راهنمایی در خصوص کلاس آموزش و نحوه یاد گیری ، معرفی کتاب [ نرم افزار ETABS ]

ali ghalebi

عضو جدید
:)سلام گرم خدمت همه مهندسای عمران عزیز.عاشق همتونم.مخصوصا تو مهندس خوشتیپ که الان داری نوشته من می خونی.فدای همتون.مثل همیشه براتون زحمت دارم.من دانشجوی ترم 6 عمرانم.یعنی ترم 5 رو تموم کردم.فولاد 1 و بتن 1 رو پاس کردم.من به اتوکد تقریبا تسلط دارم الان می خوام Etabs رو یاد بگیرم ولی موندم چطوری.بعضیا می گن کتاب و جزوه خوب نیست و به درد نمی خوره برو کلاس بعضیا هم می گن کتاب خوبه کلاس به درد نمی خوره.خلاصه موندم.حالا از شما دوستای خوبم که تجریه دارید می خوام من رو راهنمایی کنید تا تصمیم درستی بگیرم.اگر کتاب یا جزوه خاصی استفاده کردید و براتون مفید بوده ممنون میشم معرفی کنید یا اگر پیشنهادی دارید که حتما دارید ممنون می شم دریغ نکنید.فدی همتون.دوستون دارم.منتظر جوابتون می مونم:heart:

با عرض سلام خدمت همه عزیزان
مطالبی که گفتین خوب و عالی بودن اگه اجازه بدین منم نظر خودمو بگمٍ، کار عملی بهترین راه برای تسلط روی هر نرم افزار هستش ولی برای شروع به نظر بنده کتاب آموزش etabs تالیف مهندس پوربابابهترین گزینه هست. :gol::gol::gol::gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sajjad4

عضو جدید
:)سلام گرم خدمت همه مهندسای عمران عزیز.عاشق همتونم.مخصوصا تو مهندس خوشتیپ که الان داری نوشته من می خونی.فدای همتون.مثل همیشه براتون زحمت دارم.من دانشجوی ترم 6 عمرانم.یعنی ترم 5 رو تموم کردم.فولاد 1 و بتن 1 رو پاس کردم.من به اتوکد تقریبا تسلط دارم الان می خوام Etabs رو یاد بگیرم ولی موندم چطوری.بعضیا می گن کتاب و جزوه خوب نیست و به درد نمی خوره برو کلاس بعضیا هم می گن کتاب خوبه کلاس به درد نمی خوره.خلاصه موندم.حالا از شما دوستای خوبم که تجریه دارید می خوام من رو راهنمایی کنید تا تصمیم درستی بگیرم.اگر کتاب یا جزوه خاصی استفاده کردید و براتون مفید بوده ممنون میشم معرفی کنید یا اگر پیشنهادی دارید که حتما دارید ممنون می شم دریغ نکنید.فدی همتون.دوستون دارم.منتظر جوابتون می مونم:heart:

سلام دوست من
خدمتت عارضم که من خودم با کتاب باجی (تک جلدی) شروع کردم واقعا کتاب خوبیه برای کسایی که آماتور هستن
البته یه سری از نکات تکمیلی هم باید علاوه بر باجی بدونی مثلا در مورد مدلسازی و بارگذاری پله های سه رامپه یا 4 رامپه که تو باجی نیست که باید تو کتاب خانه عمران پیدا کنی و در کل اگر نظر من رو بخوای با استفاده از کتاب - جزوه های اموزشی -اینترنت و کار مستمر و علاقه میتونی مسلط بشی به برنامه اگرم کمک خواستی من در خدمتم میتونی سوالاتو بپرسی bebron_y@yahoo.com یا 09364341791

آخرین ویرایش توسط مدیر:

yasser_eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز کتاب های چاپ خانه عمران خوبی اش اینه که منو ها رو تک تک شرح داده و در انتها یکی دوتا پروژه رو هم انجام داده ولی کتاب آقای باجی همش پروژه است که در حین مدل کردن آن نسبت به شرح منو ها اقدام نموده و بیشتر اجرایی و کاربردی است لذا از آنجایی که برای هر پروژه باید از منوهای مختلفی استفاده کرد بنابراین کتابی که فقط ترجمه منوها به صورت مجاز باشد به تنهایی کاربردی ندارد پیشنهاد می شود هردوی این کتاب ها را تهیه فرمایید تا ضمن تسلط روی کلیه منوها از طریق کتاب باجی کاربرد آن ها در هنگام مدل سازی رو نیز یاد بگیرید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

s-a-l-i-m

عضو جدید
منظرتون درک نشد :">
اگر کتاب اموزشی میخواید توی نت فراوان هستا ...یه سرچ کنید یافت میشه و سوال های تخصصی هم دوستان هستن .
من خودم از روی این کتاب ها کار میکنم ...

ahmadtorfi61

عضو جدید

سلام کتاب باجی را بخر کار کن:smile:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام کتاب باجی را بخر کار کن:smile:

سلام

اگه به منو های برنامه مسلط هستی کتاب آقای باجی رو بگیر و اگر تازه کاری بهتره کتاب های خانه عمران رو بگیری چون توی هر فصل یک منو را کامل توضیح داده

yashar_rouhandeh

عضو جدید
آموزش Etabs

آموزش Etabs

با سلام.من به دنبال بهترین مجموعه آموزشی نرم افزار Etabs هستم.لطفا کاربردیترین آن را معرفی کنید.با تشکر.

mst_ab

عضو جدید
سلام بچه ها .نمیدونم سوالمو درست مطرح کردم یا نه اگه نه شرمنده بگید تا عوض کنم .تازه واردم دیگه .

من معماریم .اما از برنامه etabs و safe و sap خیلی خوشم میاد .کلا از کارای محاسباتی خوشم میاد .میتونم برم اینارو یاد بگیرم ؟یا ریاضیاتم باید خوب باشه ؟÷یشنیاز چی داره ؟

ممنون میشم کمک کنید .

سلام دوست عزیز، پیشنهاد می کنم یا وارد مباحث عمران نشید یا اگر می خواین وارد بشین، تمامی دروس اصلی عمران که لازمه ی کار هست رو یاد بگیرید، متأسفانه چند مدتی هست که دوره هایی برای عموم مردم گذاشته میشه و بعد از اون با دادن مدرکی فرد وارد بازار کار میشه با این تفکر که با یاد داشتن نرم افزار مهندس محاسب معنی نداره!! و همه کار رو نرم افزار انجام میده، بدون اینکه اصلاً از مباحث عمران سر رشته ای داشته باشه، و بعد این فرد با همین 2-3 نرم افزاری که یاد گرفته شروع به محاسبه ساختمان میکنه، و بعضاً حتی در شرکت های مهندسی هم استخدام میشه!
با فرض اینکه شما به تمامی جنبه های نرم افزار هم مسلط هستید، در صورتی که از مباحث تئوری مقاومت مصالح، تحلیل سازه، فولاد و بتن سر رشته ای نداشته باشید و یا حتی تسلط پایین داشته باشید، کار شما بسیار خطر ناک خواهد بود.
تقاضا می کنم، اگر واقعاً به این کار (کلاً کارهای محاسباتی) علاقه دارید، حتماً دروس ذکر شده رو در حد نیاز (چون بعضی قسمت ها نیازی بهشون نیست) یاد بگیرید. و حتی الامکان با استادی در رشته ی عمران موضوع رو پیگیری کنید.
امیدوارم موفق باشید.

سيد صادق

عضو جدید

از دوره هاي رايگان اموزش فني و حرفه اي ري استفاده نماييد .

آخرین ویرایش توسط مدیر:

alinazari1365

عضو جدید
سلام
دوستان من فکر میکنم که برای طراحی های سازه های ساختمانی بهترین نرم افزار ایتبس باشه چون که میشه خیلی راحت پارامترهای آیئین نامه ای رو در آن مدل کرد ولی نرم افزار یک نرم افزار بسیار گسترده است و همه سازه را میشه در آن مدل و تحلیل و طراحی کرد ( sap)اما نمرافزار ایتبس بیشتر تخصصش در زمینه سازه های ساختمانی .
کتابهای خوب در زمینه یاد گیری ایتبس کتاب تحلیل و طراحی ساختمانهای فولادی و بتنی بر مبنای مقررات ملی ساختمان با برنامه ایتبس ورژن 9 میباشه که هم برای شروع و هم ادامه کتاب مناسبی هست.انتشارات مرکز آموزش مهندسین خانه عمران شریف
مولفین: مهدی هادیزاده بزاز-علی سیفی​

navid1357

عضو جدید

یا از کتاب باجی استفادهکن اگه می بینی خوب جلو نمی ری از فیلم های مدل کردن سازه استفاده کن تا به محیط برنامه عادت کنی بعدش خودش بمرور حل می شه

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sajjad.2088

عضو جدید
یادگیری محاسبات سازه!!!

یادگیری محاسبات سازه!!!

سلام دوستان..
من دو ساله که فارغ التحصیل شدم و کاره اجرایی انجام میدم.. تصمیم گرفتم انجام محاسبات سازه را دنبال کنم اگر میتونین راهنمایی کنی که از کجا شروع کنم و چه کتابایی بخونم و نرم افزاری کار کنم..
با تشکر..:heart:

reza2011

عضو جدید
سلام دوستان..
من دو ساله که فارغ التحصیل شدم و کاره اجرایی انجام میدم.. تصمیم گرفتم انجام محاسبات سازه را دنبال کنم اگر میتونین راهنمایی کنی که از کجا شروع کنم و چه کتابایی بخونم و نرم افزاری کار کنم..
با تشکر..:heart:

اگر قصد داريد محاسبات رو از طريق كامپيوتر فرا گيريد توصيه ميكنم در كلاس هاي آموزش etabs و safe مربوط به خانه عمران شركت كنيد .

devil10

عضو جدید
سلام بچه ها .نمیدونم سوالمو درست مطرح کردم یا نه اگه نه شرمنده بگید تا عوض کنم .تازه واردم دیگه .

من معماریم .اما از برنامه etabs و safe و sap خیلی خوشم میاد .کلا از کارای محاسباتی خوشم میاد .میتونم برم اینارو یاد بگیرم ؟یا ریاضیاتم باید خوب باشه ؟÷یشنیاز چی داره ؟

ممنون میشم کمک کنید .

این نرم افزار ها تخصصی عمرانن...مث اتوکد نیستن که هر رشته ای لازمش داشته باشه...بدون داشتن اطلاعات رشته عمران یاد گرفتن ایتبز و مدل کردن سازه چه فایده ای داره؟؟ صرفا یاد گرفتن آپشنای برنامه که آدمو مهندس محاسب و تحلیل گر نمیکنه..
شما بهتره رشتتو عوض کنی عمران بخونی اگه میخای یاد بگیری

aminkomah

عضو جدید
salam Typical Story height wase ine age tabaghatet hamertefa bashan mituni azash estefade koni wa Bottom Story height wase moshakhas nemudane ertefa paintariin tabaghe ast
albate yadet bashe bayad ertefa sazei ro wared koni na ertefa memari ro
mowafagh bashi

dozanani

عضو جدید
پیشنهاد من به شما اینه که اول از طریق آموزش هایی که در سطح اینترنت هست با برنامه کار کنید و بعد از اون به کتابفروشی ها برید و کتابی که دوست دارید رو بخرید
کاری که خودم کردم همین بود با این کار می فهمید که چه کتابی می خواید

hk90

عضو جدید
etabs خانه عران خوبه. البته بهتره که از یک کلاس آموزشی بهره ببرید. اینجوری خیلی بهتره...

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. به نظرم کتاب های خانه عمران کتاب های خوبی هستند

لیلی1370

عضو جدید
کمک

کمک

سلام بچه هایه اموزشی کامل ایتبس میخام طوری که بتونم خودم طراحی ومحاسبه کنم هرچه زودتر

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام بچه هایه اموزشی کامل ایتبس میخام طوری که بتونم خودم طراحی ومحاسبه کنم هرچه زودتر

سلام دوست عزیز.
اول اینو بگم که باید درخواستتون در بخش درخواست ها عنوان کنید.
در مورد ایتبس بهترین کار اینه که کتاب بخری. در مورد اون بهترین کتاب به نظر من کتابای چهار جلدی باجی است.
ولی اگه فایل میخوای ، تو اینترنت زیاد است. یکیشو برات میزام :
http://7civil.com/uploads/files/Jozve/Etabs%20SHW%20_7civil.com_%20.zip

بیشتر هم خواستی به لینک زیر یه سر بزن شاید بدردت بخوره:

http://elm24.com/tag/etabs/

امیر تنها

عضو جدید
راهنمایی در ارتباط با انجام پروژه !

راهنمایی در ارتباط با انجام پروژه !

سلام،میخواستم بدونم واسه کسی ک آماتوره پروژه فولاد یا بتن میخواد انجام بده و ایتبس هم یکم بلده چقد طول میکشه ک ی ساختمان 2 طبقه فولادی یا بتنی انجام بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و اینکه کتاب ایتبس باجی کافیه واسه انجام این پروژه ها؟؟؟؟؟
و ی سوال دیگه اینکه این کتاب 2 تاست تو بازار یکی 1 جلدی یکی 2 جلدی(یعنی فولاد وبتن جداست)بعد رو این 2 جلدی نوشته نکات و روشهای طراحی؟؟؟؟؟؟؟
اگه میشه منو راهنماییم کنین،ممنون

Moein.B

دستیار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص مباحث اجرایی
با سلام .دوستان بهترین کتاب آموزش ایتبس از صفر تا 100 تو بازار چیه ؟

------------------------------------------------------
سلام
کتابای هادیزاده برای آموزش منو ها خیلی خوبه
کتاب باجی زاده(جدید) برای انجام مرحله به مرحله پروژه خیلی مناسبه
ولی خب بعضی اوقات آدم با نقشه هایی رو برو میشه که هیچکدوم از کتابا نگفتن-حتی کلاسای بیرون هم نمیگن-کتابا فقط برای آَشنایی و روون شدن دست مناسبن
من الان دارم نقشه انجام میدم فقط نگاه کتاب باجی میکنم که جایی رو از قلم ننداخته باشم ;)(خیلی خوبه)
موفق باشید

Hamid MB

مدیر تالار زنگ تفریح
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام،میخواستم بدونم واسه کسی ک آماتوره پروژه فولاد یا بتن میخواد انجام بده و ایتبس هم یکم بلده چقد طول میکشه ک ی ساختمان 2 طبقه فولادی یا بتنی انجام بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و اینکه کتاب ایتبس باجی کافیه واسه انجام این پروژه ها؟؟؟؟؟
و ی سوال دیگه اینکه این کتاب 2 تاست تو بازار یکی 1 جلدی یکی 2 جلدی(یعنی فولاد وبتن جداست)بعد رو این 2 جلدی نوشته نکات و روشهای طراحی؟؟؟؟؟؟؟
اگه میشه منو راهنماییم کنین،ممنون

سلااام بر دوسته عزیز
برا کسی که تا الان ساختمونی طراحی نکرده باشه خب به هر حال چون به مشکلاتی بر میخورد توی طول کار بستگی به مقداری که اموزش دیده طول میکشه ، ولی اگه بلد باشی واقعا دو طبقه فک نکنم با طراحی پی بیشتر از یک ساعتو نیم کار ببره ( البته کار برنامه ایش )
برا کله پروژه نمیشه بگی فلان قد طول میکشه باید دید چیا خواستن توی پروژه .
برای کتاب اگه نمیخوای هزینه زیاد بکنی کتاب مهندس پور بابا و جواد فرامرزی هم کتاب خیلی خوبیه برای شروع و برای کارای اماتوری نیازی به کتاب باجی نیست به اون صورت

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام .دوستان بهترین کتاب آموزش ایتبس از صفر تا 100 تو بازار چیه ؟

سلام.
کتاب هادیزاده و سیفی انتشارات خانه عمران برای آموزش منو ها عالیه. اما مشکلی که هست اینکه این کتاب تو سال 86 چاپ شده و در هر بار چاپ مجدد ویرایش روش صورت نگرفته. همون طور که میدونید مبحث 10 سال 87 و مبحث 9 سال 88 ویرایش شده. به صورت کلی مباحث خیلی هم تغییری نکردن اما با این وجود این کتاب خیلی با مباحث جدید تطابق نداره. البته میگن ویرایش جدید مبحث دهم هم داره میاد باید ببینیم چه تغییراتی کرده