رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

Javid64

عضو جدید
ممنون از راهنماییتون
امتحان کردم ولی بازم فایده نداشت
البته این راه و راه های مشابه که قبلا امتحان کردم خیلی هم بی فایده نبودن ، میتونم فمیلی ها رو لود کنم ، اما هر دفعه که رویت رو باز میکنم باید هرچی خواستم رو یکی یکی لود کنم و بعد از بسته شدن رویت ، همه چی به حالت اول برمیگرده و دفعه بعد دوباره از اول و یکی یکی لود کردن فمیلی ها ...
این 1000 مین باریه که این سوالو میشنوم.
شما DVD تون ایراد داره... یه دی وی دی دیگه بگیرید از یه شرکت دیگه تا مشکلتون حل بشه... معمولا هم در ورژن 2012 این ایراد هست...
اگرم میخواید همین زندگانی رو داشته باشید یه تمپلیت از رویت سالم بگیرید و هردفعه لود کنید...

binahayat_m

عضو جدید
این 1000 مین باریه که این سوالو میشنوم.
شما DVD تون ایراد داره... یه دی وی دی دیگه بگیرید از یه شرکت دیگه تا مشکلتون حل بشه... معمولا هم در ورژن 2012 این ایراد هست...
اگرم میخواید همین زندگانی رو داشته باشید یه تمپلیت از رویت سالم بگیرید و هردفعه لود کنید...
این ایراد نیست ، کلا 2012 به این سبک نصب میشه و برای نصب کامل هم باید به نت وصل باشی تا فمیلی ها دانلود کنه، و یا اینکه از 2011 استفاده شه

Javid64

عضو جدید
این ایراد نیست ، کلا 2012 به این سبک نصب میشه و برای نصب کامل هم باید به نت وصل باشی تا فمیلی ها دانلود کنه، و یا اینکه از 2011 استفاده شه
نه برادر/خواهر ارجمند. برای دی وی دی هایی که با کرک عرضه میشه این یک ایراد هست
من بعد از کلی جستجو یه دی وی دی گیر آوردم که بدون اتصال به اینترنت همه چیو درست نصب میکرد اگر نه مشکل روحی که ندارم اینارو مینویسم!

binahayat_m

عضو جدید
نه برادر/خواهر ارجمند. برای دی وی دی هایی که با کرک عرضه میشه این یک ایراد هست
من بعد از کلی جستجو یه دی وی دی گیر آوردم که بدون اتصال به اینترنت همه چیو درست نصب میکرد اگر نه مشکل روحی که ندارم اینارو مینویسم!
من مطمئن نیستم چون که یه بار رویت 2012 هم از سایت اتودسک دانلود کردم همین مشکل و داشتم!
فکر کنم تو سایت رویت کلینیک خوندم، که خیلی ها به این مشکل برخوردند و اونجا گفته شد که باید به اینترنت وصل باشی تا فمیلی ها نصب کنه!

Javid64

عضو جدید
من مطمئن نیستم چون که یه بار رویت 2012 هم از سایت اتودسک دانلود کردم همین مشکل و داشتم!
فکر کنم تو سایت رویت کلینیک خوندم، که خیلی ها به این مشکل برخوردند و اونجا گفته شد که باید به اینترنت وصل باشی تا فمیلی ها نصب کنه!
اگر اصفهانید بفرمایید تا آدرس فروشگاهی که ازش دی وی دی سالمه رو گیر آوردم بدم برید بخرید... در اصل این دی وی دی میشه گفت فمیلی ها رو هم داخلش داره و نصب میکنه...

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان

کسی میدونه چطور میشه یه سطحی که با spline درست شده و چطور میشه بهش جنس های مختلفی اعمال کرد؟مثلا یه spline میکشم بعد creat fprm میزنم ولی بعدش نمیتونم مشخص کنم کجاش شیشه باشه کجاش صلب باشه،یا شیشه یا صلب مسئله این است

ممنون میشم راهنمایی کنین،

binahayat_m

عضو جدید
سلام دوستان

کسی میدونه چطور میشه یه سطحی که با spline درست شده و چطور میشه بهش جنس های مختلفی اعمال کرد؟مثلا یه spline میکشم بعد creat fprm میزنم ولی بعدش نمیتونم مشخص کنم کجاش شیشه باشه کجاش صلب باشه،یا شیشه یا صلب مسئله این است

ممنون میشم راهنمایی کنین،
این سخته جواب دادنش :)
اما راه حلی من به نظرم می رسه ، اینه که از divide surface استفاده شه و یک صفحه تخت از طریق curtain panel ساخته شه و به متریالش پارامتر instante داده شه و در پروزه لود شه و اعمال شه
و با انتخاب هر مدول می تونید متریالش در پنجره type properties تغییر بدید
این راه حلی بود که به ذهن من رسید
به فرم و نوع spline خیلی بستگی داره
دوستان اگه راه حلی می شناسند حتما معرفی کنند

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من یه سازه چادری تو پروژه ام دارم ولی با رویت سخته کشیدنش و من تو اسکچ اپ کشیدم و اوردمش تورویت ولی نمیتونم بش متریال بدم:(هرکارکردم اکسپلودش هم کردم متریال نمیپذیه همینجور طوسی میندازه تورندر ...خواهش اگه کسی میدونه کمک کن تحویل پروژه دارم ثواب دارهlk.jpg

آخرین ویرایش:

binahayat_m

عضو جدید
سلام
من یه سازه چادری تو پروژه ام دارم ولی با رویت سخته کشیدنش و من تو اسکچ اپ کشیدم و اوردمش تورویت ولی نمیتونم بش متریال بدم:(هرکارکردم اکسپلودش هم کردم متریال نمیپذیه همینجور طوسی میندازه تورندر ...خواهش اگه کسی میدونه کمک کن تحویل پروژه دارم ثواب دارهمشاهده پیوست 81209

برای متریال دادن به حجم هایی که از اسکچ اپ میارید
باید برید تو این مسیر و بر حسب لایه می تونید بهش متریال بدید :
Manage>object style>impoted object
که بر حسب لایه ها اسکچ اپ تقسیم بندی شده و می تونید برای هر لایه متریال دلخواه بدید

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خیلی مرسی:)ولی هرچی امتحان کردم بازم تورندرش طوسی میافته حتی یه فمیلی جدید با این چادری ساختم و جنس لایه ها عوض کردم ولی نشد:
:((
شما چیزی به نظرتون نمیاد"(؟
برای متریال دادن به حجم هایی که از اسکچ اپ میارید
باید برید تو این مسیر و بر حسب لایه می تونید بهش متریال بدید :
Manage>object style>impoted object
که بر حسب لایه ها اسکچ اپ تقسیم بندی شده و می تونید برای هر لایه متریال دلخواه بدید

binahayat_m

عضو جدید
خیلی مرسی:)ولی هرچی امتحان کردم بازم تورندرش طوسی میافته حتی یه فمیلی جدید با این چادری ساختم و جنس لایه ها عوض کردم ولی نشد:
:((
شما چیزی به نظرتون نمیاد"(؟
من نمی دونم
من خودم امتحان کردم شد
اگه نشد ه
اگه ورژن 2012 دارید اپدیت ها نصب کنید . اینم نصب کنید شاید مشکلتون برطرف شده

یاسمن بانو

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بعد کلی جنگودعوا با رویت بلاخره فهمید میشه متریال تغییر داد ولی یه مشکلی هست وقتی من از اسکچ ایمپورت میکنم تورویت خودش غیر لایه های اسکچ اپم یه لایه به اسم default
ایجادمیکنه که فقطم همین لایه تغییر میشه داد متریالش ..ینی ازپارچه تا میله سازه چادری همش یه جنس واگه من متریال اهن بدم همشون میشن اهن :(
من نمی دونم
من خودم امتحان کردم شد
اگه نشد ه
اگه ورژن 2012 دارید اپدیت ها نصب کنید . اینم نصب کنید شاید مشکلتون برطرف شده

binahayat_m

عضو جدید
بعد کلی جنگودعوا با رویت بلاخره فهمید میشه متریال تغییر داد ولی یه مشکلی هست وقتی من از اسکچ ایمپورت میکنم تورویت خودش غیر لایه های اسکچ اپم یه لایه به اسم default
ایجادمیکنه که فقطم همین لایه تغییر میشه داد متریالش ..ینی ازپارچه تا میله سازه چادری همش یه جنس واگه من متریال اهن بدم همشون میشن اهن :(
اینها ببین کمکت می کنه:
http://revitclinic.typepad.com/my_w...imported-sketchup-file-material-in-revit.html
http://revitclinic.typepad.com/my_w...imported-files-in-the-host-revit-project.html

moya_memar

عضو جدید
سلام.بچه ها چطور میتونم از رویت رندر یا خروجی اسکیس بگیرم از کارم؟

#architect#

عضو جدید
سلام
یعنی راه دیگه ای برا این کار نیست؟؟
برای پرسپکتیوهای داخلی راهی نیست که ببریمشون تو اتو کد؟
چون خیلی راحت میشه از تو قسمت اکسپورت با فرمت jpge خروجی گرفت بدون نیاز به نرم افزار های دیگه ولی باز هم نقص هایی داره
من دنبال راهی هستم که بشه اینا رو برد تو کد....
کسی نمیدونه راهش رو؟؟؟

binahayat_m

عضو جدید
سلام
یعنی راه دیگه ای برا این کار نیست؟؟
برای پرسپکتیوهای داخلی راهی نیست که ببریمشون تو اتو کد؟
چون خیلی راحت میشه از تو قسمت اکسپورت با فرمت jpge خروجی گرفت بدون نیاز به نرم افزار های دیگه ولی باز هم نقص هایی داره
من دنبال راهی هستم که بشه اینا رو برد تو کد....
کسی نمیدونه راهش رو؟؟؟

نمیدونم پرسپکتیو های داخلی
برای چی می خوایید ببیرد تو کد ، اما من به همبن روش که لینکش و گذاشتم دیدم پرسپکتیو داخلی کار شده و خوب هم جواب می ده!

saeid_and

عضو جدید
راهنمایی ...

راهنمایی ...

سلام خدمت همه دوستان عزیز
اگه امکان داره من رو راهنمایی کنید.
از نظر شما نرم افزار 3D Max بهتره یا Revit ؟
کدومشون بی نقص تر نسبت به اوون یکی؟ من یه نرم افزار قوی در ضمینه طراحی سه بعدی (معماری) میخوام..
از نظر شما که همتوونم از رویت استفاده کردین این بهتره یا 3D Max ؟ از لحاظ متریال که خود autodesk تری دی مکس رو تایید کرده؛ از لحاظ انعطاف پذیری کدوم بهتره؟ سرعت طراحی در کدوم بیشتره؟ شما کدومو تایید میکنید؟ مکس یا رویت؟
مرسی

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سیستم انتخاب کردن این نرم افزار توی کامپیوتر من بهم ریخته یعنی وقتی مثلا موسم رو روی یه دیوار میبرم و دیوار کادر آبی میاد به معنای انتخاب شدن وقتی روش کلیک میکنم که انتخاب شه ، انتخاب نمیشه و یه چیز دیگه انتخاب میشه ... یا مثلا موس رو روی دیوار میبرم و دکمه TAB رو میزنم که همه دیوارهای پیرامونی رو بگیره ف همه دیوار ها کادر دورشون روشن میشه ولی وقتی کلیک میکنی که انتخاب بشن فقط یکیش که موس روشه انتخاب میشه ... من روی کامپیوترها دیگه خونمون مشکلی ندارم. برنامه رو هم پاک کردن دوباره نصب کردم و حتی ویندوز رو هم عوض کردم درست نشد ...!

red voice

عضو جدید
سلام دوستان.مشکل سر رندر داخلی دارم.زمانی که وارد صفحه رندر میشم و interior sun only میزنم اکثر قسمت های رندرم حالت دون دون میشه
لطفا راهنمایی کنید دوستان

mamali-architect

عضو جدید
سلام دوستان.مشکل سر رندر داخلی دارم.زمانی که وارد صفحه رندر میشم و interior sun only میزنم اکثر قسمت های رندرم حالت دون دون میشه لطفا راهنمایی کنید دوستان
سلام دوست عزیز من زیاد بلد نیستم revit رو ولی شما واسه اینکه بچه ها بتونن بهتر راهنماییت کنن یکی از اون رندر هات بزار اینجا موفق باشی

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.مشکل سر رندر داخلی دارم.زمانی که وارد صفحه رندر میشم و interior sun only میزنم اکثر قسمت های رندرم حالت دون دون میشه
لطفا راهنمایی کنید دوستان

به دلیل کم بودن نور هستش .... من این مشکل رو ندارم

sahar2548

عضو جدید
من میخوام ی سری گیاه رو روی ی شیب بذارم چه جوری این کارو انجام بدم؟!:confused:

binahayat_m

عضو جدید
من میخوام ی سری گیاه رو روی ی شیب بذارم چه جوری این کارو انجام بدم؟!:confused:
نمی دونم دقیق مشکل شما کجاست
الان که امتحان کردم مثلا روی رمپ و سقف شیبدار ، برای این مورد ها من از PICK NEW HOST ویا اینکه در نما ها دیگه با دستور MOVE گیاه در ارتفاع جابه جا می کنم
وقتی که رندر می گرم خوب در می یاد
نمی دونم منظور شما دقیق چی بوده !

! Milad

عضو جدید
توی تاپیک خیلی گشتم ولی جواب درستی پیدا نکردملطفا بگید که چطوری فایلهای کد رو ایمپورت کنیم و بی دردسر دیوار و پنجره و درها و ... رو تبدیل کنیم به رویت؟ مرسی

! Milad

عضو جدید
دوستان با چه ابزاری و چه طوری میشه توی پلان یه سکو داد؟ مثلا من میخوام برای ورود از پذیرایی به آشپزخونه 2 تا پله بخوره ! یعنی ارتفاع آشپزخونه 40 سانت از پذیرایی بالاتر باشهممنون میشم جواب بدید

binahayat_m

عضو جدید
توی تاپیک خیلی گشتم ولی جواب درستی پیدا نکردملطفا بگید که چطوری فایلهای کد رو ایمپورت کنیم و بی دردسر دیوار و پنجره و درها و ... رو تبدیل کنیم به رویت؟ مرسی

فایل کد وقتی وارد کردید ، خطوطش کاملا قابل شناسایی هست ، و قتی که ابزار wall انتخاب می کنید ، در option این نرم افزار به جای شکل های خط و دایره و غیره یه گزینه هست به نام pick line که خط انتخاب می کند ، خط تبدیل می کند به دیوار با ویژگی هایی که شما براش تهیه می کنید ، وقتی که دیوار ها کشیدی ، صحنه تبدیل می کنی به wireframe که بتونی پلانی که اوردی راحت تر ببینی و حالا جای در ها و پنجره ها که تو پلان مشخص هست شروع به گزاشتن پنجزه و دیوار از روی پلان می کنی !

binahayat_m

عضو جدید
دوستان با چه ابزاری و چه طوری میشه توی پلان یه سکو داد؟ مثلا من میخوام برای ورود از پذیرایی به آشپزخونه 2 تا پله بخوره ! یعنی ارتفاع آشپزخونه 40 سانت از پذیرایی بالاتر باشهممنون میشم جواب بدید
خوب ، وقتی که دو تا پله دادی ، floor اشپزخانه هم سطح با سطح پله بکن!

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای این کار میتونی یه فلور جدا برای آشپزخونه بکشی و تو ی type properties مقدار آف ستت که همون 40 هست رو وارد کنی بعد از این کار 2تا پله رو هم از روی کف 0.0 به روی کف 40+ بکش