راهنمایی و مطالعه گروهی کارشناسی ناپیوسته معماری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سایه روشن

عضو جدید
سلام بچه ها..
امیدوارم همه موفق بشید..
به نظر منم سوالا چندان علمی طرح نشده بودن!!!!
اما خیلی از سوالا عینن از کنکور سالهای 84 تا 86 بود..
خمون سوال چوب(وزن مخصوص)
یا شاید حدود حداقل 40 درصد سوالا تکراری بود
ادبیات از پارسال خیلی بهتر بود..
معارق هم راستش یکی از اساتید پارسه که اسمشو نمی دونم یه جزوه دست نویس به بچه ها گفته بود که من گرفتم و فقط یه شب مونده به کنکور خوندم.. 20 صفحه که اگه شاید 2 یا 3 بار می خوندمش 100 می زدم..
منظورم اینه که همه سوالا تو اون جزوه بود..همون اشاعره و معتزله و از این حرفا...

ریاضی هم تکراری داشت و آسون بود..
مبانی سخت تر از پارسال بود و البته می شد زد..و صد البته که اصلا و ابدا علمی نبود..
همینطور فن ساختمان.. ایستییاش سخت تر بود...

در کل درصدام اینطورین:
ادبیات 60
معارف 55
زبان 75
فن 50
مبانی 50
ریاضی 60

قزوین زدم

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به به. تبريك ميگم.
رتبت چند بود ؟
پس چرا من تكميل ظرفيت شركت نكردم ؟! كي بوده كه من خبر نشدم.:w20::confused::crying:

مرسي عزيزم. ولي نمي خوام برم.
رتبه من 5100 بود. چند وقت پيش از بچه هاي باشگاه شنيدم كه تكميل ظرفيته منم شركت كردم.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام , مطمئن باش قبولی 66 درصد ریاضی زدی اگه بقیه درسا رو متوسط زده باشی رتبت زیر 50 میشه.

منم از آزمون راضی بودم معارف و زبان عالی زدم , فقط ادبیات5 تا زدم:cry:

تخصصی هم خیلی آسون بود ولی به نظرم تو مبانی نظری اون سوال 2تا مونده به آخر که 2 تا نما داده بود و پلان رو می خواست اشتباه بود ! اصلا جور در نمیومد
راستی چرا تاسیسات و تنظیم شرایط سوال نیومده بود؟
آره به نظر منم اون شكله غلط بود!!! تنظيم شرايط و تاسيسات هيچي , هندسه هم نياورده بودن! (تو سوالاي رياضي)

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بجه ها
من احساس ميكنم بد دادم. آخه كتاباي هنرستان نخوندم.
پارسه و مدرسان و سعيدي پور 2 هفته خونده بودم.
با توجه به جوابايي كه داديد فهميدم كه ............... :crying2::crying:
اون عكس زدم خراش :crying: چوب زدم وزن مخصوص:crying:
اونم زدم پوست درخت‌(‌پارسه زده بود پوست)
بچه ها دعا كنيد واسه همديگه.
به نظر شما من با اين درصدا قبول ميشم يا نه ؟ رودهن زدم.
ادبيات :‌10
معارف: 60
زبان:‌65
رياضي :‌55
فن ساختمان :‌15
مباني نظري: 20
آره عزيزم. چرا كه نه؟ زبان و رياضيت خيلي خوبه.;) اين دو تا درس خيلي مهمه. چون معمولا كم مي زنن.

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
چرا کسی جواب منو نمیده :crying::crying::crying::crying::crying:
قبول شدن توی دانشگاه علمی کاربردی سخته یا آسون
مدرکش معتبره ؟؟؟
x-architect تو صفحه 111 جواب داد كه.:smile: سخت نيست ولي خيلي خوبم نيست. به نظر من اول روزانه بعد شبانه بعد آزاد (البته شهراي بزرگ) بعد غير انتفايي آخر سر علمي كاربردي.

kooroshebozorg

عضو جدید
اولا تبريك فراوان :smile:
دوما اگه من جاي شما بودم ميرفتم.
بابا دو ساله. چشم به هم بزني تمومه.
در مورد مدركشم من شنيدم غير انتفاعي از آزاد بهتره
ولي به نظر من تو آزاد بيشتر بهت چيز ياد ميدن.
علامه محدث نوری_نور شنيدم دانشگاه خوبيه. راستي رتبت چند بوده ؟
موفق باشي;)
واسه ما هم دعا كن
ممنون_2000_ایشالا همه قبول شید!!!!!:w36:

Foton

عضو جدید
x-architect تو صفحه 111 جواب داد كه.:smile: سخت نيست ولي خيلي خوبم نيست. به نظر من اول روزانه بعد شبانه بعد آزاد (البته شهراي بزرگ) بعد غير انتفايي آخر سر علمي كاربردي.

ممنون از راهنمائیت
شما هم علمی کاربردی شرکت کردید ؟؟

Foton

عضو جدید

ممنون از راهنمائیت
شما ویا دوستان دیگه علمی کاربردی شرکت کردید ؟؟؟

archiman

کاربر فعال
جدی میگی ارچی من جان؟!:cry:
چه قدر حیف شد! خیلی خواستم اونهارو بخونم ولی نمیدونم چرا ترسیدم! گفتم دیگه واسه کارشناسیه یه کم سطحشو بالاتر از دبیرستان میگیرن حتما!:cry::w05:
نامردا! همه این سوالایی که گفتی همه رو من خودم میشستم فکر میکردم تحلیل میکردم ببینم کدومه بعد میزدم! واسه همین کلی انرژی ازم گرفت! :(
الانم که گفتی دیدم اون شیشه و چوب و اشتباه زدم! نعمت الله ولی رو هم شک داشتم واسه همین نزدم! :crying2:
راستی اون برگردان جسم اغشته به مرکب که گفتی واسه همون سوال دوم منظورت بود؟! که یه عکس خط خطی بود!؟ من زدم خراش داده شده ... اخه این کجاش به برگردان مرکب میخوره؟! :w20:
میشه بگی این تو کدوم کتاب هنرستانه؟ :w10:
ولی در کل خیلی خیلی ازمون مزخرفی بود...!

سلام آرچی

اون سوال که میگی از صفحه 56 کتاب مبانی طراحی هنرستانه که زیر تصویر نوشته ایجاد بافت با برگرداندن یک سطح مرکب مالی شده روی کاغذ . البته کتاب جدید که ترکیب مبانی هنر 1 و 2 هنرستانه چاپ 1386

اون سوال چوب هم که دوستان میگن پارسه یا کباری چیز دیگه ای گفتن من اون کتابها رو ندیدم ولی خوب اینو میدونم که مبنای جواب سوالات کتاب هنرستان بوده که در صفحه 102 کتاب شناخت مواد و مصالح نوشته ساختمان چوب از 4 قسمت تشکیل شده پوست ،چوب ، مغز ، و دایره سالانه ودر تعریف مغز گفته در مرکز تنه و شاخه ها مغز چوب قرار دارد این قسمت دارای بافت نرم است و قابلیت بارگذاری ندارد.
راستی در صفحه 55 همین کتاب گفته که مهمترین سنگهای دگرگون که در ساختمان مصرف دارند سنگهای چینی ، کوارتزیت و مرمر هستند.
راستی اون سوال که در مورد سقف اومده بود از صفحه 92 کتاب مبانی طراحی معماری هنرستان بود که روی خود تصویرش نوشته طراحی سقف کاذب بوسیله صفحات مستقل.

میدونید راستش من کتابهای پارسه رو تا حالا ندیدم ولی فکر میکنم به خاطر اینکه خیلی مهم جلوه بدن به یکسری مطالب غیر ضروری و گسترده و دهن پر کن بها میدن که به درد آزمون نمی خوره یعنی هدف فقط رقابت با سایر موسسه ها و در نهایت درآمد زاییه .وقتی با خوندن چندتا کتاب که الان دیگه همه اسماشونو میدونن میشه به خوبی جواب سوالا رو داد چه لزومی داره با صرف این همه وقت وهزینه کلاسها و جزوه هایی رو تدارک ببینیم و آخرش هم افسوس بخوریم.
مگه کتاب ابراهیم زارعی چه مشکلی داره که حتما باید یه جزوه از فلان موسسه رو خوند
سوالات معماری جهان از همین کتاب بود تو قسمت معماری هند عکس به اون بزرگی از استوپای سانچی گذاشته و کلی توضیح داده تازه کتاب ابراهیم زارعی هم خودش یه رو نویس از هنر در گذر زمان هلن گاردنره.
تا یادم نرفته میدون جلوی کلیسای سن پیترو هم کار برنینی سوال یه نکته انحرافی داشت و اون هم اینکه مجسمه وسط این میدون کار میکل آنژه نه خود میدون.

دوستانی که قصد دارن برای سراسری بخونن میتونن به تایپیک منابع کنکور کاردانی به کارشناسی رجوع کنن و کتابهایی رو تهیه کنن که واقعا براشون مفیده. وهزینه بیهوده و اتلاف وقت نکنن. بقیه دوستان و حقیر لیست منابع مهم رو اونجا گذاشتیم.
از صمیم قلب برای همه ی هم رشته ایهای گلم آرزوی سلامتی و موفقیت دارم.

برایت دعا میکنم تا خدا از تو بگیرد هر آنچه خدا را از تو می گیرد.

دکتر علی شریعتی مزینانی

archiman

کاربر فعال
سلام بچه ها..
امیدوارم همه موفق بشید..
به نظر منم سوالا چندان علمی طرح نشده بودن!!!!
اما خیلی از سوالا عینن از کنکور سالهای 84 تا 86 بود..
خمون سوال چوب(وزن مخصوص)
یا شاید حدود حداقل 40 درصد سوالا تکراری بود
ادبیات از پارسال خیلی بهتر بود..
معارق هم راستش یکی از اساتید پارسه که اسمشو نمی دونم یه جزوه دست نویس به بچه ها گفته بود که من گرفتم و فقط یه شب مونده به کنکور خوندم.. 20 صفحه که اگه شاید 2 یا 3 بار می خوندمش 100 می زدم..
منظورم اینه که همه سوالا تو اون جزوه بود..همون اشاعره و معتزله و از این حرفا...

ریاضی هم تکراری داشت و آسون بود..
مبانی سخت تر از پارسال بود و البته می شد زد..و صد البته که اصلا و ابدا علمی نبود..
همینطور فن ساختمان.. ایستییاش سخت تر بود...

در کل درصدام اینطورین:
ادبیات 60
معارف 55
زبان 75
فن 50
مبانی 50
ریاضی 60

قزوین زدم

سلام دوست من
تبریک می گم واقعا عالیه
با این درصدها مطمئن باش که تو دانشگاه قزوین جزو 10 نفر اولی
از حالا قبولیتو تبریک میگم.:)

archiman

کاربر فعال
اختیار دارین .حوزه ما که بچه ها داشتن برگه سوالاتو باهم عوض میکردن، یه عده هم با موبایل ور میرفتن، یه دسته داشتن دید میزدن، یه سری هم خواب بودن ;)

ای نامردا موبایل مارو گرفتن . بعدشم اقایون رو موقع ورود تفتیش بدنی کردن:confused:

archi_arch

مدیر بازنشسته
من که به خاطر اینکه کیفو موبایلمو تحویل بدم 5 دقیقه دیر رسیدم سر جلسه!!! اینقدر که یه مشت ادم مشنگ و دست و پا چلفتی گذاشته بودن مسئول تحویل وسایل! همینجروی هم نمیذاشتن کیف ببریم! گفتم خوب بیاین بگردین میگه نه!!! باید تحویل بدی! هی میگم ازمون شروع شد اصلا انگار نه انگار!!!! ولی اخرش دیگه اینقدر جمعیت زیاد بود و ازمونم شروع شده بود بقیه رو ول کردن گفتن با کیف برن!
تازه طبقه ی سومم افتاده بودم و وقتی رسیدم اون بالا فقط داشتم نفس نفس میزدم!!!
خیلی خیلی ازمون بیخودی بود!

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بجه ها
من احساس ميكنم بد دادم. آخه كتاباي هنرستان نخوندم.
پارسه و مدرسان و سعيدي پور 2 هفته خونده بودم.
با توجه به جوابايي كه داديد فهميدم كه ............... :crying2::crying:
اون عكس زدم خراش :crying: چوب زدم وزن مخصوص:crying:
اونم زدم پوست درخت‌(‌پارسه زده بود پوست)
بچه ها دعا كنيد واسه همديگه.
به نظر شما من با اين درصدا قبول ميشم يا نه ؟ رودهن زدم.
ادبيات :‌10
معارف: 60
زبان:‌65
رياضي :‌55
فن ساختمان :‌15
مباني نظري: 20
duste aziz shukhit gerefte?
shoma ba in darsada rotbeye 1.5 konkure sarasari miari;)

archi_zigorat

عضو جدید
من که به خاطر اینکه کیفو موبایلمو تحویل بدم 5 دقیقه دیر رسیدم سر جلسه!!! اینقدر که یه مشت ادم مشنگ و دست و پا چلفتی گذاشته بودن مسئول تحویل وسایل! همینجروی هم نمیذاشتن کیف ببریم! گفتم خوب بیاین بگردین میگه نه!!! باید تحویل بدی! هی میگم ازمون شروع شد اصلا انگار نه انگار!!!! ولی اخرش دیگه اینقدر جمعیت زیاد بود و ازمونم شروع شده بود بقیه رو ول کردن گفتن با کیف برن!
تازه طبقه ی سومم افتاده بودم و وقتی رسیدم اون بالا فقط داشتم نفس نفس میزدم!!!
خیلی خیلی ازمون بیخودی بود!

براي ما كه يه دونه كيف يا موبايل نذاشتن ببريم روز كارتم ازمون امضا گرفتن كه چيزي با خودمن نياريم تو حوزه ام 2سري به صورت وحشتناكي تفتيش بدني مي كردن :eek:
بچه ها من % حدودا اينه
ادبيات 60
معارف80
زبان 10
فن 65
مباني 60
رياضي 60
چالوس زدم قبولم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

archi_arch

مدیر بازنشسته
براي ما كه يه دونه كيف يا موبايل نذاشتن ببريم روز كارتم ازمون امضا گرفتن كه چيزي با خودمن نياريم تو حوزه ام 2سري به صورت وحشتناكي تفتيش بدني مي كردن :eek:
بچه ها من % حدودا اينه
ادبيات 60
معارف80
زبان 10
فن 65
مباني 60
رياضي 60
اگه اینجوری باشه شک نکن حتما قبولی! ;)
ولی بچه ها شما چه جوری درصداتونو حساب میکنین؟!!! مگه همه ی سوالا و جواباتون یادتونه؟!!! :w19:

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدي ميگيييييييي؟

جدي ميگيييييييي؟

duste aziz shukhit gerefte?
shoma ba in darsada rotbeye 1.5 konkure sarasari miari;)

ice man چرا سر به سرم ميزاري ؟
:crying2::crying::crying2::crying:
من ديگه آدم شدم.ميشينم درس ميخونم كه اينجوري نشه.ولي راستش حوصله خوندن ندارم.
بچه ها دعا كنيد يه معجزه اي چيزي بشه ما قبول شيم..

آرچي جان ما درصدامونو تقريبي حساب ميكنيم و تقريبا" هم
ميدونيم كه چجوري جواب داديم.

آخرین ویرایش:

sahar-mir

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من % حدودا اينه
ادبيات 60
معارف80
زبان 10
فن 65
مباني 60
رياضي 60

:w23:
ببين شك نكن كه رتبه 1 چالوس شما هستي.تهران جنوب هم قبول ميشدي.;)

archi_zigorat

عضو جدید
اگه اینجوری باشه شک نکن حتما قبولی! ;)
ولی بچه ها شما چه جوری درصداتونو حساب میکنین؟!!! مگه همه ی سوالا و جواباتون یادتونه؟!!! :w19:

خوب يادمه ديگه اومدم خونه خيلي ها رو چك كردم مثلا ميدونم كه صفحه اول فن ساختمان همه رو درست زدم البته اون سوال كه نمره الك و مي خواست نزدم راستي چي مي شد؟
حالا ممكنه % يكم اينور اونور بشه ولي حدودا مي شه گفت توام يه ذره فكر كني ميتوني حساب كني;)
بچه ها چقدر خوبه كه شما ها هستيد مرسي از روحيتون..............

آخرین ویرایش:

iceman10

عضو جدید
کاربر ممتاز
ice man چرا سر به سرم ميزاري ؟
:crying2::crying::crying2::crying:
من ديگه آدم شدم.ميشينم درس ميخونم كه اينجوري نشه.ولي راستش حوصله خوندن ندارم.
بچه ها دعا كنيد يه معجزه اي چيزي بشه ما قبول شيم..

آرچي جان ما درصدامونو تقريبي حساب ميكنيم و تقريبا" هم
ميدونيم كه چجوري جواب داديم.
e?
sar be sar kodume?
shoma riazi 55 zadi zaban 65 khob baghiam 0 bezani bazam ghabuli

سایه روشن

عضو جدید
امیدوارم

امیدوارم

سلام دوست من
تبریک می گم واقعا عالیه
با این درصدها مطمئن باش که تو دانشگاه قزوین جزو 10 نفر اولی
از حالا قبولیتو تبریک میگم.:)

ممنون رفیق..
ایشالا همینطور که میگی بشه..
شما جایی رو سراغ نداری که سوالا رو بشه گیر آورد؟
تا آدم دقیق بدونه تکلیفش چیه!!!!
من آخرین فرصتم بود برای ادامه تحصیل :cry:
اگه قبول نشم!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :confused:
الان دچار استرس بعد از کنکور شدم!!!!

x-architect

عضو جدید
بچه ها من % حدودا اينه
ادبيات 60
معارف80
زبان 10
فن 65
مباني 60
رياضي 60

مطمئن باش با این درصدا رتبه 1 میاری ;)

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون سوال ویژگی گنبد زنجانیه رو چی زدین؟؟

استوپا که میشد مقبره هندی....

ماشین حمل بتن چه سوال مزخرفی بود ؟

دوستان گرامی که میگن از هندسه سوال نبود؟؟؟ اون سوالی که میگفت خط A ودلتا نسبت به هم چه وضعیتی دارن ؟ با اون زاویه AoB و 168-73 درجه مال هندسه بود دیگه بقیش یادم نمیاد...

archi_arch

مدیر بازنشسته
اون سوال ویژگی گنبد زنجانیه رو چی زدین؟؟

استوپا که میشد مقبره هندی....

ماشین حمل بتن چه سوال مزخرفی بود ؟

دوستان گرامی که میگن از هندسه سوال نبود؟؟؟ اون سوالی که میگفت خط A ودلتا نسبت به هم چه وضعیتی دارن ؟ با اون زاویه AoB و 168-73 درجه مال هندسه بود دیگه بقیش یادم نمیاد...
گنبد زنجانیه؟!:w20:
مطمئنی سوالش همین بود؟! من که اصلا همچین سوالی رو یادم نمیاد!:w22:
بچه ها شما اون نسبت دو تا خط A و دلتارو چی زدین؟! من شک دارم دست زده باشم! البته گزینه هاش درست یادم نیست ولی فکر کنم متقاطع زدم! :w05:
اون دو تازاویه هارو هم یادم نمیاد اصلا سوالش چی بود چه برسه به جوابش!:w10:
کم حافظه بودنم بد دردیه ها!:w05:

Eshragh-Archi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورم گنبد سلطانیه در زنجان بود .. گزینه هاش بود دو پوسته بودن - ارتفاع زیاد و دهانه 25 متری بقیش یادم نیست فکر کنم سوالش یه همچین چیزی بود چه ویژگی ای گنبد سلطانیه رو شاخص کرده؟؟؟

هندسه هم سوالش این شکلی بود ... یه زاویه باز رو به بالا کشیده بودAOB و یه خط دیگه از وسطش رو به بالا رفته بود سمت راست 73 درجه بود و سمت چپ 168 درجه و یکی از گزینه هاش 96 بود زاویه AOB رو میخواست؟؟

اهان معارف هم یه سوالش میشد فروید..

آخرین ویرایش:

archi_arch

مدیر بازنشسته
منظورم گنبد سلطانیه در زنجان بود .. گزینه هاش بود دو پوسته بودن - ارتفاع زیاد و دهانه 25 متری بقیش یادم نیست فکر کنم سوالش یه همچین چیزی بود چه ویژگی ای گنبد سلطانیه رو شاخص کرده؟؟؟

هندسه هم سوالش این شکلی بود ... یه زاویه باز رو به بالا کشیده بودAOB و یه خط دیگه از وسطش رو به بالا رفته بود سمت راست 73 درجه بود و سمت چپ 168 درجه و یکی از گزینه هاش 96 بود زاویه AOB رو میخواست؟؟
مرسی اشراق جان!
گنبد سلطانیه دو پوسته بودن میشد فکر کنم! یعنی من که اینو زدم!
ولی سوال هندسه رو فکر کنم خودمم نزدم که یادم نمیاد! الان که گفتی یه چیزهایی محو یادم اومد ولی اینکه دقیقا چه جوری بود و جوابشو چی زده باشم نه!:redface:

archiman

کاربر فعال

اهان معارف هم یه سوالش میشد فروید..

سلام
دوست عزیز گنبد سلطانیه به دستور سلطان محد خدابنده یا همون اولجایتو ایلخانی در نزدیکی زنجان در شهری که الآن به خدابنده معروف است ساخته شده.
علت شهرت جهانی این گنبد ابعاد حجیم و ارتفاع چشمگیرش از سطح زمینه.
این بنا در عهد خودش بزرگترین گنبد جهان بود تا اونجا که برونلسکی گنبد کلیسای معروف سانتا ماریا دلا فوره شهر فلورانس رو از روی این گنبد الگو برداری کرد.
در مورد 2 پوسته بودن ، خیلی از گنبد های معروف ایران 2 پوسته هستند.
اون سوالی هم که زاویه AOB رو خواسته بود ، جزو سوال نقشه برداری بود که از طریق تعیین آزیموت جغرافیایی حل می شد.
موفق باشید

archiman

کاربر فعال
برای اونایی که میخوان بیشتر بدونن

گنبد سلطانیه

تا پیش از اینکه سلطانیه به عنوان پایتخت ایلخانان انتخاب شود ، چراگاه احشام بود تا اینکه در اوایل قرن هشتم ارغون از شاهان ایلخانی تصمیم گرفت در محل مذکور شهری نو بنا کند ، اما عمر ارغون کفاف نداد و فقط توانست حصار دور شهر را به پایان برساند. بعد از ارغون به ترتیب دو فرزندش غازان و اولجایتو به قدرت رسیدند. و ساخت سلطانیه بر می گردد به دوران اولجایتو. اولجایتو در داخل حصار شهر بناهای فراوانی احداث کرد و پس از اینکه به اسلام روی آورد و به مذهب شیعه هم گروید ، تصمیم گرفت بنایی بسیار باشکوه در خور نام ائمه بنا کند تا قبر حضرت علی و امام حسین و دیگر امامان شیعه رو به اونجا منتقل کند.
اما علمای شیعه این کار را ناشایست اعلام کردند و او از این کار منصرف شد و این بنا شد مقبره خود اولجایتو.
طرح کلی شهر شامل مسجد ،مدرسه ،بازار ، کاخ ، بیمارستان و..... بوده است.

بنای سلطانیه 8 ضلعی است و هر ضلع آن 17 متر طول داردقطر دهانه گنبد 25.5 متر و ارتفاع آن 48 متر است و نیز دارای 8 ایوان می باشد.
یکی از عجایب این بنا آنست که ابعاد شالوده ای پی ، با ابعادی که علم جدید برای چنین بنایی ارائه می دهد یکسان است. یعنی ایرانیان چندین قرن پیش محاسبات ریاضی بار گذاری بناها رو به خوبی میدانسته اندو
موفق و پیروز باشید.

حقیر چندین بار از جمله زمان مرمت این بنا توسط کارشناسان ایتالیایی از این بنای با شکوه بازدید کردم. اگه کسی اطلاعات کامل تر ی نیاز داشت می تونم کمکش کنم .

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا