رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

mamali-architect

عضو جدید
سلام نیما جان ممنون بابت راهنمایی های بجات

حجمت خوبه اگه بتونی یک مقدار زاویه حجم بالایی رو نسبت به پایینی بیشتر کنی بهتر میشه (از نظر فرمی)

آره یه نفرم بهم گفت که زاویش زیاد نیست انگار مشکل معماریه تا فرم معماری(سعی میکنم بیشترش کنم)

اگه اون دیواری رو که روبه روی استخر هست رو بتونی یه تراس بدی یا شفاف کنی منظره داخلیت بهتر میشه به داخلیات بیشتر از خارجیات فکر کن (از نظر معماری)

منظورت اون دیوار صافه هست؟که 2تا پنجره توش دراوردم؟این کارامو بخاطر مشکلاتی که واسم پیش اومد و همچنین تنبلی خودم همین اواخر طرم زدم که استاد اصلا ندیده تا داخلیشو کرکسیون کنه دارم رسک میکنم معلوم نیست خوشش بیاد یا نه!!! اون طرف دستشویی هستش که دیگه شیشه ای نکردم،زیاد از داخلی راضی نیستم:(
اون قسمت زیر حجمت (رندر اولی )که خالیه خیلی خوب در نیومده یه فکر اساسی براش بکن

اول میخواستم اون پایین بشه اتاق کار و ...یعنی استفاده مفید بشه ازش و پله بوخوره از اونجا به ط اول و بعد به ط دوم بعد بخاطر کمبود وقت بیخیال این نظریه شدم و گفتم پایینش رو پارکینگ کنم از یه طرفیم فک کنم واسه در پارکینگ یه کرکره برقی بزارم کارم و زشت میکنه،چند نفر گفتن پارکینگ و بیرون از حجم بزار!!!شما چی پیشنهاد میدین؟

building pad رو برای حجمت بکش

اینی که گفتی یعنی چی؟کجاست؟

واسه حل اون مشکلایی که واسه حجم دوم گفتم نظری ندارین؟آخر ترم نزدیکه:cry:

خیلی ممنون

binahayat_m

عضو جدید
سلام نیما جان ممنون بابت راهنمایی های بجاتآره یه نفرم بهم گفت که زاویش زیاد نیست انگار مشکل معماریه تا فرم معماری(سعی میکنم بیشترش کنم)منظورت اون دیوار صافه هست؟که 2تا پنجره توش دراوردم؟این کارامو بخاطر مشکلاتی که واسم پیش اومد و همچنین تنبلی خودم همین اواخر طرم زدم که استاد اصلا ندیده تا داخلیشو کرکسیون کنه دارم رسک میکنم معلوم نیست خوشش بیاد یا نه!!! اون طرف دستشویی هستش که دیگه شیشه ای نکردم،زیاد از داخلی راضی نیستم:(اول میخواستم اون پایین بشه اتاق کار و ...یعنی استفاده مفید بشه ازش و پله بوخوره از اونجا به ط اول و بعد به ط دوم بعد بخاطر کمبود وقت بیخیال این نظریه شدم و گفتم پایینش رو پارکینگ کنم از یه طرفیم فک کنم واسه در پارکینگ یه کرکره برقی بزارم کارم و زشت میکنه،چند نفر گفتن پارکینگ و بیرون از حجم بزار!!!شما چی پیشنهاد میدین؟اینی که گفتی یعنی چی؟کجاست؟واسه حل اون مشکلایی که واسه حجم دوم گفتم نظری ندارین؟آخر ترم نزدیکه:cry:خیلی ممنون
نکاتی که دوستان گفتند خیلی خوب بود
اما بعد از دو هفته با این کیفیت من فکر می کنم خیلی خوب اومدی جلو
برای حجم دومت سعی کن از قسمت conseptcual mass استفاده کنی و لود کنی و پروزه و بعئ بهش floor بدی!
مثلا برای اون قسمتی که می خوایی دیوارت کلن شیشه باشه ، میتونی از curtain wall ویا اینکه در conseptcual mass بسازی و شبکه بندی کنی و وارد پروژه کنی
این فیلم اگه ببینی خیلی کمکت می کنه :http://www.youtube.com/watch?v=GSqNv_vrIjA&list=UU79Kpc_3t7sivXf6bSrkJyg&index=10&feature=plcp
سعی کن بقیه فیلم ها هم ببینی
قسمت massing&site یه قسمتی هست به نام building pad، اگه چند ثانیه موس روش نگه داری خیلی واضح توضیح می ده !

آخرین ویرایش:

mamali-architect

عضو جدید
نکاتی که دوستان گفتند خیلی خوب بوداما بعد از دو هفته با این کیفیت من فکر می کنم خیلی خوب اومدی جلوبرای حجم دومت سعی کن از قسمت conseptcual mass استفاده کنی و لود کنی و پروزه و بعئ بهش floor بدی!مثلا برای اون قسمتی که می خوایی دیوارت کلن شیشه باشه ، میتونی از curtain wall ویا اینکه در conseptcual mass بسازی و شبکه بندی کنی و وارد پروژه کنیاین فیلم اگه ببینی خیلی کمکت می کنه :http://www.youtube.com/watch?v=GSqNv_vrIjA&list=UU79Kpc_3t7sivXf6bSrkJyg&index=10&feature=plcpسعی کن بقیه فیلم ها هم ببینیدر قسمت massing&site یه قسمتی هست به نام building pad، اگه چند ثانیه موس روش نگه داری خیلی واضح توضیح می ده !

ممنون عزیز

کشتم خودمو تا اینارو یاذ گرفتم آخه تا آخر ترم باید تحویل بدم،یه مشکل اساسی دارم اگه کمکم کنی خیلی کارم راه میوفته

من میخوام سقفه طبقه اول حجم دومم همینطوری ادامه پیدا کنه و خم بشه بیاد رو سقف او حجم کوچیکه

چطور میتونم اینکارو بکنم؟
از ظهر دارم تو youtub میچرخم به نتیجه نرسیذم اگه بشه راهنماییم کنی ممنونت میشم

منتظرم

binahayat_m

عضو جدید
ممنون عزیز

کشتم خودمو تا اینارو یاذ گرفتم آخه تا آخر ترم باید تحویل بدم،یه مشکل اساسی دارم اگه کمکم کنی خیلی کارم راه میوفته

من میخوام سقفه طبقه اول حجم دومم همینطوری ادامه پیدا کنه و خم بشه بیاد رو سقف او حجم کوچیکه

منتظرم
برای این فرمی که می خوایی ، می تونی برا تعریف spline در مقاطع مختلف به اون حجمی که می خوایی برسی،
یعنی باید چند تا پروفیل ایجاد کنی ، و بعد creat fom بزنی ، از قسمت in place mass در تب massing ، به نظرم اینجوری می تونی به فرم دلخواه برسی
از قسمت model in place هم میشه کار هایی کرد ، اما فکر می کنم روش بالا راحت تر هست
یه pdf ضمیمه کرد ، می تونی ببینی که برای حجم مدل ها پروفیل ها چه کاربردی ، و می تونی از این روش ها استفاده کنی
مثلا دوتا splin لبه سقف و یکی وسط , بعد craet بزنی و بعد با x-ray و add profil ویرایش کنی تا به حجم دلخواه برسی و متریال تغییر بدی

پیوست ها

• v1_AB4700-Slidesho1w.pdf
    41 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mamali-architect

عضو جدید
برای این فرمی که می خوایی ، می تونی برا تعریف spline در مقاطع مختلف به اون حجمی که می خوایی برسی،
یعنی باید چند تا پروفیل ایجاد کنی ، و بعد creat fom بزنی ، از قسمت in place mass در تب massing ، به نظرم اینجوری می تونی به فرم دلخواه برسی
از قسمت model in place هم میشه کار هایی کرد ، اما فکر می کنم روش بالا راحت تر هست
یه pdf ضمیمه کرد ، می تونی ببینی که برای حجم مدل ها پروفیل ها چه کاربردی ، و می تونی از این روش ها استفاده کنی
مثلا دوتا splin لبه سقف و یکی وسط , بعد craet بزنی و بعد با x-ray و add profil ویرایش کنی تا به حجم دلخواه برسی و متریال تغییر بدی

ممنون دوست عزیز بازم تمرین میکنم ،youtube هم میگردم بازم ولی بی زحمت اگه میشه هر زمان که تونستین اینجا سر بزنین مطمئنا سوال زیاد دارم که راهنماییم کنین،ولی الان دیگه مزاحم نمیشم

ممنون که جوابمو دادین;)

#architect#

عضو جدید
ممنون عزیز

منتظرم
سلام
عکس ها برا من باز نمیشه:cry:
برای کشیدن سقف با مدل های مختلف از قسمت roof by extrusion میشه تو نما ها یه رفرنس بهش داد و هر مدل سقف رو کشید حالا قوس دار یا تیز هیچ فرقی نمیکنه همه جور سقفی میکشه آخر کار هم دیوار ها رو attach میکنی با سقف که خیلی راحته. امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم ( عکس ها رو من نتونستم ببینم نمیدونم دقیق منظورتون همین بود یا نه!!!)

mamali-architect

عضو جدید
سلام
عکس ها برا من باز نمیشه:cry:
برای کشیدن سقف با مدل های مختلف از قسمت roof by extrusion میشه تو نما ها یه رفرنس بهش داد و هر مدل سقف رو کشید حالا قوس دار یا تیز هیچ فرقی نمیکنه همه جور سقفی میکشه آخر کار هم دیوار ها رو attach میکنی با سقف که خیلی راحته. امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم ( عکس ها رو من نتونستم ببینم نمیدونم دقیق منظورتون همین بود یا نه!!!)

ممنون دوست عزیز،عکس هارو ضمیمه کردم تا مشکلی تو دیدنش پیش نیاد

این 2تا ماله ویلا هستش

پیوست ها

• wry9nlfk9y5wisvvf8er.jpg
    wry9nlfk9y5wisvvf8er.jpg
    20.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • fqnqzbp7rmfa7r78ftij.jpg
    fqnqzbp7rmfa7r78ftij.jpg
    14 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mamali-architect

عضو جدید
این 2تا هم ماله اون نمایشگاهه هست،او طبقه اول رو با mass میسازم بعد با divide surface کلن شیشه ایش میکنم،بیشتر مشکلم اینه که چجوری یکاری کنم سقف طبقه اول دولا بشه بیاد رو حجم کوچیکه،میخام یکپارچه باشه،یچی تو مایه های ویلا ولی ماله ویلاه خشکه،یه دیوار کشیدم اونجا به هدفم رسیدم ولی ایجا وقتی بخاد یکپارچه بشه یجورایی خم میشه،

binnahayat_m عزیز گفتش با sweep یا revolve یه این فرمم برسم میتونم مستطیل یا یه استوانه رو با sweep اینجوری خمش کنم ولی این فرم سقفم رو نمیتونم به همون راحتی خم کنم بازم باید تمرین کنم

شما هم هر نوع راهنمایی چه واسه ویلا چه واسه نمایشگاه دارین دریغ نکنین

خیلی خیلی ممنون ازتون

پیوست ها

• ro1621tvjhvl8vg1k6nt.jpg
    ro1621tvjhvl8vg1k6nt.jpg
    9.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • t4fa0v8x9fy4dqh5a1cj.jpg
    t4fa0v8x9fy4dqh5a1cj.jpg
    11.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

binahayat_m

عضو جدید
این 2تا هم ماله اون نمایشگاهه هست،او طبقه اول رو با mass میسازم بعد با divide surface کلن شیشه ایش میکنم،بیشتر مشکلم اینه که چجوری یکاری کنم سقف طبقه اول دولا بشه بیاد رو حجم کوچیکه،میخام یکپارچه باشه،یچی تو مایه های ویلا ولی ماله ویلاه خشکه،یه دیوار کشیدم اونجا به هدفم رسیدم ولی ایجا وقتی بخاد یکپارچه بشه یجورایی خم میشه،

binnahayat_m عزیز گفتش با sweep یا revolve یه این فرمم برسم میتونم مستطیل یا یه استوانه رو با sweep اینجوری خمش کنم ولی این فرم سقفم رو نمیتونم به همون راحتی خم کنم بازم باید تمرین کنم

شما هم هر نوع راهنمایی چه واسه ویلا چه واسه نمایشگاه دارین دریغ نکنین

خیلی خیلی ممنون ازتون
فکر می کنم این فرمی که شما می خوایید
با سه تا spline حل می شه
بعد از اینکه فرم دادی تازه بازم می تونی نقطه های کنترل spline هم تغییر بدی تا به فرم داخواه برسی

mamali-architect

عضو جدید
فکر می کنم این فرمی که شما می خوایید
با سه تا spline حل می شه
بعد از اینکه فرم دادی تازه بازم می تونی نقطه های کنترل spline هم تغییر بدی تا به فرم داخواه برسی

سلام:(

نمیشه بخدا:( خیلی با اسپلاین ها بازی کردم نشد یا ارور میده

شما میتونی یه تلاش کنی شبیه این فرم در بیارین؟بینهایت ممنونت میشم

کمک کنید:(

ممنون

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نیما جان ممنون بابت راهنمایی های بجات

آره یه نفرم بهم گفت که زاویش زیاد نیست انگار مشکل معماریه تا فرم معماری(سعی میکنم بیشترش کنم)

منظورت اون دیوار صافه هست؟که 2تا پنجره توش دراوردم؟این کارامو بخاطر مشکلاتی که واسم پیش اومد و همچنین تنبلی خودم همین اواخر طرم زدم که استاد اصلا ندیده تا داخلیشو کرکسیون کنه دارم رسک میکنم معلوم نیست خوشش بیاد یا نه!!! اون طرف دستشویی هستش که دیگه شیشه ای نکردم،زیاد از داخلی راضی نیستم:(

اول میخواستم اون پایین بشه اتاق کار و ...یعنی استفاده مفید بشه ازش و پله بوخوره از اونجا به ط اول و بعد به ط دوم بعد بخاطر کمبود وقت بیخیال این نظریه شدم و گفتم پایینش رو پارکینگ کنم از یه طرفیم فک کنم واسه در پارکینگ یه کرکره برقی بزارم کارم و زشت میکنه،چند نفر گفتن پارکینگ و بیرون از حجم بزار!!!شما چی پیشنهاد میدین؟

اینی که گفتی یعنی چی؟کجاست؟

واسه حل اون مشکلایی که واسه حجم دوم گفتم نظری ندارین؟آخر ترم نزدیکه:cry:

خیلی ممنون
منظورم از اون دیوار صافیه که هیچ منفذی نداره و و روبروی استخره (تصویر دومی) به هر حال تو معماری هر حرکتی میکنی باید دلیل داشته باشه مثلا گذاشتن استخر تو حیاط نباید فقط به خاطر زیبایی باشه میتونه یه فضای اصلی مثل نشیمن یا پذیرایی دید داشته باشه بهش به خاطر همین گفتم یه تراس روبه استخر بذار یا اون دیوار صلب رو شفاف کن که بهتر بشه برای اون قسمت زیر تصمیم با خودته هم اتاق کار میتونه خوب باشه هم پارکینگ من چون ابعاد سایت و ورودی خروجی و دسترسی ها رو نمیدونم نمیتونم نظر قطعی بدم (به خاطر همین گفتم building pad رو بکش تا ابعاد سایت و توپوگرافی دقیق مشخص بشه و حجمت تو هوا نباشه)

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:(

نمیشه بخدا:( خیلی با اسپلاین ها بازی کردم نشد یا ارور میده

شما میتونی یه تلاش کنی شبیه این فرم در بیارین؟بینهایت ممنونت میشم

کمک کنید:(

ممنون
منم نظر همین دوستمون رو دارم با سه تا اسپیلاین اون فرمی که میخوایی د ر میاد اگه فیلم های آموزشی رویت 2011 اتودسک رو دیده باشی قشنگ میتونی درش بیاری (یه قسمتش دقیقا نحوه ساخت فرم های منحنی با 3 تا اسپیلاین رو آموزش میده)

mamali-architect

عضو جدید
منم نظر همین دوستمون رو دارم با سه تا اسپیلاین اون فرمی که میخوایی د ر میاد اگه فیلم های آموزشی رویت 2011 اتودسک رو دیده باشی قشنگ میتونی درش بیاری (یه قسمتش دقیقا نحوه ساخت فرم های منحنی با 3 تا اسپیلاین رو آموزش میده)

نمیتونم بخدا اون آموزش هارو هم دیدم،نمیدونم کجای کارم اشتباهه

شما نمیتونی یچی شبیهه فرم من در بیارین من ببینم و یاد بگیرم؟

شدیدا نیاز به کمک دارم:(

خیلی ممنون بابت توضیحاتتون راجب ویلا حتما اجرا میکنم

ممنون

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیتونم بخدا اون آموزش هارو هم دیدم،نمیدونم کجای کارم اشتباهه

شما نمیتونی یچی شبیهه فرم من در بیارین من ببینم و یاد بگیرم؟

شدیدا نیاز به کمک دارم:(

خیلی ممنون بابت توضیحاتتون راجب ویلا حتما اجرا میکنم

ممنون
چون امتحان داشتم وقت زیادی نداشتم تو 5 دقیقه اینو در آوردم اول رفتم تو قسمت مس بعد پلان رو کشیدم form create رو زدم بعد برای این که بتونم یه صفحه کاریwork plan u موازی با سطح منحنی داشته باشم یه مکعب به موازات حجم کشیدم تا بتونم wok plan رو روی سطح اون قرار بدم بعدشم یه اسپیلاین موازی صفحه کشیدم و 2تا از روش کپی کردمو تو اون مکان هایی که تو تصویر میبینی گذاشتم و بعدشم create form و زدم حالا اگه بخوای مثلا این فرم منحنی رو تبدیل به سقف کنی بعد از فینیش کردن مس roof by face رو میزنی Untitled.jpgUntitled1.jpg

mamali-architect

عضو جدید
چون امتحان داشتم وقت زیادی نداشتم تو 5 دقیقه اینو در آوردم اول رفتم تو قسمت مس بعد پلان رو کشیدم form create رو زدم بعد برای این که بتونم یه صفحه کاریwork plan u موازی با سطح منحنی داشته باشم یه مکعب به موازات حجم کشیدم تا بتونم wok plan رو روی سطح اون قرار بدم بعدشم یه اسپیلاین موازی صفحه کشیدم و 2تا از روش کپی کردمو تو اون مکان هایی که تو تصویر میبینی گذاشتم و بعدشم create form و زدم حالا اگه بخوای مثلا این فرم منحنی رو تبدیل به سقف کنی بعد از فینیش کردن مس roof by face رو میزنی

ممنون نیما جان شرمنده مزاحمت شدم خیلی لطف کردی

فقط عزیز میتونی فایلشم بدی؟یا پاکش کردی؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون نیما جان شرمنده مزاحمت شدم خیلی لطف کردی

فقط عزیز میتونی فایلشم بدی؟یا پاکش کردی؟
شرمنده سیوش نکردم فقط همین عکسا رو ازش گرفتم و بستمش کاری نداره همین روشی که گفتم رو فایل خودت اجرا کن اینجوری راحت تر هستی

mamali-architect

عضو جدید
باشه ممنون میرم روش کار میکنم بازم وقت کردی اینورا بیا شاید به مشکل برخوردم

خیلی خیلی از زحماتت ممنونم:gol:

موفق باشی

mamali-architect

عضو جدید
آقا یه سوال دارم
من مثه اون یارو تو فیلمه یدونه رفرنس لاین کشیدم و اسپلاین (که شما 2تا از کپی گرفتین)رو کشیدم،خیلی جلب ازش 4تا کپی هم گرفتم،تا اینجا با اون آموزشه پیش رفتم OK بود،بعد میخوام این spline هارو اونجایی که دلم میخاد رو پلانم بزارم ولی همش تو یه جهت move میشه اون set رو هم زدم جهت رفرنس رو هم عوض کردم،فایده نداره،move میکنه از تو نما،بعد میای پرسپکتیوشو ببینی میبینی رفته 6کیلومتر اونطرفتر،با روانم داره بازی میکنه دیگه این refrence اوصولی چیزی نداره؟بعضی موقع ها شانسی مشکلم حل میشه تو این زمینه،ولی ایندفعه شانسم با ما یار نیست

ممنون میشم راهنمایی کنین

mamali-architect

عضو جدید
ایول خلاصه شد creat roof by face هم زدم حجم پیدا کرد،الان خیلی خوشحالم فقط باید profile و edge اضافه کنم تا به فرم دلخواهم برسم

ولی این اصول رفرنسم بگین ممنون میشم یه زمان فرصت کمه اینم با روانت بازی میکنه

از binahayat_m عزیز(اسم کوچیک رو نمیدونم)و آقا نیما هم تشکر میکنم،خیلی لطف کردین

binahayat_m

عضو جدید
ایول خلاصه شد creat roof by face هم زدم حجم پیدا کرد،الان خیلی خوشحالم فقط باید profile و edge اضافه کنم تا به فرم دلخواهم برسم

ولی این اصول رفرنسم بگین ممنون میشم یه زمان فرصت کمه اینم با روانت بازی میکنه

از binahayat_m عزیز(اسم کوچیک رو نمیدونم)و آقا نیما هم تشکر میکنم،خیلی لطف کردین

خوشحالم که مشکلت حل شد!
برای رفرنس ،
خیلی موقع ها نیاز که یه رفرنس بکشی ، اگه می خوایی عمود باشه از نمای پلان و یا موازی با صفحه از نما ها جلو ویا عب، حتما من هم برای رفرنس لاین به خصوص در محیط خود برنامه رویت نام بزار انتخاب کن ، که راحت بتونی پیدا کنی
تو محیط کانسپت چوال مس خیلی راحت کار کردن با حجم ها
سعی کن همشه show refrence plan هم روشن باشه ، تا بفهمی کجا داری تر سیم می کنی
اگه می خوایی از یه پروفیل حول یک خط حجم بدی ، روی همون خط از refrence point استفاده کن ، و بعد جهتی که می خوایی ترسیم کنی ، set plan work انتخاب کن ، و پروفیل ترسیم کن!
بعضی اوقات هم می خوایی در جهت های مختلف حجم بکشی ، کافی یه refrence point بزاری و بعد با set work اون جهت انتخاب کنی و ترسیم کنی، set work از مهم ترین ها ست ،
امیدوارم مفید بوده باشه

mamali-architect

عضو جدید
خوشحالم که مشکلت حل شد!
برای رفرنس ،
خیلی موقع ها نیاز که یه رفرنس بکشی ، اگه می خوایی عمود باشه از نمای پلان و یا موازی با صفحه از نما ها جلو ویا عب، حتما من هم برای رفرنس لاین به خصوص در محیط خود برنامه رویت نام بزار انتخاب کن ، که راحت بتونی پیدا کنی
تو محیط کانسپت چوال مس خیلی راحت کار کردن با حجم ها
سعی کن همشه show refrence plan هم روشن باشه ، تا بفهمی کجا داری تر سیم می کنی
اگه می خوایی از یه پروفیل حول یک خط حجم بدی ، روی همون خط از refrence point استفاده کن ، و بعد جهتی که می خوایی ترسیم کنی ، set plan work انتخاب کن ، و پروفیل ترسیم کن!
بعضی اوقات هم می خوایی در جهت های مختلف حجم بکشی ، کافی یه refrence point بزاری و بعد با set work اون جهت انتخاب کنی و ترسیم کنی، set work از مهم ترین ها ست ،
امیدوارم مفید بوده باشه

آره مفید بود،ممنون،فقط این رفرنس ها موقع کشیدن مورد استفاده قرار میگیره؟آخه من تو همین حجم اون اسپلاین هایی که نقش خم رو ایفا میکنن رو میخوام move یا copy یا rotate کنم اصلا تکون نمیخورن یا تو یه جهت میرن،

بیشتر تو این 3تا زمینه مشکل دارم،باید باهاشون کار کنم تا قلقش بیاد دستم؟

ممنون از پاسختون

Javid64

عضو جدید
آره مفید بود،ممنون،فقط این رفرنس ها موقع کشیدن مورد استفاده قرار میگیره؟آخه من تو همین حجم اون اسپلاین هایی که نقش خم رو ایفا میکنن رو میخوام move یا copy یا rotate کنم اصلا تکون نمیخورن یا تو یه جهت میرن،

بیشتر تو این 3تا زمینه مشکل دارم،باید باهاشون کار کنم تا قلقش بیاد دستم؟

ممنون از پاسختون
رفرنس پلین واسه کشیدن روی جهت مورد نظر با زاویه دید مورد نظر بکار میره. میتونید روی هر پلینی اسمی بگذارید که موقع صدا زدنشون راحت باشید.
موقع move و ... دو تا گزینه توی option bar میاد به نام constrain که در دو جهت فقط حرکت میده آبجکت رو , disjoin که اگر تیکشو بزنید قفل حرکتی رو از روی آبجکت بر میداره و میتونید با خیال راحت هرجا دوست دارید ببریدش :)

mamali-architect

عضو جدید
ممنون دوستان بخاطر راهنماییهاتون،این mass باحاله ها ولی من زیاد باهاش کار نکردم اشکال زیاد دارم (الان این مقدمه ای بود برای پرسش های مبتدیانم:D)

خب اولیش این که پس زحمت های بسیار طاقت فرسایی که کشیدم و آخرشم فهمیدم زحمت نبوده و گندکاری بوده اینو اختراع کردم

خب بسه دیگه نخندین:Dگفتم چون قسمت های شیشه ای از هر سمت یه 1.5متر داخل تره اینو که یکپارچه بودو اول ساختم بع یه مس بگیرم اون ذاخلش بزارم و دورشو شیشه ای کنم بره پی کارش

ولی وقتی اومدم مس بسازم دیدم اون قسمت هایی که خمیدگی داره و نمیتونم دقیق مثله اون در بیارم احساس کردم از دوباره ساختنش سخت تره،(حالا این یه سوال شد که میشه همینجوری راحت بین طبقاتو پر کرد بعدا از هر طرف خواستم به داخل offset بدم؟)

یه مشکل خیلی عظیم تر که من با اندازه اشتباه شروع کردم،یعنی نیاز دارم کل همین شاهکارم رو کلهم اجمعین یکم بزرگتر کنم،نمیشه هرکاری کردم:(

یه حس بدی بهم میگه باید از اول بسازم:(،شما چی میگین؟

ممنون

آخرین ویرایش:

binahayat_m

عضو جدید
ممنون دوستان بخاطر راهنماییهاتون،این mass باحاله ها ولی من زیاد باهاش کار نکردم اشکال زیاد دارم (الان این مقدمه ای بود برای پرسش های مبتدیانم:D)

خب اولیش این که پس زحمت های بسیار طاقت فرسایی که کشیدم و آخرشم فهمیدم زحمت نبوده و گندکاری بوده اینو اختراع کردم

خب بسه دیگه نخندین:Dگفتم چون قسمت های شیشه ای از هر سمت یه 1.5متر داخل تره اینو که یکپارچه بودو اول ساختم بع یه مس بگیرم اون ذاخلش بزارم و دورشو شیشه ای کنم بره پی کارش

ولی وقتی اومدم مس بسازم دیدم اون قسمت هایی که خمیدگی داره و نمیتونم دقیق مثله اون در بیارم احساس کردم از دوباره ساختنش سخت تره،(حالا این یه سوال شد که میشه همینجوری راحت بین طبقاتو پر کرد بعدا از هر طرف خواستم به داخل offset بدم؟)

یه مشکل خیلی عظیم تر که من با اندازه اشتباه شروع کردم،یعنی نیاز دارم کل همین شاهکارم رو کلهم اجمعین یکم بزرگتر کنم،نمیشه هرکاری کردم:(

یه حس بدی بهم میگه باید از اول بسازم:(،شما چی میگین؟

ممنون

برای در و پنجره فقط spline بکش، اگه مطابقت پیدا نمی کنه، با اضافه کردن نقاط control point ، می تونی دقیق تر به چیزی که می خوایی برسی، و بعد هم ارتفاع بده و بعد create system در curtain wall استفاده کن و تبدیلش به grid و سپس grid تبدیل کن به mullion !
فکر می کنم دیگه راحت باشه ، برای طبقات هم فقط کافی level تعریف کنی
از لحلظ مقیاس و تغییر در حجم خودم مشکل دارم ، به خاطر همین نمی تونم نطر بدم!
اما یکی دلایلی که تو رویت پارامتریک کار می کنند ، جلوگیری از مقیاس های نا خواسته هستش ، برای اطلاع دقیق تر از این روش مدل سازی یه سر ب سایت زیر بزن
http://buildz.blogspot.com
امیدوارم مفید بوده باشه

mamali-architect

عضو جدید
برای در و پنجره فقط spline بکش، اگه مطابقت پیدا نمی کنه، با اضافه کردن نقاط control point ، می تونی دقیق تر به چیزی که می خوایی برسی، و بعد هم ارتفاع بده و بعد create system در curtain wall استفاده کن و تبدیلش به grid و سپس grid تبدیل کن به mullion !
فکر می کنم دیگه راحت باشه ، برای طبقات هم فقط کافی level تعریف کنی
از لحلظ مقیاس و تغییر در حجم خودم مشکل دارم ، به خاطر همین نمی تونم نطر بدم!
اما یکی دلایلی که تو رویت پارامتریک کار می کنند ، جلوگیری از مقیاس های نا خواسته هستش ، برای اطلاع دقیق تر از این روش مدل سازی یه سر ب سایت زیر بزن
http://buildz.blogspot.com
امیدوارم مفید بوده باشه

ممنون رفیق،لطف کردی

اون کلیپ های پارامتریک رو دیدم تازه اول کارم اونا سخته واسم فورمول اینا باید درست کنی

پس یا باید اون گوشه هارو که خوب نمیچسبه و ماستمالی کنم یا دوباره درست کنم اگه بخوام رو مقیاس بکشم

یه چیز دیگه شرمنده،اگه بخوام دوباره بسازم این روشی که ساختم درسته؟شما اگه بخوای این طرحو بسازی از کجا شروع میکنی؟

راستی طرحم بده؟یعنی در اون حد هست که یه طرح دیگه بزنم یا نه؟(نظر شخصیتونو بگین لطفا)

خیلی ممنون از لطف بی اندازتون

binahayat_m

عضو جدید
ممنون رفیق،لطف کردی

اون کلیپ های پارامتریک رو دیدم تازه اول کارم اونا سخته واسم فورمول اینا باید درست کنی

پس یا باید اون گوشه هارو که خوب نمیچسبه و ماستمالی کنم یا دوباره درست کنم اگه بخوام رو مقیاس بکشم

یه چیز دیگه شرمنده،اگه بخوام دوباره بسازم این روشی که ساختم درسته؟شما اگه بخوای این طرحو بسازی از کجا شروع میکنی؟

راستی طرحم بده؟یعنی در اون حد هست که یه طرح دیگه بزنم یا نه؟(نظر شخصیتونو بگین لطفا)

خیلی ممنون از لطف بی اندازتون
بستگی به دقت تو ترسیم داره، وقتی که curtain wall دادی می تونی با border Type رو گوشه ها کار کنی ،
من اول فکر می کردم طرح یه نوع دیگست ، فکر می کردم سقف طبقه اول قرار به ص.رت مواج با سقف طبقه دوم یکی شه ، اما به نظرم فرم تونستی !
دوست عزیز در مورد طرح نمی دونم چی بگم ، یه مقدار روش مار کن و جزییات بیشتر بده تا راحت تر بشه در موردش نظر داد، فکر کنم خوب بشه روش کار کرد1
اگر مکس بلدی و یا کم بلدی به راحتی می تونی ببری تو مکس رندر بگیری و کیفیت ارائه کا قوی تر کنی!
فکر کنم دیگه وقت خوابه ، :)

mamali-architect

عضو جدید
بستگی به دقت تو ترسیم داره، وقتی که curtain wall دادی می تونی با border Type رو گوشه ها کار کنی ،
من اول فکر می کردم طرح یه نوع دیگست ، فکر می کردم سقف طبقه اول قرار به ص.رت مواج با سقف طبقه دوم یکی شه ، اما به نظرم فرم تونستی !
دوست عزیز در مورد طرح نمی دونم چی بگم ، یه مقدار روش مار کن و جزییات بیشتر بده تا راحت تر بشه در موردش نظر داد، فکر کنم خوب بشه روش کار کرد1
اگر مکس بلدی و یا کم بلدی به راحتی می تونی ببری تو مکس رندر بگیری و کیفیت ارائه کا قوی تر کنی!
فکر کنم دیگه وقت خوابه ، :)

ممنون دوست من،بخاطر کمبود وقت زیاد روش وقت نذاشتم،تمام سعی ام رو میکنم به بهترین نحو ارائه بدمش،

خیلی ممنون،شب بخیر

mahdiis

عضو جدید
سلام منم رویت 2012 نصب کردم اما فمیلی و ... نداره ، تمام راه هایی که به بقیه پیشنهاد شده (به جز ریموو و دوباره نصب کردن) رو امتحان کردم ولی فایده ای نداشته ، تازه دارم رویت یاد میگیرم و چون فرصتم برای تحویل پروژه کمه تصمیم گرفتم پروژه ام رو با رویت کار کنم ، اما دارم پشیمون میکنم ، چون چند روزه درگیر فمیلی هام ولی ... لطفا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!

mamali-architect

عضو جدید
سلاممنم رویت 2012 نصب کردم اما فمیلی و ... نداره ، تمام راه هایی که به بقیه پیشنهاد شده (به جز ریموو و دوباره نصب کردن) رو امتحان کردم ولی فایده ای نداشته ، تازه دارم رویت یاد میگیرم و چون فرصتم برای تحویل پروژه کمه تصمیم گرفتم پروژه ام رو با رویت کار کنم ، اما دارم پشیمون میکنم ، چون چند روزه درگیر فمیلی هام ولی ... لطفا کمکم کنید!!!!!!!!!!!!!

سلام دوست عزیز مال منم اینجوری بود رفتم دانلود کردم و ریختم تو پوشه library

از خود سایت اتودسک دانلود کردم اینم لینکش

http://revit.downloads.autodesk.com/download/2011RAC/ContentAll/IntMet.cab

دانلود کردی با winrar یا 7zip اکسترکت کن بریز تو پوشه C:\ProgramData\Autodesk\RAC 2012\metric library

البته این آدرس win7 هستش

موفق باشین

mahdiis

عضو جدید
سلام دوست عزیز مال منم اینجوری بود رفتم دانلود کردم و ریختم تو پوشه library

از خود سایت اتودسک دانلود کردم اینم لینکش

http://revit.downloads.autodesk.com/download/2011RAC/ContentAll/IntMet.cab

دانلود کردی با winrar یا 7zip اکسترکت کن بریز تو پوشه C:\ProgramData\Autodesk\RAC 2012\metric library

البته این آدرس win7 هستش

موفق باشین

ممنون از راهنماییتون
امتحان کردم ولی بازم فایده نداشت
البته این راه و راه های مشابه که قبلا امتحان کردم خیلی هم بی فایده نبودن ، میتونم فمیلی ها رو لود کنم ، اما هر دفعه که رویت رو باز میکنم باید هرچی خواستم رو یکی یکی لود کنم و بعد از بسته شدن رویت ، همه چی به حالت اول برمیگرده و دفعه بعد دوباره از اول و یکی یکی لود کردن فمیلی ها ...