دکتر شریعتی خوبه یا بد؟؟؟؟؟؟

ensan1

عضو جدید
اره دیگه منم زیاد دیدم....غصه نخور دوست عزیز تا بوده همین بوده

"همیشه سعی کن درست صحبت کنی....نظر و فکر هرکس برای خودش با ارزشه اجازه نداری هرچی که به زبونت میاد بگی "

:eek:جمله بالا کاملا با شخصیت فردی که خطاب بهش میگید" غصه نخوره" کاملا متناقصه.....

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
"همیشه سعی کن درست صحبت کنی....نظر و فکر هرکس برای خودش با ارزشه اجازه نداری هرچی که به زبونت میاد بگی "

:eek:جمله بالا کاملا با شخصیت فردی که خطاب بهش میگید" غصه نخوره" کاملا متناقصه.....

هرکدوم از اینا درجواب یک چیزه دوست عزیز....

اخه راست میگه بعضی از مدیرا موضع میگیرن

samin b

عضو جدید
خواهشا کسانی در این تاپیک نظر بدن که دانش کافی در مورد دکتر شریعتی دارن.آخه 2تا جمله خوندن و 2تا حرف از دکتر شنیدن که نمیشه شناخت.....

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
من کمی با نوشته های دکتر شریعتی اشنایی دارم و به نظرم هر کس بتونه کتاب های دکتر شریعتی رو در کنار کتاب های استاد مطهری مطالعه کنه بسیار روی طرز فکرش و دیدگاهش تاثیر مثبت داره هر چند این دو بزرگوار با هم اختلاف دیدگاه دارند اما همین اختلاف ها اون قدر زیاد نیست اما من خودم نوشته های شور وشیفته گونه دکتر شریعتی مثل کویر رو دوست دارم و در کل ایشون رو شخصیت مثبتی میدونم

mycobacter

عضو جدید
روحش شاد....بچه ها برای شادی روح دکتر شریعتی صلوات بفرستید تا شاید ما هم مورد رحمت خدا قرار بگیریم...

خداوندا آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم،شهامتی تا تغییر دهم آنچه را که می توانم و بینشی که تفاوت این دو را بدانم.
دکتر شریعتی

ensan1

عضو جدید
انسان باش جناب انسان

دارم تمام سعیم رو میکنم که انسان باشم...

نه تنها من بلکه تمام کسانی که راه شریعتی رو قبول دارن فکر نکنم اهل یارکشی و ....باشن حرف ما یه چیز بیشتر نیست که در پست های گذشته کامل توضیح دادیم عده ای در مقابل این نظرات حرف هایی زدن که اصلا با عقل سلیم جور در نمیاد،و با اصول دین هم همینطور.. اما جنابعالی که فرمودید اصلا مسلمان نیستید با کمال احترام به شما به عنوان یک انسان پس دیگه جای بحثی نمیمونه هر وقت آماده بحث کردن شدید نظر خودتون رو بیان کنید و ابتدا با آوردن مثالی روشن از "افسانه پرداز " بودن دکتر وارد بحث میشیم و با هم گفت و شنود میکنیم نه دعوا...من هم یک سوال بیشتر نکردم از شما و آن این بود که چرا فرمودید دکتر شریعتی"افسانه پرداز " است که جوابی نگرفتم و بدتر از همه به تعصب و.... محکوم شدم و شما فکر کردید که دارم به شما توهین میکنم در صورتیکه هیچ توهینی در کار نبود...

فک نکنم حرف ناحقی زده باشم جنابعالی شب گذشته خیلی بد برخورد کردید و فکر کردید که ما متعصبانه از دکتر دفاع میکنیم

اصلا اینگونه نیست ،هیچ تعصبی هم در کار نیست،بتی به نام شریعتی هم در کار نیست و ما شریعتی را انسانی دور از خطا هم نمیدانیم،بلکه معتقدیم شریعتی کمتر از دیگران خطا کرده است...

majid0511

عضو جدید
سلام به استاتر

دکتر شریعتی یک جامعه شناس متبهر و خوش فکر بود

اما وی جامعه شناس بود
نه دین شناس
اگه دوستمون ناراحت نشه
میشه گفت که روحانیون به بی دلیل خرده نمیگیرند

اون هم در دوران اوج انقلاب

تفکرات دکتر مناسب قشر و نوع خاصی از انسان ها بود و برای عموم جامعه متناسب نبود

هزمش سنگین بود

شما نقطه کنار دکتر شریعتی رو میتونید در استاد متفکر شهید مرتضی مطهری ببینید

تفاوت بسیار بالاست
اگر به دکتر شریعتی به چشم یک شخص برجسته در دوران انقلاب بشه نگاه کرد باید این نقد را به ایشان وارد کرد که هنوز پایه های فکری انقلاب شکل نگرفته
نباید و در حال چکش کاری است نباید سد آن بشود بلکه باید صیقلی بر شاکله مردم گردد

ensan1

عضو جدید
سلام به استاتر

دکتر شریعتی یک جامعه شناس متبهر و خوش فکر بود

اما وی جامعه شناس بود
نه دین شناس
اگه دوستمون ناراحت نشه
میشه گفت که روحانیون به بی دلیل خرده نمیگیرند

اون هم در دوران اوج انقلاب

تفکرات دکتر مناسب قشر و نوع خاصی از انسان ها بود و برای عموم جامعه متناسب نبود

هزمش سنگین بود

شما نقطه کنار دکتر شریعتی رو میتونید در استاد متفکر شهید مرتضی مطهری ببینید

تفاوت بسیار بالاست
اگر به دکتر شریعتی به چشم یک شخص برجسته در دوران انقلاب بشه نگاه کرد باید این نقد را به ایشان وارد کرد که هنوز پایه های فکری انقلاب شکل نگرفته
نباید و در حال چکش کاری است نباید سد آن بشود بلکه باید صیقلی بر شاکله مردم گردد

سلام

من دقیقا نظرم با شما متفاوته به قسمتی از صحبت دکتر بهشتی در مورد دکتر شریعتی دقت کنید

تأثیر دکتر شریعتی را در انقلاب تا چه حد می‌بینید؟ دکتر در توسعه و تقویت شور انقلابی جامعه ما به خصوص نسل جوان تأثیر بسزائی داشت و توانست قلب و احساس و ذهن جوانهای ما را برای درک پیامهای امام آماده‌تر و به فهم و پذیرش این پیامهای انقلابی نزدیک‌تر کند. توانست پیوند میان نسل جوان و روحانیت مسئول و متعهد را در یک راستای انقلابی برای نسل جوان قابل فهم‌تر کند و به هرحال کار دکتر به خصوص در آن سالهای ۴۹، ۵۰ تا ۵۷ چه در داخل ایران و چه در خارج ایران روی جوان‌های ما اثر مثبت فراوان داشت.*

از جهت دیگه راه دکتر دقیقا در برابر راه تعریف عوامانه و غلط از اسلامه....این کاملا بدیهیه بارها هم در سخنرانی ها گفتن...

* مصاحبه دکتر بهشتی با روزنامه اطلاعات

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
هههههههههههههههههههههههههههههههههههه:biggrin:

همه دردسرهای من از این تاییپیک شروع شد

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بحث سر خوب یا بد بودن ایشون فک کنم منطقی باشه ولی چیزی که مهم هست ایشون یکی ار روشنفکران چند دهه پیش هستن در دوره ما با تمنام اتفاقات ریز و درشت روشنفکرانی با افکاری منطبق با این دوران هستن ... حرمت ایشون واجب ولی دوره ایشون دیگه تموم شده ... الان خیلی ها میان و سینه چاک میکنن ولی این یه واقعیته و هیچ کاریش نمیشه کرد

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث سر خوب یا بد بودن ایشون فک کنم منطقی باشه ولی چیزی که مهم هست ایشون یکی ار روشنفکران چند دهه پیش هستن در دوره ما با تمنام اتفاقات ریز و درشت روشنفکرانی با افکاری منطبق با این دوران هستن ... حرمت ایشون واجب ولی دوره ایشون دیگه تموم شده ... الان خیلی ها میان و سینه چاک میکنن ولی این یه واقعیته و هیچ کاریش نمیشه کرد

:razz:...........

*جیگر طلا*

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابام میگفت تازه انقلاب شده بود ریختن خونمون همه کتابای شریعتی رو جلو چشام سوزوندن من واسه خریدن اونا 3 سال زحمت کشیده بودم و با ذره ذره پول جمع کردنم خریده بودمشون
چرا؟چرا انقلاب ما شریعتی رو رد کرد؟

pirbaba

عضو جدید
نمیدونم چرا ولی حس میکنم حرفای دکتر بیشتر شعاره ببخشینا فقط نظرمو گفتم:smile:

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابام میگفت تازه انقلاب شده بود ریختن خونمون همه کتابای شریعتی رو جلو چشام سوزوندن من واسه خریدن اونا 3 سال زحمت کشیده بودم و با ذره ذره پول جمع کردنم خریده بودمشون
چرا؟چرا انقلاب ما شریعتی رو رد کرد؟

واقعا نمیدونی چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز

(منبع سند: هفته نامه پنجره، 21 آذر 1388، شماره 23، صفحه 79.)

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
[متن دستخط شهید مطهری: این جزوه مانند اغلب نوشته های نویسنده، از نظر ادبی و هنری اعلی است و از نظر علمی متوسط است و از نظر فلسفی کمتر از متوسط و از نظر دینی و اسلامی صفر است.]
(منبع تصویر: کتاب شهید مطهری و روشنفکران، انتشارات صدرا، چاپ نهم، صفحه 34)

محمدسرلک

عضو جدید
لیلا این نظر شخصیه شماست نسبت به دیدگاه خودت وشناختی که از دکتر داشتین این موضوع رو نوشتی
خیلی احساساتی با این موضوع برخورد میکنن.وسریع جبه میگیرن نسبت به افکار دیگران.چه خوب چه بد.
اینکه شما دکتر رو دوست ندارین باید دید علت چیه؟
ماباید یاد بگیریم نظر هر کسی برای خودش با ارزش واینکه به زور نباید نظر وعقاید خودمون رو به دیگران تحمیل کنیم.
نظر من اینکه شما در گذر زمان ورخدادهای که براتون پیش اومده به این نتیجه رسیدین.من به نظرتون احترام میذارم.:)

اما من دکتر رو روشن فکر وخوش بین به اینده میبینم.
مرسی:gol:

ensan1

عضو جدید
قبلا هم نظرم رو گفتم تاپیک و عنوانش مشکل داره چرا ؟ چون احساسیه تا علمی و منطقی، چون صفر و صدی نگاه میکنه یا خوبه یا بد!!!!

این دیدگاه، اسلامی نیست در اسلامِ(اصیل) هر کس حق داره نظر خودش رو بیان کنه و پشت حرفش اگه منطق باشه قبوله اگه نباشه که هیچ!

والا تا الان من هر کس رو دیدم که رو اعتقادش پایبند بوده به دور از تعصب و.... گفته من با دکتر شریعتی اسلام رو شناختم
شما برید از نسل انقلابی، دکتر رو بشناسید،که چه طور از کتاب علی حقیقتی است بر گونه اساطیر و فاطمه فاطمه است این دو بزرگوار رو شناختن.
قبلا هم گفتم شناخت شما از دکتر شریعتی ناقصه مثل خیلی ها اینم یه مثالش که با یه تحلیل ضعیف سعی در رد کردن دکتر داره البته این آقا چیزهای دیگه هم گفته حالا این خوبشه!

http://www.aparat.com/v/80affa5dec9581a71a660ee000bee1d9121454

یه تحلیل و نقد!!!!!!!!!!!! ضعیف!خیلی مضحکه به نظرم...البته خود آقای پناهیان حرف های عمیق هم میزنه ولی بیشتر تفکراتش در مورد دکتر شریعتی تعصبی و بدون فکره!

haydiii

عضو جدید
این تاپیک برام جالب بود
با این که قدیمی شده بود تک تک پستا رو خوندم
از نظرات بعضیا قیافم اینجوری شد---->:surprised:
تو این مدت فک میکردم اگه خود دکتر تمام این دعوا ها و شل کن سفت کنا رو ببینه قیافش چه شکلی میشه
به نظر من دکتر اینجوری میشه----->:eek:
تاپیک جالبی بود
جالبه که آخرشم همه از این بحث خسته شدن و به هیچ نتیجه ای نرسید
واااااااااااااااااااااااااای دکتر تو چه کردی با فکر ما که اینجوری تو حرفات حیروون موندیم
تو کی بودی چی بوری با کیا میپریدی آخه:confused:
عاشقتم
مرسی از همگی دوستان
بسی لذت بردم و بسی........
بای

بالا