رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

sunbook.1371

عضو جدید
اگه در حالت 3d از نماها رندر بگیرم چجوری می تونم با مقیاس از نماها رندر بگیرم مثلا مقیاس 1/200

معمار ایرانی

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید گزینه پروپرتیس revit نوار ابزار فعال کرد

من با فیلم آموزشی کار میکنم توفیلم صفحه که باز میشه پایینش پرو پرتیس داره ولی توی 2014 من موجود نیست لطفا راهنمای کنید

sainted

عضو جدید
سلام ، من تازه دوره رویتم تموم شده 1 جزوه کامل و یک ویدیو آموزشی رندرگیری سراغ دارید؟

MARY TANHA

عضو جدید
من با فیلم آموزشی کار میکنم توفیلم صفحه که باز میشه پایینش پرو پرتیس داره ولی توی 2014 من موجود نیست لطفا راهنمای کنید

View.........User Interface..............properties
کنار پروپرتیز تیک را بزن

نیازی به ی تایپیک جدا نبودا:D

artist92

عضو جدید
دوستان چرا بین برش و نما توی رویت خیلی تفاوتی نیست؟ چیکار کنیم که توی نما خطوط برش و اضافی و نبینیم؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دیدم نوشتید درست شده، اما بیشتر مواقع این مشکلات سر چراغای زیاد تو کاره، اگر چراغا رو گروه بندی نکرده باشید و موقع رندر اونایی که نیاز نیست رو خاموش نکرده باشید سیستم خیلی فضا نیاز داره برای رندرگیری و معمولا این مشکلات بوجود میاد

ولی مشکل من هنوز حل نشده، من اصلا نور مصنوعی توی کارم ندارم

تایپ کن VG برو شاخه lighting fixatur رو پیدا کن، تیک لایت سورس رو بزن تا بتونی شکل نوراتو ببینی و قبل رندر تنظیمشون کنی
بعد اینکه همه نورا تنظیم شد، پنل رندر رو باز کن، یه قسمت هست به اسم لایت، اونجا روی sun تنظیمه دیفالت، تنظیمش کن روی Sun and Artificate یا آرتیفیکیت (نور مصنوعی) خالی، پایین ترشم یه کلید روشن میشه که میتونی کل چراغایی که تو کار هست رو ببینی و هرکدوم رو خواستی تیکشو برداری تا خاموش شه، میتونی حتی چراغ ها رو گروه بندی کنی و رندر بگیر چراغا روشنه

با تشکر فراوان از وقتی که میذارید......فقط نمیدونم من اشتباه سوالم را پرسیدم یا اشتباه راهنمایی شما را متوجه میشم؟؟
من چند تا دی وی دی داشتم که نمونه های آر پی سی داشت و آرچ ویژن و آر پی سی پلاگین داشت و من چون مکس رو سیستم نصب کرده بودم با نصب آرچ ویژن و آر پی سی پلاگین مربوط به مکس......میتونستم از انواع آر پی سی های موجود در دی وی دی در رویت هم استفاده کنم........اما چون به تازگی دیگه با مکس کار نمیکنم و نصبش نکردم آرچ ویژن و آر پی سی پلاگین هم نصب نکردم.......و نمیتونم از آر پی سی هایی که دارم داخل دی وی دی استفاده کنم.......اما از آر پی سی های موجود در رویت میتونم استفاده کنم.........دنبال این هستم که از آر پی سی هایی بجز آر پی سی های موجود در رویت در رویت 2011 و 2014 استفاده کنم

ممنون میشم اگه باز لطف کنید و راهنماییم کنید

من متوجه نمی شم شما کجای کار رو متوجه نمی شید، اون پلاگینی که لینکشو دادم دانلود کنید، طبق نوشته داخلش نصبش کنید، بعد رویت رو باز کنید، روی R رویت کلیک کنید و وارد آپشن رویت بشید، تو قسمت رندرینگ، تیک پایین لوکال رو بزنید، و برید تو اون آدرسی که پلاگین نصب شده و فایل اگزه پلاگین رو انتخاب کنید، حالا اون پلاگین با رویت اتصال پیدا کرده
حالا اون پلاگین رو باز کنید، یه قسمت داره میتونید RPC هاتون رو که رو هارد هست رو با اد آدرس محل قرارگیریشون بهش بشناسونید

با سلام به همه دوستان .......... دوستان من یکسالی بود از رویتم استفاده نکرده بودم باز میکردم سیو نمیکرد الان پاکش کردم دوباره نصب کنم نصب نمیشه:cry::cry::cry::cry:حتی ویندوزمم عوض کردم بازم نصب میشه اما باز نمیشه:cry:

قبلا تو این تاپیک یکی در مورد پاک کردن رجیستری رویت نوشته بود بگردید پیدا میکنید، احتمالا کرکتون مشکل داره و بار اول که نصب کردید کرک مونده و بار دوم که نصب کردید ازتون کرک نخواسته

یعنی نمیشه زاویه رو با کیبورد وارد کرد؟!!!!!

دیوار رو انتخاب کنید، کلیک اول رو بکنید تا اول دیوار ایجاد بشه، بعد موس رو پایین یا بالا ببرید و طول موردنظرتون رو تایپ کنید، میبینید زاویه رو هم داره براتون نمایش میده اما در اون موقعیت زاویه رو نمی تونید وارد کنید، بعد که دیوار کشیده شد، روش کلیک کنید، میبینید دو تا اندازه گذاری ظاهر میشه، یکی برای طول دیواره، یکی برای زاویه، روی نوشته اندازه گذاری زاویه کلیک کنید و زاویه اتون رو تایپ کنید

کافیه تایپ کنید PP تا پراپرتیز ظاهر شه، تو 2014 پنل فرق کرده، میتونید یکی از پنل ها مثلا پروجکت بروزر رو بگیرید بکشید بندازید رو پراپرتیز تا هر دو باهم یکی شن و پایینش کلیداشون ظاهر میشن که با کلید رو هر کدوم اون پنل باز میشه

سلام ، من تازه دوره رویتم تموم شده 1 جزوه کامل و یک ویدیو آموزشی رندرگیری سراغ دارید؟

جزوه و آموزش خوب: گوگل و یوتوب

دوستان چرا بین برش و نما توی رویت خیلی تفاوتی نیست؟ چیکار کنیم که توی نما خطوط برش و اضافی و نبینیم؟

لطفا عکس بذارید متوجه نمی شم منظورتون رو

artist92

عضو جدید
دوستان چرا بین برش و نما توی رویت خیلی تفاوتی نیست؟ چیکار کنیم که توی نما خطوط برش و اضافی و نبینیم؟ لطفا راهنماییم کنیدelevation.jpg

section.jpg
همینطور که تو عکس معلومه خطوط کف توی نما هم معلومه نما و برش تقریبا شبیه شدن​

آخرین ویرایش:

khatoon 1

عضو جدید
من متوجه نمی شم شما کجای کار رو متوجه نمی شید، اون پلاگینی که لینکشو دادم دانلود کنید، طبق نوشته داخلش نصبش کنید، بعد رویت رو باز کنید، روی R رویت کلیک کنید و وارد آپشن رویت بشید، تو قسمت رندرینگ، تیک پایین لوکال رو بزنید، و برید تو اون آدرسی که پلاگین نصب شده و فایل اگزه پلاگین رو انتخاب کنید، حالا اون پلاگین با رویت اتصال پیدا کرده
حالا اون پلاگین رو باز کنید، یه قسمت داره میتونید RPC هاتون رو که رو هارد هست رو با اد آدرس محل قرارگیریشون بهش بشناسونید
و
با تشکر فراوان......همه موارد را انجام دادم ...فقط از اون لینک استفاده کردم آر پی سی ها به حالت دمو هستن....باید چیکار کنم؟لینک کرک یا کرک شده اش را شما سراغ ندارید؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
با تشکر فراوان......همه موارد را انجام دادم ...فقط از اون لینک استفاده کردم آر پی سی ها به حالت دمو هستن....باید چیکار کنم؟لینک کرک یا کرک شده اش را شما سراغ ندارید؟

اون لینکی که دادم توش نوشته خود پلاگین رو چطور باید فعال کنیدتا کرک شه
اما اگر منظورتون اینه که روی آر پی سی هاتون نوشته داره، یعنی دمو هستن و باید بگردید اون آر پی سی ها رو از جاهای دیگه ای که قبلا دانلود کردن و گذاشتن برای استفاده دیگران دانلود کنید

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
من با فونتای فارسی اتوکد در رویت مشکل دارم
تمام فونت های فارسی اتوکد رو در پوشه Font رویت کپی کردم ولی همچنان فونت های فارسی فایل اتوکد که ایمپورت میکنم در رویت خرابه؟
راه حل؟

mahans

عضو جدید
سلام دوستان.
کسی میدونه چطور میشه رویت رو با ورژن های پایینتر سیو کرد؟؟؟؟؟
مطمئنم میشه.اما نمیدونم چطور....

PERSIA2500

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید .... واسه فعال کردن تب انالیز باید تو قسمت ساین این رویت یوزر پسمو بنویسم ولی اصن اون صفحه رو نمیاره کسی میدونه اشکال از چیه یا چی کار باید بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.

نمیشه مطمئن باش.

سلام دوستان خسته نباشید .... واسه فعال کردن تب انالیز باید تو قسمت ساین این رویت یوزر پسمو بنویسم ولی اصن اون صفحه رو نمیاره کسی میدونه اشکال از چیه یا چی کار باید بکنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با قندشکن به اینترنت وصل شو باید باز بکنه
حالا یه سوال، میشه بدونم یوزر و پس اتودسک رو از کجا آوردی ما هم ازین قابلیت استفاده کنیم؟

PERSIA2500

عضو جدید
نمیشه مطمئن باش.

با قندشکن به اینترنت وصل شو باید باز بکنه
حالا یه سوال، میشه بدونم یوزر و پس اتودسک رو از کجا آوردی ما هم ازین قابلیت استفاده کنیم؟
آره خودمم کشفش کردم .....مرسی بازم ..... با وب فریر رفتم سایت اتو دسک ساین آپ کردم ولی وقتی میزنم آنالز شه ارور میده you don't currently have access to this service - your license period for the sharing service has ended ..... چی کار کنم حالا نیدونم !!!!!

PERSIA2500

عضو جدید
سلام دوستان.
فک کنم اگه ببریش تو اتوکد بد از اتوکد نسخه ی پایینشو سیو کنی بد بتونی ایمپورتش کنی تو نسخه ی پایین تر رویت ولی فک نکنم بتونی زرتی از تو خود رویت نسخه ی پایین تر سیوش کنی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوستان چرا بین برش و نما توی رویت خیلی تفاوتی نیست؟ چیکار کنیم که توی نما خطوط برش و اضافی و نبینیم؟ لطفا راهنماییم کنیدمشاهده پیوست 193098

مشاهده پیوست 193099
همینطور که تو عکس معلومه خطوط کف توی نما هم معلومه نما و برش تقریبا شبیه شدن

یه اشتباهی که اکثرا همه انجام میدن اینه که دیوارها و کف ها و چیزای دیگه رو باهم جوین نمیکنن، الان تو نمای شما دیوار و کف جداست برا همین اونطور نشون میده، برای رفع این مشکل روی دیوار کلیک کن، مودیفای که اومد دستور Join رو بزن و اول رو دیوار کلیک کن تا علامت جوین ظاهر شه، بعد رو تک تک اون فلورا کلیک کن تا درست شن

سلام دوستان
من با فونتای فارسی اتوکد در رویت مشکل دارم
تمام فونت های فارسی اتوکد رو در پوشه Font رویت کپی کردم ولی همچنان فونت های فارسی فایل اتوکد که ایمپورت میکنم در رویت خرابه؟
راه حل؟

فونتای text تو اندازه گذازی؟ یا فونتای text تو منوی معماری؟ اگر معماری منظورته باید متنتو تو نرم افزار مریم بنویسی بعد کپیش کنی و تو قسمت تکست ادیتور پیستش کنی

سلام دوستان.

میشه اما گفتن بهتره اینکار رو نکنید:
http://forums.autodesk.com/t5/Revit...-file-Back-To-A-Previous-Version/td-p/3918586

برای استفاده از آنالایز باید ساب اسکرایب کرد و چون ما از ورژن های کرک استفاده میکنیم نمیتونیم، البته یه راه هست اونم استفاده از ورژن استیودنت اتودسکه که تا 3 سال همه چیش بازه
http://www.autodesk.com/education/free-software/revit

PERSIA2500

عضو جدید
یه اشتباهی که اکثرا همه انجام میدن اینه که دیوارها و کف ها و چیزای دیگه رو باهم جوین نمیکنن، الان تو نمای شما دیوار و کف جداست برا همین اونطور نشون میده، برای رفع این مشکل روی دیوار کلیک کن، مودیفای که اومد دستور Join رو بزن و اول رو دیوار کلیک کن تا علامت جوین ظاهر شه، بعد رو تک تک اون فلورا کلیک کن تا درست شن

فونتای text تو اندازه گذازی؟ یا فونتای text تو منوی معماری؟ اگر معماری منظورته باید متنتو تو نرم افزار مریم بنویسی بعد کپیش کنی و تو قسمت تکست ادیتور پیستش کنی

میشه اما گفتن بهتره اینکار رو نکنید:
http://forums.autodesk.com/t5/Revit...-file-Back-To-A-Previous-Version/td-p/3918586

برای استفاده از آنالایز باید ساب اسکرایب کرد و چون ما از ورژن های کرک استفاده میکنیم نمیتونیم، البته یه راه هست اونم استفاده از ورژن استیودنت اتودسکه که تا 3 سال همه چیش بازه
http://www.autodesk.com/education/free-software/revit
آره ولی یه سواله دیگه بعد سه سال چی کارش کنم میذاره به نظرت دوباره کرکش کنم

PERSIA2500

عضو جدید
بازم خسته نباشید من اینترنتم سرعتش پایینه بعد با فیلتر شکنم شونصد روز طول میکشه کسی ساکس یا وی پی ان اگه داره دانلودش کنه بعد لینک بده جونه من

آخرین ویرایش:

PERSIA2500

عضو جدید
نمییییییییییییییییییییییییی خواد به طرز معجه اسایی یه خورده با لایسنسش ور رفتم الان کار میکنه ..... خیلی خفنه :eek::cool::D

jhangard

کاربر بیش فعال

شما فرض کن یک دیتیل اجرایی با تمام توضیحات فارسیش رو از اتوکد به Drafting view رویت ایمپورت میکنم، همیشه فونت ها رو در صفحه خراب نشون میده Text , و باید از اول به فارسی بنویسمشون. نه بدون مریم تو خود رویت راحت میشه فارسی نوشت. در ایمپورت فونت ها از کد مشکل دارم شما این مشکلون نداری؟

PERSIA2500

عضو جدید
شما فرض کن یک دیتیل اجرایی با تمام توضیحات فارسیش رو از اتوکد به Drafting view رویت ایمپورت میکنم، همیشه فونت ها رو در صفحه خراب نشون میده Text , و باید از اول به فارسی بنویسمشون. نه بدون مریم تو خود رویت راحت میشه فارسی نوشت. در ایمپورت فونت ها از کد مشکل دارم شما این مشکلون نداری؟

بدون مریم چجوری می نویسی ؟ منم این مشکلو دارم ...

PERSIA2500

عضو جدید
گیر نیاوردم موقع نصب که ازت پروداکت کی و سریال نامبر میخواد بزن تریال ..... رویت الانیتم پاک نکن فقط این کارو یه بار بکن اگه نشد میگم یه کار دیگه کنی .... ولی قسمت اصلیش تو ایران کار نمیکنه یه جا که باید location امو وارد کنم میزنم تهران ولی وقتی می خوام بزنم انالیز شه ارور میده ..... اعصابم خورد شد .... آمریکا که تحریم برنامه ها رو واسه ایران خیلی وقت پیش ورداشته بود پس چرا این اتودسک خر اینجوری می کنه

mahans

عضو جدید
نمیشه مطمئن باش.

فک کنم اگه ببریش تو اتوکد بد از اتوکد نسخه ی پایینشو سیو کنی بد بتونی ایمپورتش کنی تو نسخه ی پایین تر رویت ولی فک نکنم بتونی زرتی از تو خود رویت نسخه ی پایین تر سیوش کنی

مرسی دوستان.اما این روشو همون اوایلی که رویت رو یاد گرفتم میدونستم.دنبال روش جدیدی هستم.
این روشو میدونستم.اما با این روش همون طور که میدونید وقتی فایلی رو با ورژن پایین تر وارد میکنیم فایل ناقص بوده و یه هم گروه و هم خانواده هایی رو نمیاره.
راهی دیگه ای وجود نداره؟؟؟

PERSIA2500

عضو جدید
مرسی دوستان.اما این روشو همون اوایلی که رویت رو یاد گرفتم میدونستم.دنبال روش جدیدی هستم.
این روشو میدونستم.اما با این روش همون طور که میدونید وقتی فایلی رو با ورژن پایین تر وارد میکنیم فایل ناقص بوده و یه هم گروه و هم خانواده هایی رو نمیاره.
راهی دیگه ای وجود نداره؟؟؟
والا من که بلد نیستم ... بعضی وقتا لازمه که کلاسیک عمل کنیم خب :Dباید یه ورژنو برا کار انتخاب کنی میدونم یه خورده سخته چون یه سری فمیلیها و ..... اینها رو باید بگردی واسه ورژن پایین تر پیدا کنی ولی خوب چه میشه کرد :)

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
بازم خسته نباشید من اینترنتم سرعتش پایینه بعد با فیلتر شکنم شونصد روز طول میکشه کسی ساکس یا وی پی ان اگه داره دانلودش کنه بعد لینک بده جونه من

مدل نصبش تا اونجا که میدونم خودش نصب میکنه و نمیشه مثلا کسی دانلود کنه به کسی دیگه بده

من معمولا کلشون رو از اول و خیلی اجرایی تر میکشم، چون یه چیزاییش خیلی حرفه ایه مثل قسمت دیتیل دستور کامپوننتز، وقتی لود رو بزنی و وارد پوشه دیتیل بشی و دیتیالاشو نگاه کنی متوجه میشی چه خبره
اما باز میگردم ببینم میتونم مشکلتو حل کنم؟

بدون مریم چجوری می نویسی ؟ منم این مشکلو دارم ...

نوشتن تو رویت فارسیه، منظور من از فارسی اون تکست تو پنل معماریه که برای مثلا سردر پاساژ میخوای اسم پاساژو فارسی برجسته بنویسی

گیر نیاوردم موقع نصب که ازت پروداکت کی و سریال نامبر میخواد بزن تریال ..... رویت الانیتم پاک نکن فقط این کارو یه بار بکن اگه نشد میگم یه کار دیگه کنی .... ولی قسمت اصلیش تو ایران کار نمیکنه یه جا که باید location امو وارد کنم میزنم تهران ولی وقتی می خوام بزنم انالیز شه ارور میده ..... اعصابم خورد شد .... آمریکا که تحریم برنامه ها رو واسه ایران خیلی وقت پیش ورداشته بود پس چرا این اتودسک خر اینجوری می کنه

آمریکا تحریمشو برداشته، اتودسکم برداشته، اما گوگل نه :D

PERSIA2500

عضو جدید
مدل نصبش تا اونجا که میدونم خودش نصب میکنه و نمیشه مثلا کسی دانلود کنه به کسی دیگه بده

من معمولا کلشون رو از اول و خیلی اجرایی تر میکشم، چون یه چیزاییش خیلی حرفه ایه مثل قسمت دیتیل دستور کامپوننتز، وقتی لود رو بزنی و وارد پوشه دیتیل بشی و دیتیالاشو نگاه کنی متوجه میشی چه خبره
اما باز میگردم ببینم میتونم مشکلتو حل کنم؟

نوشتن تو رویت فارسیه، منظور من از فارسی اون تکست تو پنل معماریه که برای مثلا سردر پاساژ میخوای اسم پاساژو فارسی برجسته بنویسی

آمریکا تحریمشو برداشته، اتودسکم برداشته، اما گوگل نه :D

اتودسک خر ورنداشته دیگه کره شمالیو میزنم قبول میکنه ولی هر نقطه تو ایرانو ارور میده