راهنمای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد + ترازهای دانشگاه های دولتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sash367

عضو جدید
سلام دوستان رتبه مخابرات من شده 2150 خیلی بده شده ولی خب دیگه نمی شه کاریش کرد من احتمالا با پرس و جو های که کردم اگر خوش شانس باشم رو زانه های میدان کرمان و سمنان رو میارم و شبانه سیستم و میدانم یزد و سمنان و کرمان و ارمیه و چندتا دانشگاه دیگه که فکر نکنم هیچ کدوم میدان قوی داشته باشند ولی شنیدم سیستم یزد بد نیست ولی موضوع کلی اینه که اول کدوم رو بزنم یعنی سیستم یا میدان؟ چون این ها هیچ کدوم میدان قوی ندارن در کل ارزش داره توی دانشگاهی مثل اینها میدان خوند

hamed.52

کاربر فعال
با سلام خدمت دوستان عزیز
به نظرتون بین 4 تا گزینه ای که میگم کدومو انتخاب کنم رشته لیسانسم هم قدرت بوده.
1-ابزار دقیق امیر کبیر(جز رشته های زیر گروه مکاترونیکه)
2-سیستمهای قدرت تربیت مدرس یا عباسپور
3-مکاترونیک امیر کبیر یا عباسپور
4-کنترل عباسپور یا صنعتی اصفهان
اینطور که من شنیدم بازار کار ابزار دقیق خیلی خوبه.
واسه خارج از کشور رفتن فک کنم کنترل بهتر باشه.
دوستان عزیز لطف کنید راهنماییم کنید بد جور گیر کردم.

سلام
ببین تو سیتم ها قدرت عباسپور خیلی خوبه......تو کنترل هم به نسبت خوبه...
اگه میخای بری خارج کنترل بهتره ولی برای ایران موندن سیستم های قدرت عالیه اونم تو عباسپور....

tolabtolab

عضو جدید
سلام دوستان رتبه مخابرات من شده 2150 خیلی بده شده ولی خب دیگه نمی شه کاریش کرد من احتمالا با پرس و جو های که کردم اگر خوش شانس باشم رو زانه های میدان کرمان و سمنان رو میارم و شبانه سیستم و میدانم یزد و سمنان و کرمان و ارمیه و چندتا دانشگاه دیگه که فکر نکنم هیچ کدوم میدان قوی داشته باشند ولی شنیدم سیستم یزد بد نیست ولی موضوع کلی اینه که اول کدوم رو بزنم یعنی سیستم یا میدان؟ چون این ها هیچ کدوم میدان قوی ندارن در کل ارزش داره توی دانشگاهی مثل اینها میدان خوند

با این رتبه روزانه این دانشگاهها بعیده حتی میدان.در حالت کلی سیستم بهتر از میدان هست هر چند توی مدرک شما مهندسی مخابرات نوشته میشه و گرایش نه برای کار پیداکردن و نه برای apply مهم نیست.دانشگاه یزد یه استاد تمام توی مخابرات داره که زمینه اش هم سیستم هست و روی مخابرات بیسیم(wireless communication) کار می کنه خیلی استاد اکتیو و کاری هست.پارسال هم چند تا دانشجوی شریف بورس این دانشگاه شدن برا همین اینجوری کیلویی مخابرات بر میداره.سمنان رو خیلی اطلا عاتی ندارم اما میدونم کرمان و ارومیه تو زمینه سیستم خیلی ضعیفن.مثلا ارومیه دو نفرسیستمی داره که یه خانم دکتره به اسم ماهرخ غنی شایسته با یه استاد ضعیف دیگه .زمینشونم بالاجبار پردازش تصویر.

parto-x

عضو جدید
کمک

کمک

بچه ها خواهش می کنم سوال منو جواب بدین چون خیلی سردرگمم. گرایش من الکترونیک. رتبم به الک ، مخابرات و کمی هم به کنترل می خوره. میشه بگید بین این سه تا کدوم جای پیشرفت و آینده ی بهتری داره؟ کلا بگین به ترتیب کدوم اولویتم باشه ( فقط ترو خدا نگید بستگی به علاقت داره من می خوام یه نظر کارشناسی تر بدونم) مثلا به نظرتون کنترل صنعتی اصفهان یا شیرازو بالاتر بزنم یا الک و مخابرات خواجه نصیر چون همشو میارم و نمی دونم درسته که تغییر رشته بدم یا نه؟ و درسته دانشگاه پایین تری بزنم تا به جای مخابرات، کنترل بخونم. خواهشمی کنم کمکم کنید .ممنوووووووووووووووووون

mehranguilan

عضو جدید
بچه ها خواهش می کنم سوال منو جواب بدین چون خیلی سردرگمم. گرایش من الکترونیک. رتبم به الک ، مخابرات و کمی هم به کنترل می خوره. میشه بگید بین این سه تا کدوم جای پیشرفت و آینده ی بهتری داره؟ کلا بگین به ترتیب کدوم اولویتم باشه ( فقط ترو خدا نگید بستگی به علاقت داره من می خوام یه نظر کارشناسی تر بدونم) مثلا به نظرتون کنترل صنعتی اصفهان یا شیرازو بالاتر بزنم یا الک و مخابرات خواجه نصیر چون همشو میارم و نمی دونم درسته که تغییر رشته بدم یا نه؟ و درسته دانشگاه پایین تری بزنم تا به جای مخابرات، کنترل بخونم. خواهشمی کنم کمکم کنید .ممنوووووووووووووووووون
به نطر من تغییر رشته ندی خیلی بهتره.حتما الک یا مخابرات خواجه نصیرو بزن.نگران آینده شغلیش نباش.بازم باید به علاقت رجوع کنی که کودومو اول بزنی!

parto-x

عضو جدید
به نطر من تغییر رشته ندی خیلی بهتره.حتما الک یا مخابرات خواجه نصیرو بزن.نگران آینده شغلیش نباش.بازم باید به علاقت رجوع کنی که کودومو اول بزنی!
آخه میگن کنترل بازار کار بهتری داره. مگه میشه نگران آیندش نباشم !!! بدون در نظر گرفتن گرایش من به نظرتون کنترل مخابرات الک به ترتیب کدوم واسه ادامه بهتره؟

MOHANDES_HASSANI

عضو جدید

سلام
منم لیسانس گرایش الک دارم
برای ارشد خیلی تحقیق کردم که الک ادامه بدم
یا مخابرات از بیشتر از 10 تا استاد دانشگاه
دانشجوهای سال قبل و چند تا از استادای مشهور کلاس کنکوری
تحقیقات گسترده ای انجام دادم و سرانجام
به نتایج زیر رسیدم :
1 مهمترین فاکتور علاقه است
2 توانایی خودت با رشته مورد نظر
3 برای ادامه تحصیل دکترا بهتره دروسی
رو که در لیسانس باهاشون راحت ارتباط
برقرار میکردی رو ملاک بزاری
4 شرایط شخصی خودت
5 تناسب با بازار کار رو که من خودم
الک خوند م اما تو کارای قدرت استاد شدم
دیگه و بیشتر به خودت بستگی داره
و ..................................
در نهایت من الکترونیک رو انتخاب کردم
تا تو دوره ارشد راحت تر باشم و به فکر
مقاطع بالاتر

parto-x

عضو جدید
آخه میگن کنترل بازار کار بهتری داره. مگه میشه نگران آیندش نباشم !!! بدون در نظر گرفتن گرایش من به نظرتون کنترل مخابرات الک به ترتیب کدوم واسه ادامه بهتره؟

mehranguilan

عضو جدید
الکترونیک دیجیتال -مخابرات سیستم - کنترلاگه خواستی به ادامه تحصیل خارج از کشور فکر کنی کنترل وضعیت بهتری داره.

parto-x

عضو جدید
سلام منم لیسانس گرایش الک دارمبرای ارشد خیلی تحقیق کردم که الک ادامه بدمیا مخابرات از بیشتر از 10 تا استاد دانشگاهدانشجوهای سال قبل و چند تا از استادای مشهور کلاس کنکوری تحقیقات گسترده ای انجام دادم و سرانجامبه نتایج زیر رسیدم :1 مهمترین فاکتور علاقه است2 توانایی خودت با رشته مورد نظر3 برای ادامه تحصیل دکترا بهتره دروسی رو که در لیسانس باهاشون راحت ارتباط برقرار میکردی رو ملاک بزاری4 شرایط شخصی خودت5 تناسب با بازار کار رو که من خودم الک خوند م اما تو کارای قدرت استاد شدم دیگه و بیشتر به خودت بستگی دارهو ..................................در نهایت من الکترونیک رو انتخاب کردمتا تو دوره ارشد راحت تر باشم و به فکرمقاطع بالاتر
راستش من تعصب یه توجه خاصی به هیچکدوم از این سه تا ندارم. واسه همین ترجیح میدم چیزی که مورد توجه جامعه برقه انتخاب کنم . ولی از روی درس ها در لیسانس . کنترل واسم شیرین تر بود و مباحثی که پروژه عملی داشت مثل میکرو و معماری کامپیوتر که فکر کنم به الکترونیک دیجیتال مریوط بشه. ولی از خود الک 1 2 3 دل خوشی ندارم. واسه همین مجبورم با سنجیدن مزایا و معایب انتخاب کنم. مثلا الک حسنش اینه که گرایش خودمه و راحت تر ادامش می دم و درکل یه رشته ی معتدله ولی بازار کارش مطمعن نیست کنترل یه رشته ی عملی ترو صنعتی تره. و مخابرات فکر کنم جای کارای پژوهشی بیشتری داره و واسه ادامه اما اونم زیاد از نظر کاری تضمین نیست. با این چیزا خودم نظرم رو کنترله ولی چون رتبه الک و مخابراتم بالاتره اونارو دانشگاه های بهتری میارم تا کنترل. در ضمن دخترم! و باید این رو هم واسه کا در نظر بگیرم. حالا با این توضیحات میشه باز راهنماییم کنید؟! ممنون

MOHANDES_HASSANI

عضو جدید
راستش من تعصب یه توجه خاصی به هیچکدوم از این سه تا ندارم. واسه همین ترجیح میدم چیزی که مورد توجه جامعه برقه انتخاب کنم . ولی از روی درس ها در لیسانس . کنترل واسم شیرین تر بود و مباحثی که پروژه عملی داشت مثل میکرو و معماری کامپیوتر که فکر کنم به الکترونیک دیجیتال مریوط بشه. ولی از خود الک 1 2 3 دل خوشی ندارم. واسه همین مجبورم با سنجیدن مزایا و معایب انتخاب کنم. مثلا الک حسنش اینه که گرایش خودمه و راحت تر ادامش می دم و درکل یه رشته ی معتدله ولی بازار کارش مطمعن نیست کنترل یه رشته ی عملی ترو صنعتی تره. و مخابرات فکر کنم جای کارای پژوهشی بیشتری داره و واسه ادامه اما اونم زیاد از نظر کاری تضمین نیست. با این چیزا خودم نظرم رو کنترله ولی چون رتبه الک و مخابراتم بالاتره اونارو دانشگاه های بهتری میارم تا کنترل. در ضمن دخترم! و باید این رو هم واسه کا در نظر بگیرم. حالا با این توضیحات میشه باز راهنماییم کنید؟! ممنون
اگه مشکل رفت و آمد نداری دانشگاه بهتر رو انتخاب کن
خودت بهتر میدونی برای بعضی جاها اسم دانشگاه
خیلی مهمه شاید به نظر من الکترونیک دیجیتال بخونی
بهتر باشه .
یه مقداری صنعت در پذیرش خانوم ها کم لطفی میکنه.

amini.am08

عضو جدید
سلام

فوری

کسی میدونه با 400 مخابرات سیستم کجاها میشه آورد؟؟؟؟

من 465 شدم اول سیستم علم و صنعت بعدش سیستم خواجه نصیر بعدشم سیستم صنعتی اصفهان رو زدم. فکر کنم با 400 روزانه ی خواجه نصیر و تربیت مدرس رو بیارید. ضمناً روزانه صنعتی اصفهان و شیراز و مشهد و تبریز هم میارید.

amini.am08

عضو جدید

خواجه نصیر الکترونیکش خیلی خوبه... پیشنهاد می کنم الکترونیک خواجه نصیر رو انتخاب کنید

parto-x

عضو جدید
یه سوال دیگه!!ترتیب دانشگاه های زیر واسه الک و مخابرات چه طوره؟علم و صنعت - خواجه نصیر -تربیت مدرس- صنعتی اصفهان -خود اصفهان - شیراز -صنعتی شیراز- مشهد- تبریز - شهید بهشتی -سهند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------و یه چیز دیگه ! کسی از گرایش های الک اطلاعاتی داره مثلا کدوم جای کار پژوهشی بیشتری داره و کدوم بازار کار بهتر و در کل کدوم طرفدارای بیشتری داره ؟!!!الکترونیک نوری و نیمه هادی - مدارهای مجتمع آنالوگ و دیجیتال- ادوات نیمه هادی- مدار و سیستم -تکنولوژی نیمه هادی -میکرو الکرتونیک و ....

hoomif

عضو جدید
یه سوال دیگه!!ترتیب دانشگاه های زیر واسه الک و مخابرات چه طوره؟علم و صنعت - خواجه نصیر -تربیت مدرس- صنعتی اصفهان -خود اصفهان - شیراز -صنعتی شیراز- مشهد- تبریز - شهید بهشتی -سهند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------و یه چیز دیگه ! کسی از گرایش های الک اطلاعاتی داره مثلا کدوم جای کار پژوهشی بیشتری داره و کدوم بازار کار بهتر و در کل کدوم طرفدارای بیشتری داره ؟!!!الکترونیک نوری و نیمه هادی - مدارهای مجتمع آنالوگ و دیجیتال- ادوات نیمه هادی- مدار و سیستم -تکنولوژی نیمه هادی -میکرو الکرتونیک و ....

به این ترتیب :
علم و صنعت - تربیت مدرس - صنعتی اصفهان - مشهد - خواجه نصیر - شیراز - شهید بهشتی - اصفهان - تبریز - صنعتی سهند - صنعتی شیراز

البته مساله مسافت هم هست ، مثلا اگه خراسانی باشید ، قطعا بهتره بعد تربیت مدرس ، فردوسی مشهد رو بزنید ولی اگه مرکز کشور باشید همینطوری بهتره...فکر کنم ادوات و نوری از همش پرکارتر باشه. موفق باشید;)

daneshpajooh

عضو جدید
سلام
به نظرتون با 930 مخابرات، گرایش میدان کجا قبول میشم؟
لطفا اگر میدونید راهنمایی کنید. ممنون

parto-x

عضو جدید
به این ترتیب : علم و صنعت - تربیت مدرس - صنعتی اصفهان - مشهد - خواجه نصیر - شیراز - شهید بهشتی - اصفهان - تبریز - صنعتی سهند - صنعتی شیرازالبته مساله مسافت هم هست ، مثلا اگه خراسانی باشید ، قطعا بهتره بعد تربیت مدرس ، فردوسی مشهد رو بزنید ولی اگه مرکز کشور باشید همینطوری بهتره...فکر کنم ادوات و نوری از همش پرکارتر باشه. موفق باشید;)
به نظرتون این ترتیب درسته؟!!!!!!!! یعنی شیراز بعد از مشهد؟!!!! حتی خواجه نصیر بعد از مشهد؟!!!!!!!!خواهش می کنم با تعصب نظر ندید و اون چه از نظر جامعه ی برق مطرحه بگید. ممنون می شم بقیه هم نظرشون رو بگن

parto-x

عضو جدید
فووووووووووووری

فووووووووووووری

منظور از زمینه پژوهشی جلوی شهید بهشتی ها چیه؟ همون پژوهش محوره؟ آیا پژوهش محور بودن هم مثل آموزش محور یک نکته ی منفی محسوب میشه و ایجاد محدودیت می کنه؟

navid2025

عضو جدید

مخابرات----بعد الکترونیک----اخر هم کنترل.مخابرات بازار کارش بهتره

navid2025

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
به نظرتون بین 4 تا گزینه ای که میگم کدومو انتخاب کنم رشته لیسانسم هم قدرت بوده.
1-ابزار دقیق امیر کبیر(جز رشته های زیر گروه مکاترونیکه)
2-سیستمهای قدرت تربیت مدرس یا عباسپور
3-مکاترونیک امیر کبیر یا عباسپور
4-کنترل عباسپور یا صنعتی اصفهان
اینطور که من شنیدم بازار کار ابزار دقیق خیلی خوبه.
واسه خارج از کشور رفتن فک کنم کنترل بهتر باشه.
دوستان عزیز لطف کنید راهنماییم کنید بد جور گیر کردم.

بازار ابزار دقیق عالی است بعد از اون قدرت بعد مخابرات و الکترونیک.کنترل و مهندسی پزشکی--واسه خارج رفتن و مقاله دادن مخابرات عالیه چون خیلی زمینه های کاری متفاوتی داره

amini.am08

عضو جدید
به نظرتون این ترتیب درسته؟!!!!!!!! یعنی شیراز بعد از مشهد؟!!!! حتی خواجه نصیر بعد از مشهد؟!!!!!!!!خواهش می کنم با تعصب نظر ندید و اون چه از نظر جامعه ی برق مطرحه بگید. ممنون می شم بقیه هم نظرشون رو بگن

شیراز و مشهد و تبریز تقریباً تو یک سطحند، معمولا جنوبیا، شیراز؛ شمالغربیا، تبریز و شمال شرقیا، مشهد رو می زنند... ولی فکر کنم خواجه نصیر از دانشگاه های تراز اول شهرستان ها بهتر باشه. ضمناً سطح علمی دانشکده مهندسی دانشگاه اصفهان (برخلاف سایر دانشکده هاش ) زیاد جالب نیست.

آخرین ویرایش:

sash367

عضو جدید
دوستان این دانشگاه های شاهد و مالک اشتر چه جور هستند؟(مخابرات) و دیگه اینکه اگر من این دانشگاه ها رو بزنم برم مصاحبه قبول بشم و یا نرم اصلا ، برای بقیه انتخاب هام چه مشکلی پیش میاد ؟ شبانه هاشون ارزش داره برای رفتن و هزینه کردن

navid2025

عضو جدید
هشدار!!!!
بچه ها کسایی که قصد رفتن دارن تغییر گرایش یه امتیاز منفی واسشون داره سعی کنن.اونا که قصد رفتن دارن گرایششون رو عوض نکن.در بازار کار شما بیشتر با اطلاعات لیسانس کار می کنید.در ارشد چیزی که در کار به درد شما بخوره یاد نمیگیرید.با تغییر گرایش با توجه به پیشنیازی که بهتون می خوره کارتون هم سخت میشه.چون یک ترم یا بیشتر باید مشغول پاس کردن دروس پیشنیاز باشید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا