[دکتری] مشاوره آزمون دکترای معماری

nagme_arch

عضو جدید
سلام به همگی دوستان ،بچه ها کسی از رشته انرژی دانشگاه هنر تهران که برا تکمیل ظرفیت جدیدا برمیداره خبر داره ؟من خودم امسال منظر مدرس قبول شدم ولی رتبه ی انرژیمم خوب بود و بهشم علاقه دارم به نظرتون ارزش داره انرژِی دانشگاه هنر تهرانو بزنم با توجه به این که تازه این گرایشو تاسیس کرده ؟

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام میکنم به دکترای آینده مملکت ... ما که هنوز خیلی تا دکترا داریم ... هنور تو قبولی ارشد گیر کردیم ... ولی خوب سوالم اینه که کلا پذیرش دکترا چه شکلیه؟ چند نفر کلا میگیرن ؟ دانشگاههایی که پذیرش دارن چندتا هستن ؟ کجان ؟ شهریه این دانشگا هها برای این مقاطع چقدره ؟ هم آزاد هم سراسری

mohsenplasma

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]
[FONT=&quot]اول اینکه [/FONT]
[FONT=&quot]من برای کنکور دولتی نخونده بودم، واسه همین از من درباره منابع چیزی نپرسید چون صادقانه نمی دونم. من رفتم سر جلسه هرچی می دونستم زدم قبول شدم. بهترین کار اینه که سوالات 2 سال اخیر رو بگیرید و خودتون به دنبال جواب هاشون بگردید تا متوجه بشید از چه کتابها یا مقالاتیه. برای مثال 2 تا از سوالای امسال به نظر من از جزوه دکتر اسلامی طرح شده بود که بچه ها می گفتن از جزوه نقره کاره. یعنی یه روایت قطعی قطعی نداریم. یه بانک سوالی هست توی وزارت علوم که به صورت رندوم سوال می دن. البته معلومه که فنی اش مربوط به گلابچیه فقط. اما حوزه های دیگه قطعیت 100% نداره[/FONT]
[FONT=&quot]دوم اینکه[/FONT]
[FONT=&quot]این تصور رو که دانشجوی آزاد یا غیرانتفاعی رو سراسری راه نمی دن کشکه. من از کاردانی و کارشناسی آزاد شوشتر بودم. کارشناسی ارشد هم علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی. ولی دکتری رو دارم روزانه هنر اصفهان می خونم. یعنی انتخاب اولم[/FONT]
[FONT=&quot]سوم اینکه[/FONT]
[FONT=&quot]اگر کسی شما رو توی تیم مصاحبه کننده بشناسه بد نیست. اما الزامن موفقیت هم نیست. هم در تبریز و هم در اصفهان بچه هایی بودند که از دانشجویان خودشون که رد شدن ولی من غریبه رو هر دوی این دانشگاه ها قبول اعلام کردن. پس بدونید این هم فرمول موفقیت نیست[/FONT]
[FONT=&quot]چهارم اینکه[/FONT]
[FONT=&quot]به چشم خودم دیدم 3 تا چیز خیلی خیلی خیلی مهمه. و در هر دانشگاهی الویت این 3 چیز با هم فرق داشت. یکی رزومه پژوهشی، یکی موضوع تز ارشد و دیگری موضوع تز دکتری[/FONT]
[FONT=&quot]توی تبریز از همه مهم تر رزومه بود.[/FONT]
[FONT=&quot]توی همدان از همه مهمتر تز دکتری بود[/FONT]
[FONT=&quot]توی قزوین از همه مهمتر تز ارشد و گرایش ارشد بود[/FONT]
[FONT=&quot]توی اصفهان هر 3 تاش مساوی بود.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]پنجم اینکه[/FONT]
[FONT=&quot]سابقه تدریس مهم و تاثیرگذاره. اما قطعیت مطلق نداره. همینکه باهاتون حرف بزنن می فهمن از پسش برمیاین یا نه. سابقه کار اجرایی و طراحی سر سوزنی اهمیت نداره. اصلا هم روش مانور ندید و بهش دل خوش نکنید. اگه حتی گمان ببرن شما دلبستگی به کار حرفه ای و اینا دارین بهتون اتیکت می زنن که نچ!!! شما پژوهشگر بشو نیستید. از همه اینا بدتر ازدواجه!!! لطفن ازدواج نکنید. اگر هم می خواین بکنید زود شناسنامه ای اش نکنید. حلقه تون رو از چندوقت پیش دربیارین که جاش رو انگشتتون نمونه. خانومای متاهل رو جز توی شهر خودشون هیچ جا پذیرش نمی کنن. در کل ازدواج و کار تاثیر منفی شدیدی داره[/FONT]
[FONT=&quot]ششم اینکه[/FONT]
[FONT=&quot]چرا باید توی کنکور مسخره دولتی شرکت کنید؟ وقتی می تونید با 2 مقاله علمی-پژوهشی یا [/FONT]ISI [FONT=&quot] با معدل بالای 17 به صورت نامحدود در همه دانشگاه های دولتی مصاحبه بدید کنکور به چه درد می خوره؟ مگه نبودن بچه هایی که رتبه های تک رقمی دکتری اوردن اما به خاطر نداشتن رزومه یا موضوع تز دکتری خوب رد شدن؟ وقتی آخر همه چیز رو رزومه معلوم می کنه، برادرانه توصیه می کنم رزومه تون رو زیاد کنید

[/FONT]

[FONT=&quot]و اما هفتم

[/FONT]

[FONT=&quot]ما داریم یه گروه راه می اندازیم توی شهرهای تهران، اصفهان و شیراز و شاید هم مشهد. بچه قراره توی یه دوره کارگاهی مقالات علمی- پژوهشی و آی اس آی تولید کنن و به چاپ برسونن و اسم همو هم بزنن پای مقالاتشون. یعنی هر کس روی یه مقاله کار می کنه ولی اسمش میره پای 4-5 تا مقاله دیگه. این روش با توجه به اینکه 2-3 ماه تا فراخوان دکتری بدون کنکور دولتی مونده، پر بازده ترین روشه. بچه ها هم عمدتا بچه های ارشد یا دانشجوهای دکتری هستن که می خوان رزومه چاق کنن که هیات علمی بشن. اگر دوست داشتین آمارش رو توی لینک امضای من همین پایین ببینید[/FONT]

mahshid shz

عضو جدید
سلام
اول اینکه
من برای کنکور دولتی نخونده بودم، واسه همین از من درباره منابع چیزی نپرسید چون صادقانه نمی دونم. من رفتم سر جلسه هرچی می دونستم زدم قبول شدم. بهترین کار اینه که سوالات 2 سال اخیر رو بگیرید و خودتون به دنبال جواب هاشون بگردید تا متوجه بشید از چه کتابها یا مقالاتیه. برای مثال 2 تا از سوالای امسال به نظر من از جزوه دکتر اسلامی طرح شده بود که بچه ها می گفتن از جزوه نقره کاره. یعنی یه روایت قطعی قطعی نداریم. یه بانک سوالی هست توی وزارت علوم که به صورت رندوم سوال می دن. البته معلومه که فنی اش مربوط به گلابچیه فقط. اما حوزه های دیگه قطعیت 100% نداره
دوم اینکه
این تصور رو که دانشجوی آزاد یا غیرانتفاعی رو سراسری راه نمی دن کشکه. من از کاردانی و کارشناسی آزاد شوشتر بودم. کارشناسی ارشد هم علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی. ولی دکتری رو دارم روزانه هنر اصفهان می خونم. یعنی انتخاب اولم
سوم اینکه
اگر کسی شما رو توی تیم مصاحبه کننده بشناسه بد نیست. اما الزامن موفقیت هم نیست. هم در تبریز و هم در اصفهان بچه هایی بودند که از دانشجویان خودشون که رد شدن ولی من غریبه رو هر دوی این دانشگاه ها قبول اعلام کردن. پس بدونید این هم فرمول موفقیت نیست
چهارم اینکه
به چشم خودم دیدم 3 تا چیز خیلی خیلی خیلی مهمه. و در هر دانشگاهی الویت این 3 چیز با هم فرق داشت. یکی رزومه پژوهشی، یکی موضوع تز ارشد و دیگری موضوع تز دکتری
توی تبریز از همه مهم تر رزومه بود.
توی همدان از همه مهمتر تز دکتری بود
توی قزوین از همه مهمتر تز ارشد و گرایش ارشد بود
توی اصفهان هر 3 تاش مساوی بود.

پنجم اینکه
سابقه تدریس مهم و تاثیرگذاره. اما قطعیت مطلق نداره. همینکه باهاتون حرف بزنن می فهمن از پسش برمیاین یا نه. سابقه کار اجرایی و طراحی سر سوزنی اهمیت نداره. اصلا هم روش مانور ندید و بهش دل خوش نکنید. اگه حتی گمان ببرن شما دلبستگی به کار حرفه ای و اینا دارین بهتون اتیکت می زنن که نچ!!! شما پژوهشگر بشو نیستید. از همه اینا بدتر ازدواجه!!! لطفن ازدواج نکنید. اگر هم می خواین بکنید زود شناسنامه ای اش نکنید. حلقه تون رو از چندوقت پیش دربیارین که جاش رو انگشتتون نمونه. خانومای متاهل رو جز توی شهر خودشون هیچ جا پذیرش نمی کنن. در کل ازدواج و کار تاثیر منفی شدیدی داره
ششم اینکه
چرا باید توی کنکور مسخره دولتی شرکت کنید؟ وقتی می تونید با 2 مقاله علمی-پژوهشی یا ISI با معدل بالای 17 به صورت نامحدود در همه دانشگاه های دولتی مصاحبه بدید کنکور به چه درد می خوره؟ مگه نبودن بچه هایی که رتبه های تک رقمی دکتری اوردن اما به خاطر نداشتن رزومه یا موضوع تز دکتری خوب رد شدن؟ وقتی آخر همه چیز رو رزومه معلوم می کنه، برادرانه توصیه می کنم رزومه تون رو زیاد کنید

و اما هفتم

ما داریم یه گروه راه می اندازیم توی شهرهای تهران، اصفهان و شیراز و شاید هم مشهد. بچه قراره توی یه دوره کارگاهی مقالات علمی- پژوهشی و آی اس آی تولید کنن و به چاپ برسونن و اسم همو هم بزنن پای مقالاتشون. یعنی هر کس روی یه مقاله کار می کنه ولی اسمش میره پای 4-5 تا مقاله دیگه. این روش با توجه به اینکه 2-3 ماه تا فراخوان دکتری بدون کنکور دولتی مونده، پر بازده ترین روشه. بچه ها هم عمدتا بچه های ارشد یا دانشجوهای دکتری هستن که می خوان رزومه چاق کنن که هیات علمی بشن. اگر دوست داشتین آمارش رو توی لینک امضای من همین پایین ببینید

با شما کاملاً مخالف هستم

mahshid shz

عضو جدید
میشه دلایل مخالفتون با ابشون رو شرح بدید؟؟
من دکترای تهران هستم.
رزومه ام رو هم چند پست قبل گذاشته بودم:

همه کسانی که برای مصاحبه دعوت شدن، سابقه تدریس داشتن. خودم 2 مقاله در همایش ملی داشتم و یک مقاله علمی-پژوهشی و شرکت در یک مقاله ISI
ضمناً در مرکز پژوهش بنیاد فارس شناسی مسولیت مدیریت داشتم.
10 مقاله هم با حق تالیف تنظیم کردم.
رتبه ارشدم برای آزاد تهران 2 بوده
استاد راهنما پایان نامه ارشدم دکتر داراب دیبا و مشاور دکتر کاوه بذرافکن بودند
به زبان انگلیسی تسلط کافی دارم(تو مصاحبه یه متن میدن که باید بلند بخونید و ترجمه کنید)
معدل ارشدم هم بالای 17/5 بوده و پایان نامه هم 19/5

ضمناً به سراسری دلخوش نباشید. یکی از همکلاسی های ما، کارشناسی دولتی شیراز و ارشد بهشتی هست که رتبه دکتری سراسری هم 3 بوده و به 4-5 دانشگاه برای مصاحبه معرفی شده(علم و صنعت، بهشتی،...)، اما قبول نشده و الان اومده دانشگاه آزاد...

ضمناً من هم متأهل هستم و هم شیراز ساکنم.

mohsenplasma

عضو جدید
سلام.
مواردی که من طرح کردم توصیفی بود و نه استدلالی که بخواد مورد مخالفت واقع بشه یا نه. من تصریح کردم که تجربه شخصی ام رو از مصاحبه دانشگاه های دولتی در اصفهان، تبریز، همدان و قزوین مطرح کردم. در مورد اینکه به دولتی هم دلخوش نباشید چون دوست شما از دولتی با رتبه 3 پذیرش نشد خب منم می گم دلخوش باشید چون من با رتبه 32 از دانشگاه آزاد پذیرش شدم. همین :))

Ali-engineering

عضو جدید
به همه عزیزانی که قبول شدن واقعا تبریک میگم ولی 1 لطفی کنید و سوالات مصاحبه و سوالات کنکور هر چی میادتونه و میدونید به اشتراک بذارید.
ممنون .
پیروز باشید

emdadi20

عضو جدید
سلام آقای mohsenplasmaتبریک میگم بهت چند تا سوال دارم ازت.در هنگام مصاحبه آیا شما مقاله علمی پژوهشی داخل و خارج داشتید؟سابقه تدریس چطور؟آیا اینا در مصاحبه تاثیر داره یا نه؟؟و اینکه من برای ترم بعدم 14 واحدم مانده آیا به نظر شما در کنکور دکترای امسال شرکت کنم یا نه؟آزاد و سراسری برام فرق نداره!!!!!مرسی

emdadi20

عضو جدید
لطفا درصد هاتونو تو سراسری بگین؟زبان - استعداد تحصیلی - دروس تخصصی مرسی!!!

emdadi20

عضو جدید
با سپاس فراوان .واسه استعدادتحصیلی چه کتابهایی رو خوندید؟بعد از این که درصد هاتون مشخص شد شما قبول شدین و به مصاحبه دعوت شدین؟؟؟در مصاحبه چه چیزهایی از شما پرسیدن؟آیا شما مقاله علمی پژوهشی یا آی اس آی داشتید؟سابقه تدریس چطور؟چه چیزهایی تاثیر زیادی داره تو مصاحبه؟و من برای ترم بعد 14 واحدم مانده و در ازاد تبریز میخونم آیا برای دکترای امسال سراسری ثبت نام بکنم؟ممنون و با تشکر

.Violet.

عضو جدید
والا به نظر من وقتتون رو تلف کنکور و این جور مسائل نکنید! از همون ترم اول لیسانس شروع کنید به پاچه خاری اساتید! همین طوری بدون کنکور تا دکترا برید! تو دانشگاه های ما این سواد نیست که باعث پیشرفت میشه! روابط هست که موفقیت رو تضمین میکنه!
به جای سواد برید روابط عمومیتونو تقویت کنید!

mahshid shz

عضو جدید
با سپاس فراوان .واسه استعدادتحصیلی چه کتابهایی رو خوندید؟بعد از این که درصد هاتون مشخص شد شما قبول شدین و به مصاحبه دعوت شدین؟؟؟در مصاحبه چه چیزهایی از شما پرسیدن؟آیا شما مقاله علمی پژوهشی یا آی اس آی داشتید؟سابقه تدریس چطور؟چه چیزهایی تاثیر زیادی داره تو مصاحبه؟و من برای ترم بعد 14 واحدم مانده و در ازاد تبریز میخونم آیا برای دکترای امسال سراسری ثبت نام بکنم؟ممنون و با تشکر

14 واحد با پایان نامه؟

rasoulll

عضو جدید
والا به نظر من وقتتون رو تلف کنکور و این جور مسائل نکنید! از همون ترم اول لیسانس شروع کنید به پاچه خاری اساتید! همین طوری بدون کنکور تا دکترا برید! تو دانشگاه های ما این سواد نیست که باعث پیشرفت میشه! روابط هست که موفقیت رو تضمین میکنه!
شاید افرادی باشن که اینکارو بپسندن اما من بشخصه ترحیح میدم تو رستوران ظرف بشورم ولی واسه موفقیتم(!!!!!) به قول شما پاچه خواری نکنم(اونم از اول کارشناسی!!!)،چون دیگه اسمش موفقیت نیست...

آخرین ویرایش:

soodabe

عضو جدید

اگه همه مث شما فک کنن که دیگه هیچی .....

.Violet.

عضو جدید
شاید افرادی باشن که اینکارو بپسندن اما من بشخصه ترحیح میدم تو رستوران ظرف بشورم ولی واسه موفقیتم(!!!!!) به قول شما پاچه خواری نکنم(اونم از اول کارشناسی!!!)،چون دیگه اسمش موفقیت نیست...

اگه همه مث شما فک کنن که دیگه هیچی .....

عزیزم این فکر من نیست! این واقعیت جامعه علمی(!) کشورمونه! اساتید محترم اون دانشجویی که با تلاش خودش داره پیشرفت میکنه نمیتونن موفقیتشو ببینن! عوضش با دانشجوهای پاچه خار حال میکنن! به عنوان اسیست قبولشون میکنن. اسمشون پای مقاله isi میره. تو شرکت استادشون کار پیدا میکنن! دیدم که میگم! از من که گذشت. وقتمو گذاشتم پای کنکوری که نتیجه ش هم کلاسی شدن با آدمای اینجوری! که زحمت نکشیدن لای حتی یکی از اون کتابایی که من واسه ارشد خوندمو باز کنن! که حتی تعدادشون از کسایی که با کنکور قبول شدن بیشتره!

rasoulll

عضو جدید
عزیزم این فکر من نیست! این واقعیت جامعه علمی(!) کشورمونه! اساتید محترم اون دانشجویی که با تلاش خودش داره پیشرفت میکنه نمیتونن موفقیتشو ببینن! عوضش با دانشجوهای پاچه خار حال میکنن! به عنوان اسیست قبولشون میکنن. اسمشون پای مقاله isi میره. تو شرکت استادشون کار پیدا میکنن! دیدم که میگم! از من که گذشت. وقتمو گذاشتم پای کنکوری که نتیجه ش هم کلاسی شدن با آدمای اینجوری! که زحمت نکشیدن لای حتی یکی از اون کتابایی که من واسه ارشد خوندمو باز کنن! که حتی تعدادشون از کسایی که با کنکور قبول شدن بیشتره!
اساتیدی که شما میگی 1% هم نیستن.. و اینکه اصلا بفرض باشن، شما خودت واقعا دوست داری یکی از همون عزیزان پاچه خوار باشی؟ وجدانت همچین چیزی رو قبول میکنه؟ حتی اگه وجدانت هم قبول کنه روت میشه تو دلت به خودت بگی که با پاچه خواری به جایی که هستی رسیدی؟؟؟؟

rivar

عضو جدید
سلام دوستام
اگه کسی سوالات سالهای قبل و یا آدرس سایتی که بشه دانلود کرد رو داره بزاره تو سایت ممنون میشم
زیاد سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

roza465

عضو
من یه سوال دارم لطفا راهنمایی کنید
بچه هایی که تا ارشد معماری خوندن اگه بخوان دکتری پژوهش هنر امتحان بدن باید منابع متفاوتی بخونن؟
اصلا منابع پژوهش هنر چیه؟
چقدر با معماری فرق داره؟

rivar

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا بگین که دوره دکترای معماری چند واحده درسیه؟هزینه دانشگاه آزاد در هر ترم چقدر میشه و آیا دانشگاه وام میده یا نه؟
ممنون

mahshid shz

عضو جدید
سلام دوستان
لطفا بگین که دوره دکترای معماری چند واحده درسیه؟هزینه دانشگاه آزاد در هر ترم چقدر میشه و آیا دانشگاه وام میده یا نه؟
ممنون

معمولاً بین 24 تا 30 واحد در نظر گرفته میشه. آزاد هر ترم 7میلیون و دانشگاه هم وام 2 درصد میده

rivar

عضو جدید
معمولاً بین 24 تا 30 واحد در نظر گرفته میشه. آزاد هر ترم 7میلیون و دانشگاه هم وام 2 درصد میده
ممنون
کل نظری و رسالش این تعداد واحد میشه؟
دانشگاه چند درصد از کل شهریه ثابت و متغیر رو وام میده؟کامل میده؟
باز پرداختش به چه صورته؟

emdadi20

عضو جدید
هزینه هر ترم دکترا معماری نزدیک 5 میلیون تومان میشه که 2.850000تومن شهریه ثابتشه و بقیش هم هزینه دروس عملی و نظری میشه.که نهایتش از 5 تومن بالا نمیره..اگه آدم زرنگی باشه تو 7 یا 8 ترم میتونی تموم کنی که تا ترم 3 یا 4 دروس نظری میشه و از ترم 3 یا 4 به بعد میوفتن رو پایان نامه..و هر ترم دانشگاه آزاد 2.5 میلیون تومن وام میده که باز پرداختش بعد از فارغ التحصیلی هستش..و من تا جایی که اطلاع دارم کل دوره دکترا 41 واحده....

mahshid shz

عضو جدید
ممنون
کل نظری و رسالش این تعداد واحد میشه؟
دانشگاه چند درصد از کل شهریه ثابت و متغیر رو وام میده؟کامل میده؟
باز پرداختش به چه صورته؟

24 واحد نظری
امتحان جامع
بعد از اون 20 واحد پایان نامه
من که پرسیدم، گفتند 2میلیون باید داد و بقیه وام.
بازپرداخت رو نمیدونم.

ضمناً من ورودی امسال هستم.

emdadi20

عضو جدید
شما کدوم دانشگاه میخونید؟هزینه ترمی چقدره؟؟رتبتون تو دکترا چند بود؟مصاحبه چطوری بود؟؟؟؟مرسی

mahshid shz

عضو جدید
شما کدوم دانشگاه میخونید؟هزینه ترمی چقدره؟؟رتبتون تو دکترا چند بود؟مصاحبه چطوری بود؟؟؟؟مرسی

دانشگاه تهران مرکز
هر ترم 7 میلیون(ثابت 5 و متغیر 2/5)
رتبه 12

همه کسانی که برای مصاحبه دعوت شدن، سابقه تدریس داشتن. خودم 2 مقاله در همایش ملی داشتم و یک مقاله علمی-پژوهشی و شرکت در یک مقاله ISI
ضمناً در مرکز پژوهش بنیاد فارس شناسی مسولیت مدیریت داشتم.
10 مقاله هم با حق تالیف تنظیم کردم.
رتبه ارشدم برای آزاد تهران 2 بوده
استاد راهنما پایان نامه ارشدم دکتر داراب دیبا و مشاور دکتر کاوه بذرافکن بودند
به زبان انگلیسی تسلط کافی دارم(تو مصاحبه یه متن میدن که باید بلند بخونید و ترجمه کنید)
معدل ارشدم هم بالای 17/5 بوده و پایان نامه هم 19/5

چند پست قبل توضیح دادم...

emdadi20

عضو جدید
کل هزینه دکترا آزاد چقدر میشه؟؟؟پس چرا دکترای پولی شرکت نکردید؟؟خودشم با مدرک دانشگاه سراسری دکترا میگیرید کل دوره هم 55 میلیون تومن میشه؟؟!!!

hasti architect

عضو جدید
با عرض سلام خدمت تمامي دوستان گرامي و سپاس از تمامي مطالب خوبتون در اين تاپيك
مي خواستم بپرسم كه آيا ترجمه مقالات خارجي و چاپ آن در يك نشريه و يا تحليل يك بناي خارجي و كلا نوشتن مطالب مختلف در يك نشريه هم براي آزمون دكتري امتياز دارد و يا فقط بايد مقاله داشت؟