روابط بین دختر و پسر و حدود آن

?!؟

عضو جدید
با سلام خدمت تمام دوستان عزیز
بحث در مورد روابط بین دختر و پسر و حدود آن

و اما روابط

روان شناسان معتقدند میل و كشش به جنس مخالف و برقراری رابطه با او از نظر فیزیولوژیکی یك نیاز طبیعی، فطری و روانی است. آنها همچنین می گویند در تمام فرهنگها، پسران و دختران در سن بلوغ اولین نگاه و گرایش را به سوی جنس مخالف ابراز می كنند. تمایلات نفسانی که در صورت تعدیل، نیازهای طبیعی بشر را تأمین کرده و در صورت افسار گسیختگی حیات سالم او را مورد مخاطره قرار می‌دهد، نقش مهمی در این میان بازی می‌کند، از همین رو مهمترین این غریزه‌ها را غریزه جنسی و میل به دوست داشتن و دوست داشته شدن، می توان دانست.
اما باید به این نکته نیز توجه کرد که هر فرهنگی مرزی برای این كشش تعریف کرده است. برای مثال در جوامع غربی و سایر جوامع غیر مسلمان ارتباط میان دو جنس مخالف به خود فرد سپرده شده است و عواقب این آزادیِ ارتباط نیز در آمارهای ارایه شده از افزایش میزان طلاق، فرار کودکان و نوجوانان از خانه، بی بند وباری اخلاقی و ... کاملا مشهود است. اما در كشورهای مسلمان و برخی فرهنگها این ارتباط محدود است و در مواردی به فضای سیاسی و اجتماعی جامعه بستگی دارد.
واقعیت این است كه در فرهنگ ایرانی اسلامیِ ما نوع ارتباط میان دختر و پسر از طریق معیارهای دینی و عرفی جامعه، ملاک اهمیت است نه قواعد و روش هایی که از سوی دیگر کشورها و فرهنگ ها قصد غالب شدن، داشته باشد.
البته کارشناسان و جامعه شناسان بعضا نظراتی پیرامون چگونگی ارتباط میان دختر و پسر ارایه داده اند که گاهی متعارض با عرف و سنت ها است و نگرش های نسبتا جدیدی را شامل می شود. به طور مثال ارایه شعارهایی چون آزادی روابط دختر و پسر و یا مسایلی چون همخانه بودن دختران و پسران فرهنگ خاصی است که در جوامع غربی کاربرد داشته و برای جامعه اسلامی ایران مناسب به نظر نمی رسد.
حال در اینجا میخواهیم در همین راستا و در رابطه با حدود همین روابط با توجه به اقتضای جامعه خود به بحث بپردازیم...
این سوالات میتواند مطرح باشد:
ایا این روابط را نیاز انسانی میدانید؟
ایا این روابط باعث بروز مشکلات در زندگی اینده نخواهد شد؟
حدود این روابط در صورت پذیرش را تا کجا میبینید؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول کار نظر خودت رو بنویس ببینیم سوادت چقدره تا در همان محدوده بهت جواب بدیم.

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
داداش شرمنده این تاپیک هایی که تو می زنی خیلی کلیشه و تکراری شده حداقل 100 نمونش تا حالا زده شده و به هیج نتیجه ای نرسیده.

می خوای یکی یکی واست بیارمشون بالا
؟

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا دختر و پسر کلا نباید باهم رابطه داشته باشند......

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزيز كو گوش شنوا...

یه چیز می گم حمل بر بی ادبی نشه ولی از قدیم گفتن خر خاک بخوره دل خودش درد می گیره. یه ضرب المثل معروفه

حالا هر که خودش بعدا ضررشو می بینه از ما گفتن بود
اصلا به من چه ربطی داره الان دوباره میان در بابر من موضع می گیرن.

حوصله دعوا ندارم

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهم نیست من یا کلا ما چی فکر میکنیم هرکس به روش خودش عمل میکنه مشکلش اینه که میخوایم همه به روش ما عمل کنن

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم نیست من یا کلا ما چی فکر میکنیم هرکس به روش خودش عمل میکنه مشکلش اینه که میخوایم همه به روش ما عمل کنن
حرفتو قبول دارم
بیخیال یادمه رو این موضوع توی یه تاپیک کلی بحث کردیم بهتره دیگه اینجا شروع نکنیم.

farzaneh yazdani

عضو جدید
سلام بچه ها می خواین شروع نکنید اما انگار داره شروع می شه از نظراتون ممنون خیلی خوب گفتید

omid_008

عضو جدید
روابط دختر پسر خیلی هم چیز خوبیه.کلی مزایا داره .یکمی به درو بریا نگاه کنید. متوجه می شید. یه نمونه بارز ش وقت کشی و پول هدر دادنه.از درس مشق افتادن هم یه نمونه ی دیگه .
کسی دیگه مزیت سراغ نداره:biggrin:

?!؟

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان

همه نظرات رو خوندم و همه با یه منطق خوب حرفهای درستی میزنن...هم موافق و هم مخالف..
حالا چه باید کرد؟
کجا باید راه حل این موضوع رو پیدا کرد؟
همه خوب میدونیم که این روابط هست و به هیچ عنوان هم نمیشه جلو این روابط رو گرفت..پس باید به فکر پیدا کردن راهی باشیم که کمترین اسیب رو به خود افراد و جامعه ای که توش زندگی میکنیم برسه..
من شخصا خودم نظرم اینه که خانواده خیلی خوب میتونن به این روابط جهت بدن و با اگاهی خانواده ها از نوع این روابط و چگونگی برخورد با این مشکل میتونه بسیار کمک کنه برای جلوگیری از مشکلات و صدمات احتمالی...
همانطوری که همه دوستان گفتند این میل رابطه به جنس مخالف یه نیاز هست در انسان و مطمئنا برای رفعش تا رسیدن به شرایطی که این نیاز رو در اغوش خانواده یعنی همسر خودش براورده کنه بتونه نیازمندیهای خودش رو رفع کنه...
اموزش و صحبت بدون پرده در مدارس در مورد چگونگی روابط هم میتونه کمک کنه به همه جوانانی که اینگونه روابط رو از اون سالها اغاز میکنن...

ممنون​

Sarp

مدیر بازنشسته
اموزش و صحبت بدون پرده در مدارس در مورد چگونگی روابط هم میتونه کمک کنه به همه جوانانی که اینگونه روابط رو از اون سالها اغاز میکنن...
چن ساله مجلس میخواد درس تنظیم خانواده رو از دانشگاه ها (حداقل قسمت فیزیولوژیش رو) حذف کنه
حالا شما میخواید تو مدارس آموزش بدن ؟!

MAJID H

عضو جدید
پسرا و دخترا به اندازه کافی گرفتاری دارن شما دیگه دست بردارید