ساخت ستاپ و اشکال در اجرای برنامه

yas91

عضو جدید
با سلام و تبریک عید. برنامه با vs2008 و #c نوشتم. ستاپ اون رو طبق فایل های آموزشیتون ساختم و بعد از ساخت بدون هیچ مشکلی نصب و اجرا میشه. اما روی سیستم دیگه بعد از نصب در هنگام اجرا یکسری خطای sql میده؟ چطوری برطرفش کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

yas91

عضو جدید
به اینش دقت نکردم احتمالا نه. تو فایل آموزشی گفته بود اگه موقع ستاپ بعضی گزینه ها رو تیک بزنیم خودش پیش نیاز ها رو در نظر میگیره!

.میرحسین

عضو جدید
به اینش دقت نکردم احتمالا نه. تو فایل آموزشی گفته بود اگه موقع ستاپ بعضی گزینه ها رو تیک بزنیم خودش پیش نیاز ها رو در نظر میگیره!
دات نت فریم ورک که باید نصب باشه.
ارور sql وقتی پیش میاد که نسخه اس کیو ال برنامه با نسخه اس کیو ال نصب شده در کامپیوتر تطابق نداشته باشه

yas91

عضو جدید
یعنی همون محتویات پوشه دیباگ(دات نت فریم ورک و sql) فایل ستاپ رو نصب کنم؟ درضمن سیستم من 46 بیتی و سیستم دیگه 32 بیتی هست مشکلی که پیش نمیاد؟

.میرحسین

عضو جدید
یعنی همون محتویات پوشه دیباگ(دات نت فریم ورک و sql) فایل ستاپ رو نصب کنم؟ درضمن سیستم من 46 بیتی و سیستم دیگه 32 بیتی هست مشکلی که پیش نمیاد؟
توی تنظیمات ساخت فایل ستاپ باید یه تنظیماتی باشه که مشخص بشه برای 64 هست یا 32 یا 2تاش.
نسخه هاش یکی باشه احتمالا" ارور نمیده
چند وقته سی شارپ کار میکنید؟ منبع؟
این برنامه تون چیه؟ چند مدت روش کار کردید؟

yas91

عضو جدید
مدت زیادی نیست تازه شروع به کار کردم. پروژه برای کتابخونه . البته هنوز در حد انجام درج و حذف و ویرایش و گزارشگیری ساده.
ممنون از راهنماییتون.

yas91

عضو جدید
با سلام مجدد. sql رو هم نصب کردم ولی برنامه باز هم اجرا نمیشه!

RIG

متخصص C#.net
شما به احتمال 100 در 100 از اموزش VS ای که تو همین سایت هست و استاد TROBOO... که دقیقا یادم نیست استفاده میکنید... PDF رو میگم...
پس از ستاپ سازی خود VS استفاده میکنید....
اون PDF کامل هست... فقط شما باید دقت بیشتری کنی...
و اگه از اون تیک هایی که گفتی که واسه ایجاد نت فریم ورک هم هست استفاده کنی کارت بدرستی انجام میشه...
شما مطمنن بعضی از مراحل رو بیخیالی طی کردی. موفق باشی.

yas91

عضو جدید
تمام مراحل ستاپ رو طبق pdf انجام دادم. فک کنم مشکل از attach بانک هست. قبل از ساخت ستاپِ دوباره ، بانک رو به پوشه دیباگ پروژه cut کردم و از پوشه دیباگ attach رو انجام و برنامه رو اجرا کردم. برنامه عملیات درج و حذف و .... رو انجام و اطلاعات هم در دیتاگرید نمایش داده میشه ولی در خروج از برنامه و اجرای دوباره، اطلاعات جدید در دیتاگرید مشاهده نمیشه! مشکل چیه؟

آخرین ویرایش:

RIG

متخصص C#.net
تمام مراحل ستاپ رو طبق pdf انجام دادم. فک کنم مشکل از attach بانک هست. قبل از ساخت ستاپِ دوباره ، بانک رو به پوشه دیباگ پروژه cut کردم و از پوشه دیباگ attach رو انجام و برنامه رو اجرا کردم. برنامه عملیات درج و حذف و .... رو انجام و اطلاعات هم در دیتاگرید نمایش داده میشه ولی در خروج از برنامه و اجرای دوباره، اطلاعات جدید در دیتاگرید مشاهده نمیشه! مشکل چیه؟
کانکشن استرینگت رو چه جوری تنظیم کردی؟

yas91

عضو جدید
SqlConnection cnn = new SqlConnection(@"Data Source=.\sqlexpress;AttachDbFilename=|DataDirectory|\kanon.mdf;Integrated Security=True");

RIG

متخصص C#.net
شما الان میگی که برنامه تو اجرا مجدد کار نمیکنه؟ و ارور پایین رو میده؟؟؟اره؟
اگه اطلاعات رو نشون نمیده کوئریت مشکل داره...

yas91

عضو جدید
همه رو یکجور تنظیم کردم. در ضمن اون خطا مربوط به اجرای برنامه ستاپ است.