رابطه ی دوستی بین پسر و دختر

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این حد و حدودی که ازش میگین یعنی چی ؟
یعنی حد و حدودی که دین گفته ؟
رعایت محرم و نامحرم و کنترل نگاه و اینارو هم شامل میشه آیا؟

موافقم ، البته الآن دیگه بیشتر دوستیا از رو دوس داشتن نیس که بعد از بهم زدن کسی آسیب ببینه ...

من با اکثر جواب های بچه ها موافقم،تقریبا همه دارید یه چیزو میگید.

ببین نازی جان،حد یعنی تا یه جایی که آدم تو رابطه احساس داشته باشه،یعنی حضرتعالی اگه نرید دانشگاه برای همکلاسی پسرت،دلت تنگ بشه،یا وقتی نبینیش حس هیچ کاری نباشه،اینم دو تا حالت داره که معمولا برای یه پسر دل تنگ میشه و تو همه کلاسها با اون راحتتری،دومین حالت هم تقریبا با خیلی از پسرها راحتی (این برای شخصیتت اصلا خوب نیست)

بعضی ها هستن چشم بسته میگن تو دانشگاه یا محل کار نباید به همکار یا همکلاسی جنس مخالف نگاه کنی یا باهاش حرف بزنی. این خوبه که محرم و نامحرمی کنترل بشه اما خوب گاهی آدم مجبوره تو کلاس بره و مشکل درسیشو از یه جنس مخالف بپرسه،اگر همون حد که گفتم رو رعایت کنه،مشکلی پیش نمیاد.

باید دوستیها از روی دوس داشتن نباشه،اصلا دوس داشتنه که دوستی رو شکل میده،اما در چارچوب حد.

من عالم و فقیه نیستم،این مطالب نظر شخصی من بود،ببخشید.
مرسی از استتارتر عزیز

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با اکثر جواب های بچه ها موافقم،تقریبا همه دارید یه چیزو میگید.

ببین نازی جان،حد یعنی تا یه جایی که آدم تو رابطه احساس داشته باشه،یعنی حضرتعالی اگه نرید دانشگاه برای همکلاسی پسرت،دلت تنگ بشه،یا وقتی نبینیش حس هیچ کاری نباشه،اینم دو تا حالت داره که معمولا برای یه پسر دل تنگ میشه و تو همه کلاسها با اون راحتتری،دومین حالت هم تقریبا با خیلی از پسرها راحتی (این برای شخصیتت اصلا خوب نیست)

بعضی ها هستن چشم بسته میگن تو دانشگاه یا محل کار نباید به همکار یا همکلاسی جنس مخالف نگاه کنی یا باهاش حرف بزنی. این خوبه که محرم و نامحرمی کنترل بشه اما خوب گاهی آدم مجبوره تو کلاس بره و مشکل درسیشو از یه جنس مخالف بپرسه،اگر همون حد که گفتم رو رعایت کنه،مشکلی پیش نمیاد.

باید دوستیها از روی دوس داشتن نباشه،اصلا دوس داشتنه که دوستی رو شکل میده،اما در چارچوب حد.

من عالم و فقیه نیستم،این مطالب نظر شخصی من بود،ببخشید.
مرسی از استتارتر عزیز

یه چیزیرو نفهمیدم ...
یعنی به نظرت باید احساس باشه ؟ یعنی خوبه با یکی راحت بود؟
...
به نظرم منظور استارتر دوستی معمولی بین پسر و دختر نیست ، منظورش دوست پسر و دوست دختر بودن ...
تو اینجور دوستی هم که حدی رعایت نمیشه ... بچه ها از حد و مرز حرف زدن و گفتن که با رعایتش میشه دوست بود ...
حالا اگه منظور حدودیه که دین تعیین کرده که نمیشه .. نمیشه که تو به دوست دخترت بگی من حتی دستتو نمیگیرم چون تو نامحرمی!!!!!
مگر اینکه منظورشون از حد چیزه دیگه ای باشه ...
تو دوستی که بین دو تا همکلاسی هم هست که احساسی وجود نداره و دلیلی هم نداره که وجود داشته باشه ...
من واسه دخترا هم دلم تنگ نمیشه :دی... چون دوست بودن با دوست داشتن از نظرم یکی نیست...
با این قسمت حرفت موافقم :

گلسا2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1.آیا رابطه ی دوست شدن پسرا و دخترا درسته؟
نادرست نیست، همچیز بستگی به اون رابطه داره که چقدر و چطوری باشه
2.آیا این نوع دوست داشتن مجازه؟
صد در صد مجازه البته بازم بستگی به طرفین داره ها
3.آیا به این رابطه ها میشه نام عشق گذاشت؟

نه خیلی کم بشه گفت عشق خیلییییییییییی کم

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به دوستان گلم ممنون که اومدین.
من چندتا سوال دارم که جوابشو نمیدونم و ازتون خواهش میکنم با نظرات سازندتون کمکم کنین تا حداقل از احساساتی که در این رابطه ها ضربه میخورن مقابله شود.
به نظرتون:

دوستان من نسبت به حرفای که میزنین نهایت اطمینان داشته باشین و مثل این بدانید که به نزدیک ترین کس تون میخوائین دلسوزی کنین.ممنون:gol:

از نظر من جواب همشون خير؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

zahra_1992

عضو جدید
سلام
1- به نطر من اکثر این روابط اشتباهه................................
2-شاید اگه دو نفر اونقدر بزرگ شده باشن و درک بالایی داشته باشن که بتونن فرق دوست داشتنو با سایر احساسات تشخیص بدن میتونن اینو درک کنن که بیشتر تو این روابط دو طرف درگیر نوعی عادت یا احساسات دیگه ای میشن ولی نمیتونیم بگیم همشون اینجوریه.........
3-راستش بستگی به تعریف هرکس از عشق داره شاید اونو بتونیم یه عشق در سطح پایینش بدونیم ......

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعاً مساله پیچیده ایه از یک طرف دختر و پسر از نظر احساسات به هم وابستن و از یک طرف دیگه با شروع رابطه احساسات عمیق شروع به قدرت گرفتن می کنه. واقعاً چه کسی می تونه این مساله رو حل کنه قطعاً جوابش جدا کردن دختر ها از پسر ها در تمام مراحل زندگی نیست. شاید بهترین گزینه این باشه که بزاریم هر کسی خودش انتخاب کنه.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
1. بستگی به آدمش داره .. یه نسخه رو نمیشه برای همه بست (دین ما فکر میکنم بگه نه .. ولی تا حدی که رعایت بشه طبق دین )
2. دوست داشتن بی اختیار میاد .. آدم به خودش نمیتونه زور بکنه که یکی رو دوست داشته باشه که (مخصوصا اول راه )
3. عشق یک واژه یا یک مرتبه نیست ..عشق مرتبه داره و شاید بشه عشق در سطح پایین نامیدش (البته این هم یگم که اصل عشق پاک و مقدس هست و خالصانه ترین حالت فرد که پایدار هم هست رو شامل میشه)

میشه در مورد اولی بیشتر توضیح بدین؟
جواب های دوم و سوم لایک داره

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
1)بنظرمن درس نیس آشنایی با دوست شدن فرق داره به نظرمن 2 ماه اینا میتونن باهم آشنا بشم وطبق اطلاع خانواده ها باهم ارتباط مجاز داشته باشن..
2)دوست داشتن یهو نمیاد شاید درطول اشنایی بیاد...3)هیچ کس با یک نگاه عاشق نمیشه..

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورت از زدن اين تايپيك؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
من یه سوال میپرسم جوابمو صادقانه بده:
چرا باید یه پسر با یه دختر دوست بشه؟

گلسا2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم جواب سوالتون با یه سوال دینه میدم چرا نباید یه پسر با یه دختر دوست بشه؟
فکر کنم تعریف دوست شدن متفاوته برای هرکس شما اینجا دوست از جنس مونث ندارید؟

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
به نظر من کمی سوال اول میشه دوجور جواب داد
اگه منظور دوستی دختر و دوستی پسر که مسلما اشتباه هست اما دوستی معمولی که در اون تعرفین با هم تبادل اطلاعات بکنن درست هم هست و نیاز هست اخه هر کدوم مسائل از دو دید متفاوت میبینند
به نظرم که دوستی ساده درست هست اما اگه برای ازدواج باشه بهتره خانواده ها مطلع باشن

به نظرم عشق خیلی مقدس هست و ادم وقتی دچارش بشه حتی خودش متوجه نیست ولی در مورد هوس خیلی فرق داره هوس میشه مثل گاز زدن به یه سیب سرخ معنی کرد بعد یه گاز میندازنش کنار چون شیرینیش دل میزنه و عشق مثل درخت سیب نارس میمونه که وقتی ایجاد شد اروم اروم با مهر ومحبت میشه تبدیلش کرد به یه درخت تنومند که با هیچ بادی ریشه اش کنده نمیشه و پایدار میمونه

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1)بنظرمن درس نیس آشنایی با دوست شدن فرق داره به نظرمن 2 ماه اینا میتونن باهم آشنا بشم وطبق اطلاع خانواده ها باهم ارتباط مجاز داشته باشن..
2)دوست داشتن یهو نمیاد شاید درطول اشنایی بیاد...3)هیچ کس با یک نگاه عاشق نمیشه..

آفرین آجی منم موافقم ایشون گفتن دوستی آشنایی قبل از ازدواج قضیش متفاوته چون مقصد مشخصه چن جلسه همدیگرو دیدن لازمه تا یکم باروحیه ی هم آشنا شن ولی خوب تا نرن زیر یک سقف همدیگرو کامل نمیشناسن ...

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه چیزیرو نفهمیدم ...
یعنی به نظرت باید احساس باشه ؟ یعنی خوبه با یکی راحت بود؟
...
به نظرم منظور استارتر دوستی معمولی بین پسر و دختر نیست ، منظورش دوست پسر و دوست دختر بودن ...
تو اینجور دوستی هم که حدی رعایت نمیشه ... بچه ها از حد و مرز حرف زدن و گفتن که با رعایتش میشه دوست بود ...
حالا اگه منظور حدودیه که دین تعیین کرده که نمیشه .. نمیشه که تو به دوست دخترت بگی من حتی دستتو نمیگیرم چون تو نامحرمی!!!!!
مگر اینکه منظورشون از حد چیزه دیگه ای باشه ...
تو دوستی که بین دو تا همکلاسی هم هست که احساسی وجود نداره و دلیلی هم نداره که وجود داشته باشه ...
من واسه دخترا هم دلم تنگ نمیشه :دی... چون دوست بودن با دوست داشتن از نظرم یکی نیست...
با این قسمت حرفت موافقم :

چو دانی و پرسی،سوالت خطاست. دوست دختر و پسر،خوبه؟
اگر حدی که گفتم رعایت نشه،میشه کار حرام.
نمیشه ندارم،من برات توضیح دادم.
حد چیزیه که دین تعیین کرده و چیز دیگه ای نداریم.
آفرین،دوست بودنمونو با دوست داشتن جدا کنیم،عالی بود،مرسی

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببینید،ما اگر بخوایم یه سد محکم بین پسرها و دخترهای نامحرم درست کنیم که حرام است به هم نگاه کنید یا باهم حرف بزنید،نمیشه.
مثلا من سه شنبه هفته گذشته رفته بودم واسه یه کاری دانشگاه،یه دختره اومده بود کلاسشو عوض کنه،بهش گفتم چرا،استاد فلانی که خیلی خوبه؟
گفت همه دانشجوهای کلاس بجز من پسرن!
گفتم چه ربطی داره؟تو اگر سالم باشی،هیچ مشکلی پیش نمیاد،تازه اگر رفتی تو یه شرکت کار کنی و بیشتر پسر بودن،میری بیرون؟جامعه چی؟تو اجتماع هم میخوای کلا از پسرا سوا باشی؟نمیشه خانم.

جنس یعنی چی گلسا؟ما اینجا اومدیم تبادل علمی و استفاده از تجربیات هم،به قول دختر خالت،اینجا فقط یه سایت علمیه.
هیچ دلیلی نداره.

نازی درست میگه،فرق میکنن با هم.
چون دوست بودن با دوست داشتن از نظرم یکی نیست...

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..
1. اگه 2تاشون ارزش دوستیو بدونن چیه بله درسته..
2. بله مجازه..
3.رو بعضیاشون بله..
با تشکر
:D

mohanna360

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .......
1. اگه هردو تعریف درستی از این دوستیه داشته باشن.....مشکلی نداره....البته نه صرفا دوستی برای گذروندن وقت، دوستیی ک آدمو ب ی جایی برسونه.....
:w20:
2. میتونه مجاز باشه...بستگی ب دوطرف داره.....:cool:
3. اگه دوستیشون صرفا برای دوستی نباشه، میتونه....:D

سلطان قلب تو

عضو جدید
من چندتا سوال دارم که جوابشو نمیدونم و ازتون خواهش میکنم با نظرات سازندتون کمکم کنین تا حداقل از احساساتی که در این رابطه ها ضربه میخورن مقابله شود.
به نظرتون:

دوستان من نسبت به حرفای که میزنین نهایت اطمینان داشته باشین و مثل این بدانید که به نزدیک ترین کس تون میخوائین دلسوزی کنین.ممنون:gol:

جواب سوال 1:

نه

جواب سوال 2:

نه

جواب سوال 3:

نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه نه

آقا نه نه نه

آقاجون نه اگه برات پیش اومده نه

تو ایران نوچ غلطه

غلط

اگر کسی رو دوست داری یا حالا عاشقشی مردی ؟ برو درست خواسگاری کن تا تهش پا حرفت وایسا

والا

اگه یه دوستی شروع کردی و بهم خورد مثل شکلات به دهنت شیرین میاد دلت میخواد یکی دیگشو بگیری

آقا خدا یکی زن/مرد یکی

والسلام

به به
به افتخار خودم

بزن دست قشنگه رو

k.o.l.s.o.o.m

عضو جدید
به نظرتون:

1. خیر
2. خیر
3. نمیدونم فک نمیکنم تجربه ای ندارم
زحمت بکشین کتاب کویر دکتر شریعتی آن بخشی که تفاوت عشق و دوست داشتن را تشریح میکنه بخونید شاید جواب خیلی از سوالاتتون توش باشه

ميسيز

عضو جدید
آقا آرش چون گفتيد فك كنيد ميخوايد به نزديك ترين كستون دلسوزي كنيد من الان داداش بزرگم تو نظرمه.

اگه داداش بزرگم نظرمو در اين مورد ميپرسيد مسلمه كه جواب همه سؤالاش منفي بود رابطه دختر و پسر طوري كه شما ميگيد

اين جور رابطه ها كه اگه درست بود كه خدا حرامش نمي كرد ببين داداش شما اگه با هر دختري كه يه قيافه و اخلاق معمولي

داشته باشه رابطه برقرار كني خواهي نخواهي بهش علاقه پيدا ميكني چون كشش به جنس مخالف يه چيز طبيعيه تو اين سن براي

همه پيش مياد فقط بايد كنترل بشه اين كه خدا گفته به نامحرم زل نزنيد، حرفاي غير ضروري نزنيد ، خانما حجابشون رو رعايت كنن،

صداشون رو نازك نكنن، همه اينا به خاطر همينه. پس حسي كه با رابطه اي كه در چارچوبي غير از اسلام به وجود مياد مطمئنا عشق

نيست. عشق يه چيز خييلي مقدسه نميدونم شما با افرادي كه هر روز عاشق يكي ميشن برخورد داشتيد؟!!!

به قول دكتر شريعتي: عشق در اينجا مأمور توليد نسل است و تاوان ده مرگ!!!

₪آمیتریس₪

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بله تعریف دوست شدن متفاوته گلسا جان ... دوستیکه اینجا هست یا مشابهش تو دنیای واقعی مد نظر نیست ،توی اینجور دوستیها میشهمرزای شرعی رو حفظ کرد ولی الآن مسئله دوست دختر و دوست پسر بودنه که با احکاماسلامی مغایرت داره ...
حالا اگه ما به خدا و قرآن و اسلام اعتقاد داریمنباید سراغ اینجور دوستیا بریم چون نمیشه با احکام دینی سلیقه ای برخورد کرد ،اگرم نداریم که خو هیچی ...

به نظر من کمی سوال اول میشه دوجور جواب داد
اگه منظور دوستی دختر و دوستی پسر که مسلما اشتباه هست اما دوستی معمولی که در اون تعرفین با هم تبادل اطلاعات بکنن درست هم هست و نیاز هست اخه هر کدوم مسائل از دو دید متفاوت میبینند
به نظرم که دوستی ساده درست هست اما اگه برای ازدواج باشه بهتره خانواده ها مطلع باشن

موافقم ...

چو دانی و پرسی،سوالت خطاست. دوست دختر و پسر،خوبه؟
اگر حدی که گفتم رعایت نشه،میشه کار حرام.
نمیشه ندارم،من برات توضیح دادم.
حد چیزیه که دین تعیین کرده و چیز دیگه ای نداریم.
آفرین،دوست بودنمونو با دوست داشتن جدا کنیم،عالی بود،مرسی

خب منم همینو میگم دیگه ...
تو پست قبلی گفتم که به نظرم منظور استارتردوستی معمولی نیست ...
بچه ها از حدودی گفتن که با رعایتش میشه اینجوریدوست بود در صورتی که اینجور دوستی با رعایت مرز های شرعی امکان پذیر نیست و بهقول تو حرامه ...نمیشه هم خدا رو داشت و هم خرما رو که ...
من ازشون خواستم منظورشونو از حد و حدود بیانکنن...

ببینید،ما اگر بخوایم یه سد محکم بین پسرها و دخترهای نامحرم درست کنیم که حرام است به هم نگاه کنید یا باهم حرف بزنید،نمیشه.
مثلا من سه شنبه هفته گذشته رفته بودم واسه یه کاری دانشگاه،یه دختره اومده بود کلاسشو عوض کنه،بهش گفتم چرا،استاد فلانی که خیلی خوبه؟
گفت همه دانشجوهای کلاس بجز من پسرن!
گفتم چه ربطی داره؟تو اگر سالم باشی،هیچ مشکلی پیش نمیاد،تازه اگر رفتی تو یه شرکت کار کنی و بیشتر پسر بودن،میری بیرون؟جامعه چی؟تو اجتماع هم میخوای کلا از پسرا سوا باشی؟نمیشه خانم.

.

منم موافقم که نمیشه دیوار کشید ولی الآن بحث سررابطه سالم و شرعی بین دختر و پسر نیست ، بحث سر دوستی هایی که تو جامعه ما رواجداره که از لحاظ شرعی صحیح نیست...و فکر میکنم منظور آقای شهریاری هم، اینجور دوستیاس...

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظرتون:

1_به نظر من هیچ مشکلی نداره اگر حدو حدودی که دینمون گفته توش رعایت بشه در واقع از بین بردن این رابطه غیر ممکنه
2_من نمیتونم در مورد این سوال یه جواب کلی بدم بستگی به فردش داره هم آره هم نه ولی عموما این رابطه ها همشون پوچن وفقط ظاهر زیبایی دارن
ولی تو هر حکمی یه استثنایی وجود داره.
3_میتونم با اطمینان بگم نه کمه ی عشق کلمه ی بزرگیه هر کسی نمیتونه بگه من عاشقم چون عشق واقعی هرگز از بین نمیره
عاشقای امروزی امروز عاشقن فردا فارغ.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رابطه بين يه آقا و خانم ميتونه يه رابطه صميمي و پاك باشه در صورتي كه هردو طرف از برداشتهاي سطحي و به دور از اشتباهات با هم در رابطه باشن ...وقتي ببيني كه از نظر اخلاقي و خانوادگي شبيه هم هستين مشكلي نداره ولي متاسفانه خونواده ها و جامعه ديد بدي نسبت به اين قضيه دارند

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
با احترام به نظر همه منم نظرمو میگم
من خودم با کسی رابطه ندارم اما:

رابطه ی دوستی دختر و پسر که مطمینا منظوره شمام یه رابطه ی عاطفیه به موقعش میتونه خوب باشه
مسلما هرکسی طبق عقیده ای که داره تو این رابطه قدم میذاره و فرد موردنظرش دوست میشه
حالا عقاید خوب یا بد طبیعیه
چون آدما متفاوتن و عقیده و کاراشونم متفاوته
به نظر من رابطه ای که طرف هنوز تکلیف خودشو با خودش نمیدونه به نتیجه نمیرسه و یه اشتباه بزرگه که بعد گذشت مدتی به پایان میرسه
منظورم اینه که باید مشخص کنی چرا میخوای دوست بشی!
از رابطت چی میخوای!
البته خیلی از دوستیای الان اینقد مسخره و بی مزه شده که آدم دیدش به کلی بد میشه
من کاری با دوستیای بد ندارم پس حرفی دربارش نمیزنم

عقیده خودمو میگم:
توی رابطه ی عاطفی با یه دختر من دوست ندارم که فقط باهاش دوست باشم
دوست دارم اگه با کسیم دوست شدم به سرانجام برسه(این نظر منه و میتونید قبولش نکنید)
از این حرفا که من فقط میخواستم دوست باشیم نه چیز دیگه خوشم نمیاد!
پس کسیو انتخاب میکنم که معیارای منو داشته باشه
رابطه ی خوبو سالم به نظرم بد نبوده و بد نیست
هیچی مثل دوست داشتن و دوست داشته شدن لذت بخش نیست(البته سالمش)
پس وقتی به اون فهم و درک رسیدی و مشخص کردی که چی میخوای اون موقع میتونی به داشتن رابطه فکر کنی
من وقتی از یکی خوشک بیاد مطمینا بهش ابراز علاقه میکنم
مطمینا کسیو انتخاب میکنم که اگه روزی همسرم شد راضی باشم
حالا ممکنه من قصدم همین باشه و به همین نیت هم باهم دوست بشیم اما شرایط روزگار یا تقدیر خداوند این باشه که ما جداشیم
این دیگه تقصیر هیچکدوممون نیست
دوستی تو سن مناسب و عقیده ی درست بد نیست!(و البته به نظر من به ازدواج برسه)

ارامش ابدی

عضو جدید
به نظرمن رابطه دختر وپسر مسخرست..!وقت تلف کردنه ! به هیچ دردی هم نمیخوره !
اما اگه یک عشق پاک بینشون به وجود اومد اشنایی شون برای ازدواج زیر نظر خانواده عاقلانه- منطقی وصحیحه...!!!!!!!!!!!

t.askari

عضو جدید
اصلا درست نیست چون در نهایت ضرراش بیشتر از منفعتشه ...

نه...

عاشقی را شرط اول ناله و فریاد نیست
تا کسی از جان شیرین نگذرد فرهاد نیست
عاشقی مقدور هر عیاش نیست
غم کشیدن صنعت نقاش نیست

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون:

دوست شدن پسرا و دخترا یعنی چی؟ تا چه حد منظورتون هست؟

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز

شاید به این خاطر که با شروع دوران بلوغ اجتماعی که آخرین مرحله بلوغ است نیاز های عاطفی اولویت می گیرد، برای پسرها اگر اشتباه نکنم بین 20 تا 25 سالگیه برای خانم ها احتمالاً کمی زودتر.

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نظرتون:

والا با این آواتاری که تو گذاشتی!!!!! نه ههههه همش ن هههههه:cry:

بالا