رفع اشکال | درک عمومی و منظر آزمون ارشد معماری

* Nafise *

عضو جدید
کاربر ممتاز

میشه این تست برام توضیح بدین؟

آخرین ویرایش:

She12345

عضو جدید

میشه این تست برام توضیح بدین؟

باتوجه به راستایه کشیدگیه سجاده ها ،یا گوشه سمت چپ بالا قبله است یا گوشخ سمت راسته پایین قبله اس. حالا ازون جایی که پنچره نباید تو صورته نمازگزاران باشه برای اینکه حواسشون پرت نشه و اینا. پس اینا نمیتونن به سمت کنجه پایین سمت راست نماز بخونن. پس کنج سمت چپ بالا میشه جنوب غربی.پنجره شماله.

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
باتوجه به راستایه کشیدگیه سجاده ها ،یا گوشه سمت چپ بالا قبله است یا گوشخ سمت راسته پایین قبله اس. حالا ازون جایی که پنچره نباید تو صورته نمازگزاران باشه برای اینکه حواسشون پرت نشه و اینا. پس اینا نمیتونن به سمت کنجه پایین سمت راست نماز بخونن. پس کنج سمت چپ بالا میشه جنوب غربی.پنجره شماله.

بحثه رو به پنجره نماز خوندن نیست
بحث اینه که در صف های نماز خانم ها باید عقب تر از آقایون قرار بگیرند و با توجه به شکل (مورب بودن سجاده ها) این حالت تنها وقتیه که جهت قبله ، کنج بالا سمت چپ باشد که میشه جنوب غربی در نتیجه پنجره رو به شمال می باشد

آخرین ویرایش:

She12345

عضو جدید
بحثه رو به پنجره نماز خوندن نیست
بحث اینه که در صف های نماز خانم ها باید عقب تر از آقایون قرار بگیرند و با توجه به شکل (مورب بودن سجاده ها) این حالت تنها وقتیه که جهت قبله ، کنج بالا سمت چپ باشد که میشه جنوب غربی در نتیجه پنجره رو به شمال می باشد

بله میشه اینشکلی هم استدلال کرد اما دیدم تستایی که این مورد (عقبو جولویی)توشون رعایت نشده بود و نکته غالبش این بود که چنجره نباید رو به صورت نمازگزار باشه . پنجره در . آینه هر چیزی که باعث پرت شده خواسه نمازگزار بشه.

archisal

کاربر بیش فعال
سلام مهندسای گل روزگار
کسی پاسخنامه سوالای درک علی عسکری از سوال 1061 تا 1655 رو داره؟دانلود کردم ولی توش نیس، ممنون
لطفا یاری برسانید......

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
توی جواب یکی از تستای درک این توضیح اومده میخوام در مورد قسمت رنگی ی توضیح بهم بدید......ممنون
معماران منطقه گرم و مرطوب برای فراهم کردن اسایش و زندگی راحت فضایی سردابی در زیرزمین خانه ها در نظر می گیرند
ضخامت دیوار و مصالح خشت و اجر در قالب عایق حرارتی و وجود حفره هایی در دیوار و سقف برای عدم انتقال هوای گرم به داخل محیط زندگی انسان.

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
توی جواب یکی از تستای درک این توضیح اومده میخوام در مورد قسمت رنگی ی توضیح بهم بدید......ممنون
معماران منطقه گرم و مرطوب برای فراهم کردن اسایش و زندگی راحت فضایی سردابی در زیرزمین خانه ها در نظر می گیرند
ضخامت دیوار و مصالح خشت و اجر در قالب عایق حرارتی و وجود حفره هایی در دیوار و سقف برای عدم انتقال هوای گرم به داخل محیط زندگی انسان.
خب فک کنم منظورش همون تخلخل باشه دیگه، از هوا به عنوان عایق حرارتی استفاده می کنن...

rezazilla

عضو جدید
سلام بچه ها
آزمون4 مرکز معماری یه سوال داده :
در طراحی یک بنا از سازه های تک به صورت اکسپوز استفاده شده.کاربری آن کدام است. فرهنگسرا و موزه نفت جزئ گزینه هاست گفته جواب میشه موزه نفت.چون عملکرد صنعتی با سازه های تک سازگاره!!فرهنگسرا که درستتره.مجموعه ژرژپمپیدو هم،که شروع های تک بوده ،مجموعه ی فرهنگی بوده.
موزه میشه یه فضای اکسپوز باشه؟؟!!

اره میشه ، به این منظور که سازه های استخراج نفت و سکوهای نفتی همه اکسپوز هست پس موزه هم باید بخوره به موضوع .
اون ژرژپمپیدو داستانش فرق میکنه ، کانسپتش تضاد بوده ، چون سایت اون منطقه پر از بناهای تاریخی و قدیمی هست این ساختمون رو یجور در تفابل با اونا ساختن پیانو و راجرز.
راجع به کف صابون هم آره . مثلا برف ، کلم و هرچیزی که یه تیکه ازش باز شبیه خودش میشه جز دسته هندسته فراکتال قرار میگیره.

rezazilla

عضو جدید
دوستان کتاب درک علی عسگری پاسخ ای انتهاایی ش بعضی هاش غلطه.خیلی ب پاسخاش اطمینان نکنید.خودتون استدلال کنید.

دقیقا. کلا بیشتر از دو بار خوندنش هم فایده ای نداره...خیلی کمک نمیکنه...عالیه ها ولی خیلی کمکی نمیکنه.
همچین میگفتن علی عسگری ، علی عسگری ، گفتم پیغمبره حتما...:razz:

sr.sh

عضو جدید
سلام دوستان.یه نفر لطف کنه در مورد جواب این سوال یه توضیحی بده.IMG_20141219_200037.jpg

rezazilla

عضو جدید
سلام دوستان.یه نفر لطف کنه در مورد جواب این سوال یه توضیحی بده.مشاهده پیوست 228370

جواب : اول دی مدار راس جدی
توجیه : سایه در ساعات ظهر کشیده است پس حتما زمستونه که خورشید پایین تره. با توجه به جهت سایه و علامت شمال پس خورشید از شمال میتابه ، که این حالت وقتی رخ میده که سایت در نیمکره جنوبی قرار داشته باشه .
نکته : در نیمکره شمالی خورشید جنوب ساختمان و در نیمکره جنوبی خورشید در شمال ساختمان قرار میگیرد.

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 228474
:(احساس میکنم صورت سوال غلطه
خب پرسیده کدوم یکی خیلی واضح فضاهارو ساماندهی کرده....گزینه های 1 و 2 که خیلی واضحه که نا واضحه:Dمیمونه 3 و 4....من گزینه 4 رو میزنم چون واضح تر از 3 ساماندهی کرده
تو اینم بین گزینه های 2 و 4 گیر میکنم...ولی اینکه یه فرودگاه نزدیک به شبکه های حمل و نقل دیگه باشه منظورشو نمیفهمم....فک کنم ترمینال و راه آهنه باشه که اگه اینجوری باشه گزینه 4 رو انتخاب میکنم چون لزومی نداره نزدیک هم باشن...ولی زمین شناسی نسبت به این گزینه یه دددرررجه بالاتره...نمیدونم...

انقدر که ما سر این تستای درک کالری میسوزونیم فوتبالیستا عمممرا سر زمین بسوزونن...
حالا از جواباش رونمایی کن بینیم:D

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب پرسیده کدوم یکی خیلی واضح فضاهارو ساماندهی کرده....گزینه های 1 و 2 که خیلی واضحه که نا واضحه:Dمیمونه 3 و 4....من گزینه 4 رو میزنم چون واضح تر از 3 ساماندهی کرده

گزینه 2:razz:
تو اینم بین گزینه های 2 و 4 گیر میکنم...ولی اینکه یه فرودگاه نزدیک به شبکه های حمل و نقل دیگه باشه منظورشو نمیفهمم....فک کنم ترمینال و راه آهنه باشه که اگه اینجوری باشه گزینه 4 رو انتخاب میکنم چون لزومی نداره نزدیک هم باشن...ولی زمین شناسی نسبت به این گزینه یه دددرررجه بالاتره...نمیدونم...

انقدر که ما سر این تستای درک کالری میسوزونیم فوتبالیستا عمممرا سر زمین بسوزونن...
حالا از جواباش رونمایی کن بینیم:D

4:razz:عذرا جان منو قانع کرد که 2 هم مهمه و4 اولویت دسترسیه نه ساخت:wallbash:

آخرین ویرایش:

mrsetareh

عضو جدید
سلام..
یه سوال تخصصی از شما دارم..
بچه ها من دارم هنر های ساخت امتحان میدم اما می خوام معماری هم شرکت کنم

و منظر رو میخوام یه بار خیلی سریع بخونم.
یه سری جزوه ها و کتابا هست. لادن اعتضادی..جزوه آکادمی، کتاب منظر عصر کنکاش و ...

خواهشن شما که اطلاعات بهتری دارد در این زمینه، یکی از گرداوری ها رو به من معرفی کنید که توی این زمان خوندنش برام راحت تر و بهتر باشه...

sr.sh

عضو جدید
سلام..

یه سری جزوه ها و کتابا هست. لادن اعتضادی..جزوه آکادمی، کتاب منظر عصر کنکاش و ...

خواهشن شما که اطلاعات بهتری دارد در این زمینه، یکی از گرداوری ها رو به من معرفی کنید که توی این زمان خوندنش برام راحت تر و بهتر باشه...
کتاب عصر کنکاش خوبه.مطالبش خوب دسته بندی شده.

sr.sh

عضو جدید
جواب : اول دی مدار راس جدی
توجیه : سایه در ساعات ظهر کشیده است پس حتما زمستونه که خورشید پایین تره. با توجه به جهت سایه و علامت شمال پس خورشید از شمال میتابه ، که این حالت وقتی رخ میده که سایت در نیمکره جنوبی قرار داشته باشه .
نکته : در نیمکره شمالی خورشید جنوب ساختمان و در نیمکره جنوبی خورشید در شمال ساختمان قرار میگیرد.
ممنون.فقط میشه درمورد این مدارها هم یه توضیح کوچیک بدین،من نمیدونم مدار راس الجدی و راس السرطان رو نمیدونم کجای زمین میفتن:sweatdrop:تابش جهت خورشید تو ریودوژینارو که تو برزیله چطور میشه؟

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام..

آقای ایرانشاهی اینو تو سایت قرار دادن و گفتن خوبه بخونید... منکه فقط همینو میخونم:smile:
http://s5.picofile.com/file/8159018618/manzar.pdf.html

mrsetareh

عضو جدید

rezazilla

عضو جدید
سلام دوستام. عذر میخام کسی میدونه که این سوالایی که در درک راجع به اولویت در طراحی میپرسه رو چجوری میشه زد ? منبا یا درسنامه ای حول این موضوع سراغ ندارید پیشنهاد بدین ? تشکر

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستام. عذر میخام کسی میدونه که این سوالایی که در درک راجع به اولویت در طراحی میپرسه رو چجوری میشه زد ? منبا یا درسنامه ای حول این موضوع سراغ ندارید پیشنهاد بدین ? تشکر
سلام عزیزم والا منبع سراغ ندارم...یعنی سوالا خیلی متنوع طراحی میشه و نمیشه با خوندن منبع به جواب رسید.....باید تحلیل کنی واسه خودت....همه جوانب رو در نظر بگیری و روی سوال رو با دقت بخونی....چون تو درک با یه کلمه کل سوال زیر و رو میشه....باز اگه دوستان منبعی دارن پیشنهاد کنن

hh.architect

عضو جدید
مهندسای عزیز - مهندس ایرانشاهی در فیلم های آموزش پرسپکتیو یه سری سوال کنکور سالهای پیش رو حل می کنه که در سربگش اسم خودشونه و به حالت گرداوری شدس - بسیار سپاسگذار خواهم شد به اشتراک بذارید .
ممنون

sr.sh

عضو جدید
سلام عزیزم والا منبع سراغ ندارم...یعنی سوالا خیلی متنوع طراحی میشه و نمیشه با خوندن منبع به جواب رسید.....باید تحلیل کنی واسه خودت....همه جوانب رو در نظر بگیری و روی سوال رو با دقت بخونی....چون تو درک با یه کلمه کل سوال زیر و رو میشه....باز اگه دوستان منبعی دارن پیشنهاد کنن

منم در مورد همین سوال های الویت بندی سوال داشتم.مهندس علی طباطبایی گفتن همیشه توجه به عملکرد در الویته(که به نطر من عملکرد بنا به نوعی خواسته ی کارفرما از بناست)،مهندس علی عسگری هم گفتن درک موضوع و خواسته ی کارفرما اولین الویته.ولی مرکز معماری در بررسی کنکور 93 گفته خواسته کارفرما و کانسپت در پروژه هایی که از فاز 0 شروع به طراحی میشن،(مرمت یا توسعه نیستن )آخرین الویته!!!!به نطر من مرکز اشتباه گفته یا منظورش از خواسته های فرعی کارفرماست!!
دوستان نظر شما چیه در این مورد؟؟

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم در مورد همین سوال های الویت بندی سوال داشتم.مهندس علی طباطبایی گفتن همیشه توجه به عملکرد در الویته(که به نطر من عملکرد بنا به نوعی خواسته ی کارفرما از بناست)،مهندس علی عسگری هم گفتن درک موضوع و خواسته ی کارفرما اولین الویته.ولی مرکز معماری در بررسی کنکور 93 گفته خواسته کارفرما و کانسپت در پروژه هایی که از فاز 0 شروع به طراحی میشن،(مرمت یا توسعه نیستن )آخرین الویته!!!!به نطر من مرکز اشتباه گفته یا منظورش از خواسته های فرعی کارفرماست!!
دوستان نظر شما چیه در این مورد؟؟
والا همونطور که گفتم بستگی داره سوال چی باشه....نظرات جناب طباطبایی و عسگری که هردو یکیه تقریبا...فوقش دو سه کلمه کم و زیاد شده تو گفته جناب عسگری که به نظرم حرفای طباطبایی رو تکمیل میکنه....
مرکز رو هم نمیتونم بگم غلط گفته از طرفی خواسته کارفرما رو نادیده گرفتن غیر منطقیه!!!...یا مثلا چون گفته از فاز صفر باید با توجه به گزینه ها تو آخرین اولویت باشه...کلا بدون سوال نمیشه به جواب اکتفا کرد...یعنی وجود گزینه تو درک کمکیه برای تحلیلش....اگه امکانش هست سوال رو بذارین تحلیل کنیم....

بالا