راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام
دوتا سوال خیلی مهم
اول اینکه مثلا میگن ظرفیت مکانیک معمولی(همون که ساخت و تولید نیست :D )برای امیرکبیر 70 تاست چند تاش واسه منطقه دو میشه؟

دوم اینکه حدودا با 450 -500 میشه روزانه مکانیک عمومی(معمولی مون که ساخت و تولید نیست)امیر کبیر قبول شد؟

احتمال قبول شدن تو این رشته با این داشگاه هست با این رتبه اما زیادم نیست .شما با هر رتبه ای که باشین این رشته و دانشگاه رو میتونین و باید در رده های اول انتخاباتون از 100 تا انتخاب بگذارین حالا اینکه جای دقیقش کجا باشه دیگه بستگی به رتبتون داره

sayehs

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید
من میخواستم بدانم رشته معماری در کدام دانشگاه (دولتی نه آزاد) بهتر است و آیا معماری بازار کار دارد یا نه؟
من دانش آموز رشته ریاضی-فیزیک هستم.
خیلی ممنون

1هنرهاى زيبا دانشگاه تهران
2شهيد بهشتى
3علم و صنعت
4هنر تهران
5اصفهان

*ستاره آسمان*

عضو جدید
بجهای کارشناسی ناپیوسته کمکم کنید تو پرینت انتخاب رشته شماهم فقط معدل کارشناسی نوشته شده

دوست عزیز ازشما متشکریم که اینجا سوالتون رو دارین مطرح میکنید امافکر کنم سوالتون رو واضحتربپرسین خیلی بهتر میشد کمکتون کنن کسایی که اطلاعات دارن:D

roya73

عضو جدید
سلام
من رشتم تجربی هستش ولی می خوام مهندسی پزشکی علوم تحقیقات تهران برم باید چی کار کنم آخه امسال آزمون آزاد حذف شده واسه وارد شدن باید چی کار کنم؟
هزینه اش چنده؟

mjm2010

عضو جدید
سلام
من راستش سر کنکور قاطی کردم الان رتبم داغون میشه
فقطم میخوام مکانیک بزنم
یه سوال اینکه رشته مکانیک واقعا رشته ی تحقیقاتی ای هست یا من دارم توهم میزنم ؟!
کسی میتونه این دانشگاه ها رو از نظر مکانیک رتبه بندی کنه|؟!
دانشگاه قم و صنعتی قم - دانشگاه اراک و صننعتی اراک - دانشگاه شاهرود و سمنان - بوعلی همدان و صنعتی همدان
از اونجا که بعید میدونم کسی از همه این دانشگاه ها خبر دااشته باشه به نظرتون اینکه برم تو سایتشون و مدرک و سطح استاداش رو ببینم میتونه تعیین کننده سطح دانشگاه باشه؟!

shokoufeh94

عضو جدید
سلام
فقطم میخوام مکانیک بزنم
دانشگاه قم و صنعتی قم - دانشگاه اراک و صننعتی اراک - دانشگاه شاهرود و سمنان - بوعلی همدان و صنعتی همدان
از اونجا که بعید میدونم کسی از همه این دانشگاه ها خبر دااشته باشه به نظرتون اینکه برم تو سایتشون و مدرک و سطح استاداش رو ببینم میتونه تعیین کننده سطح دانشگاه باشه؟!

در مورد رشته مکانیک نمیتونم چیزی بگم ولی نمی تونی این طوری انتخاب دانشگاه کنید صرفا مدرک دانشگاهی استاد نمی تونه معیاری برای ارجحتر بودن اون دانشگاه باشه به نظرم بهتر یادگار ماندگار 91 قلم چی رو دانلود کنی بهتر کمکت میکنه
خودم دقیق بررسی نکردم ولی فک کنم چند تا اولش این طوری باشه
بو علی همدان
سمنان
اراک
صنعتی اراک
شاهرود
قم

♥ Elena ♥

عضو جدید
دانشگاه آژاد رو من موندم چه رتبه ای میخواد - چون من دانشجو هستم و آزمون دادم برا عوض کردن رشتم اما خب میخوام بدونم:
دانشگاه آزاد تهران که حدود 6500 میخواد
تراز دانشگاه آزاد اطراف تهران حدود 5300 تا 5500 هستش ، میخوام بدونم چه رتبه ای حدودا این تراز رو میاره میشه یه نظری یا ایده ای بدین

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام
من رشتم تجربی هستش ولی می خوام مهندسی پزشکی علوم تحقیقات تهران برم باید چی کار کنم آخه امسال آزمون آزاد حذف شده واسه وارد شدن باید چی کار کنم؟
هزینه اش چنده؟
سلام دوست عزیز اولا ازمون دانشگاه ازاد حذف نشده بلکه با سراسری ادغام شده.دوما شما اگر رشتتون تجربیه این رشته ای که میخواین برین زیر مجموعه رشته ریاضی میباشد پس 2 حالت وجودداره یا این رشته در دانشگاه علوم تحقیقات جر رشته ها بدون کنکور میباشد که شما میتونید این رشته رو انتخاب کنید واگر قبول شدید برین یا جز اون رشته هایی در دانشگاه ازاد میباشد که هنوز با کنکور ورودی ان سنجیده میشودکه شما گویا چون رشتتون تجربی است حتما ازمون سراسری تجربی دادین پس باید حتما ازمون سراسری ریاضی هم داده باشین تا بتونین این رشته رو در انتخاباتون قرار بدین تا شانستون واسه قبولی در این رشته ودانشگاه سنجیده بشه.سوالی هست بفرمایید؟

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام
فقطم میخوام مکانیک بزنم
اول به من بگین شهر محل سکونتتون کجاست و ایا محدودیت درانتخاب واحددر شهرهای دیگه دارین یا نه؟

roya73

عضو جدید
سلام دوست عزیز اولا ازمون دانشگاه ازاد حذف نشده بلکه با سراسری ادغام شده.دوما شما اگر رشتتون تجربیه این رشته ای که میخواین برین زیر مجموعه رشته ریاضی میباشد پس 2 حالت وجودداره یا این رشته در دانشگاه علوم تحقیقات جر رشته ها بدون کنکور میباشد که شما میتونید این رشته رو انتخاب کنید واگر قبول شدید برین یا جز اون رشته هایی در دانشگاه ازاد میباشد که هنوز با کنکور ورودی ان سنجیده میشودکه شما گویا چون رشتتون تجربی است حتما ازمون سراسری تجربی دادین پس باید حتما ازمون سراسری ریاضی هم داده باشین تا بتونین این رشته رو در انتخاباتون قرار بدین تا شانستون واسه قبولی در این رشته ودانشگاه سنجیده بشه.سوالی هست بفرمایید؟

خوب من که نمی تونستم هم کنکور تجربی رو بدم هم ریاضی حتما باید یه روشی باشه واسه این قضیه:(

♥ Elena ♥

عضو جدید
در ضمن ی مشاور خوب تو تهران هم میخوام ... برای دانشگاه آزاد میخوام

یه شماور خیلی خوب باشه که در مورد جزییات دانشگاه ها بدونه و سر دربیاره ..

*ستاره آسمان*

عضو جدید
خوب من که نمی تونستم هم کنکور تجربی رو بدم هم ریاضی حتما باید یه روشی باشه واسه این قضیه:(
دوست عزیز نمیخوام ناراحتت کنم شما میخوای یک کار فرا عرفی انجام بدی رشتت تجربیه میخوای یک رشته از رشته های ریاضی رو بخونی پس قبلا باید خودتو وفق میدادی که هر دو ازمون رو بدی البته سالهای قبل چون کنکور ازاد وسراسری جدا بود طرف میومد رشته اصلیش برای نمونه مثل شما تجربی رو سراسری امتحان میداد و در دانشگاه ازاد ازمون ریاضی میداد اینطور مشکل حل میشد اما حالا چون ازمون ها یکی شده شما باید هر دو ازمون رو امتحان داده باشی تا بتونی هم رشته های تجربی رو انتخاب رشته کنی هم رشته های ریاضی رو البته اگر رشته ازادتون جز بدون کنکور ها بود باز یه راه این بود که همینطور میتونستین برین ثبت نام کنید اما عزیزم شما باید ازمون ورودی همون رشته نظری رو بدین تا بتونین انتخاب رشتش رو هم بکنین دیپلم ریاضی که ندارین نباید ازمونش رو بدین که دانشگاه یک ملاکی داشته باشه اگر اینطور نبود که هر کسی با یه دیپلم میرفت تمام رشته ها رو انتخاب میکرد .یکم قاعده واصول لازمه حالا هم اگر کنکور ریاضی ندادین اما میخواین رشته مهندسی پزشکی دانشگاه ازاد برین یک راه دارین که اون واحدی دانشگاهی از دانشگاه ازاد رو انتخاب کنید که این رشته رو بدون کنکور پذیرش میکنه ویا پیام نوری رو برین که باز این رشته رو بدون کنکور پذیرش میکنه.بازم سوالی هست در خدمتم

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام
هزینه اش چنده؟
دوستم چرا میخواین علوم تحقیقات تهران برین اونم ازاد!!!! مگر ساکن مازندران نیستین. فکر کنم این رشته تو دانشگاه های مازندران بدون کنکور باشدا یه تحقیقی بکنین اینطور خیلی راحت تر پیش میرین منم سعی میکنم کمکتون کنم. یکی دو هفته دیگه جزییات انتخاب رشته امسال میاد من خودم هم تو مراکز انتخاب رشته کمک مشاوران انتخاب رشته میباشم شما این مواردی که گفتم رو بررسی کنید بیشتر در این رابطه باز پرس وجو بکنین باز سوال داشتین تا زمان انتخاب رشته من دقیق تر میتونم شرایط جدید امسال رو واستون توضیح بدم

roya73

عضو جدید
دوستم چرا میخواین علوم تحقیقات تهران برین اونم ازاد!!!! مگر ساکن مازندران نیستین. فکر کنم این رشته تو دانشگاه های مازندران بدون کنکور باشدا یه تحقیقی بکنین اینطور خیلی راحت تر پیش میرین منم سعی میکنم کمکتون کنم. یکی دو هفته دیگه جزییات انتخاب رشته امسال میاد من خودم هم تو مراکز انتخاب رشته کمک مشاوران انتخاب رشته میباشم شما این مواردی که گفتم رو بررسی کنید بیشتر در این رابطه باز پرس وجو بکنین باز سوال داشتین تا زمان انتخاب رشته من دقیق تر میتونم شرایط جدید امسال رو واستون توضیح بدم

ممنون بابت راهنماییت
رامسر داره ولی گرایشش بیو مکانیک هستش من دوست دارم گرایشش بیو الکتریک برم
حالا نمی دونم باید فعلا منتظر رتبه باشم

*ستاره آسمان*

عضو جدید
ممنون بابت راهنماییت
رامسر داره ولی گرایشش بیو مکانیک هستش من دوست دارم گرایشش بیو الکتریک برم
حالا نمی دونم باید فعلا منتظر رتبه باشم
شما میخواین مهندسی پزشکی برین که به پزشکی نزدیک باشین یا مهندسی برق؟بیوالکتریک تو دانشگاه های ازاد از گرایشاتمهندسی پزشکی میباشد درصورتی که در دانشگاه های دیگر از گرایشات مهندسی برق ایا میدونستید؟.در هر حال منتظر دفترچه های جدید باشین

roya73

عضو جدید
شما میخواین مهندسی پزشکی برین که به پزشکی نزدیک باشین یا مهندسی برق؟بیوالکتریک تو دانشگاه های ازاد از گرایشاتمهندسی پزشکی میباشد درصورتی که در دانشگاه های دیگر از گرایشات مهندسی برق ایا میدونستید؟.در هر حال منتظر دفترچه های جدید باشین

آخه من شنیدم بیو الکتریک از همشون بهتره بازم نمی دونم باید منتظر باشم
از راهنماییتون ممنون غزیزم:w27:

*ستاره آسمان*

عضو جدید
بیو الکتریک چون هم واحدای برق و هم واحدای مهندسی پزشکی رو میخونید کاملتر از همشون است اما خوب بازار کار فعلا تو ایران:w05: خوب نیست
مهندسی پزشکی بیوالکتریک.بیومتریال .بیومکانیک وبالینی دارد.

*ستاره آسمان*

عضو جدید
میخواین از بچه ها مون میپرسم چون دانشگاه ما هم مهندسی برق بیوالکتریک دارد هم مهندسی پزشکی بیومکانیک وبیومتریال وبالینی

**dew**

عضو جدید
ممنون بابت زدن اين تاپيك :w27:
ميشه راجب دانشگاه آزاد ها هم انجا صحبت كنيم؟ چون با همون كنكور سراسري انتخاب ميشن مقاضيانش.:w05:
حالا سؤالاتم :
كدوم واحد آزاد تهران صنايعش بهتره ؟
بازاركار صنايع بهتره يا مهندسي پزشكي ؟
شهريه هرترمشون چقدر ميشه ؟
همه رشته ها كارشناسي ٨ ترمه ؟
مرسييي :heart:
سلام.در مورد سواله دومتون من خودم مهندسی پزشکی هستم ولی در مورد صنایع نمی دونم.تو رشته مهندسی پزشکی همه به همت و پشتکار خودت بستگی داره و اینکه زیاد تو ایران جا نیفتاده به خاطره یه سری علتها.با توجه به اینکه رشته خیلی سختیه از همون اول خیلی باید حواست به واحدات باشه.در کل رشته ایه که کاملا به خودت بستگی داره.اگه معمولی باشی آیندت صفره اما اگه فعال باشی خوبه . در ضمن رقابت بچه ها تو این رشته خیلی زیاده.در مورده شهریه آزاد هم ترمی 800 تا 900 میشه چون خودمم دانشگاه آزادم.
موفق باشی:)

*ستاره آسمان*

عضو جدید
سلام
فقطم میخوام مکانیک بزنم
دوستم خیلی از افراد تو جامعه فکر میکنن که سطح دانشگاه مهمترین چیز واستاد خوب ملاک اصلی واسه پیشرفته چنین افرادی با این تفکرات زیاد هستن حتی توی افراد تحصیل کرده اما بنا به نظر افراد با تجربه وخیلی از مشاوران و همچنین تجربه خود دانشجویان در عمل این ملاک ها از جمله استاد خوب و سطح یا رتبه دانشگاه که مثلا کدوم تو ایران اوله یا کدوم بهتره این چیزا حدود30 درصد کاررو تشکیل میدن 70 درصد دیگه همش به خود ادم و شرایط محیطی بستگی داره.ادمایی هم بودن تو دانشگاه های سطح پایین بهترین موفقیت ها رو بدست اوردن اموزش عالی مثل دوران تحصیل در مدارس میمونه حتما دیدین خیلی از رتبه های برتر کنکور شاید مدارس خوب و معروفی توش تحصیل نکردن وحتی خیلی از این افراد تو روستا ها زندگی کردن پس این چیزا ملاک نیست خودتو زیاد درگیر نکن اما نه اینکه بیخیالش شیا نه سعیتو بکن اما در حد30 درصد این چیزا رو قبول داشته باش .این دانشگاه ها که نام بردی حقیقتا زیاد با هم فرق ندارن به جز همدان وقم ها که یکم از اون دو بالاتر هستن .شما اول همون دانشگاه های شهر خودت رو انتخاب کن این چند دانشگاهی هم که نام بردی در رده های میانی انتخاباتت قرار بده چون دانشگاه های با سطح بالاتر از این دانشگاه ها هم هست .یه چیز بهت میگم که زیادم نگران نشی میدونی چند سال پیش بهترین دانشجوی کشور تو دوران تحصیلش از نظر سواد یک پیام نوری بوده. البته وقتی رتبت اومد بگو اینطور بتر میشد راهنماییت کرد همه چیز بستگی به رتبه کنکورت هم داره

eelhamm

عضو جدید
سلام دوستان
من علاقه ی زیادی به رشته فضای سبز دارم ممکنه راهنماییم کنید در حال حاضر ازاد مهندسی کشاورزی میخونم اما عاشق فضای سبزم برای شرکت در ازمون سراسری رشته مهندسی فضای سبز دانشگاه تهران (پردیس کرج) تا چه رتبه ای میشه قبول شد . تورو خدا جوابمو بدید
:)

سلام
من 1 دوست دارم که رشته اش فضای سبزه (کارشناسی) میگفت واسه ارشد فقط 25 نفر میگیرن!!!!

start_up

عضو جدید
اگه 3تا اولویت داشته باشی واسه انتخاب شهر و فقط اولین رو بخوای اگه هر سه موردو بزنید در فبولی شما تو انتخاب شهر اول تاثیری داره یا بهتره فقط همون شهر اولو انتخاب کنیم؟
با تشکر

setare11

عضو جدید
سلام اگه سوالم تکراری هست ببخشید چون نرسیدم نوشته های دوستان رو بخونم
سوال من: کدوم دانشگاه قطب نرم افزار و it هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

eelhamm

عضو جدید
سلام دوستان
من علاقه ی زیادی به رشته فضای سبز دارم ممکنه راهنماییم کنید در حال حاضر ازاد مهندسی کشاورزی میخونم اما عاشق فضای سبزم برای شرکت در ازمون سراسری رشته مهندسی فضای سبز دانشگاه تهران (پردیس کرج) تا چه رتبه ای میشه قبول شد . تورو خدا جوابمو بدید
:)
سلام 1 از دوستای من فضای سبز (کارشناسی) بود، میگفت ارشد تا رتبه 25 میگیره !!!!!!!!!

بالا