رتبه ایران در اعدام.. سال 2012......دوم است.

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
چین با بیش از 2000 اعدام بیشترین تعداد اعدام را در دنیا در سال 2012 به خود اختصاص داد. ایران با 314 و عراق با 129 اعدام در رتبه های دوم و سوم قرار گرفتند.
سازمان عفو بین الملل می‌گوید در سال 2012، بدون احتساب چین، حداقل 682 نفر در دنیا اعدام شده‌اند که نسبت به سال 2011، دو نفر بیشتر بوده است.
چین در دنیا از نظر اعدام رتبه نخست را دارد ولی به علت عدم شفافیت، تعداد دقیق اعدام‌هایش مشخص نیست و عفو بین الملل تعداد اعدام‌های این کشور را بیش از دو هزار مورد در سال تخمین زده است.
بنا بر گزارش سازمان عفو بین الملل، 99 درصد اعدام‌های منطقه خاورمیانه در چهار کشور ایران، عربستان سعودی، عراق و یمن اجرا می‌شود.
ایران با 314 اعدام در سال 2012 میلادی، در خاورمیانه رتبه نخست و در دنیا پس از چین مقام دوم را دارد. بیش از 80 درصد موارد اعدامی در ایران قاچاقچیان مواد مخدر هستند.
عفو بین الملل می‌گوید که در سال 2012 مجازات اعدام در عراق دو برابر شده و به 129 مورد رسیده است. بیشتر اعدامی‌ها در عراق به قتل و فعالیت‌های تروریستی متهم بوده‌اند در حالی که اعدام‌های عربستان 79 مورد بوده است. عراق و عربستان در این فهرست رتبه سوم و چهارم را دارند.
بنا بر این گزارش، در سال 2012 میلادی ایالات متحده تنها کشور در قاره آمریکا بوده که در آن مجازات اعدام به اجرا گذاشته شده است. 43 نفر سال پیش در آمریکا اعدام شدند که بیشتر آنها در ایالت جنوبی تگزاس بودند. به این ترتیب آمریکا رتبه پنجم را از نظر تعداد اعدام در جهان دارد.
در آمریکا سال گذشته مجازات اعدام در عمل در 9 ایالت اجرا شده است. دست کم 17 ایالت رسما اعدام را ممنوع کرده‌اند، مجازاتی که منتقدان می‌گویند به طور ناعادلانه علیه اقلیت‌های نژادی به ویژه سیاه پوستان به کار گرفته می‌شود.
همچنین یمن با 28، سودان با 19، افغانستان با 14، گامبیا با 9 و ژاپن با 7 مورد اعدام در رتبه های ششم تا دهم بیشترین تعداد اعدام در جهان در سال 2012 قرار گرفتند.
در سال 2012 کشور های هند، ژاپن، پاکستان و گامبیا، اجرای مجازات اعدام را از سر گرفتند.
با این وجود، فعالان می‌گویند که در مجموع دید منفی به اعدام مجرمان در دنیا رو به گسترش است.
عفو بین الملل، می‌گوید حداقل 140 کشور در دنیا مجازات اعدام را منسوخ کرده یا از توسل به آن خودداری می‌کنند. در همسایگی ایران، ترکیه نیز در سال 2004 مجازات اعدام را کنار گذاشت.
عفو بین الملل در گزارش خود نوشته است که یک دهه پیش در 28 کشور مجازات اعدام انجام شده بود اما سال گذشته در 21 کشور اعدام رخ داده است.
در جدول زیر، تعداد اعدام در سال 2012 در 21 کشوری که مجازات اعدام در آنها اجرا می شود را ببینید:
[درج علامت + به معنای این است که مجازات اعدام بیش از این رقم است اما اطلاعات سازمان عفو بین الملل کافی نیست و به حداقل بسنده کرده است.]
ردیفکشورتعداد اعدام
1چین+[2000]
2ایران+314
3عراق+129
4عربستان سعودی+79
5ایالات متحده43
6یمن+28
7سودان+19
8افغانستان14
9گامبیا9
10ژاپن7
11کره شمالی+6
12سومالی+6
13فلسطین6
14تایوان6
15سودان جنوبی+5
16بلاروس+3
17بوتسوانا2
18بنگلادش1
19هند1
20پاکستان1
21امارات متحده عربی1
منبع: وب سایت amnesty.org و بی بی سی فارسی
در اینفوگرافیک زیر، تعداد اعدام در کشور هایی که در سال 2012 مجازات اعدام در آنها اجرا شد را بببیند:

zahra_1992

عضو جدید
بعضی چیزها باید باشه.......به اندازه.....
همیشه همه چیز بد نیست

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کلا عقیده دارم حکم اعدام باید مانند بسیاری از کشورهای اروپایی لغو بشه ولی در خود اون کشورها هم تحت شرایط خاص مجبور میشن افرادی رو اعدام کنند کلا این اعدام بحث پیچیده ای است که زیاد در موردش بحث شده و نمیشه به طور مطلق نظر مثبت یا منفی در موردش داد

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی یه جامعه ای اعدام زیاد داره یعنی جرم و جنایت اش زیاده.یعنی فرهنگ اش پائینه. یعنی دزدی زیادی. و ......
کسانی که می گن بعضی چیزها لازمه .به این هم فکر کنند که به جای اعدام زیاد بیان بستر سازی کنند که دزدی نشه. سطح فرهنگ و آگاهی بالا بره . بیکاری و گرونی نداشته باشیم ....

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یه جامعه ای اعدام زیاد داره یعنی جرم و جنایت اش زیاده.یعنی فرهنگ اش پائینه. یعنی دزدی زیادی. و ......
کسانی که می گن بعضی چیزها لازمه .به این هم فکر کنند که به جای اعدام زیاد بیان بستر سازی کنند که دزدی نشه. سطح فرهنگ و آگاهی بالا بره . بیکاری و گرونی نداشته باشیم ....
این حرفها خیلی قشنگه ولی کسی رو که قمه کشیده و شکم چند نفر رو پاره کرده نمیشه با فرهنگسازی به جامعه بازگردوند و اصلاح کرد

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اینم یه حرفیه و تایید میشه،باید بیکاری و گرونی نداشته باشیم تا این چیزا کمتر شه،چون ما انسانیم پیغمبر که نیستیم کاملا معصوم باشیم
بالاخره هر انسانی یه حد تحملی داره،مقاومت در برابر بیکاری و مشکلات تو این زمونه سخته،باید بیکاری و گرونی رو درست کنن
تو محل ما دو تا قصابی رو زدن و خالی کردن!!!چرا؟؟؟
به خاطر این که گوشت الان کیلویی 25-30 تومن شده!!!این واقعا گرونه...این واقعا فاجعه هست!!!!!
وقتی وضع این طور باشه دیگه نباید انتظار داشت وضع کشور از نظر دزدی خوب باشه!!!!!
باید روابط خارجی ما یه بازسازی بشه.....وگرنه اینطوری پیش بره وضع ناجوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

petromech

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این حرفها خیلی قشنگه ولی کسی رو که قمه کشیده و شکم چند نفر رو پاره کرده نمیشه با فرهنگسازی به جامعه بازگردوند و اصلاح کرد
به نظر شما تا کی میشه اعدام می کرد.. با این رویه بدتر از قبل میشیم..
اینم یه حرفیه و تایید میشه،باید بیکاری و گرونی نداشته باشیم تا این چیزا کمتر شه،چون ما انسانیم پیغمبر که نیستیم کاملا معصوم باشیم
بالاخره هر انسانی یه حد تحملی داره،مقاومت در برابر بیکاری و مشکلات تو این زمونه سخته،باید بیکاری و گرونی رو درست کنن
تو محل ما دو تا قصابی رو زدن و خالی کردن!!!چرا؟؟؟
به خاطر این که گوشت الان کیلویی 25-30 تومن شده!!!این واقعا گرونه...این واقعا فاجعه هست!!!!!
وقتی وضع این طور باشه دیگه نباید انتظار داشت وضع کشور از نظر دزدی خوب باشه!!!!!
باید روابط خارجی ما یه بازسازی بشه.....وگرنه اینطوری پیش بره وضع ناجوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اگر فرهنگ و اجتماع جامعه در مسیر خودش باشه اینجور مسائل هم کم میشه.

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر شما تا کی میشه اعدام می کرد.. با این رویه بدتر از قبل میشیم..

اگر فرهنگ و اجتماع جامعه در مسیر خودش باشه اینجور مسائل هم کم میشه.
البته نباید موضوع رو زیادم گنده کرد تو ایران هر سال 20000 نفر فقط تو تصادفات میمیرن حالا سالی 200-300 نفرم اعدام بشن به جایی نمیخوره

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته نباید موضوع رو زیادم گنده کرد تو ایران هر سال 20000 نفر فقط تو تصادفات میمیرن حالا سالی 200-300 نفرم اعدام بشن به جایی نمیخوره

در جدول زیر 20 کشوری که بیشترین تلفات جاده ای جهان در سال 2012 را داشته اند ببینید:
رتبهکشورتعداد کشته ها به ازای هر 100 نفر
1نامیبیا53.4
2سوازیلند48.2
3مالاوی45.4
4عراق44.7
5ایران43.8
6تایلند42.9
7کنگو42.4
8آفریقای مرکزی39.7
9سودان39.2
10موزامبیک38.2
11زامبیا37.9
12اتیوپی37.8
13لسوتو37.4
14یمن37.3
15بلیز36.9
16آنگولا36.2
17ونزوئلا35.8
18جمهوری دومینیکن34.8
19اوگاندا34.7
20مالزی34.5

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز همونی که قمه کشیده و آدم کشته وقتی به دنیا اومده یه بچه معصوم بوده، شما از کجا می دونید اگه شما جای چنین کسی بودین کاری بدتر از اون نمی کردین؟ شما که توی خانواده خوبی به دنیا اومدی خدارو شکر کن، همه چنین شانسی نداشتن. این وظیفه جامعه ست که شرایط خوبی رو برای همه بچه ها فراهم کنه یا حداقل اگه شرایط نیست نذارن ملت بی حساب بچه بیارن.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازیاداون قضیه تجاوزدسته جمعی (7-8نفری)به اون دختربی گناه افتادم که بعدازتجاوزسردختروازتنش جداکردند.
خب مگه غیرازاعدام کاردیگه ایم میشه کرد؟

آخرین ویرایش:

nedashiva

کاربر بیش فعال

وقتی بعضیا میان میگن کسایی که به دخترای مردم تجاوز میکنن بعد از مجازاتشون البته نبایدم خشونت امیز باشه مجازاتشون باید جامعه با روی خوش اونا رو بپذیره دیگه چاقو کشی که جای خود داره...............

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازیاداون قضیه تجاوزدسته جمعی (7-8نفری)به اون دختربی گناه افتادم که بعدازتجاوزسردختروازتنش جداکردند.
خب مگه غیرازاعدام کاردیگه ایم میشه کرد؟

وقتی بعضیا میان میگن کسایی که به دخترای مردم تجاوز میکنن بعد از مجازاتشون البته نبایدم خشونت امیز باشه مجازاتشون باید جامعه با روی خوش اونا رو بپذیره دیگه چاقو کشی که جای خود داره...............
دوستان عزیز کسی نمی گه چنین کاری کاره خوبیه و اون افراد نباید مجازات بشن، منتها مجازات برای گرفتن انتقام نباید باشه، آیا با اعدام اونا این مشکل کلا حل می شه؟ پس چرا آمار تجاوز و جنایت تو مملکت ما که این همه هم اعدام می کنن چندین برابر کشوری مثل سویسه که سالهاست اعدام رو لغو کرده؟ عکس زندانهاشونم رو نگاه کنید مثل هتل می مونه
علت این جنایات عدم ارضای نیازهای جسمی ( همونطور که آدمه گشنه می ره نون می دزده تا به نیازش پاسخ بده ، نیازهای دیگه ای هم ادم داره که وقتی ازضا نشه به سمت این کثافت کاریها می ره) و فرهنگ غلط ( نگاه ابزاری به زن و ...) هست. این مشکلات مشکلات فردی نیست که با اعدام 7 8 نفر حل بشه، مشکله جامعه است که باید با برنامه ریزی و فرهنگ سازی در بستر زمان (شاید یکی دو نسل) حل بشه.
برای اون آدم هایی که این کارهارو می کنن باید متاسف بود؛ واقعا بدبختن و احتمالا دیگه کاری برای اونا نمی شه کرد، اما اونا خودشون قربانی هم هستن.

آخرین ویرایش:

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اعدام مثل هرس کردن برگای زرد درختی میمونه که خشکیده .بجای اینکه به ریشه اون برسیم میایم برگاشو میکنیم. تابرنامه درستی نداشته باشم روند همینه.

nedashiva

کاربر بیش فعال
دوستان عزیز کسی نمی گه چنین کاری کاره خوبیه و اون افراد نباید مجازات بشن، منتها مجازات برای گرفتن انتقام نباید باشه، آیا با اعدام اونا این مشکل کلا حل می شه؟ پس چرا آمار تجاوز و جنایت تو مملکت ما که این همه هم اعدام می کنن چندین برابر کشوری مثل سویسه که سالهاست اعدام رو لغو کرده؟ عکس زندانهاشونم رو نگاه کنید مثل هتل می مونه
علت این جنایات عدم ارضای نیازهای جسمی ( همونطور که آدمه گشنه می ره نون می دزده تا به نیازش پاسخ بده ، نیازهای دیگه ای هم ادم داره که وقتی ازضا نشه به سمت این کثافت کاریها می ره) و فرهنگ غلط ( نگاه ابزاری به زن و ...) هست. این مشکلات مشکلات فردی نیست که با اعدام 7 8 نفر حل بشه، مشکله جامعه است که باید با برنامه ریزی و فرهنگ سازی در بستر زمان (شاید یکی دو نسل) حل بشه.
برای اون آدم هایی که این کارهارو می کنن باید متاسف بود؛ واقعا بدبختن و احتمالا دیگه کاری برای اونا نمی شه کرد، اما اونا خودشون قربانی هم هستن.

همیشه هم اینطوری نیست............. مثلا کسی خودش ازدواج کرده زن وبچه داره سنو سالی ازش گذشته میره به بچه های کوچیک دبستانی تجاوز میکنه بنظرتون نیاز جنسی داشته که برطرف نشده؟

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز

افکار شما ...... هست...
باید اسیب شناسی بشه...چرا یه نفر چاقو کشی...می کنه؟؟
شاید خانواده یا جامعه یا اموزش پروش یا من یا شما...یا ...مقصر باشیم...مثل یه زنجیر می مونه....
من مخالف مجازات نیستم....ولی باید به مسایل ریشه ای بر خورد کرد.....
که در اینده چنین اتفاقاتی رخ ندهد
بهتر اموزش رو بالا بریم....

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
افکار شما ...... هست...
شاید خانواده یا جامعه یا اموزش پروش یا من یا شما...یا ...مقصر باشیم...مثل یه زنجیر می مونه....
فرهنگ سازی وبرخوردقهری بایددرکنارهم باشن .البته حرف شمادرسته که وضعیت موجودباعث بوجودآمدن این وضعه.
ولی خب بقیه افرادجامعه چه گناهی کردن که بایدکه موردظلم افرادبزهکارقراربگیرن.اصلا توجیه خوبی نیست که چون
فقرهست پس ماحق داریم دست به هرعملی بزنیم .پس انسانیت چی میشه؟

آخرین ویرایش:

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
افکار شما ...... هست...

شما درست میگید ...
باید آسیب شناسی بشه ، باید ریشه ای برخورد بشه ... هیچکس منکر اینا نیست ...
ولی ...
در حال حاضر با این مجرمای خطرناک باید چیکار کرد؟
اینارو ولشون کنیم ، بریم ریشه ای برخورد کنیم که بقیه نرن سراغ جرم و جنایت ؟؟؟؟
همه اش باید در کنارهم باشه ، مجازات این افراد به علاوه آسیب شناسی و فرهنگ سازی و جلوگیری از بزه در بقیه ...

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما درست میگید ...
باید آسیب شناسی بشه ، باید ریشه ای برخورد بشه ... هیچکس منکر اینا نیست ...
ولی ...
در حال حاضر با این مجرمای خطرناک باید چیکار کرد؟
اینارو ولشون کنیم ، بریم ریشه ای برخورد کنیم که بقیه نرن سراغ جرم و جنایت ؟؟؟؟
همه اش باید در کنارهم باشه ، مجازات این افراد به علاوه آسیب شناسی و فرهنگ سازی و جلوگیری از بزه در بقیه ...
شما در مورد کشور ایسلند می تونی تحقیق کنید..

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرهنگ سازی وبرخوردقهری بایددرکنارهم باشن .البته حرف شمادرسته که وضعیت موجودباعث بوجودآمدن این وضعه.
ولی خب بقیه افرادجامعه چه گناهی کردن که بایدکه موردظلم افرادبزهکارقراربگیرن.اصلا توجیه خوبی نیست که چون
فقرهست پس ماحق داریم دست به هرعملی بزنیم .پس انسانیت چی میشه؟
شما چرا مسایل با هم قاطی می کنید...
من کلی صحبت می کنم...
کنار مجازات به مسایل فقر هم برسیم....اون وقت امار قتل هم پایین می یاد..
کشور ما خیلی بیشتر از این وضع اش خرابه...
اگر دوست داری با واقعیت قتل توی ایران اشنا بشی......برو تحقیق کن...بین ..چقدر قتل و دعواهایی که اتفاق افتاده...سر مسایل پوچ بوده....
سر یک سری مسایل که با یک عذز خواهی یا یه گذشت حل می شد.....
بهتر واقعیت جامعه رو قبول کنیم...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چرا مسایل با هم قاطی می کنید...
من کلی صحبت می کنم...
کنار مجازات به مسایل فقر هم برسیم....اون وقت امار قتل هم پایین می یاد..
کشور ما خیلی بیشتر از این وضع اش خرابه...
اگر دوست داری با واقعیت قتل توی ایران اشنا بشی......برو تحقیق کن...بین ..چقدر قتل و دعواهایی که اتفاق افتاده...سر مسایل پوچ بوده....
سر یک سری مسایل که با یک عذز خواهی یا یه گذشت حل می شد.....
بهتر واقعیت جامعه رو قبول کنیم...
حرفتون موردتاییده .عصبانیت روی زندگی ماتاثیرگذاشته.من گفتم برخوردقهری وفرهنگ سازی درکنارهم.
فرهنگ سازی یک کاربلندمدته.وبایدبسترش فراهم بشه (بهبوداوضاع مالی مردم،آموزش وپرورش و...)
توی کوتاه مدت بایدچی کارکنیم ؟اصلاهمه ی اعدامهابراثرقتلهای ناخواسته بوده؟منتظرجوابم.

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرفتون موردتاییده .عصبانیت روی زندگی ماتاثیرگذاشته.من گفتم برخوردقهری وفرهنگ سازی درکنارهم.
فرهنگ سازی یک کاربلندمدته.وبایدبسترش فراهم بشه (بهبوداوضاع مالی مردم،آموزش وپرورش و...)
توی کوتاه مدت بایدچی کارکنیم ؟اصلاهمه ی اعدامهابراثرقتلهای ناخواسته بوده؟منتظرجوابم.

کی فرهنگ سازی می خواهند شروع کنند؟؟؟اینو باید مسولین جواب بدند...
به نظز من اول از خانواده ها و بعدش اموزش پرورش.....
صدا وسیما خیلی می تونه کمک کنه...ولی متاسفانه....این کار رو نمی کنه....
سر یک تند رفتن یا نگاه کردن به هم دیگه.....منجر به قتل شده....
ما کشور جهان سومی هستیم....باید اینو قبول کنیم...

...تا اون جایی که من اطلاع دارم پارسال امار پرونده ها قتل زیاد شوده...تهران..
درضمن متوجه سوال دومتون نشدم؟؟؟
من می گیم فرهنگ سازی و مجازات ....ولی همه فک می کنند با مجازات قضیه حل میشه..

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما در مورد کشور ایسلند می تونی تحقیق کنید..

خب ؟ که چی ؟
اونجا جرم و جنایت نادره ولی اینجا چی ؟
الان باید با مجرم چی کار کرد؟ در کنار فرهنگسازی ...
حرف منم دقیقا همینیه که ایشون گفتن :

دقیقا اینو کی گفت؟:surprised:
من که گفتم :

جناب علمی کاربردی هم که گفت :
فرهنگ سازی وبرخوردقهری بایددرکنارهم باشن

فک میکنم همه داریم یه چیزو میگیماااااااا

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز

شمامیگین عصبانیت یعنی قتلی که بعدش طرف پشیمون میشه(سوال دوم)ولی یه مثال بزنم
من یک رفیقی داشتم بنده خداتازه ازسربازی برگشته بودبیکاربودازبیکاری روآوردبه مسافرکشی .تقریبا6-7ماه توی این
کاربودتاگیریک سارق مسافرنماافتادکه وقتی مقاومت کرداون فردسارق طبق اعترافات خودش وگواهی پزشک قانونی
11ضربه ی چاقوبه این رفیق بیچاره ی مازده بودکه ازقضاچندتاشوبه گردن وصورتش زده بودکه بعدااعتراف کرده بودغیراز
رفیقم یکی دیگه روکشته بود حالابه نظرت این قتل براثرعصبانیت بوده یااینکه جنایت صورت گرفته؟آیااولیادم غیرازقصاص
راضی میشن؟اگه بررسی کنی میبینی اون قتل هاییکه براثرعصبانیت لحظه ای بوده خیلی کمه وبیشترش جنایت رخ داده.
دقیقامنظورمنم همینه فقربهونه ای شده برای اعمال مجرمانه .بسیارآدمای فقرکه شرافتمندزندگی میکنن.البته عملکرد
مسئولین هم تاحدزیادی موثره.

mazy_taj

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه هم اینطوری نیست............. مثلا کسی خودش ازدواج کرده زن وبچه داره سنو سالی ازش گذشته میره به بچه های کوچیک دبستانی تجاوز میکنه بنظرتون نیاز جنسی داشته که برطرف نشده؟

درسته، فقط یه عامل نیست که افراد رو به این کارا می کشونه، ممکنه نیاز جنسی باشه(مثلا با زنش مشکل داشته باشه) ممکنه عقده روانی داشته باشه( تجزبیات کودکی)، ممکنه بیمار روانی باشه( دیگرآزار باشه و ...) و خیلی دلیلای دیگه.
حرف من اینه که اعدام وسیله انتقام جوییه، از نظر فردی شاید من هم اگه کسی جون عزیزانم رو بگیره یا تجاوز کنه دقیقا همین احساس رو داشته باشم ، یعنی بخوام انتقام بگیرم، اما اگه از منظر اجتماعی بهش نگاه کنیم قتل و جنایت و تجاوز خودش معلول علل دیگه است که اونها باید حل شه، اعدام راه حل مشکل نیست.
در ضمن لغو کردنش فواید زیادی خواهد داشت، مثلا ممکنه کسی بیگناه باشه وقتی اعدام شد دیگه کاری نمی شه کرد ولی فرضا اگه زندانی بشه ممکنه بعدها بیگناهیش ثابت بشه و آزاد شه، یا اینکه کسی نمی تونه با ساختن مدارک جعلی باعث اعدام کسی بشه و ... یعنی واقعا فکر می کنید ممکن نیست بعضی از اعدام ها به ناحق( به عمد یا به سهو) باشه؟

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا امکان پذیره

کسی از مدارا کردن با مجرم حرفی نزده {منظور شما همون تاپیک شلاق خوردن دو زندانی در ملا عامه - که بحث در اون مورد به نتایجی رسید که البته چون ..... حذف شد}

نظرات شما کاملا نشون میده که به این دست قضایا کاملا احساسی برخورد می کنی

یه قاتل می تونه به جامعه بر گرده = چون همیشه راهی برای اصلاح کردن هست
یه چاقو کش می تونه به جامعه بر گرده = چون میشه به اون فرهنگ اموخت