته کاربران معتمد باید سنجیده و از قبل معتمد باشند که خدای نکرده سوء استفاده نشه
بعد از گرفتن فرم با در توجه به استعداد و علاقه شخص مسئول اپدیت یک تاپیک خاص که درباره اون تحقیق بحث و مدیریت اون تاپیک مثلا CRM ما بحث مدیریتی کم نداریم .هم کمک به فرد تازه وارد میشه تا تجربه کسب کنه هم تاپیک ها فعال میشه

5- با توجه به فاصله در حال حاضر مدیران ارشد و مدیران میانی (مهندسین صنایع و مدیران )ایجاد یک کارگروه برای هماهنگی در بیشتر موارد و گرایش ها و ...یعنی یک تیم که بیشتر بهتر همون تیم لابی باشه البته منظور من از کلمه لابی معنی اصلیش نیست معنی عرفی اش است منظورم همون تیم مشاوره و تصمیم گیرند هست . ایجاد بشه که با هماهنگی با تیم مدیریت در زمان های در مباحث و موضوعات مختلف بحث و انالیز کنن

6- ارتباط خارج از باشگاه مخصوص اعضایی شناخته شده - برای فرض مثال داشتن شماره های تلفن همراه و یک بانک اطلاعاتی در دسترس مدیر برای پیگیری ها و خیلی کارهای دیگه مثلا ارسال پیامک از طریق باشگاهبه اعضا و هماهنگی های که فعلا نمیتونیم با دیگر اعضا انجام بدیم . البته این موضوع به نظرم اگر مخصوص اعضای فعال باشه بهتره - چون احتمال سوء استفاده رو خیلی کم میکنه

با تشکر البته ببخشید دیگه از یک پیشنهاد بیشتر شد:biggrin:

hamid051

کاربر ممتاز
به به توی این 2 روزی که نبودم چقدر تاپیک پیشرفت کرده :D - شما اگر مشکلات من و داشتید ....
خب یک پیشنهاد جدید به ذهنم رسید گفتم برای 2 دقیقه هم شده سعی کنم امروز بیامو این پیشنهاد رو بزارم خدارو شکر که موقعیت ش پیش امد
پیشنهادم درباره - ایجاد یک فایل تقریبا خصوصی که مقالات ، پروژه ها ، پروپزال ها و پیشنهادات یا خلاقیت ها رو توی اون تاپیک بذاریم مثلا حالا حتما مقاله یا پروپزال نیازی نیست که ثبت شده باشه مثلا من خودم بیشتر از 15 یا بیشتر مقاله و پروژه دارم به نظرم خیلی خوبه که این پروژه ها که بیشترشون هم در دوران دانشجویی رو یکجا ذخیره داشته باشیم که شاید بعدا دانشجوهای سال های اتی از اون بتونن استفاده کنن .
با تشکر

alireza 68

عضو جدید
به به توی این 2 روزی که نبودم چقدر تاپیک پیشرفت کرده :D - شما اگر مشکلات من و داشتید ....
خب یک پیشنهاد جدید به ذهنم رسید گفتم برای 2 دقیقه هم شده سعی کنم امروز بیامو این پیشنهاد رو بزارم خدارو شکر که موقعیت ش پیش امد
پیشنهادم درباره - ایجاد یک فایل تقریبا خصوصی که مقالات ، پروژه ها ، پروپزال ها و پیشنهادات یا خلاقیت ها رو توی اون تاپیک بذاریم مثلا حالا حتما مقاله یا پروپزال نیازی نیست که ثبت شده باشه مثلا من خودم بیشتر از 15 یا بیشتر مقاله و پروژه دارم به نظرم خیلی خوبه که این پروژه ها که بیشترشون هم در دوران دانشجویی رو یکجا ذخیره داشته باشیم که شاید بعدا دانشجوهای سال های اتی از اون بتونن استفاده کنن .
با تشکر

حمید جان منم یکی سری پروژه و مقاله دارم
ولی به نظرم بهتره که اول بچه های مدیر و فعال بیان تا استین بالا بزنیم

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش حمید پیشنهاد هایی که دادی واقعا عالی بودن...
اما بنظرم مدیریت باید فعالیت داشته باشه...
حداقلش همون هفته ای یه بارم که میاد ( حالا به علتهای مختلف مشغله ) بتونه جوابگو باشه...
مدیریت که فقط نظارت نیست...باید پاسخگو و فعال هم باشن...

طبقه بندی تالار و تفکیک مسائل خیلی خوبه...
و البته تاپیک های غیر مرتبتو حذف کنیم و یه سرو سامونی به تالارمون بدیم...

hamid051

کاربر ممتاز
داداش حمید پیشنهاد هایی که دادی واقعا عالی بودن...
اما بنظرم مدیریت باید فعالیت داشته باشه...
حداقلش همون هفته ای یه بارم که میاد ( حالا به علتهای مختلف مشغله ) بتونه جوابگو باشه...
مدیریت که فقط نظارت نیست...باید پاسخگو و فعال هم باشن...

طبقه بندی تالار و تفکیک مسائل خیلی خوبه...
و البته تاپیک های غیر مرتبتو حذف کنیم و یه سرو سامونی به تالارمون بدیم...

مرسی- ببنید هر فردی یک زمانی مشغله کاری یا فکری رو داره اما این مشکل فقط با تقسیم کار حل میشه نه با تعویض مدیر - ما مدیریت جامع رو میخوایم تشکیل بدیم یکی از موارد مدیریت جامع تقسیم کار بین اعضا هست اینطوری اگر مدیر هم 1 ماه سر نزنه اتفاق خاصی نمی افته چون از اون گروهی که تشکیل دادیم بلاخره جواب گو هستند حالا شما فرض کنید که تالار یک مدیر داشته باشه با یک معاون که همه هم توقع دارن مدیر و معاون همه کار ها رو انجام بده خوب نمیشه چون هر روز سوالات و مشکلات در تالار هست . ما هم هدفمون همین که یک سند کاری درست کنیم که نه فقط ما بلکه نسل اینده بتونن از اون استفاده کنن و حتی دیگر تالار ها از ما یاد بگیرین خب نظرتون چی ؟ موافقید

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هر فردی اگر قبول کنه هفته ای در یک روز مشخص یک تاپیک مفید ایجاد کنه کار حله . مثلا من دوشنبه ها تاپیک بزنم و ... . می تونید این کار رو انجام بدید ؟

این طوری هر کاربر در هر ماه چهار تاپیک مفید زده .

hamid051

کاربر ممتاز
اقا موافق هستید این تاپیک رو در سطح بچه های باشگاه پخش کنیم منظورم بچه های مهندسی صنایع هست بعد یک مهلتی رو مشخص میکنیم بعد اینجا اعلام میکنیم که دو سه نفر از بچه ها با توجه به نظرات قبلی و الان یک سند رو تهیه و تنظیم کنن . بعدشم درباره تشکیل تیم فعال رای گیری میکنیم (کار گروه )

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی- ببنید هر فردی یک زمانی مشغله کاری یا فکری رو داره اما این مشکل فقط با تقسیم کار حل میشه نه با تعویض مدیر - ما مدیریت جامع رو میخوایم تشکیل بدیم یکی از موارد مدیریت جامع تقسیم کار بین اعضا هست اینطوری اگر مدیر هم 1 ماه سر نزنه اتفاق خاصی نمی افته چون از اون گروهی که تشکیل دادیم بلاخره جواب گو هستند حالا شما فرض کنید که تالار یک مدیر داشته باشه با یک معاون که همه هم توقع دارن مدیر و معاون همه کار ها رو انجام بده خوب نمیشه چون هر روز سوالات و مشکلات در تالار هست . ما هم هدفمون همین که یک سند کاری درست کنیم که نه فقط ما بلکه نسل اینده بتونن از اون استفاده کنن و حتی دیگر تالار ها از ما یاد بگیرین خب نظرتون چی ؟ موافقید

بله کاملا موافقم...
یه چیزایی رو هم حذف کنیم بهتره یه سری تاپیک های اضافه...یا انتقالشون بدیم به بخش مربوطه...

اقا موافق هستید این تاپیک رو در سطح بچه های باشگاه پخش کنیم منظورم بچه های مهندسی صنایع هست بعد یک مهلتی رو مشخص میکنیم بعد اینجا اعلام میکنیم که دو سه نفر از بچه ها با توجه به نظرات قبلی و الان یک سند رو تهیه و تنظیم کنن . بعدشم درباره تشکیل تیم فعال رای گیری میکنیم (کار گروه )

این عالی...اگه اجرایی بشه...

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر فردی اگر قبول کنه هفته ای در یک روز مشخص یک تاپیک مفید ایجاد کنه کار حله . مثلا من دوشنبه ها تاپیک بزنم و ... . می تونید این کار رو انجام بدید ؟

این طوری هر کاربر در هر ماه چهار تاپیک مفید زده .

باید موضوهارو اول مشخص کنیم...
نیازی نیس هر روز یه تاپیک جدید داشته باشیم...
بنظرم بهتره هر چندتا تاپیک که داریم بتونیم فعال نگهشون داریم...

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
همه نظرات رو خوندم ،بعضی هاش قابلیت اجرایی شدن رو دارند البته اگه دوستان فعال تر باشند،من با اینکه دارم واسه ارشد میخونم و زمان آزاد کمتری دارم حاضرم هرشب بیام در رابطه با درس خوندن و برنامه ریزی ارشد و ... با دوستان کنکوری. بحرفم

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز...
راستش من فکر میکنم روی همون تنظیم سند واسه اداره ی تالار متمرکز بشیم بهتره...

پیشنهاداتی که به ذهنم میرسه و البته شاید بچه ها هم قبلا مطرح کرده باشن...

1- انتخاب مدیر تالار جزء اختیارات کاربران نیست. ولی مدیر تالار میتونه در صورتی که نخواد ادامه فعالیت بده کسی رو به جای خودش معرفی کنه... برای این منظور (حالا واسه هر وقت که لازم شد) باید یه سیستم تعیین بشه... اول کاربرایی که مثلا یه مشخصاتی دارن (مثلا بیشتر از شش ماه از فعالیتشون بگذره، یا اینکه بیشتر از تعداد مشخصی پست توی تالار صنایع داشته باشن) کاندیدا بشن و بعد رأی گیری بین اعضای فعال تالار انجام بشه. خلاصه اینکه یه همچین مکانیزمی واسش تعیین بشه.

2- مدیر دو تا دستیار واسه خودش تعیین کنه با درنظر گرفتن شرایط خاص. این شرایط رو باید تعیین کنیم...

3- نحوه انتخاب کاربران فعال تالار قانونمند بشه... ضمن اینکه میتونیم امتیازهای تشویقی برای کاربران فعال (با شرایط تعیین شده) درنظر بگیریم... شرایط و نحوه تشویق باید تعیین بشن...

4- زیربخش های تالار هر کدوم یک مدیر داشته باشن و یک سری وظایف داشته باشن. من فکر میکنم نحوه تقسیم تالار به زیربخش های مختلف خوبه ولی مطمئنا میتونه بهتر بشه... لازمه که دوستان نظر بدن و نظرات بررسی بشه... چون واسه هر کدوم یک مدیر میخوایم بهتر هست که تعداد زیربخش های اصلی خیلی زیاد نباشن... (به علت کمبود کاربران فعال!!)

5- یک سری تنبیهات هم برای کاربرا درنظر بگیریم بد نیست... واقعا وظیفه ی مدیر تالار این نیست که بخش عمده ی وقتش رو صرف جابجا کردن تاپیک هایی کنه که در جای مناسب خودش زده نشده... باید این قوانین در یک پست و به صورت مهم نمایش داده بشه و جدی هم گرفته بشه...

6- میتونیم یک تاپیک داشته باشیم که یه بحث رو به صورت ماهانه توش مطرح کنیم و با دوستان بحث کنیم... بعد از انتهای بحث هم پست های بحث به یک جای دیگه منتق بشه و همیشه تاپیک حاوی مطالب بحث حاضر باشه... نمیدونم جوابمیده یا نه... ولی خب میتونیم روش بحث کنیم...

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
خیلی خوشحالم که تصمیم گرفتید وضعیت بخش صنایع رو بهبود بدید
امیدوارم اینبار تلاش دوستان به نتیجه برسه
بنده به دلیل مشکلاتو درگیری هایی که دارم نمیتونم به انجام برنامه ای مشخص متعهد بشم
حتی به همین دلیل گرفتن ابزار مدیریت رو هم قبول نکردم
فقط چون پایه ی بخش کتابخانه ی صنایع رو من با همفکری دوستان به وجود آورده بودم عنوان افتخاری مدیر کتابخانه در زمان مدیریت خانوم mahtabi به من داده شد
هر از چندگاهی هم اگه فایل یا مطلب مناسبی داشته باشم برای استفاده ی کاربران قرار میدم .

mohsen_522

عضو جدید
سلام دوباره به همه دوستان عزیز :smile:
صحبت های خیلی خوبی مطرح شد مخصوصا مکانیزمی که دو تا پست بالاتر آقا مصطفی برای مدیریت مطرح کردن.ali0069 هم صحبت خیلی خوبی داشتن در مورد اینکه بتونیم هر ماه (یا هفته) یه تاپیک (و نه بیشتر) در مورد یه موضوع خاص داشته باشیم و تو اون تاپیک در مورد یه مبحث خاص همه دوستان نظرات و تجربیات و علم خودشون رو در اختیار دیگران بزارن.به نظرم این با ماهیت فروم بیشتره سازگاره تا این که بخایم پستهایی بزنیم که خیلی غنی هستن ولی در عین حال کسی از اونها استقبالی نمیکنه

sed ali

کاربر ممتاز
سلام
اول به حمید میگم چرا منو مثال زدی ؟ بابا شرایط منو میدونی که باید مرز رو نگهدارم تا شما ها بتونید راحت تو خونه بشینید و تاپیک بزنید ;)
پس فرمانده حفاظت فیزیکی رو خودم بر عهده می گیرم
راستی هر شب یک نفر رو مثل پادگان به عنوان افسرجانشین انتخاب کنیم . (البته اگر تالار پیشرفت کرد خیلی نیاز میشه هر شب یکی از بچه ها به عنوان افسر انتخاب بشه که تالار بدون بزرگتر نباشه )
خودم لوحشو می زنم میارم (راستی دخترا نمی تونن افسرجانشین باشن ؛ چون سربازی نرفتن میرن رو برجک و سنگر پست می دن :lol:)
خب در مورد اینکه بخش ها رو جدا کنیم و مسئولیتش با چندین نفر باشه خیلی خوبه
خودم قبلا مسئول گروه کیفیت بودم ولی خب استقبال تو بحث کم بود پس باید حین کار مخاطب هم جمع کنیم مخصوصا اینهایی که تازه وارد هستن و دنبال ج هستن رو پیدا کنیم و جذب کنیم .

در مورد خودمم اینو بگم زیاد وقت نیست من سربازم دوست دارم کمک کنم ولی شرایطمو در نظر بگیرید
مثلا تا 23 شهریور نیستم
ولی با کلیاتش موافقم مخصوصا دو تا دستیار خیلی خوبه
و اینکه هر هفته باید مطلب جدید گذاشته بشه
من مشکلم اینکه مطالعه ام کمه ولی باید زیادش کنم . خودمم میخوام در زمینه کیفیت فعالیت کنم .
شب اگر شد دوباره میام
الان باید نون بگیرم
شام بیایین پیش ما بعد شام صحبت می کنیم /:w16:

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/327604-نظرات-شما-برای-بهتر-شدن-تالار-مهندسی-صنایع
دوستان لطفا بعد از مطالعه پیشنهادات قبلی و بحث های انجام شده - پیشنهادات جدید ارائه دهند یا پیشنهاد های قبلی را تایید کنند
با تشکر به امید روزی که تالار صنایع شهرت جهانی پیدا کند .:gol:

بله قطعا ارائه پیشنهادات مفیده

saghaigh

کاربر بیش فعال
سلام خوبین بچه ها؟
میدونم تا بحال فعالیتی توی تالار صنایع نداشتم :( اما یه کمک میخواستم میشه یه تاپیک بزنید و کسانی که سر کار میرن به بقیه تجربه هاشونو یادبدهند مثلا یه گزارش از کارشون تا جایی که میتوننو شغلشون تو خطر نمیوفته (مگه نه اینکه زکات علم ترویجشه )باورکنید من اگه جایی حس میکردم میتونم جواب بدم جوابتونو میدادم اما حتما دانشم کم بود ....
من خودم هنور نرفتم سرکار مشکلم نداشتن اعتمادبه نفس(گاها دیدم کسایی رو که از بچه های کلاسمون با اطلاعاتشون رفتن سرکار وپست های کلیدیم گرفتن نمیدونم شاید پارتی داشتن شایدم دانششون از من بیشتربوده هرچی بوده نوش جونشون حتما لیاقتشو داشتن ) چندباری رفتم مصاحبه اما هربار چیزهای بیشتری ازم میپرسیدن ودرکل دلیلی برای رد کردن :(
نداشتن پارتی هم شده یه مسئله بزرگ ...
خوب وقتی صنعت ما انقدر با دانشگاه فاصله داره ازکجا یادبگیریم :(
کاش میشد توی تالار مام یه کارگاههای امورشی برای یاد دادن انچه که توی صنعت برای یه مهندس صنایع اتفاق میوفته داشته باشیم :(...
:gol:

hamid051

کاربر ممتاز
پانزدهم همین ماه اخرین مهلت ارائه نظرات برای سند کاری است انشالله بعد از 15 نتیجه گیری و جمع بندی رو انجام میدیم و بعد از ان یک لیست تهیه میشود و به مشورت گذاشته میشه تا دوستان نظراتشون رو بدهند
با تشکر

hamid051

کاربر ممتاز
فکر کنم اینو قبلا گفته باشم
یا شاید هم قبلا به ذهنم رسیده باشه
ایجاد یک کار گروه بین مدیریت و صنایع با هدف ارتباط بیشتر بین این دو رشته که فکر کنم برای اولین بار در سایت های علمی باشه که کارگروهی با این عنوان درست میکنیم کلا ما همچیزمون واسه اولین باره :D

alireza 68

عضو جدید
ایجاد یک کار گروه بین مدیریت و صنایع با هدف ارتباط بیشتر بین این دو رشته که فکر کنم برای اولین بار در سایت های علمی باشه که کارگروهی با این عنوان درست میکنیم کلا ما همچیزمون واسه اولین باره :D

عالیه منم موافقم

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز

خیلی خوبه... موافقم...

غریبه

عضو جدید
نظراتی که تواین 3صفحه خوندم البته سریع،خوب بود.ولی یه موردی که خیلی واضح هست وهمه دوستان میدونن وشاید هم مطرح کرده باشن اینکه تعداد صفحات تاپیک حتی تک تک بخشها خیلی زیاده بهتر نیست مطالب خیلی قدیمی حذف بشه وتاپیکهایی با عنوان یکسان در یک تاپیک قراربگیره.یک تاپیک هم با عنوان درخواست رو در تالار صنایع قرار بدیم وجوابشون اگه قبلا تو تالار بود به همون قسمت ارجاع بدیم واگه هم نبود که در همون قسمت درخواست جواب میدیم.
برای انخاب مدیر هم بهتره دوستانی که فعال هستن چون تجربه شون بیشتره انتخاب بشن.

helya.azad

عضو جدید
سلام
با اجازه تون من چون وقت نكردم همه ي پيشنهادات رو بخونم همين جوري خودم پيشنهادمو مطرح ميكنم اگه تكراري بود اينم تاكيدي ميشه رو پيشنهاد قبلي و اگه تكراري نبود كه چه بهتر!
به نظر من چون مهندسي صنايع رشته ي وسيعيه كاربرا حوزه فعاليت يا تخصص خودشون رو مشخص كنن! مثلا يكي تو بخش كيفيت كار ميكنه و يكي ديگه كنترل پروژه رو كار ميكنه و... حالا اگه دوستان مخصوصا شاغلامون بيان و تجربيات و صد البته مشكلات جايي رو كه توش كار ميكنن اينجا بنويسن و كاربراي فعال بيان راهنمايي كنن يه هم انديشي بشه برا مشكلشون خوب ميشه! البته اينو هم بگم اين كه من مشكل دارم تو بخش كنترل كيفيت و بيام اينجا مطرح كنم و كاربراي اون بخش يكي دو هفته بعد بيان و يه نظري بدن و بمونه باز برا دوهفته بعدي ،اين اصلا كمكي به تالار نميكنه! بايد پويايي هر بخش رو حفظ كرد و كاربرايي كه اعلام آمادگي كردن تو حوزه خاصي، لااقل روزي يك بار به بخش خودشون سر بزنن و خبر داشته باشن از وقايع اتفاقيه و راهنمايي كنن!
اين نظر من بود و البته مايه تعجبم از اينكه چه بلايي سرم اومده كه انقدر جدي و خشك نظر دادم و اصلا تو جملاتم طنزي به كار نبردم:surprised:

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظراتی که تواین 3صفحه خوندم البته سریع،خوب بود.ولی یه موردی که خیلی واضح هست وهمه دوستان میدونن وشاید هم مطرح کرده باشن اینکه تعداد صفحات تاپیک حتی تک تک بخشها خیلی زیاده بهتر نیست مطالب خیلی قدیمی حذف بشه وتاپیکهایی با عنوان یکسان در یک تاپیک قراربگیره.یک تاپیک هم با عنوان درخواست رو در تالار صنایع قرار بدیم وجوابشون اگه قبلا تو تالار بود به همون قسمت ارجاع بدیم واگه هم نبود که در همون قسمت درخواست جواب میدیم.
برای انخاب مدیر هم بهتره دوستانی که فعال هستن چون تجربه شون بیشتره انتخاب بشن.

این که یه تاپیک برای درخواست ها بزاریم ، پیشنهاد عالی هستش...
چون همین صفحه اول تالار صنایع پر از درخواست...
میتونیم همشونو تو یه تاپیک قرار بدیم...( کلیه درخواست ها تو یه تاپیک)
این کار خودش یه خونه تکونی محسوب میشه...:D

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی ممنون از دعوت بنده
البته من خودم مدیریت خوندم و صنایعی نیستم ولی معمولا بین این دو رشته تفاهم برقراره
متاسفانه من یکی در شرایط فعلی اصلا وقت ندارم و مدتیه همین تالارو هم یکی در میان میام ولی تا حد توان سعی در همکاری میکنم

Candyman

کاربر فعال
با سلام .
مدت ها پیش که عضو شدم فعالیت های خوبی انجام میشد و مطالب جدیدی یاد میگرفتم.یا حد اقل سعی میکردم بیشتر با اعضا مچ بشم .الان جو تالار حس میکنم بیشتر دانشجویی هست(نمیگم من مهندس هستم و خیلی الان کارم درسته :) ) ولی بیشتر مطالب تکرار میشه تا چیز جدیدی بهش اضافه بشه. خیلی هاتون شاغلید یا دانشجو و نمیتونید وقت بگذارید حق هم دارید . اگر کسی واقعا عشق این رو داره که در این فضا که ممکنه آورده مالی براش نداشته باشه و یک حس دوستانه داره فعالیت بکنه .

hamid051

کاربر ممتاز
با سلام .
مدت ها پیش که عضو شدم فعالیت های خوبی انجام میشد و مطالب جدیدی یاد میگرفتم.یا حد اقل سعی میکردم بیشتر با اعضا مچ بشم .الان جو تالار حس میکنم بیشتر دانشجویی هست(نمیگم من مهندس هستم و خیلی الان کارم درسته :) ) ولی بیشتر مطالب تکرار میشه تا چیز جدیدی بهش اضافه بشه. خیلی هاتون شاغلید یا دانشجو و نمیتونید وقت بگذارید حق هم دارید . اگر کسی واقعا عشق این رو داره که در این فضا که ممکنه آورده مالی براش نداشته باشه و یک حس دوستانه داره فعالیت بکنه .

دقیقا مهندس الان خیلی از دوستای که من میشناسم که قبلا از دوران دانشجویی به اینجا امدند الان بیشترشون در شرکت های خصوصی یا دولتی فعالیت دارند و خب طبیعی که یکی از راههای نگهداری این تیم و این گروه عضو گیری رسمی و گذاشتن متینگ در روز های تعطیلی یا ایام مشخصه است و تنظیم یک سند کاری و یک چهارچوب قوانین واسه تالار هست.

alireza 68

عضو جدید
دقیقا مهندس الان خیلی از دوستای که من میشناسم که قبلا از دوران دانشجویی به اینجا امدند الان بیشترشون در شرکت های خصوصی یا دولتی فعالیت دارند و خب طبیعی که یکی از راههای نگهداری این تیم و این گروه عضو گیری رسمی و گذاشتن متینگ در روز های تعطیلی یا ایام مشخصه است و تنظیم یک سند کاری و یک چهارچوب قوانین واسه تالار هست.

حاج حمید چیشد؟
15 شهریور گذشت تصمیمات قطعی نشد :)