سازه دریایی

maryam-mor

عضو جدید
سلام
من کنکور ارشد عمران دادم و منتظر نتایج هستم.
در مورد گرایش سازه دریایی میخواستم کسی راهنماییم بکند.این که اوضاع کارش چه طوریه و امکان کار برایش فقط در تهران هست یا خیر؟
نکته مهم دیگر امکان کارش برای خانم ها چه طوریه؟!
با تشکر

maryam-mor

عضو جدید
سلام
ممنونم
ولی کسی را میخواستم که خودش این رشته را خوانده باشد.

mohamadreza!

عضو جدید
اوضاع کارش که خوبه بستگی داره شما تا چه حد بخوای کار کنی و اگه فقط در تهران باشه شرکت های مشاوره ای زیادی هستن که روی سازه های دریایی مطالعه میکنن عملیات اجرایی یا در واقع پیمانکاریش هم در دریا و سواحل شمال یا جنوب انجام میشه

maryam-mor

عضو جدید
اوضاع کارش که خوبه بستگی داره شما تا چه حد بخوای کار کنی و اگه فقط در تهران باشه شرکت های مشاوره ای زیادی هستن که روی سازه های دریایی مطالعه میکنن عملیات اجرایی یا در واقع پیمانکاریش هم در دریا و سواحل شمال یا جنوب انجام میشه

منظورتان از این که تا چه حد بخواهی کار کنی چیه؟این شرکت هایی که می گویید دولتی نیستند اکثرشان؟
من تهرانی نیستم،ساکن اصفهانم.ترجیح می دهم در شهر خودم کار کنم،واسه همین کارش را در بقیه شهرها پرسیدم تا بببینم چه جوریه.
و سوال دیگه این هست که اگر کسی بخواهد تدریس داشته باشد با این رشته،به نظر میاد جای خاصی نیست که بخواهد تدریس کند.خیلی از گرایش ها با فوق لیسانسشان می توانند تدریس داشته باشند،ولی این گرایش به نظر میاد یک چیزی اون وسط هاست که نه سازست و نه آبه.
چیز دیگه ای که شنیدم اینه که سال ها درگیر محاسبات هستی و نمیتوانی خیلی پیشرفت کنی و وارد قسمت مدیریتیش بشوی.

reza2011

عضو جدید
مريم جان در مورد سئوالت من اين توضيحات رو در اينترنت واست پيدا كردم . گفتم بزارم شايد خوندنش واست مفيد باشه :

بازارکار گرایش سازه های دریایی

گرایش سازه های دریایی بدلیل مرتبط بودن با صنعت نفت و گاز نسبت به سایر گرایش های عمران دارای بازار کار بهتر و درآمد بالاتری است. فارغ التحصیلان این گرایش یا باید در دفاتر مشاور تهران مشغول بکار شوند و یا برای کارهای اجرایی در جنوب و یا شمال مقیم شوند.

ادامه تحصیل :

امکان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در داخل کشور در دانشگاه تهران وجود دارد. همچنین فارغ التحصیلان سازه های دریایی می توانند در گرایش های سازه یا آب ادامه تحصیل دهد.

بازار كار گرايش سازه هاي دريايي از نظر مشاوري ديگر :

شرکت­های فعال در زمینه سازه­های دریایی کم هستند. بدتر اینکه پیمانکاران دریایی نیز عمدتاً دولتی هستند و ورود بهشان سخت است. البته هم­اکنون شاید وضع بازار کار سازه­های دریایی با سایر گرایش­های عمران تفاوت چندانی نداشته باشد، اما یک داستان قدیمی است که می­گوید نسل اول فارغ­التحصیلان دریایی همگی به مال منصب چربی رسیدند.

بزرگترین عیب گرایش سازه­های دریایی نیز چیزی نیست جز روی دیگر سکه "دریای وسیع اطلاعات". بدین معنی که گرچه شما با طیف وسیعی از موضوعات علمی و مهندسی آشنا می­شوید، اما این دریای اطلاعات شما کم عمق است؛ یعنی علم­تان تا حدودی سطحی است. نکته منفی دیگر اینکه اساتید این گرایش عمدتاً تحصیلات مرتبط ندارند و بنا بر تجربه کاری وارد این زمینه شده ­اند.

شرکت­های فعال در زمینه سازه­های دریایی نیز دو دسته کاملاً مجزا هستند. بدین معنی که تعدادی فعال در زمینه سواحل و بنادر هستند و تعدادی در زمینه سکو و معمولاً شرکتی نیست که در هر دو زمینه فعالیت کند. مثلاً سازه­پردازی، دریابندر، ساحل، طرح­نو­اندیشان و ... در زمینه سواحل و بنادر فعالیت می­کنند. کار سکو عمدتاً در شرکت­های نفت و گاز انجام می­شود (مثل سازه، ناموران، نارگان و ...) چرا که اصولاً سکوهای دریایی بخشی از تاسیسات نفتی/گازی هستند. البته گفتنی است که عمده طراحی سکوهای کشور کماکان توسط شرکت­های خارجی انجام می­گیرد. پیمانکاری سازه­های دریایی نیز عمدتاً در اختیار چند شرکت بزرگ نیمه دولتی و زیرمجموعه­های آنهاست مثل: صدرا، ایزوایکو، قرارگاه سازندگی، تاسیسات دریایی و ...

mohamadreza!

عضو جدید
منظورتان از این که تا چه حد بخواهی کار کنی چیه؟این شرکت هایی که می گویید دولتی نیستند اکثرشان؟
من تهرانی نیستم،ساکن اصفهانم.ترجیح می دهم در شهر خودم کار کنم،واسه همین کارش را در بقیه شهرها پرسیدم تا بببینم چه جوریه.
و سوال دیگه این هست که اگر کسی بخواهد تدریس داشته باشد با این رشته،به نظر میاد جای خاصی نیست که بخواهد تدریس کند.خیلی از گرایش ها با فوق لیسانسشان می توانند تدریس داشته باشند،ولی این گرایش به نظر میاد یک چیزی اون وسط هاست که نه سازست و نه آبه.
چیز دیگه ای که شنیدم اینه که سال ها درگیر محاسبات هستی و نمیتوانی خیلی پیشرفت کنی و وارد قسمت مدیریتیش بشوی.
daramade in kar tu sherkate moshavereie mesle hameye shakhehaye digeye omran sabete albate vase karmandash na sahamdaransh, ta che had yani zahmate peymankari ro ghabul kardan behar hal kari ro vase khodet bokoni kheiky behtare ta inke hoghugh begire sabete ye sherkat bashi.axaran khosusian ama vabaste be dolat chon vaghean por daramade bekhater vabastegish ba NAFT o GAZ . tu esfahan ham in sherkatha hast . tadrise in reshte bekhatere khas budanesh va kambude ostad takhasosi fogholaadast.dargire mohasebat budabesh dar sherkathaye moshaverei anjam mishe aslan kareshun hamine age amali bashe mishe peymankari ke faghat bayad nazdike darya va ab bashe

بالا