رژ لب حجم‌ دهنده بهتر است يا تزريق ژل در لب؟

mohamad razavi

عضو جدید
کاربر ممتاز
:):):):):):)

رژ لب هاي حجم دهنده گاهي التهاب زا هستند

«رژ حجم‌ دهنده لب»؛ حتما شما هم نام اين محصول را شنيده‌ايد. اين ها محصولاتي هستند كه ظاهرا لب را حجيم مي‌كنند، ولي برخي از توليدكنندگان موادي را در اين رژها به كار مي‌برند كه باعث آسيب رساندن به لب‌ها مي‌شوند.
دكتر بهروز باريك‌بين، متخصص پوست و مو، در مورد اين محصولات، توصيه‌هاي جالبي دارد.

مهم‌ترين شاخصه زيبايي، طبيعي بودن آن است. پس از آن كه عده قابل توجهي از خانم‌ها به بزرگ كردن لب‌هايشان توسط تزريق ژل هيالورونيك اسيد رغبت نشان دادند، شركت‌هاي آرايشي بهداشتي به فكر افتادند تا رژ لب‌هاي حجم ‌دهنده را ساخته و روانه بازار نمايند.
اين فرآورده‌ها براي بسياري از افراد مناسب هستند، زيرا تزريق ژل، هزينه و خطرات بسياري دارد و دردناك هم است.
كلا پوست لب نسبت به پوست ساير قسمت‌هاي بدن حساس تر است. پوست بيشتر قسمت‌هاي بدن داراي يك اپيدرم (لايه سطحي پوست) ضخيم است كه از دست دادن آب را كم مي‌كند. ولي لب يك اپيدرم نازك دارد كه باعث مي شود به راحتي آب خود را از دست بدهد و در نتيجه خشك، پوسته پوسته و ترك خورده گردد.

به طور طبيعي چه چيزي باعث حجيم شدن لب مي‌شود؟
درم (قسمت مياني پوست)، حاوي شبكه‌اي از كلاژن و آب است كه ماكرو مولكول‌هايي مثل گليكوزآمينوگليكان را در خود نگه مي‌دارد و اين مجموعه موجب خاصيت پف كردگي، ارتجاع‌ پذيري و نرمي پوست لب مي‌شود.

رژ لب‌هاي حجم‌ دهنده چه كار مي‌كنند؟
رژ لب حجم دهنده يا lip explosion، نماي لب‌ها را ظرف چند دقيقه، حجيم و قرمزتر مي‌كند.
اين محصول حاوي پپتيدي جديد به نام Pal-GHK (پاليتونيل تري‌ پپتيد) است كه يك مرطوب كننده، پف‌دهنده، افزايش‌دهنده قرمزي لب، آنتي‌اكسيدان و البته معطر است.
رژ لب حجم دهنده به غير از Pal- GHK حاوي مواد ديگري مانند نياسين (گشادكننده عروق) نيز هست كه به طور موقت خون‌رساني لب را افزايش مي‌دهد و موجب قرمزتر شدن، پف كردن و جذاب‌تر شدن لب‌ها مي‌شود.
گالفورونتول موجود در اين رژها نيز احساس خنكي و شادابي به لب‌ها مي‌دهد.

پس چرا اين محصولات گاهي باعث التهاب شديد لب مي‌شوند؟
چون برخي از اين محصولات حاوي عصاره گياه گزنه هستند كه باعث التهاب شديد و ورم لب‌ها مي‌شود و در افرادي كه آلرژي دارند، اين واكنش حساسيتي مي‌تواند بسيار شديد و خطرناك باشد.

منبع : تبيان

"sarah"

عضو جدید
بابا موضوع ندارین این چیزارو نذارین تو باشگاه
یعنی چی اینا؟

• Like
واکنش ها: Sarp

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی انجلینا جولی هم از این حجم دهنده لب استفاده کرده ؟!! :surprised:

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هر چي خدا داده قشنگه، چيه برميدارن خودشونو از ريخت و قيافه ميندازن.

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
دس کاری زیاد خوب نیست

هر چی خدا جوونم داده اکشه

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانم های محترم بیان مارک مصرفی خودشونو بگند تا اقایون با این محصولات اشنا بشند

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميگم نميشه به جاي رژلب از ماژيك نقاشي بهره برد؟؟
هم ارزونه
هم همه رنگش هست
هم سرب نداره
هم .

اصلا به من چه
من كه استفاده نمكنم
خانم ها بهتر دانند اندر لوازم هواس پرت كني براي مردان را

mohamad razavi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميگم نميشه به جاي رژلب از ماژيك نقاشي بهره برد؟؟
هم ارزونه
هم همه رنگش هست
هم سرب نداره
هم .

اصلا به من چه
من كه استفاده نمكنم
خانم ها بهتر دانند اندر لوازم هواس پرت كني براي مردان را
راست میگی پیشنهاد خوبی بهشون دادی