رفع اشکال مربوط به:اموزش قدم به قدم REVIT

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...روزتون بخیر...
من یه سایت شیب دار رو از کد آوردم تو رویت...میخواستم اینجا سه بعدیش کنم، چیکار کنم؟
منظورت چه جور شیبیه؟
توپوگرافی؟
سکو بندی؟
شیب ثابت؟

miladbr

عضو جدید
سلام دوستان.یک سوال مهم برای بروبچ عمرانی داشتم.
تو رویت میشه پلان های شیب بندی،تیرریزی و پی کنی رو رسم کرد ؟
من میخوام اصلا نرم تو اتوکد.
آیا میشه همه خواسته های یک مهندس رفع بشه ؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان.یک سوال مهم برای بروبچ عمرانی داشتم.
تو رویت میشه پلان های شیب بندی،تیرریزی و پی کنی رو رسم کرد ؟
من میخوام اصلا نرم تو اتوکد.
آیا میشه همه خواسته های یک مهندس رفع بشه ؟

سلام
بله همه اینکارا رو رویت در حد فاز 2 سه بعدی انجام میده

maheshab2008

عضو جدید
سلام مهندس. منم یه سؤال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
بعضی از ابجکتای رویت متریال نمیگرند یعنی اصلا گزینه ای برای تغییر متریال ندارند شما میدونید راه حلش چیه؟

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
دوست عزیز براتون امکان داره در حد یک پروژه کوچک برام ترسیم کنید ؟

سلام
متاسفانه بنده خیلی کم میام باشگاه و وقت کوتاهیم دارم، از دوستان خصوصا آقا احسان et_rt بخواید انشالا کمکتون میکنه

سلام مهندس. منم یه سؤال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
بعضی از ابجکتای رویت متریال نمیگرند یعنی اصلا گزینه ای برای تغییر متریال ندارند شما میدونید راه حلش چیه؟

یه سری از فمیلی ها (جنریک مدل) از نوعی هستن که فقط یه متریال میگیرن

MEM AR CHITECT

عضو جدید
سلام
در مورد شیت تیپ بندی در و پنجره
میشه لطفا نحوه ایجادشو برام توضیح بدید؟

ممنونم

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام دوستان من یه استوانه خالی در مس درست کردم یک void در اون ایجاد کردم، حالا در پروژه وقتی wall by face بهش میدم، دیوار اون قسمت void هم میپوشونه هر کاریش میکنم درست نمیشه مشکل از کجاست؟ مرسی

Family.cone.zip

آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یه استوانه خالی در مس درست کردم یک void در اون ایجاد کردم، حالا در پروژه وقتی wall by face بهش میدم، دیوار اون قسمت void هم میپوشونه هر کاریش میکنم درست نمیشه مشکل از کجاست؟ مرسی

وقتی وید رو ایجاد کردی، باید دستور cut رو بزنی، بعد اول رو وید کلیل کنی، بعد رو سالید تا وید از سالید کم بشه، بعدش میتونی وال رو بهش تخصیص بدی

jhangard

کاربر بیش فعال
وقتی وید رو ایجاد کردی، باید دستور cut رو بزنی، بعد اول رو وید کلیل کنی، بعد رو سالید تا وید از سالید کم بشه، بعدش میتونی وال رو بهش تخصیص بدی
آقا قبلن این کارم کردم ولی توفیری نکرد باز دیوار وید رو هم میپوشونه یه حجم دایره شکل با پر و خالی های زیاد دارم همین مشکل رو دایره، احجام کوب و صاف ساختم این مشکل رو ندارن گیج شدم.
فایل رو بالا گذاشتم میشه شما هم تستش کنی؟ مرسی

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

بد زیپ شده، دانلود که میکنم CRC ارور میده موقع آن زیپ کردن

saeid_metall

عضو جدید
سوال

سوال

سلام.چرا تو رویت 2014 من قسمت لول نداره و غیر فعاله؟من باس چیکا کنم

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام.چرا تو رویت 2014 من قسمت لول نداره و غیر فعاله؟من باس چیکا کنم

سوالی بی نهایت تکراریه دوست عزیز؛ به پستای قبل رجوع کنید
همینو بگم که از 2011 به بعد تمپلیت ها و لایبراری رویت رو خودش نیست و باید موقع نصب به اینترنت وصل باشید تا بعد از 3-4 ساعت لود شدن نصب خودش دانلود و نصب کنه

saeid_metall

عضو جدید
سوالی بی نهایت تکراریه دوست عزیز؛ به پستای قبل رجوع کنید
همینو بگم که از 2011 به بعد تمپلیت ها و لایبراری رویت رو خودش نیست و باید موقع نصب به اینترنت وصل باشید تا بعد از 3-4 ساعت لود شدن نصب خودش دانلود و نصب کنه
نمیشه این قسمتها رو به صورت جدا گونه و آفلاین اضافه کرد؟
یا همین الان(بعد از نصب)بشه دانلود کرد؟

آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال

پیوست ها

• Family.Cylinder.zip
    277.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
آقا دوباره آپلود کردم و تستش کردم لطفا یه نگاه بندازید

سلام
من این فایل رو دیدم، چرا این دو پوسته ایه؟
همچنین این که یه قسمتیش با استفاده از دستور void خالی شده

اگر میخواید دیوار ایجاد شه از فمیلی ها باید یه استوانه یه پوسته ای ایجاد کنید و بعد هر جا رو که میخواید با وید خالی کنید و بعد ببرید داخل پروژه و اونجا دستور وال بای فیس دیوار رو ایجاد کنید

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام
من این فایل رو دیدم، چرا این دو پوسته ایه؟
همچنین این که یه قسمتیش با استفاده از دستور void خالی شده

اگر میخواید دیوار ایجاد شه از فمیلی ها باید یه استوانه یه پوسته ای ایجاد کنید و بعد هر جا رو که میخواید با وید خالی کنید و بعد ببرید داخل پروژه و اونجا دستور وال بای فیس دیوار رو ایج%:.7-D8� کنید
درود
آقا دو پوسته بودنش اینه که یک پروفایل مستطیل هست که دور یک خط مرکز چرخیده شده استوانه تو خالی.
من الان یک استوانه ساده سالید هم ساختم و یک بازشو وید در اون ایجاد کردم (یک ورودی با تاق قوس دار) اما موقع دیوار دادن باز دیوار ورودی رو هم میپوشونه! مشکل کماکان پابرجاست.
من فکر میکنم این یک باگ در نرم افزار رویت هست!
در دیوارهای دایره و قوس دار برای wall opening هم فقط میشه به صورت مستطیل و مربع وید ایجاد کرد!

پیوست ها

• Family.Cylinder2.rar
    266.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال
من الان یک استوانه ساده سالید هم ساختم و یک بازشو وید در اون ایجاد کردم (یک ورودی با تاق قوس دار) اما موقع دیوار دادن باز دیوار ورودی رو هم میپوشونه! مشکل کماکان پابرجاست.
من فکر میکنم این یک باگ در نرم افزار رویت هست!
در دیوارهای دایره و قوس دار برای wall opening هم فقط میشه به صورت مستطیل و مربع وید ایجاد کرد!
این مشکل گویا در مس وجود داره... ولی راه حل ساده تر دیگه ای براش هست بوسیله فمیلی دیوار in place برای دیوار میشه وید ساخت و ازش کات کرد.
http://www.revitcity.com/forums.php?action=viewthread&thread_id=31766

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

azam.mt

عضو جدید
دوستان کسی 1 اثر معروف سراغ نداره که ساده باشه بشه تو رویت کشید؟؟!! من باید تا هفته دیگه بکشم تحویل استاد بدم اما چیز ساده پیدا نکردم!!!:cry:

jhangard

کاربر بیش فعال
یعنی شما قبلیا رو از طریق مد این پلیس، وال، نساخته بودین؟ :surprised:
خیر از طریق مس ساختم چون مشکلم یه دونه دیوار نیست. حجمم بزرگ و یه کم کرو و پیچیدهست و نمیشه با دیوار معمولی ساختش. و این مشکل وید رو داشتم، که باید از طریق فمیلی این پلیس ویدها رو ایجاد کرد چون این ویدها در مس جواب نمیده و به نظرم یه ایراد به رویت وارده که مستقیم از مس این ویدها رو دیوار میپوشونه و نمیشناسه.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
خیر از طریق مس ساختم چون مشکلم یه دونه دیوار نیست. حجمم بزرگ و یه کم کرو و پیچیدهست و نمیشه با دیوار معمولی ساختش. و این مشکل وید رو داشتم، که باید از طریق فمیلی این پلیس ویدها رو ایجاد کرد چون این ویدها در مس جواب نمیده و به نظرم یه ایراد به رویت وارده که مستقیم از مس این ویدها رو دیوار میپوشونه و نمیشناسه.

در اینکه هنوز تو حجم سازی مشکل داره رویت شکی نیست، اما تقریبا هیچ کاری نیست که تو رویت نشه کرد، فقط یکم سختن و نیاز به دانش در موردشون هست

jhangard

کاربر بیش فعال
دوستان کسی 1 اثر معروف سراغ نداره که ساده باشه بشه تو رویت کشید؟؟!! من باید تا هفته دیگه بکشم تحویل استاد بدم اما چیز ساده پیدا نکردم!!!:cry:
ویلا ساوا رو بکش نسبتا سادست... پلان و نما و مقاطعش هم تو نت فراوون هست.

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
دو تا سوال:

- پارکینگم تو زیرزمینه، باید چطور ایجادش کنم؟
- اگه طبقات رو جدا از هم بکشیم چطور میتونیم روی هم سوار بکنیم؟
- چطور میتونم به ساختمون از زمین ارتفاع بدم؟ مثلا روی پیلوت ساخته بشه؟

آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال
دو تا سوال:

- پارکینگم تو زیرزمینه، باید چطور ایجادش کنم؟
- اگه طبقات رو جدا از هم بکشیم چطور میتونیم روی هم سوار بکنیم؟
- چطور میتونم به ساختمون از زمین ارتفاع بدم؟ مثلا روی پیلوت ساخته بشه؟
بهتره یک دوره آموزش ببینی یا بخونی. بعد سوال بپرسی.
برای شروع هر پروژه اول برو به یک نما elevation و لول بندی هات رو انجام بده تا کارت راحت بشه. مثلا لول پارکینگ رو 3- متر قرار بده همکف 0 طبقه اول 3.20 و ... تا جان پناه و...
بعد هر کدوم ازین لول هایی که ایجاد کردی رو میتونی به حالت پلان ببینی.
و بعد موقع ترسیم دیوار میتونی برای هر دیوار مشخص کنی ابتدا و انتهاش در چه لولی باشه و از بالا و پایین هم میتونی آفست براش تعریف کنی.
همینطور برای رسم کف به پلان هر لول میری و کف رو با هر ضخامتی خواستی رسم میکنی.
برای پارکینگ باید رمپ به زیر زمین هم رسم کنی.
وقتی ارتفاع لول ها رو تغییر میدی، دیوارها و کف هم باهاش تغییر ارتفاع پیدا میکk

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
کف رو به طبقه اضافه کردم ولی مثل این تصویر زیرش اضافه بیرون میزنه، نمیشه حذفش کرد؟

Capture.jpg

سایت پلانمم شکلمو برش میده، چیکارش بکنم؟؟؟

11.jpg

آخرین ویرایش:

jhangard

کاربر بیش فعال
کف رو به طبقه اضافه کردم ولی مثل این تصویر زیرش اضافه بیرون میزنه، نمیشه حذفش کرد؟

مشاهده پیوست 179689

سایت پلانمم شکلمو برش میده، چیکارش بکنم؟؟؟

مشاهده پیوست 179690
ببین کف رو وقتی در یک لول رسم میکنی، سطح روی کف برابر با ارتفاع اون لول رسم میشه(نه سطح زیرش)
پس بالطبع روی کف برابر میشه با زیر دیوار. شما دو کار میتونی بکنی، یا کف رو آفست بدی به اندازه ضخامتش بیاد بالا مثلا 30 سانت. که این کار غیر اصولیه چون سطح تمام شده کف شما باید برابر با لول از پیش مشخص شده باشه.
پس دیوار رو به اندازه ضخامت کف آفست منفی بده (base offset) تا بیاد کناره های کف رو بپوشونه.
چون از برِ تمام شده کف به بیرون یک ضخامت برا نما سازی یا هرچی در دیوار حتما هست مثلا 10 سانت، موقع رسم کف باید این فاصله رو در مرز کف از دیوارها فاصله بگیری.
بعد از این کار کف و دیوار ها رو دستور join کن.
یک راه دیگه بری توی properties دیوار و در structure دیوار یک sweep براش بسازی مثلا یه سنگ بیاد از کناره های دیوار پایین جلوی کف رو بپوشونه.

برا توپوگرافی موقع رسم به نقاط یه ارتفاع میدی که در هر سطحی که بخوای رسم بشن.