راهنمایی در مورد سیستم برق کشی مجتمع های تجاری بزرگ

mohamad_63

عضو جدید
سلام دوستان.
اگه کسی در مورد سیم کشی و کلا سیستم برق پاساژهای بزرگ در حد 10-12 طبقه میتونه راهنمایی کنه ویا فایل اموزشی داره معرفی کنه.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
اگه کسی در مورد سیم کشی و کلا سیستم برق پاساژهای بزرگ در حد 10-12 طبقه میتونه راهنمایی کنه ویا فایل اموزشی داره معرفی کنه.

سلام دوست عزیز

من شاید درست متوجه نشده باشم ولی
سیم کشی مجتمع های تجاری یا مسکونی چه کوچک و چه بزرگ ، چیزی نیست که بشه توی یه پست راهنمایی کرد! (کدوم قسمت باید راهنمایی بشه؟!)

به طور کلی باید فکر سیستم مدار بسته ، سیستم ضد حریق ، سیستم دزدگیر ، آسانسور ، سیستم روشنایی خارجی (محوطه) و سیستم سیم کشی خود مغازه ها یا واحد های تجاری باشید

شما اگه تو قسمتی از این سیستم سیم کشی به مشکلی برخورد کردید ، بپرسید تا بنده یا دوستان در خدمتیم:gol::)

mohamad_63

عضو جدید
سلام دوست عزیز

من شاید درست متوجه نشده باشم ولی
سیم کشی مجتمع های تجاری یا مسکونی چه کوچک و چه بزرگ ، چیزی نیست که بشه توی یه پست راهنمایی کرد! (کدوم قسمت باید راهنمایی بشه؟!)

به طور کلی باید فکر سیستم مدار بسته ، سیستم ضد حریق ، سیستم دزدگیر ، آسانسور ، سیستم روشنایی خارجی (محوطه) و سیستم سیم کشی خود مغازه ها یا واحد های تجاری باشید

شما اگه تو قسمتی از این سیستم سیم کشی به مشکلی برخورد کردید ، بپرسید تا بنده یا دوستان در خدمتیم:gol::)
با سلام به شما دوست عزیز
متاسفانه من یه مهندس تازه کارم و تا حالا برق ساختمون کار نکردم. میخوام از صفر شروع کنم و متاسفانه کار اولم هم با این پروژه گنده شروع شده.
تو رو خدا راهنماییم کنید
با تشکر

BIGHAM

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به شما دوست عزیز
متاسفانه من یه مهندس تازه کارم و تا حالا برق ساختمون کار نکردم. میخوام از صفر شروع کنم و متاسفانه کار اولم هم با این پروژه گنده شروع شده.
تو رو خدا راهنماییم کنید
با تشکر
شما فبلا برق هیچ ساختمونی رو طراحی نکرده اید؟ نمی خواهم دلسردتون کنم ولی اگر تازه کار باشید کار سختیه. ولی خوب به هر حال حودتون باید از یک جایی شروع کنید.همونطور که دوستمون هم گفت چیزی نیست که بشه با توضیح دادن در اینجا کار رو جلو ببرید. شما شروع کنید و مورد به مورد هر جا به مشکل خوردید مطرح کنید.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با سلام به شما دوست عزیز
تو رو خدا راهنماییم کنید
با تشکر

:):gol:
نگران نباشید ، یکم درایَت چاره ساز هست اینجور مواقع;)

شما به عنوان اولین قدم :

کلیه ی محل های قرار گیری کلید ، پریز ، لامپ و جعبه تقسیم ... (داخل مغازه ها و واحد های تجاری ، تو فضای خود پاساژ و ...) رو بر طبق نیاز مشخص کنید (به تعداد لازم که مورد نیار هست)
بعد محل هایی که قراره لوله های PVC اینا رو به هم متصل کنند رو علامت میزنید
بعدش با کارگر ها میگید که این محل ها رو به اندازه لازم بکَنه! (االبته من نمیدونم جنس مصالح به کار رفته تو ساخت این مجتمع چی هست و بسته به جنس مصالح ، فرق میکنه کار شما!!!!)
بقیه رو میام و مرحله به مرحله توضیح میدم:smile:

فقط اگه میتونید ، توضیح بدید که کار ساخت و ساز این مجتمع الان تو چه شرایطی هست!

mohamad_63

عضو جدید
:):gol:
نگران نباشید ، یکم درایَت چاره ساز هست اینجور مواقع;)

شما به عنوان اولین قدم :

کلیه ی محل های قرار گیری کلید ، پریز ، لامپ و جعبه تقسیم ... (داخل مغازه ها و واحد های تجاری ، تو فضای خود پاساژ و ...) رو بر طبق نیاز مشخص کنید (به تعداد لازم که مورد نیار هست)
بعد محل هایی که قراره لوله های PVC اینا رو به هم متصل کنند رو علامت میزنید
بعدش با کارگر ها میگید که این محل ها رو به اندازه لازم بکَنه! (االبته من نمیدونم جنس مصالح به کار رفته تو ساخت این مجتمع چی هست و بسته به جنس مصالح ، فرق میکنه کار شما!!!!)
بقیه رو میام و مرحله به مرحله توضیح میدم:smile:

فقط اگه میتونید ، توضیح بدید که کار ساخت و ساز این مجتمع الان تو چه شرایطی هست!
با سلام
پاساژ 11 طبقه هستش و فعلا در مرحله ساخت 2 طبقه پارکینگ زیر زمینه.
من در مورد تعیین تعداد روشنایی ها و کلا روش کابل کشی راهنمایی میخوام.
در مورد روش رزرو گذاشتن برق اسانسور و پله برقی هم راهنمایی کنید.
با تشکر از توجهتون

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با سلام
پاساژ 11 طبقه هستش و فعلا در مرحله ساخت 2 طبقه پارکینگ زیر زمینه.
من در مورد تعیین تعداد روشنایی ها و کلا روش کابل کشی راهنمایی میخوام.
در مورد روش رزرو گذاشتن برق اسانسور و پله برقی هم راهنمایی کنید.
با تشکر از توجهتون
سلام

پیشنهاد میکنم واسه تعیین روشنایی و تعداد و نوع چراغ ها و فاصله شون از کتاب مهندسی روشنایی و همچنین برای کابل و محاسبات اونا از کتاب مهندسی تاسیسات الکتریکی دکتر کلهر استفاده کنید

راستی من پیشنهاد میکنم راه اندازی آسانسور و پله برقی رو به عهده شرکت های دیگه بگذارید (چون کار اولتون هست و کار هم بزرگو پر دردسر هست)
موفق باشید

baran30

عضو جدید
من تقریبا سابقه دوتاسه ساله ای درسیم کشی ساختمان دارم،به نظرمن بهتربودباکارای کوچک شروع می کردنمیخوام دل سردت کنم ولی واقعیت داره هیچ راهنمایی به اندازه تجربه به انسان کمک نمی کنه.
به هرحال موفق باشید.

baran30

عضو جدید
سلام

پیشنهاد میکنم واسه تعیین روشنایی و تعداد و نوع چراغ ها و فاصله شون از کتاب مهندسی روشنایی و همچنین برای کابل و محاسبات اونا از کتاب مهندسی تاسیسات الکتریکی دکتر کلهر استفاده کنید

راستی من پیشنهاد میکنم راه اندازی آسانسور و پله برقی رو به عهده شرکت های دیگه بگذارید (چون کار اولتون هست و کار هم بزرگو پر دردسر هست)
موفق باشید

ولی من فکرمی کنم اون کتاب فقط آدم روسردرگم می کنه،حالااین فقط نظرمن بود.
اگه کتاب بهتری روسراغ داری خوشحال می شویم معرفی کنید.
موفق باشید

aryamas

عضو جدید
ببین یه راهنمایی بکنم زیاد به دردت میخوره
سعی من ساختمان بزرگ رو بخش بخش کنی راحتتر میشه
واسه کتاب هم کتاب کلهر قدیمیه
کتاب روشنایی مهندس کاوه احمدیان به روز و کامله
بخش ترم افزاری هم داره که با DIALUX کار کرده
سوالی بود در خدمتم

دلوالا

عضو جدید
سلام دوست عزیز منم مثل شما تازه شروع کردم اونم با یه پاساز بزرگ چیزی پیدا کردی به منم خبر بده ممنون

سلام دوست عزیز منم مثل شما تازه شروع کردم اونم با یه پاساز بزرگ چیزی پیدا کردی به منم خبر بده ممنون

:heart:
سلام دوستان.