رضایت پدر واسه ازدواج

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
این درسته که ما زنا واسه ازدواج رضایت پدر میخایم ؟
مگه طرف خودش شعور نداره که باباش بیاد تایید کنه
چرا واسه پسرا رضایت مادر نباشه؟
ربطی به شعور نداره
چون دخترا بیشتر احساسی هستند و احساس سدی برای منطق هست پدر از منطق و تجربش برای کمک به دخترش استفاده می کنه و اینکه پدر خودش یه مرد و خیلی خوب می تونه بفهمه که طرف چند مرده حلاجه و خیلی دلایل دیگه اینا هم از زیبایی ها و فواید اسلام هست

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
این درسته که ما زنا واسه ازدواج رضایت پدر میخایم ؟
مگه طرف خودش شعور نداره که باباش بیاد تایید کنه
چرا واسه پسرا رضایت مادر نباشه؟
استثنائا این یک قانون رو خیلی بدم نمیاد چون هرچی باشه بابام هم جنس خودش رو بهتر میشناسه.پدری که درک و فهم و منطق داره میاد به دخترش میگه من این و اینو در مورد این پسر دوست ندارم خودت تصمیم بگیر که میخوای باهاش زندگی کنی یا نه.دختره هم یا میگه اینایی که شما میگی واسه من ملاک نیست یا مجاب میشه .پدر عاقل مخالفت نمیکنه هدایت میکنه پدر غیر عاقل هم میری به دادگاه شکایت میکنی اجازه ی ازدواج میگیری که من به همه ی پدرها توصیه میکنم نذارن کار به اونجا بکشه:victory:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
[
نه من خودم با بابام 2 دیدگاه مختلف داریم ملاکامون فرق میکنه

arash_sh

عضو جدید
دختر هم یه انسانه و برای تصمیم گیری استقلال داره
داشتنه احساسات دلیلی واسه نداشتن صلاحیت برای تصمیم گیری نیست!
الحق که جامعه مرد سالاری داریم

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
[
نه من خودم با بابام 2 دیدگاه مختلف داریم ملاکامون فرق میکنه
خوب سعی نکن که از در زور وارد شی.با ملایمت و احترام گوش کن و حرف بزن اینجوری پدرت عقب نشینی میکنه اگه انتخابت عاقلانه وبا در نظر گرفتن همه ی جوانب باشه.
اساسا انتخاب دخترا از یه عشق پاک شروع میشه و همه ی بدیهای مرد رو تحت الشعاع قرار میده که خوب نیست
اگه انتخابت رو دوست داری و همه ی خوب و بدیاشو از زیر ذره بین رد کردی و مطمئنی که باهاش خوشبخت میشی راضی کردن پدرت فقط یک ساعت صحبت معقول میخواد همین و بس:victory:

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
جامعه مرد سالاری نداره چرا همش سطحی نگاه می کنید این اجازه برا اینکه که یه پسر خیلی راحت با احساسات دختر بازی نکنه و بعد ولش کنه و بره و این دختره که این وسط ضربه می خوره

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
در یک کلمه رضایت پدر واجبه... آقا جون رک بهتون بگم شما که پسرا رو نمی شناسین...
مردا بهتر می شناسن پسره چیه چی کارست و ...
دخترام که زود عاشق می شن می گن خوب ازدواج می کنیم بد این پسرام کارشونو می کنن می گن نه من از این زندگی خوشم نمیاد ... طلاق ...

یکی از دوستام داشت از من راهنمایی می خواست
می گفت که : یه دوست دارم 17 سالشه یه پسرم 19 سالشه این دوتا عاشق همدیگه شدن مادر و پدر دختره فهمیدن دیگه نمی زاره دختره این ور اون ور بره ... یه سر می پانش... تو می گی چی کنن...؟
منم گفتم پدر مارد دختره خوب کاری می کنن... این عشق بخوره تو سرشون ... دوتا بچه عاشق هم شدن . عشق دوره دبیرستانه اگه اینات با هم ازدواج کنن خیلی سریع جدا می شن... بابا پسره دهنش بو شیر میده ... شاید یه دختره 17 ساله واسه ازدواج آماده شده باشه ولی پسر تا 25 سالش نشه نمی تونه ازدواج کنه ... قبل از این سن همشون بچن .( البته ببخشید روک می گما) ...
حالا تو بگو ... اگه رضایت پدر نبود ... دختره سریع میرفت ازدواج می کرد با یه پسری که نه درس خونده نه سره کار رفته نه چیزی... فقط عاشق همدیگه شدن ،به نظرت خوب بود؟ یعنی عشق نون و خونه و ماشین می شه .... فردا پس فردام می زنن بچه دار می شن ... بعد خر بیار باقالی بار کن...

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
من طرفدار حقوق زنان و خودم یه دخترم که هنوز ازدواج نکردم واقعا ناراضی نیستم که بابام نظرش رو بهم بگه (پدرهای معقول اجبار نمیکنن)پدرهای غیر معقول هم که کلا جای بحث نداره غیر معقولن
من دوست دارم نظر واقعی و نه متکبرانه ی بابام رو بشنوم و از دید یک مرد به همسر آینده ام نگاه کنم این نه بده نه واسه دختر ضرره
شاید کلمه ی اجازه ی ازدواج واسه ماها سنگین باشه اما اعمالی که زیر این اسم انجام میشه واقعا نرماله و اصلا بد نیست:w05:این رو از دید یک دختر میگم :victory:

matin_bc

عضو جدید
جامعه مرد سالاری نداره چرا همش سطحی نگاه می کنید این اجازه برا اینکه که یه پسر خیلی راحت با احساسات دختر بازی نکنه و بعد ولش کنه و بره و این دختره که این وسط ضربه می خوره
اها...اینقدر نگران دختره این وسط!!!
معلومه...پس داسه همینه که تا 4تا زن واسه یه مرد ازاده اره؟؟اون موقع هم می ان نظر پدر رو بپرسن...نظر خود زن و نمی پرسنً!!!:w34:

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتون که جنس خودتونو خوب می شناسین .... سریع تحت تاثیر حرف این پسرا قرار می گیرین و عاشق می شین... چه بسا بیشتر حرفاشونم الکیه... و با این حرفا دختر رو رام می کنن و ...!!!!!!!! حالا دختر می شینه یه گوشه و می گه وای بد بخت شدم بی آبرو شدم ...
ولی مرد خونواده میدونه که این پسرا چطورین... یعنی می دونن پسرا کی عاشق میشن و حرفاشون راسته ... بخاطر این واجبه

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
اها...اینقدر نگران دختره این وسط!!!
معلومه...پس داسه همینه که تا 4تا زن واسه یه مرد ازاده اره؟؟اون موقع هم می ان نظر پدر رو بپرسن...نظر خود زن و نمی پرسنً!!!:w34:
دوست عزیزم ازدواج یک مرد با چهار تا زن از نظر اسلامی هم مشکل داره .من واست ثابت میکنم پس اینکه مردا چهار تا زن میگیرن هیچ ربطی به اسلام نداره به هوس بازی مرداست
اصلا اسلام رو دو دقیقه بذار کنار واقعا دلت نمیخواد پدر و مادرت در مورد شوهر آینده ات نظر بدن؟!

arash_sh

عضو جدید
جالب شد
بسر اجازه و ازادیه اینو داره که بتونه با احساسه دختر بازی کنه؟
و ما انقدر دخترو ضعیف میبینیم که نمی تونه خودش انتخاب کنه
و خودمونو انقدر حقیر که با احساسات دختر بازی کنیم

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتون که جنس خودتونو خوب می شناسین .... سریع تحت تاثیر حرف این پسرا قرار می گیرین و عاشق می شین... چه بسا بیشتر حرفاشونم الکیه... و با این حرفا دختر رو رام می کنن و ...!!!!!!!! حالا دختر می شینه یه گوشه و می گه وای بد بخت شدم بی آبرو شدم ...
ولی مرد خونواده میدونه که این پسرا چطورین... یعنی می دونن پسرا کی عاشق میشن و حرفاشون راسته ... بخاطر این واجبه
به این بدی که تو میگی نیست ولی این حالت هم وجود داره یک کم جنبه های مثبت ترش هم ببینی بد نیست:victory:

جالب شد
بسر اجازه و ازادیه اینو داره که بتونه با احساسه دختر بازی کنه؟
و ما انقدر دخترو ضعیف میبینیم که نمی تونه خودش انتخاب کنه
و خودمونو انقدر حقیر که با احساسات دختر بازی کنیم
این برمیگرده به فرهنگ پایین جامعه ی ما.
وقتی تو بدونی بازی با دختر کار پستیه دوست کناریت رو متوجه کنی اون هم دوستش رو متوجه کنه و تا آخر فرهنگ جامعه توی این زمینه پیشرفت میکنه و دیگه کسی فقط واسه بازی کردن با دیگران سمت یه دختر نمیره:victory:

The SAW

عضو جدید
کاربر ممتاز

آرش جان تو پدر شو بعد بهت می گم... دخترت بیاد بهت بگه بابا بابا بابا من با یه پسره ازدواج می خوام ازدواج کنم .. بعد تو بری تحقیق کنی ببینی معتاده ، کار نداره ، خانوادش موادفروشن و ... بعد دخترتم عاشقش شده باشه ... تو چی می کنی؟
نصیحتش می کنی؟ باشه ولی دخترت خیلی عاشق شده می گه من خودم درستش می کنم ... تو چی می کنی؟

ladan*

عضو جدید
اگه جا داشت 10000 تا ازت تشکر میکردم . کاملا باهات موافقم منیره جان

m0nire

عضو جدید
کاربر ممتاز
آرش جان تو پدر شو بعد بهت می گم... دخترت بیاد بهت بگه بابا بابا بابا من با یه پسره ازدواج می خوام ازدواج کنم .. بعد تو بری تحقیق کنی ببینی معتاده ، کار نداره ، خانوادش موادفروشن و ... بعد دخترتم عاشقش شده باشه ... تو چی می کنی؟
نصیحتش می کنی؟ باشه ولی دخترت خیلی عاشق شده می گه من خودم درستش می کنم ... تو چی می کنی؟
من آرش نیستم ولی میشه جواب بدم؟!:w05:
من دخترم رو نصیحت میکنم اگه جواب نداد شرط میذارم که ره وقت ترک کرد ازدواج بلا مانع میباشد
اگه باز هم افاقه نکرد و دخترم با همه ی اینا ومعتادی پسره هنوز میخواد با هاش زندگی کنه لیاقتشه که سختی بکشه من وانمود میکنم که پشتش رو خالی کردم دورادور حواسم بهشه تا اون سختی زندگی با یه معتاد رو بچشه یا واقعا خوشبخت میشه که منم همینو میخوام یا نمیشه و من هواشو دارم و وقتی سمتم بیاد کمکش میکنم:lol:

arash_sh

عضو جدید
شما که آقا هستید فقط صلاحیت گرفتنه تصمیم درست رو داری؟
یا فقط به این دلیل که اونا احساساتین؟
یا به این دلیل که خدا مارو مامور صلاحیت گذاشته چون دخترا قدرتشو ندارن؟

monrose

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفنگت را زمین بگذار...

دختر احساسیه
در بعضی از شرایط احساسش بر عقلش غلبه میکنه

خیلی خلاصه گفتم برات

شما هم بي زحمت تفنگت را زمين بگذار...:w02:
من مي ترسم... :crying2:
تو اين مورد حق با شماست... بعضي از دخترا خيلي زود احساسي ميشن و اين باعث ميشه راه عقلشون بسته بشه...

شما که آقا هستید فقط صلاحیت گرفتنه تصمیم درست رو داری؟
یا فقط به این دلیل که اونا احساساتین؟
یا به این دلیل که خدا مارو مامور صلاحیت گذاشته چون دخترا قدرتشو ندارن؟

آرش جان در مورد نظره شما هم بايد بگم كه اين حرفي كه ميگين در مورده هر دختري نمي تونه درست باشه... بعضيا واقعا نمي تونن احساسشونو كنترل كنن... دست خودشونم نيست... و چون احساساتي ميشن طرفه مقابلشونو در حدده يه بت مي پرستن... و در نتيجه كاستي هاشو نمي بينن... يكي بايد بهشون گوشزد كنه... من دورو ورم از اين دخترا زياد مي بينم كه طرف حتي خودش ميدونه پسره يه عيبي داره با اين حال ميگه اگه اون نباشه من مي ميرم و از اين چرت و پرتا...

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب سعی نکن که از در زور وارد شی.با ملایمت و احترام گوش کن و حرف بزن اینجوری پدرت عقب نشینی میکنه اگه انتخابت عاقلانه وبا در نظر گرفتن همه ی جوانب باشه.
اساسا انتخاب دخترا از یه عشق پاک شروع میشه و همه ی بدیهای مرد رو تحت الشعاع قرار میده که خوب نیست
اگه انتخابت رو دوست داری و همه ی خوب و بدیاشو از زیر ذره بین رد کردی و مطمئنی که باهاش خوشبخت میشی راضی کردن پدرت فقط یک ساعت صحبت معقول میخواد همین و بس:victory:
من که هنوز انتخاب نکردم اما میگم عقیده ها فرق میکنه من پی یه چیزم اون یه چی دیگه حالا بخوای این وسط احترامم نگه داری

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
در یک کلمه رضایت پدر واجبه... آقا جون رک بهتون بگم شما که پسرا رو نمی شناسین...
مردا بهتر می شناسن پسره چیه چی کارست و ...
دخترام که زود عاشق می شن می گن خوب ازدواج می کنیم بد این پسرام کارشونو می کنن می گن نه من از این زندگی خوشم نمیاد ... طلاق ...

یکی از دوستام داشت از من راهنمایی می خواست
می گفت که : یه دوست دارم 17 سالشه یه پسرم 19 سالشه این دوتا عاشق همدیگه شدن مادر و پدر دختره فهمیدن دیگه نمی زاره دختره این ور اون ور بره ... یه سر می پانش... تو می گی چی کنن...؟
منم گفتم پدر مارد دختره خوب کاری می کنن... این عشق بخوره تو سرشون ... دوتا بچه عاشق هم شدن . عشق دوره دبیرستانه اگه اینات با هم ازدواج کنن خیلی سریع جدا می شن... بابا پسره دهنش بو شیر میده ... شاید یه دختره 17 ساله واسه ازدواج آماده شده باشه ولی پسر تا 25 سالش نشه نمی تونه ازدواج کنه ... قبل از این سن همشون بچن .( البته ببخشید روک می گما) ...
حالا تو بگو ... اگه رضایت پدر نبود ... دختره سریع میرفت ازدواج می کرد با یه پسری که نه درس خونده نه سره کار رفته نه چیزی... فقط عاشق همدیگه شدن ،به نظرت خوب بود؟ یعنی عشق نون و خونه و ماشین می شه .... فردا پس فردام می زنن بچه دار می شن ... بعد خر بیار باقالی بار کن...
من که نگفتم اینطوری
اما درستم نیست واسه یه دختر 25 ساله باباش تصمیم بگیره اینی که شمه میگی کورکورانس من عاقلانشو میگم

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
کسی عاشق همچین ادمی نمیشه که

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
وا یوزا چرا نا مرئی شده پستاش اصلش نیست تو نقل قولا ادم میبینه:eek::eek::eek:
الان دختر احساساتی کمه الان پسران که گریه میکنن واسه دختر ;)

mehrshad53

اخراجی موقت
کلا اجازه پدر را خواستن برای تحقیر بیشتر زنه.
اگه بحث تجربست که مادرا واردترن و در ضمن مشورت کردن با اذن خواستن فرق میکنه.
همین اذن پدره که باعث میشه توی در و دهات دختر 18 ساله را به مرد 70 ساله بدن،چون اذن پدر به سمتی میره که به نفعشه .......
این توجیهاتی که میفرمایید هم هیچکدوم دلیل بر اذن پدر نمیشه،خب پدر خوب بچش را جوری بار میاره که به حرفش گوش بده و منطقی باشه و اگه پدر خوبی هم نباشه که اذنش کشک!

حالا شما میدونستین که پدر اگه بچش را بکشه خیالی نیست؟

اینم حکمش!!!!!!!!!!!
1. پدر دیه فرزند را پرداخت كند. و خود حقی در آن ندارد.
2. به دستور قاضی پدر باید تبعید شود.
3. تعریز، این مورد به صلاحدید قاضی معین می‎شود.
4. كفّاره، (گرفتن دو ماه روزه).
شک دارین؟ :
http://www.andisheqom.com/Files/matbuat.php?idVeiw=255&level=4&cat=n

این قوانین به قول دوستمون بسیار زیبا هستند!:surprised: