زمان بندی کوتاه مدت اسکیس 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alice

عضو جدید
اوکی ممنون
خب درباره بقیش نظرت چیه مهندس کیمیا؟

شیما جان پلانتو که دیدم بنظرم اومد که فضای بسته ات (فضای تقسیم)نسبت به فضای کلاسا وفضای مفیدت بیشتر ، وگرنه تناسب کلاسا و چندمنظوره خوبه :gol:
کیمیا جان مرسی که نظر دادی ،ممنون :gol:دیگه واقعا گفتنیا رو گفتی روی کارمن و بچه ها ، کارت بنظرم خوب شده با نظر بقیه موافقم به نظرمن هم خطوطت خیلی تمیزه و پنجره های بالای کارت بزرگه نسبت به این اقلیم ، همگی خسته نباشید:gol::gol:

sasname

عضو جدید
سلام . بچه ها یه سری میگن اسکیس احتمال داره اخر خرداد باشه اما به خاطر امتحانای دانشگاه فکر کنم بعید باشه احتمال داره بندازن بعد ماه رمضون؟

baran 2012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام . بچه ها یه سری میگن اسکیس احتمال داره اخر خرداد باشه اما به خاطر امتحانای دانشگاه فکر کنم بعید باشه احتمال داره بندازن بعد ماه رمضون؟

برید تاریخ ورکشاپ های شقاقی چک کنید از روی اون معلوم میشه
چون اونا میدونن

beni belazi

کاربر بیش فعال

اگه اینجوری باشه که من خوشحال همه خوشحال میشن... عملا نتایج رو میتونه از این رو به اون رو کنه...

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
شقاقی خودش پیس بینی کرده بوده اسکیس19 و 20 تیر باشه و ورکشاب را 18 خرداد شروع کنه
ولی حالا که سازمان سنجش اعلام کرده خرداد خودش هم گیج شده و گفته تا چند روز دیگه میگه کی هست

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
طبق گفته های سازمان سنجش احتمالا 29 و 30 خرداد هست ولی شاید هم بعدش باشه
باید ببینیم 12 پی اعلام میکنه

adel1990

عضو جدید
سلام دوستان، اینم کار منه البته خودم میدونم ک خیلی افتضاست، ممنون میشم ایرادای زیادشو بگید:)
اینم بگم این اولین اسکیس موضوعیه ک میزنم،DSC_1259.jpgDSC_1260.jpg

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان، اینم کار منه البته خودم میدونم ک خیلی افتضاست، ممنون میشم ایرادای زیادشو بگید:)
اینم بگم این اولین اسکیس موضوعیه ک میزنم،مشاهده پیوست 208497مشاهده پیوست 208499

نمیدونم چرا فقط من نظر میدم
خوب بازم با عرض پوزش

1- برای اولین کار خیلی خوبه
2- فرایند طراحی داشته باش فرایند خیلی مهم
30 پلان که میکشی ضخامت دیوار ها را با ماژیک بکش که قشنگ معلوم باشه
4- ورودی خوبی داری
5- اگر حجمی که زدی به صورت دیاگرام هست نباید پنجره و جزئیات بکشی خیلی کوچک باشه در حدی که ایدت را نشون بده
6-خط زیر مقطع را پر رنگ تر بکش
7- جزئیات بیشتری مقطعت نیاز داره

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کیمیا جون منم اومدم....توکل به خدا رتبه در حد تیم ملی بد اما تلاشمونو میکنیم دیگه ...چاره ای نداریم....البته از هفته بعد...

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیمیا جون منم اومدم....توکل به خدا رتبه در حد تیم ملی بد اما تلاشمونو میکنیم دیگه ...چاره ای نداریم....البته از هفته بعد...

عارفه خوش اومدی
کار امروز را به فردا مینداز
اگر تونستی از همین فردا شروع کن

shima 70

عضو جدید
سلااااام عااارفه خوووبی عزیزم؟خوووش اومدی :w40: چقد دلم برات تنگ شده بود و چقدر جات خالی بوود

kimia572

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه راج به اقامتی منم توضیح بدین فقط اینو نیم ساعت کشیدم مشاهده پیوست 208504

سجی جان مهمترین چیزی که من می بینم این که پلانت اصلا خوانا نیست
من نمیتونم پیدا کنم ورودی کجاست
البته هندسش نسبتا مناسب و خوب
فقط ضخامت دیوار ها یادت نره

ضخامت را هم همیشه شقاقی تاکید داره هم استاد من که یکی از داوراست

arefeh

کاربر ممتاز
سلااااام عااارفه خوووبی عزیزم؟خوووش اومدی :w40: چقد دلم برات تنگ شده بود و چقدر جات خالی بوود

عززییییییییییییییییییزم...منم خدایی دلم برای همتون تنگ شده بود گلم....ولی این مدت نقل مکان کرده بودم به تاپیک نظام مهندسی...
ولی دیگه کم کم میام اینجا دوباره...تا ایشالله با کمک هم بتونیم از پس این غول اسکیس بر بیایم....

shematik

عضو جدید
سلام بچه ها
من متاسفانه ندیدم که قراره مهمانسرا رو کار کنید... الان اومدم و کاراتونو دیدم
به همه دوستان خسته نباشید میگم;):gol:
اما یه نکته ای که تو اکثر کارا بهش دقت نشده بود این بود که اکثرا پلانهارو متقارن کار کردید.... بچه ها سعی کنین پلانتون تعادل داشته باشه (از لحاظ سنگینی) نه تقارن..
و حتما حتما علامت شمال، عنوان پلان، مقیاس ،محل خط برش ،کد ارتفاعی، خطوط برش نخورده، خطچین پله هایی که دیده نمیشن، خطوط پلان معکوس، رو لحاظ کنین
و اینکه بهتره تو برش، ورودی مشخص باشه... نور،سایه، و سایر مسایل اقلیمی که تو دیاگرامهاتون رو دارین تو مقطع هم دیده بشه و در آخر اینکه حتما نباید اتفاقاتی که تو برش هست تو پلان هم باشه... یعنی برای خوانا تر شدن برش میتونین خطوط دیگه ای هم بهش اضافه کنین..

مال من الان تموم شد ولی انقدر ساده است و خطام هم که خوب نیست..دیگه می زارم روحیه بگیرید..شاد شید:Dمنتظر نظراتون هستم
مشاهده پیوست 208482

خوب میبینم که همه داغونیم:biggrin: همینش خوبه بقیه هم روشون میشه بزارن!!!

خدایش به قول رعنا خیلی فاز داد!!من کلی با خودم کلنجار رفتم تا اینکه تونستم بشینم این 3 ساعت رو کار کنم دقیق 5:10 دقیقه شروع کردم تا 8 تمام و از این بابت خرسندم که تونستم کار کنم حالا هرچی که هست واسه من که بعد از یکسال دست به قلم شدم اینم زیاده میترسم رو دل کنم:Dمشاهده پیوست 208486مشاهده پیوست 208487

بچه ها اینم کاره من ...خیلی دلم سوخت که نرسیدم کاملش کنم....
ولی خیلی فاز داد:confused:
ممنون از کیمیاجون واسه این ایده ی خوبش...مشاهده پیوست 208473مشاهده پیوست 208474

بچه ها میخام نابودش کنیدیعنی دیگه هیچ جای سالم ازش نمونه...:biggrin:
رعنا جان خسته نباشی گلم
کارت خوبه;)
ولی تو برش، ارتفاع آکس پله باید بیشتر باشه و زاویه پله ها 30درجه باشه

اینم کار من :( مقطعو باید چی بذارم که پر شه !!؟؟خودم نسبتا از نما و بعدم از پلان راضیم اما مقطع....نظرتان را خریداریم

اینم بگم این اولین اسکیس موضوعیه ک میزنم،مشاهده پیوست 208497مشاهده پیوست 208499

عادل عزیز کارت برای اولین طراحی خیلی خوبه
اما برای جذاب شدن پرسپکتیوت سعی کن هیچوقت ایزومتریک نکشی و با نقطه گریز کار کنی
مقطعت خیلی یکنواخت شده....سلسه مراتب نداره و فضاهاش مشخص نیستن ...

موفق باشید;)

آخرین ویرایش:

adel1990

عضو جدید
نمیدونم چرا فقط من نظر میدم
خوب بازم با عرض پوزش

1- برای اولین کار خیلی خوبه
2- فرایند طراحی داشته باش فرایند خیلی مهم
30 پلان که میکشی ضخامت دیوار ها را با ماژیک بکش که قشنگ معلوم باشه
4- ورودی خوبی داری
5- اگر حجمی که زدی به صورت دیاگرام هست نباید پنجره و جزئیات بکشی خیلی کوچک باشه در حدی که ایدت را نشون بده
6-خط زیر مقطع را پر رنگ تر بکش
7- جزئیات بیشتری مقطعت نیاز داره
مرسی از توضیحات بسیار خوبت، خیلی مفید بود;) واسه نماش وقت کم اوردم!!
برا موضوع فردا پیشنهاد مکنم ی المان یا مقبره باشه...

shematik

عضو جدید
عززییییییییییییییییییزم...منم خدایی دلم برای همتون تنگ شده بود گلم....ولی این مدت نقل مکان کرده بودم به تاپیک نظام مهندسی...
ولی دیگه کم کم میام اینجا دوباره...تا ایشالله با کمک هم بتونیم از پس این غول اسکیس بر بیایم....

عارفه جون خوش اومدیی عزیزممممممم
:heart::heart::gol::gol::gol:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
خواهش
کاش شماها هم در مورد کار من نظر میدادید

کیمیا جون منم بانظر ساسونگ 3وشیماجون موافقم...
کارت جذابیته بصری نداره...از تقارن درش بیار سعی کن متعادل باشه تا متقارن...
ایدت خوب بود...به نظره منم بهترین راه حل اینه که از باغ به عنوان یه منظره ی عالی برای مهمانسرا استفاده کنیم...درکل سعی کن چارچوبا رو بشکنی ...دستت رو رها کن بزار درقیده تقارن نباشه...

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها چه خبر ،من که سرعتم پایینه راستش یک سری از پست هاتون خوندم و واقعا از ته دل خوشحال شدم که شروع کردید به کار کردن راستش من هم فقط عنوان کار یادم مونده بود و یک سایت15در15 روی همون یک پلان ساده زدم در عرض 6 دقیقه چون بیشتر وقت نکردم ولی خدا را شکر راضی بودم دوربین ندارم که عکس بیگرم ازش بزارم ولی برا کانسپت من این طوری فک کردم که این جایی که دارم طراحی می کنم یک جایی بیاد باشه که افراد به خودش جذب کنه و به نوعی کانسپت ام خالی کردن جیب مردم گذاشتم ،شاید خلیی خنده دار باشه ولی واقعیت چون ما داریم یک مهمون سرا طراحی می کردیم که طرف مقابل بیاد جذب خودش کنه و بیاد جلو و برا این کار ایده ام تلفیق معماری سنتی و مدرن گذاشتم ،چرا چون توی ماهان افراد برا دیدن باغ شازده میان و یعنی یک جورایی که به معماری سنتی علاقه دارن و معماری مدرن هم می تونه کمک کنه تا معماری سنتی جذاب تر شه
نمی دونم این جور فک کردم درست بوده یا نه ،دوربین ندارم که همون کار چند دقیقه ای را براتون عکس بگیرم بزارم
ولی خسته نباشی میگم به همتون که شروع کردید ،اگه عمری باقی موند و شرایط جور شد ما هم تمرین می کنیم و کار میزاریم
موفق باشید همگی

jon_sina

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشین
من که خیلی خسته ام ساعت 8 عصر شروع کردم ساعت 12 شب تموم کردم الان هم ساعت 12.10 دقیه شب هست
موضوع : مهمان سرا در ماهان کرمان
پلان با مقیاس 1 150
Photo0158.jpg

نما و برش با مقیاس 1 150
Photo0159.jpg

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
و در نهایت اینم پرسپکتیو
وقت خیلی کم آوردم
مشاهده پیوست 208524

ممنون مهندس کارتو گذاشتی
نظر من: نمیدونم چرا تقریبا همه حجما و پلانا متقارن شده...این یعنی ب اندازه کافی روشون فکر نشده
پلانت و راندوش خوبه اما پرسپکتیوت نه
معلومه آخرش فقط خواستی تمومش کنی چون کف سازی پرسپکتیوت کاملا اشتباهه
راندوی پنجره هم خوب نشده
موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا