رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

رفع اشکال مربوط به:AUTOCAD

• مشکل اتوکد

رای: 1 100.0%
  • دستور teim

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .ممنون از همه ی دوستانی که منو راهنمایی کردن. خیلی کارم راحت شده.

یه سوال دیگه هم برام پیش اومد.
من با ابزار scale آشنا هستم.میدونم که تمام ابعاد یه شکل رو با یه نسبت کاهش میده.
اما اگه بخوام یه شکل رو فقط از یه جهت فشرده کنم باید چکار کنم.
بارها اتفاق افتاده که بخوام یه در یا پنجره ی آماده رو استفاده کنم. که ارتفاع پنجره مناسب بوده .اما طولش زیاد بوده.
از ابزار اسکیل هم نمیشد استفاده کرد چون باعث میشد ارتفاع هم دست بخوره.
آیا دستوری تو اتوکد برای فشرده کردن اشیائ از یک جهت وجود داره؟
ممنون میشم اگه جواب بدید.

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز

من با ابزار scale آشنا هستم.میدونم که تمام ابعاد یه شکل رو با یه نسبت کاهش میده.
بارها اتفاق افتاده که بخوام یه در یا پنجره ی آماده رو استفاده کنم. که ارتفاع پنجره مناسب بوده .اما طولش زیاد بوده.
سلام.
اگر اون قطعه آماده رو از حالت بلوک خارج کنید. با استفاده از دستور s می تونید در یک جهت اون قطعه رو بکشید به این ترتیب که بعد از تایپ دستور s به جای اینکه کل قطعه رو انتخاب کنید یک قسمتی رو انتخاب کنید و در جهت مورد نظر بکشید و نتیجه رو ببینید چند بار تمرین کنید قلق کار دستتون میاد.

pritzker

عضو جدید
match properties

match properties

دوستان کسی میدونه دستور match properties که کلید میابرش ma هست، توی اتوکد های 2012 یا 2013 روی کدوم ریبون قرار داره؟

memmar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.......یه سوال :redface:
توکد2011به شکل classicدستورtrimچحوری کار میکنه؟؟؟
قدیما trدوتاspaceکارمیکرد ولی الان نه:surprised:

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
اگر اون قطعه آماده رو از حالت بلوک خارج کنید. با استفاده از دستور s می تونید در یک جهت اون قطعه رو بکشید به این ترتیب که بعد از تایپ دستور s به جای اینکه کل قطعه رو انتخاب کنید یک قسمتی رو انتخاب کنید و در جهت مورد نظر بکشید و نتیجه رو ببینید چند بار تمرین کنید قلق کار دستتون میاد.

سلام.ممنون از جوابتون. اما اون چیزی که میخواستم نبود.:(
مثلا این شکل رو ببینید uu.JPG

میخوام این پنجره طوری بزرگ بشه که نوک قوس برسه به خط بالا و خط کناری پنجره برسه به خط سمت راست مستطیل. یعنی شکلش بشه ابعاد مستطیل سفید.
اگه با دستور اسکیل انجام بدم .نوک قوس میزنه بیرون.
دستور استرج هم فقط خط های انتهایی رو کشش میده .من میخوام کل شکل کشیده و دراز بشه.

hadi2643

کاربر بیش فعال
سلام.ممنون از جوابتون. اما اون چیزی که میخواستم نبود.:(
مثلا این شکل رو ببینید مشاهده پیوست 106052

میخوام این پنجره طوری بزرگ بشه که نوک قوس برسه به خط بالا و خط کناری پنجره برسه به خط سمت راست مستطیل. یعنی شکلش بشه ابعاد مستطیل سفید.
اگه با دستور اسکیل انجام بدم .نوک قوس میزنه بیرون.
دستور استرج هم فقط خط های انتهایی رو کشش میده .من میخوام کل شکل کشیده و دراز بشه.

سلام
شما با فرمان scale حالت refrence میتونی انجامش بدی
فرمان scale رو فعال میکنی موضوع دلخواه رو انتخاب می کنی اینتر می کنی یه نقطه وارد می کنی رو شکل بعد r تایپ می کنی اینتر میکنی بعد ابتدا و انتهای موضوع رو با کلیک انتخاب می کنی
بعد موضوع به موس وصل میشه میتونی به هر جائی می خوای کلیک کنی یا عدد دلخواهت رو تایپ کنی
اگه نتونستی بفرست خودم برات ردیفش کنم

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شما با فرمان scale حالت refrence میتونی انجامش بدی
فرمان scale رو فعال میکنی موضوع دلخواه رو انتخاب می کنی اینتر می کنی یه نقطه وارد می کنی رو شکل بعد r تایپ می کنی اینتر میکنی بعد ابتدا و انتهای موضوع رو با کلیک انتخاب می کنی
بعد موضوع به موس وصل میشه میتونی به هر جائی می خوای کلیک کنی یا عدد دلخواهت رو تایپ کنی
اگه نتونستی بفرست خودم برات ردیفش کنم

هادی جان واقعا ممنون که وقت گذاشتی .
اما هر کاری کردم .اون چیزی که من میخواستم نشد.!
یه جور دیگه سوالم رو مطرح میکنم. شاید متوجه مشکلم نشده باشی.

من میخوام شکلی که تو کد هست رو از یه سمت بکشم و دراز کنم. یعنی بدون تغییر ارتفاع عرض رو زیاد کنم. فکر نکنم اسکیل این کار رو انجام بده.
منظورم این شکلی هست.fd.jpg
ارتفاع هردوشون برابره .ولی پایینی طولش زیاد شده. من این کار رو با paint و گزینه ی stretch انجام دادم.ولی تو کد نتونستم این کار رو انجام بدم.

panjere

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه ممکنه به این سوال هم جواب بدید.
چرا نمیتونم یه دیوار رو هم gradient کنم (رنگ کنم) و هم hatch بزنم (طرح بدم)؟. هردو رو با هم داشته باشه.
مثلا رنگ نارنجی که روش طرح آجر خورده.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا نمیتونم یه دیوار رو هم gradient کنم (رنگ کنم) و هم hatch بزنم (طرح بدم)؟. هردو رو با هم داشته باشه.

تو یه سر به material ها بزن...شاید اون چیزی که میخوایی پیدا کنی:
view >>>>>render>>>>>>>material

65640

عضو جدید
یه اشکال کوچولو

یه اشکال کوچولو

;)سلام
من نرم افزار اتوکد رو که نصب کردم رنگ زمینش سفیده میخوام رنگش رو مشکی کنم نمیدونم باید چیکار کنم خیلی کلنجار هم برم برنامه رو بهم میریزم میشه راهنماییم کنید:smile:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
;)سلام
من نرم افزار اتوکد رو که نصب کردم رنگ زمینش سفیده میخوام رنگش رو مشکی کنم نمیدونم باید چیکار کنم خیلی کلنجار هم برم برنامه رو بهم میریزم میشه راهنماییم کنید:smile:
سلام
op رو تایپ کن......بعد تو قسمت display،
colors رو بزن بعد بیا تو قسمت کالر بلک رو بزن ....اوکی .....تمام

pritzker

عضو جدید

هر کدوم رو جدا جدا هاشور بزن و بعدش رو هم کپی کن. وقتی یه بار هاشور میزنی اون صفحه از نظر اتوکد پر میشه. باید هاشورشو جایه دیگه move کنی و بعد هاشور جدید رو بزنی. با draw order حتما رویه هم بودن هاشور ها رو کنترل کن.

pritzker

عضو جدید
دوستان کسی میدونه دستور match properties که کلید میابرش ma هست، توی اتوکد های 2012 یا 2013 روی کدوم ریبون قرار داره؟

hadi2643

کاربر بیش فعال
هادی جان واقعا ممنون که وقت گذاشتی .
اما هر کاری کردم .اون چیزی که من میخواستم نشد.!
یه جور دیگه سوالم رو مطرح میکنم. شاید متوجه مشکلم نشده باشی.

من میخوام شکلی که تو کد هست رو از یه سمت بکشم و دراز کنم. یعنی بدون تغییر ارتفاع عرض رو زیاد کنم. فکر نکنم اسکیل این کار رو انجام بده.
منظورم این شکلی هست.مشاهده پیوست 106092
ارتفاع هردوشون برابره .ولی پایینی طولش زیاد شده. من این کار رو با paint و گزینه ی stretch انجام دادم.ولی تو کد نتونستم این کار رو انجام بدم.

گرفتم این چیزی که تو می خوای درسته با scale نمیشه و اگه با stertch انجام بدی عملا تناسبات شکل رو بهم میریزه چون استرچ کردن اشکال منحنی در اتوکد این مشکل رو داره که دفرمه میشن

PNUyazd-fer

عضو جدید

سلام. برای این کار یه راه حل ساده وجود داره... از دستور extrude میتونید این کارو انجام بدید. اگه می‌خواید اون صفحه بره عقب، باید مقدارو منفی بدید، و اگه می‌خواید صفحه بیاد جلوتر، باید مقدارو مثبت بدید.

PNUyazd-fer

عضو جدید

چرا... شما میتونید با دوبار هچ کردن، این کارو انجام بدید. یبار هچ کنید و گرادیانت بدید، دفعه دوم، که هچ کردید، طرح آجر بدید و اونو بیارید روی کار (bring front)

PNUyazd-fer

عضو جدید
1.کار من کلا منحنی چه کاری باید انجام بدم تا درست بشه ؟
2.وقتی پی دی اف از کارم میگیرم خط ها خیلی ضخیم میشه !
:( چه کاری انجام بدم که اینطوری نشه ؟
3.من کارمو تو کد 1:100 کشیدم چطور میتونم مقیاسشو عوض کنم ؟ (مثلا تبدیلش کنم به 1:300)
بازم سوال دارما ولی یه آدم مهربون پیدا بشه به همین 3 تا جواب بده تا برسم به بقیه :question:

دوتا سوال اولو که بقیه جوا دادن، درباره سوال سوم هم نظر من اینه که همیشه راحت‌ترین کار اینه که با همون 1/100 ترسیم کنی، موقع پرینت/پلات گرفتن، مقیاس رو روی 1/300 تنظیم کنی اینجوری:
Scale.jpg

ixabedi

کاربر فعال
اگر مقیاس نقشه 1/300باشه هنگام اجرای دستور مساحت

مساحتی که به ما میده بر اساس مساحت واقعی است یا مساحت مقیاس شده؟

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

وقتی تو یه نقشه رو با یه مقیاس میکشی همه اندازه ها بر حسب مقیاسی که کشیدی داده میشه....همه مساحتا و اندازه ها.....
مثلا یک متر تو مقیاس یک به سیصد،سه صدم میشه;)

PNUyazd-fer

عضو جدید
ممنون از هردوتون.
ولی مثل اینکه سوال رو خیلی بد پرسیدم.:redface:

جواب خط موازی رو فهمیدم.ممنون. ولی یه سوال دیگه پیش اومد.این دو تا رو با شکل میپرسم.

1- شکل سمت چپ: اگه بخوام از یک نقطه روی خط سیاه .خط عمود قرمز رو رسم کنم باید چکار کنم.
کاری که الان میکنم اینه که یه خط مماس روش رسم میکنم 90 درجه دوران میدم. میخواستم ببینم روش راحت تری هست؟

2- شکل سمت راست: اگه بخوایم یه خط رسم کنیم که وسطش به اندازه ی b فاصله باشه.
کاری که الان میکنم.دستور خط رو میدم . مقدارaرو میدم و اینتر میکنم. بعد مقدار bرو میدم اینتر میکنم.بعد c رو میدم و اینتر میکنم.بعد خطb رو پاک میکنم .
آیا دکمه ای هست که وقتی دارم مقدار b رو وارد میکنم .اونو فاصله حساب کنه و هیچ خطی رسم نکنه.

:gol:

سوال اول: باید گزینه‌هایی رو فعال کنید، اینجوری: paralel.jpg بعد خط رو بکشید : amood.jpg
سوال دوم: میشه، ولی توضیحش یکم سخته برام، وگرنه کاری آسونه!!
اول خط a رو می‌کشید، بعد اینتر می‌کنید تا از دستور خارج بشید.... این‌بار روی انتهای خط a با موس چند لحظه مکث می‌کنید تا یه علامت + روش ظاهر بشه، اگه از همون بالا که گفتم، گزینه extension رو فعال کرده باشید، میتونید در امتداد این خط، برید جلو بدون اینکه خط بکشه، اندازه b رو تایپ و اینتر کنید، بعد خط c رو بکشید. (عکسش رو توی پست بعدی میذارم)

PNUyazd-fer

عضو جدید

اصولا توی کد با مقیاس کشیدن معنی نداره/ چون اون مقیاس حالیش نیست و همه چی رو نسبی در نظر میگیره یعنی میگه شما یه واحد کشیدی یا 100 واحد کشیدی، کار نداره چن متر یا میلیمتر یا سانتیمتر؟؟ بهترین کار اینه که هر متر رو 1 واحد یا هر سانت رو 1 واحد در نظر بگیرین و بکشین و بعد وقت پرینت، مقیاس رو از طریق پرینت تنظیم کنید... اینجوری مطمئن‌تره :)
در مورد مساحت هم وقتی با مقیاس 1/300 بکشی، بخوای مساحت بگیری، اشتباه میده بهت.. چون شما 3 متر رو 1 واحد کشیدی، بنابراین مساحت اتاق 3*3=9 رو بهت 1*1=1 واحد نشون میده!!!

abtin3

عضو جدید
می خواستم بدونم به سیستم زیر کدام ورژن اتوکد می خوره ؟

سلام

cpu : intel core 2 duo e4500 2.20 ghz
ram :4 GB
ویندوز 7 64 BIT
display : NVIDIA GEFORCE 8400SE

اتوکد 2013 , 2012, 2011 ,..........

PNUyazd-fer

عضو جدید
سلام

cpu : intel core 2 duo e4500 2.20 ghz
ram :4 GB
ویندوز 7 64 BIT
display : NVIDIA GEFORCE 8400SE

اتوکد 2013 , 2012, 2011 ,..........

من از نظر اینکه ویندوزتون 64 بیتی هست، میگم 11 به بالا بگیرید، چون ورژنای پایین‌ترش با 64 هماهنگ نیست و به مشکل می‌خورید.
از نظر مشخصات فنی من اطلاعات خاصی ندارم.

موفق باشید :)

iiiiman

عضو جدید
سلام به همه ی مهندسینه عزیز

من کاملترین پک 3 بعدی اتوکدو می خوام

با تشکر