راهنمای آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت خدمت در مناطق عملیاتی و خارج از شهر تهران از بین واجدین شرایط ذکور (صرفاً داوطلبان مرد) در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق برگزاری آزمون های کتبی و روانشناختی (شغلی)، مصاحبه فنی/ تخصصی، طب صنعتی و گزینش استخدام می نماید.راهنمای آزمون استخدامی شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران
شرکت ملی نفت ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به منظور تأمین نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت خدمت در مناطق عملیاتی و خارج از شهر تهران از بین واجدین شرایط ذکور (صرفاً داوطلبان مرد) در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق برگزاری آزمون های کتبی و روانشناختی (شغلی)، مصاحبه فنی/ تخصصی، طب صنعتی و گزینش استخدام می نماید.تذکر ۱ :فرزندان معزز شهدا، فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان دارای حداقل ۵ سال اسارت می توانند به منظور کسب اطلاعات و بهره مندی از تسهیلات سهمیه استخدامی ویژه از طریق اداره کل اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران اقدام نمایند.تذکر ۲ : جهت تأمین نیاز نیروی انسانی استانهای بوشهر و خوزستان سهمیه ۵۰ درصدی جذب متعلق به داوطلبان بومی استان بوشهر در کلیه مقاطع تحصیلی و سهمیه ۵۰ درصدی داوطلبان بومی استان خوزستان در مقطع کاردانی مطابق ضوابط و دستورالعملهای موجود اعمال خواهد شد.
تذکر ۳ : فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد که حسب ضوابط و مقررات اعلام شده در پایگاه اینترنتی معاونت توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت (به آدرس www.pmhr.ir یا www.mop.ir ) به عنوان فارغ التحصیل ممتاز شناخته می شوند نیازی به ثبت نام و شرکت در این آزمون نداشته و جهت ارائه درخواست استخدام خود می توانند از طریق ثبت نام در پایگاه اینترنتی مذکور اقدام نمایند. در همین رابطه استخدام دانش آموختگان ممتاز یاد شده صرفاً از طریق پایگاه مذکور امکان پذیر بوده و در صورت حضور در این آزمون از ادامه فرآیند جذب حذف خواهند شد (جهت اطلاع از شرایط ممتازی اینجا را کلیک نمائید).تذکر ۴ : داوطلبان مرد شاغل بصورت پیمانکاری در واحدهای تابعه صنعت نفت در صورت واجد شرایط بودن می توانند در آزمون استخدامی شرکت نموده و از امتیازات مربوطه بهره مند گردند.

الف – شرایط داوطلبان استخدام۱- شرایط عـمومی :۱-۱- تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران و متدین به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.
۱-۲- عدم سوء پیشینه کیفری.
۱-۳- داشتن تندرستی و توانایی کامل جسمانی به تأیید سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت (طب صنعتی).
۱-۴- دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم در زمان ثبت نام.
۱-‎۵- عدم اشتغال و تعهد به کار به صورت پیمانی، آزمایشی و رسمی در سازمانها و موسسات دولتی و مراکز وابسته به آن و همچنین عدم استخدام بصورت پیمانی یا رسمی در شرکت های تابعه صنعت نفت (شرکت ملی نفت، گاز، پالایش و پخش فرآورده های نفتی، پتروشیمی و شرکتهای فرعی آنها).
۲- شـرایط سـن :
حداکثر سن مجاز داوطلبان در مقطع کاردانی۲۶ سال (متولدین ۱/۱/۶۴ و به بعد)، مقطع کارشناسی ۳۰ سال (متولدین ۱/۱/۶۰ و به بعد) و مقطع کارشناسی ارشد ۳۴ سال (متولدین ۱/۱/۵۶ و به بعد)می باشد.
۲-۱- مدت زمان خدمت سربازی به حداکثر سن داوطلبان افزوده می شود.
۲-۲- سابقه کار خارج از صنعت نفت افرادی که تجربه کاری مفید و مرتبط با شغل مورد نیاز دارند در صورت ارائه مدارک لازم و گواهی پرداخت حق بیمه بابت سوابق مذکور، تا ۵ سال به حداکثر سن اضافه می گردد.
۲-۳- مدت سابقه کار داوطلبانی که تجربه کاری در مناطق تابعه صنعت نفت را داشته باشند و یا بصورت قرارداد تمام وقت براساس ضوابط مصوب در صنعت نفت شاغل باشند، در صورت پرداخت حق بیمه در مدت سابقه کار به حداکثر سن اضافه می گردد.
۲-۴- شرط حداکثر سن در مورد ایثارگران براساس قانون اصلاح حداکثر سن داوطلبان استخدام مصوب ۲۲/۲/۷۱ مجلس شورای اسلامی با رعایت موارد ذیل افزایش می یابد:
الف- داوطلبانی که در جبهه های نبرد حق علیه باطل به طور داوطلبانه خدمت نموده اند، به میزان مدت حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب دراثر مجروحیت.
ب- داوطلبانی که در طول جنگ تحمیلی به اسارت دشمن بعثی و یا گروههای ضد انقلاب درآمده اند، به میزان مدت اسارت و حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری یا استراحت پزشکی در اثر مجروحیت در جبهه های نبرد یا دوران اسارت.
ج- افراد خانواده شهدا (همسر، فرزندان، پدر و مادر، برادر و خواهر)، جانبازان (فرد جانباز) و همسر و فرزندان جانبازان از کار افتاده کلی و مشمولین بند “ب” فوق حداکثر به میزان ۵ سال.
۲-۵- شرط حداکثر سن برای داوطلبان بومی تا سه سال قابل افزایش است.
۲-۶- کارمندان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک تحصیلی می باشند از شرط سنی معاف هستند.
با رعایت موارد فوق الذکر، تحت هیچ شرایطی حداکثر سن برای داوطلبان دارای مدرک کاردانی نباید از ۳۲ سال و برای کارشناسی و کارشناسی ارشد از ۴۰ سال بیشتر باشد.
تعریف بومی برای داوطلبان خدمت در شرکت ملی نفت ایران: در این آزمون بومی به داوطلبانی اطلاق می گردد که محل تولد یا محل اخذ مدرک تحصیلی دیپلم آنان یکی از شهرها و مناطق استانهای خوزستان، بوشهر، فارس (به غیر از شیراز)، کرمانشاه، خراسان رضوی (به غیر از مشهد)، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، لرستان، ایلام و مازندران باشد.
تعریف بومی برای داوطلبان خدمت در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران: در این آزمون بومی به داوطلبانی اطلاق می گردد که محل تولد یا محل اخذ مدرک تحصیلی دیپلم آنان یکی از شهرها و مناطق استانهای مرکزی، هرمزگان، خوزستان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی (به غیر از تبریز) باشد
تذکر : لازم به ذکر است امتیازات بومی صرفاً به داوطلبانی تعلق می گیرد که رشته و گرایش تحصیلی ایشان در استان مربوطه مورد نیاز باشد.
۳- شـرایط مـعدل :
حداقل معدل برای داوطلبان با مدارک تحصیلی کاردانی و کارشناسی ۱۳ و مقطع کارشناسی ارشد ۱۵ می باشد.
۳-۱- به داوطلبان بومی در مقطع کاردانی یک نمره و در مقطع کارشناسی نیم نمره در شرط معدل تقلیل داده خواهد شد. تذکر ۱ : لازم افرادی که از مزایای این بند بهره‏مند می‏گردند حق استفاده از مزایای سایر بندهای شرط معدل را ندارند.
۳-۲- براساس قانون تسهیلات استخدامی ویژه فرزندان شاهد مصوب ۲۲/۳/۸۰ مجلس شورای اسلامی رعایت حداقل شرط معدل برای فرزندان شاهد داوطلب استخدام الزامی نمی باشد.
تذکر ۲ : افراد بومی که از امتیازات بومی بهره مند می شوند ملزم به ارائه تعهد محضری مبنی بر ۱۰ سال خدمت در منطقه مورد اشتغال می باشند.
۳-۳- به داوطلبان شاغل که به هنگام ثبت نام بصورت قراردادی تمام وقت (مدت معین) حسب ضوابط مصوب وزارت نفت در شرکت های تابعه صنعت نفت شاغل باشند به ازای هر سال سابقه خدمت در صنعت نفت ۲/۰ نمره و حداکثر یک نمره در شرط معدل آنان تقلیل داده می شود.
تذکر ۳ : داوطلبانی که از این بند استفاده می نمایند حق استفاده از سایر بندهای شرط معدل را ندارند.
۳-۴- فارغ‏التحصیلان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاههای صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان، تربیت مدرس، شیراز، علم و صنعت، فردوسی مشهد، خواجه نصیرالدین طوسی و دانشگاه صنعت نفت صرفاً در رشته های فنی با تقلیل یک نمره در شرط معدل می توانند در آزمون استخدامی شرکت نمایند.
۳-۵- کارکنان رسمی صنعت نفت که متقاضی تعدیل مدرک می باشند می‏بایست حداقل شرط معدل مورد پذیرش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را دارا باشند.
۳-۶- شرط معدل برای فرزندان کارکنان صنعت نفت شامل جانباز (۲۵ درصد و به بالا) و آزاده (اعم از شاغل، بازنشسته، فوت شده و یا از کار افتاده) که داوطلب استخدام می باشند برای مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی به حداقل ۱۲ و کارشناسی ارشد به حداقل ۱۴ کاهش می یابد.
در هر حال حداقل معدل با مراعات تبصره های فوق نبایستی برای مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی از ۱۲ و کارشناسی ارشد از ۱۴ کمتر باشد.
۴ – شرایط مدرک تحصیلی :
۴-۱- مدارک دانشگاهی کسانی برای شرکت در آزمونهای استخدامی قابل قبول است (داوطلبان استخدام و متقاضیان تعدیل مدرک) که از لحاظ ارزش علمی، مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.
۴-۲- دارا بودن مدرک تحصیلی و یا گواهی فراغت از تحصیل که در آن مقطع، رشته و گرایش تحصیلی، معدل و تاریخ فراغت از تحصیل ذکر شده باشد (گواهی تحصیلی یا لغو معافیت تحصیلی صادره برای حوزه نظام وظیفه مورد پذیرش نخواهد بود).
۴-۳- تأیید مدارک فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی از سوی دفتر امور فارغ التحصیلان سازمان مرکزی آن دانشگاه و فارغ التحصیلان خارج از کشور از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری الزامی است.
۴-۴- مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور می بایست از طریق سازمان مرکزی پیام نور و با ذکر معدل کل صادر گردیده باشد.
۴-۵- ارائه ارزشنامه مدرک تحصیلی مأخوذه از خارج از کشور صادره توسط اداره کل دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای فارغ التحصیلان دانشگاههای خارج از کشور الزامی است.
۴-۶- مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاه جامع علمی کاربردی صرفاً پس از گذراندن آزمون جامع آن دانشگاه توسط داوطلبان قابل قبول خواهد بود.
تذکر ۱ : داوطلبان استخدام می بایست با آخرین مدرک تحصیلی اخذ شده در آزمون های استخدامی شرکت نمایند. بدیهی است در صورتیکه در هر یک از مراحل استخدام مشخص شود داوطلب دارای مدرک تحصیلی بالاتر( با تاریخ اخذ قبل از آزمون کتبی) بوده ادامه سایر اقدامات مربوط به جذب متوقف و موضوع استخدام وی منتفی خواهد شد.
تذکر ۲ : مدارک داوطلبانی که تاریخ فراغت از تحصیل یا تاریخ پایان خدمت نظام و یا کارت معافیت دائم آنان بعد از تاریخ ۳۱/۶/۹۰ باشد به هیچ عنوان مورد پذیرش قرار نمی گیرد.
 

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
ب- رشته ها و گرایشهای تحصیلی مورد نیاز مطابق جدول شماره ۱ و ۲ می باشد .
جدول شماره ۱: رشته و گرایشهای مورد نیاز شرکت ملی نفت
ردیفمقطعرشتهگرایشمحل خدمت
۱کارشناسی
و
کارشناسی ارشد
مهندسی نفتبهره برداری از منابع نفت- حفاری و استخراج –مخازن هیدروکربوری – اکتشاف
مناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲مهندسی شیمیبهره برداری از منابع نفت- مخازن هیدروکربوری-
طراحی فرآیندهای نفت- صنایع پالایش- صنایع پتروشیمی-
صنایع گاز-تولید و جمع آوری گاز- فرآوری و انتقال گاز -
فرآیندهای جداسازی- پیشرفته – شبیه سازی و کنترل فرآیند -
مهندسی گاز – مهندسی فرآیند – پدیده های انتقال – طراحی فرآیند – محیط زیست – انرژی و محیط زیست
مناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳مهندسی مکانیکحرارت و سیالات – طراحی جامدات – ساخت و تولید -تاسیسات حرارتی – طراحی کاربردی – تبدیل انرژی
مناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۴مهندسی برققدرت- الکترونیک- کنترل- مخابراتمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۵مهندسی صنایعبرنامه ریزی و تحلیل سیستم ها- تولید صنعتی -تکنولوژی صنعتی- ایمنی صنعتی-مهندسی صنایع-مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی
مناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۶مهندسی عمرانعمران-سازه – نقشه برداری-مکانیک خاک و پی – مهندسی مدیریت و ساختمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۷مهندسی موادمتالورژی صنعتی- متالورژی استخراجی-خوردگی و حفاظت از مواد – شناسایی، انتخاب و روش ساخت مواد مهندسیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۸مهندسی کامپیوترنرم افزار – سخت افزار – معماری کامپیوترمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۹مهندسی فنآوری اطلاعاتامنیت اطلاعات- شبکه های کامپیوتری- مهندسی فنآوری اطلاعاتمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۰مهندسی ایمنی و بازرسی فنیبازرسی فنی – ایمنی و حفاظتمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۱مدیریتصنعتی- دولتی-بازرگانی- امور گمرکی – منابع انسانی – مدیریت اجرایی – مدیریت MBAمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۲روانشناسیصنعتی و سازمانیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۳شیمیمحض- کاربردی – آلی – تجزیهمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۴حسابداریکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۵زمین شناسیزمین شناسی – پترولوژی-تکتونیک- چینه شناسی و فسیل شناسی-رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی-نفتمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۶مهندسی محیط زیستکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۷حقوقحقوق – خصوصی – تجارت بین المللمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۸بهداشت حرفه ایکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۹مهندسی معدناستخراج معدنمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۰صرفاً کارشناسیمهندسی دریاصرفاً گرایش دریانوردیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۱مهندسی هوانوردیصرفاً گرایش مراقبت پروازمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۲آمارکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۳مددکاری اجتماعیمددکاری اجتماعیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۴علوم ارتباطات اجتماعیعلوم ارتباطات اجتماعیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۵علوم تغذیهکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۶کاردانیمدیریتصنعتی – بازرگانی – دولتی – مالی – اداریمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۷کاردان فنی صنایعایمنی صنعتیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۸مکانیککلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۹برقکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳۰شیمیکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳۱صنایع شیمیاییکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳۲آمارکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳۳حسابداریکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
 

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
جدول شماره ۲: رشته و گرایشهای مورد نیاز شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی
ردیفمقطعرشتهگرایشمحل خدمت
۱کارشناسی
و
کارشناسی ارشد
مهندسی شیمیطراحی فرآیندهای نفت- صنایع پالایش -
طراحی فرآیند – فرآیندهای جداسازی – پدیده های انتقال – پیشرفته
مرکزی – هرمزگان – خوزستان
۲مهندسی مکانیکحرارت و سیالات- طراحی جامدات – طراحی کاربردی – تبدیل انرژیمرکزی – هرمزگان – خوزستان
۳مهندسی برققدرت- الکترونیککرمانشاه – هرمزگان – خوزستان
۴حسابداریکلیه گرایشهامرکزی – هرمزگان – خوزستان
۵کاردانیشیمیکلیه گرایشهامرکزی – هرمزگان – خوزستان – آذربایجان شرقی
۶صنایع شیمیاییکلیه گرایشهامرکزی – هرمزگان – خوزستان – آذربایجان شرقی
۷مکانیککلیه گرایشهامرکزی – هرمزگان – خوزستان – آذربایجان شرقی
۸برقکلیه گرایشهاکرمانشاه – خوزستان – هرمزگان – مرکزی

ج ـ نحوه ثبت نام برای شرکت در آزمون
داوطلب گرامی درصورتیکه واجد شرایط شرکت در آزمون می باشید می بایست اقدامات ذیل را انجام دهید:
۱- داوطلبان متقاضی استخدام در شرکت ملی نفت ایران لازم است مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت نام به حساب شماره ۱۹۱۰۶۵۸۸/۱۲ نزد بانک ملت شعبه وزارت نفت (کد ۶۳۲۵۵) به نام شرکت ملی نفت ایران واریز و فیش پرداختی آن را تا روز مصاحبه همراه داشته باشند. بدیهی است مبلغ پرداختی قابل استرداد نمی باشد. درج نام واریز کننده و عبارت “بابت شرکت در آزمون استخدامی نفت” ضروری می باشد.
۲- داوطلبان متقاضی استخدام در شرکت ملی پالایش وپخش فرآورده های نفتی ایران لازم است مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال بابت هزینه ثبت نام به حساب جاری شماره ۶۸۶۵۷۸۴۱/۳۳ با کد شناسه ۲۲۴۰ نزد بانک ملت شعبه مستقل مرکزی (کد ۶۳۵۲۹) به نام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران واریز و فیش پرداختی آن را تا روز مصاحبه همراه داشته باشند. بدیهی است مبلغ پرداختی قابل استرداد نمی باشد. درج نام واریز کننده و عبارت “بابت شرکت در آزمون استخدامی پالایش و پخش” ضروری می باشد.
۳- از طریق پایگاه اینترنتی آزمون نسبت به ثبت نام و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.
۴- در موعد مقرر اقدام به چاپ کارت ورود به جلسه آزمون کتبی نمایند.تذکر بسیار مهم : هر داوطلب صرفا حق انتخاب یک شرکت (شرکت ملی نفت ایران یا شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران) را برای استخدام دارا بوده و پس از انتخاب و حضور در آزمون تحت هیچ شرایطی و به هیچ عنوان شرکت محل خدمت داوطلب تغییر نخواهد کرد که در این رابطه لازم است متقاضیان استخدام در انتخاب شرکت مورد نظر برای اشتغال نهایت دقت را مبذول نمایند چرا که کلیه اقدامات مربوطه تا انتهای فرایند بر همین اساس انجام خواهد شد.
علیهذا تحت هر شرایطی تعیین محل خدمت داوطلبان به عهده شرکت خواهد بود.

د ـ‌ تاریخ ثبت نام برای آزمونداوطلبان درصورت دارابودن شرایط اعلام شده از روز چهار شنبه مورخ ۸/۴/۹۰ براساس حوزه انتخابی داوطلب تا پایان روز جمعه مورخ ۱۷/۴/۹۰ می توانند ثبت نام خود را از طریق همین پایگاه انجام دهند . تذکر مهم: تاریخ ثبت نام به هیچ وجه تمدید نگردیده و امکان ثبت نام داوطلبان بعد از موعد مقرر به هیچ وجه مقدور نمی‏باشد.

هـ ـ تاریخ و محل رفع نقص و برگزاری آزمونآزمون کتبی در روزهای پنج شنبه مورخ ۳۰/۴/۹۰ و جمعه مورخ ۳۱/۴/۹۰ در محلی که از روز دوشنبه مورخ ۲۷/۴/۹۰ از طریق همین پایگاه اینترنتی اعلام خواهد شد برگزار می گردد.
داوطلبانی که اطلاعات درج شده در برگه مجوز (کارت ورود به جلسه) آنها مطابق با مشخصات واقعی آنها نمی باشد جهت رفع نقص می بایست در روز چهارشنبه مورخ ۲۹/۴/۹۰ از ساعت ۳۰/۸ صبح الی ۱۶ بعدازظهر با در دست داشتن برگه مجوز(کارت ورود به جلسه) به یکی از مراکز مندرج در جدول شماره ۳ مراجعه نمایند.
 

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
جدول شماره ۳: آدرس محلهای رفع نقص داوطلبان
ردیفشهرآدرس
۱اصفهانمتعاقباً اعلام می گردد
۲اهوازمتعاقباً اعلام می گردد
۳بوشهرمتعاقباً اعلام می گردد
۴تبریزمتعاقباً اعلام می گردد
۵تهرانمتعاقباً اعلام می گردد
۶ساریمتعاقباً اعلام می گردد
۷شیرازمتعاقباً اعلام می گردد
۸کرمانشاهمتعاقباً اعلام می گردد
۹مشهدمتعاقباً اعلام می گردد

و ـ مـواد آزمـون :مواد عمومی آزمون شامل ادبیات فارسی (۱۰ سؤال)، زبان انگلیسی (۱۰ سؤال) و دانش کامپیوتر (۱۰ سؤال) بوده (جمعاً ۳۰ سؤال) و مواد تخصصی (جمعاً ۷۰ سؤال) به شرح جداول شماره ۴ و ۵ می‏باشد.
جدول شماره ۴ : مواد تخصصی رشته های تحصیلی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
ردیفمقطعرشتهگرایشتعداد سؤالمواد درسی
۱کارشناسی
یا
کارشناسی ارشد
مهندسی نفتبهره برداری از منابع نفت- حفاری و استخراج -مخازن هیدروکربوری – اکتشاف
۷۰ترمودینامیک- مکانیک سیالات- زمین شناسی(نفت و ساختمان)- خواص سنگهای مخزن- خواص سیالات مخزن- مهندسی حفاری- چاه آزمایی و نمودارگیری از چاه- مهندسی مخزن
۲مهندسی شیمیبهره برداری از منابع نفت- مخازن هیدروکربوری-۷۰ترمودینامیک- مکانیک سیالات- زمین شناسی(نفت و ساختمان)- خواص سنگهای مخزن- خواص سیالات مخزن- مهندسی حفاری- چاه آزمایی و نمودارگیری از چاه- مهندسی مخزن
۳مهندسی شیمیطراحی فرآیندهای نفت- صنایع پالایش- صنایع پتروشیمی-
صنایع گاز-تولید و جمع آوری گاز- فرآوری و انتقال گاز – فرآیندهای جداسازی – پیشرفته – شبیه سازی و کنترل فرآیند – مهندسی گاز – مهندسی فرآیند پدیده های انتقال – طراحی فرآیند – محیط زیست – انرژی و محیط زیست
۷۰ترمودینامیک- مکانیک سیالات- انتقال حرارت- انتقال جرم و عملیات واحد
۴مهندسی مکانیکحرارت و سیالات -تاسیسات حرارتی - تبدیل انرژی
۷۰ترمودینامیک ۱ و ۲ – مکانیک سیالات ۱ و ۲- انتقال حرارت ۱ و ۲ – استاتیک/ مقاومت مصالح- دینامیک و ارتعاشات- تأسیسات حرارتی و برودتی
۵مهندسی مکانیکطراحی کاربردی – طراحی جامدات – ساخت و تولید۷۰ترمودینامیک ۱ و ۲ – مکانیک سیالات ۱ و ۲- استاتیک- مقاومت مصالح- دینامیک و ارتعاشات- طراحی اجزا
۶مهندسی برققدرت۷۰مدارهای الکتریکی ۱ و ۲- رله و حفاظت سیستمهای قدرت- بررسی سیستمهای قدرت ۱ و ۲- تولید و توزیع نیروگاه- اندازه گیری الکتریکی
۷مهندسی برقالکترونیک- کنترل- مخابرات۷۰مدارهای الکتریکی ۱ و ۲- الکترونیک ۱و ۲- سیستمهای کنترل خطی- مدارهای منطقی – تجزیه و تحلیل سیستمها
۸مهندسی صنایعبرنامه ریزی و تحلیل سیستم ها- تولید صنعتی -تکنولوژی صنعتی- مهندسی صنایع-مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعی
۷۰تحقیق در عملیات- برنامه ریزی و کنترل پروژه- برنامه ریزی نگهداری و تعمیرات- طرح ریزی واحدهای صنعتی- تئوری احتمالات و آمار مهندسی- مبانی سازمان و مدیریت- اقتصاد مهندسی
۹مهندسی صنایعایمنی صنعتی۷۰ایمنی برق- اعلام و اطفاء حریق- دیگها و ظروف تحت فشار- عوامل شیمیایی و فیزیکی محیط کار- حفاظت صنعتی- مهندسی احتراق- ارگونومی
۱۰مهندسی عمرانعمران-سازه – مکانیک خاک و پی – مهندسی مدیریت و ساخت۷۰مقاومت مصالح- تحلیل سازه ها- مکانیک خاک و پی سازی- سازه های فولادی و بتونی
۱۱مهندسی عمراننقشه برداری۷۰ریاضی- فتوگرامتری- ژئودزی- نقشه برداری- GIS
12مهندسی موادمتالورژی صنعتی- متالورژی استخراجی-خوردگی و حفاظت از مواد – شناسایی، انتخاب و روش ساخت مواد مهندسی۷۰خواص فیزیکی مواد- خواص مکانیکی مواد- شیمی فیزیک و ترمودینامیک- خوردگی- جوشکاری
۱۳مهندسی کامپیوتر / مهندسی فنآوری اطلاعاتنرم افزار / امنیت اطلاعات- شبکه های کامپیوتری- مهندسی فنآوری اطلاعات –۷۰ساختمان داده ها و الگوریتم- طراحی الگوریتم- سیستمهای عامل- پایگاه داده ها- مهندسی نرم افزار- معماری کامپیوتر- نظریه زبانها و ماشینها
۱۴مهندسی کامپیوترسخت افزار – معماری کامپیوتر۷۰سیستمهای عامل- شبکه های کامپیوتر- معماری کامپیوتر- انتقال داده ها – اصول طراحی پایگاه داده ها- مدارهای الکتریکی- ساختمان داده ها- الکترونیک دیجیتالی- مدار منطقی
۱۵مهندسی ایمنی و بازرسی فنیبازرسی فنی – ایمنی و حفاظت۷۰

 

hashsa

عضو جدید
ب- رشته ها و گرایشهای تحصیلی مورد نیاز مطابق جدول شماره ۱ و ۲ می باشد .
جدول شماره ۱: رشته و گرایشهای مورد نیاز شرکت ملی نفت
ردیفمقطعرشتهگرایشمحل خدمت
۱کارشناسی
و
کارشناسی ارشد
مهندسی نفتبهره برداری از منابع نفت- حفاری و استخراج –مخازن هیدروکربوری – اکتشافمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲مهندسی شیمیبهره برداری از منابع نفت- مخازن هیدروکربوری-
طراحی فرآیندهای نفت- صنایع پالایش- صنایع پتروشیمی-
صنایع گاز-تولید و جمع آوری گاز- فرآوری و انتقال گاز -
فرآیندهای جداسازی- پیشرفته – شبیه سازی و کنترل فرآیند -
مهندسی گاز – مهندسی فرآیند – پدیده های انتقال – طراحی فرآیند – محیط زیست – انرژی و محیط زیست
مناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳مهندسی مکانیکحرارت و سیالات – طراحی جامدات – ساخت و تولید -تاسیسات حرارتی – طراحی کاربردی – تبدیل انرژیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۴مهندسی برققدرت- الکترونیک- کنترل- مخابراتمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۵مهندسی صنایعبرنامه ریزی و تحلیل سیستم ها- تولید صنعتی -تکنولوژی صنعتی- ایمنی صنعتی-مهندسی صنایع-مهندسی سیستم های اقتصادی اجتماعیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۶مهندسی عمرانعمران-سازه – نقشه برداری-مکانیک خاک و پی – مهندسی مدیریت و ساختمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۷مهندسی موادمتالورژی صنعتی- متالورژی استخراجی-خوردگی و حفاظت از مواد – شناسایی، انتخاب و روش ساخت مواد مهندسیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۸مهندسی کامپیوترنرم افزار – سخت افزار – معماری کامپیوترمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۹مهندسی فنآوری اطلاعاتامنیت اطلاعات- شبکه های کامپیوتری- مهندسی فنآوری اطلاعاتمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۰مهندسی ایمنی و بازرسی فنیبازرسی فنی – ایمنی و حفاظتمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۱مدیریتصنعتی- دولتی-بازرگانی- امور گمرکی – منابع انسانی – مدیریت اجرایی – مدیریت MBAمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۲روانشناسیصنعتی و سازمانیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۳شیمیمحض- کاربردی – آلی – تجزیهمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۴حسابداریکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۵زمین شناسیزمین شناسی – پترولوژی-تکتونیک- چینه شناسی و فسیل شناسی-رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی-نفتمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۶مهندسی محیط زیستکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۷حقوقحقوق – خصوصی – تجارت بین المللمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۸بهداشت حرفه ایکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۱۹مهندسی معدناستخراج معدنمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۰صرفاً کارشناسیمهندسی دریاصرفاً گرایش دریانوردیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۱مهندسی هوانوردیصرفاً گرایش مراقبت پروازمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۲آمارکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۳مددکاری اجتماعیمددکاری اجتماعیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۴علوم ارتباطات اجتماعیعلوم ارتباطات اجتماعیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۵علوم تغذیهکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۶کاردانیمدیریتصنعتی – بازرگانی – دولتی – مالی – اداریمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۷کاردان فنی صنایعایمنی صنعتیمناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۸مکانیککلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۲۹برقکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳۰شیمیکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳۱صنایع شیمیاییکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳۲آمارکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران
۳۳حسابداریکلیه گرایشهامناطق عملیاتی (خشکی/ دریا) و خارج از شهر تهران

سلام با تشکر یک سوال مهم داشتم اونم اینکه اینجا دقیقا گرایش های کارشناسی ارشد مشخص نشده بود الان مثالا فقط مقطع کاشناسی ارشد گرایش ساخت وتولید هم جزء این رشته ها هست؟؟؟؟ آخه من گرایش لیسانسم فرق داره
 

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام با تشکر یک سوال مهم داشتم اونم اینکه اینجا دقیقا گرایش های کارشناسی ارشد مشخص نشده بود الان مثالا فقط مقطع کاشناسی ارشد گرایش ساخت وتولید هم جزء این رشته ها هست؟؟؟؟ آخه من گرایش لیسانسم فرق داره
با توجه به متن آگهی، به نظر من برای شما مشکلی نیست... یعنی شما میتونید با مدرک ارشد خودتون اقدام کنید.
 

mohamad 666

عضو جدید
پوریا جان چطور میشه براشما پیام فرستاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟من چندتا سوال داشتم
 

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بالا