روش خواندن درس بررسی سیستم های قدرت 1

*فاز+*

عضو جدید
سلام دوستان عزیزمن دانشجوی ترم 5 مخابرات هستمو این ترم درس بررسی 1 را برداشتماما خیلی با مباحث برق قدرت ساز گار نیستم . شاید دلیلش به خاطر رشتم مخابراته باشهسوال من اینه که چه جوری این درس را بخونم که نتیجه خوبی ازش بگیرممثلا :کتاب ها و رفرنس هایی که باید بخونم؟روش خواندن؟سرکلاس؟آمادگی برای امتحان ؟و هر راهنمایی مفید دیگه ای ؟لطفا اساتید قدرتی راهنمایی کنندبا تشکر

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیزمن دانشجوی ترم 5 مخابرات هستمو این ترم درس بررسی 1 را برداشتماما خیلی با مباحث برق قدرت ساز گار نیستم . شاید دلیلش به خاطر رشتم مخابراته باشهسوال من اینه که چه جوری این درس را بخونم که نتیجه خوبی ازش بگیرممثلا :کتاب ها و رفرنس هایی که باید بخونم؟روش خواندن؟سرکلاس؟آمادگی برای امتحان ؟و هر راهنمایی مفید دیگه ای ؟لطفا اساتید قدرتی راهنمایی کنندبا تشکر
سلام.
درس رو بايد خوب خوند تا نتيجه خوب گرفت
رفرنس ها رو آيس من نوشته
ترجيحا حل مساله
حتما
كل مباحث بررسي 1 محدود به چند موضوع مثل روش پيدا كردن كاپاسيتانس و اندوكتانس خطوط انتقال و .... منظور بحث ها محدوده ولي به شدت تحليلي هست و گاهي حل يم مساله 2 صفحه رو اشغال مي كنه. ولي اگر سر كلاس ها باشيد و تمرينات رو انجام بديد موفق خواهيد شد.
اين قسمت رو خوب اومديد:biggrin:

*فاز+*

عضو جدید
تشکر از همه بابت جواب
مرسی
بخواید این درس را با دروس ماشین یا مدار یا هر درس دیگه ای مقایسه ای کنید. چی می گید ؟به کدوم ها شباهتی دارده؟

hamed.52

کاربر فعال
تشکر از همه بابت جواب
مرسی
بخواید این درس را با دروس ماشین یا مدار یا هر درس دیگه ای مقایسه ای کنید. چی می گید ؟به کدوم ها شباهتی دارده؟

بیشتر شبیه درس مداره...
به جز کتابایی که گفتند، پیشنهاد میکنم جزوه پارسه که سوالای کنکور ارشد هم توش هست رو بخونید خیلی خوبه...

sheytoonak1368

عضو جدید
salam,manam gerayesham elektoronike
vali en darso ba19 pas kardam
darse sakhti nist
agar formoolharo tabaghe bandi koni emtehan vasat rahate
faghat kami mohasebatesh tool mikeshe
vase emtehan chandta khodkar bakhodet bebar:biggrin:

oneunited

عضو جدید
کاربر ممتاز
بررسی1 ؟ راحت ترین درس قدرته :دی کتا ب سیستم های قدرت تالیف احد کاظمی کتاب ساده ی هست! اما من توصیه می کنم "پوران پژوهش" واسه ارشد رو تهیه کنی و از رو اون بخونی!
مهم ترین نکته اینه که تا می تونی تمرین حل کنی و تکرار کنی! مخصوصا قسمتپخش بار اشو!

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
مسئله دیگه که الان یادم افتاد اینه که سعی کن یه ماشین حساب خوب سر امتحان ببری، چون تبدیلات زیادی خواهی داشت (دکارتی و مختلط). ماشین حساب خود من Casio 5800 هست که تو این امتحان خیلی به دردم خود.

khaksar.ieee

عضو جدید
سلام
دوستان من کتاب های مفید مربوط به این درس رو گفتن ولی من کتاب هادی سعادت و احد کاظمی رو کامل خوندم از نظر من کتاب هادی سعادت چون در کنار موضوع درسی یکسری برنامه نیز نوشته بیشتر در آزمایشگاه بررسی میتونه مفید واقع شه ولی کتاب احد کاظمی به خاطر سادگی زیاد قابل فهم تر است و من تاکید زیادی رو این کتاب دارم و توصیه میکنم این کتاب بخونید چون ظاهرا شما خیلی مشکل دارید تو این درس برای نحوه درس خوندنتونم توصیه من به شما تمرین زیاد در این درس و در هر موردی که میخونید سعی کنید اونو تو ذهن خود تجسم کنید .
امیدوارم موفق باشید

*فاز+*

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
دم همتون گرم
مرسی بابت راهنمایی هاتون
میشه عنوان سرفصل هایی که در این درس مورد بحث قرار میگره را بفرمایید و همچنین درجه اهمیت و وابستیگی هر مبحث به هم

تا اینجاش فهمیدم که موضوع "پخش بار " باید چیز مهمی باشه؟

مرسی از همه

hamed.52

کاربر فعال
مباحث مهم در سیستم 1:
پارامترهای خط انتقال : مقاومت، اندوکتانس، کاپاسیتانس، کندوکتانس
مدل سازی خطوط: کوتاه ، متوسط ، بلند
فلوی توان در خطوط انتقال
جبران سازی در خطوط انتقال
پخش بار
روش های حل پخش بار : روش گوس-سایدل، روش نیوتن-رافسون، روش مجزا شده ،پخش بار DC

khaksar.ieee

عضو جدید
سلام
فصل پخش بار که جز فصل 6 احد کاظمی هستش و در بررسی 1 زیاد در موردش بحث نمیشه و بیشتر در بررسی 2 بهش پرداخته میشه

fahimeh59

عضو جدید
وای منم این ترم برداشتم اما هیچی نمیفهمم
البته زیادم سر کلاس نرفتما ولی میخونم با جزوه زیاد چیزی متوجه نشدم

azgh.0913

عضو جدید
سلام از مهندسین عزیز کسی هستش که جواب تمرینای فصل 4و5 سیستم های قدرت الکتریکی احد کاظمی رو داشته باشه واسه امتحان لازم دارم

فائزه نوروزی

عضو جدید
سلام.منم که گرایشم قدرته با این بررسی مشکل دارم . . . نه که سخت باشه فقط نمیدونم که توبررسی به دنبال چی هستیم .چی باید بلد باشیم . . .راهنمایی کنین لطفا