دوربینهای دوربین شخصی ، امکانات ، مزایا و معایب از دیدگاه شما

behnaz 10

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به تک تک مهندسان معماری گرامی :
دوربین های جدید اینقدر زیاد هستن که نشه روی همشون نظر داد . از دوربین خودتون بگید . از مزایا و معایبی که از نظر شما داره . قیمتش و هر موردی رو که احساس می کنید قبل از خریدش باید می دونستید .
راجع به دوربینهای مورد علاقه ایی هم که دوست دارید داشته باشید هم اگه علاقمند بودید در این تاپیک صحبت کنید . علت علاقه شما چیزیه که شاید برای خیلی ها آشکار باشه و برای خیلی ها هم سوال ...

فهرست تاپیک

[h=2]راهنمای انتخاب دوربین مناسب: عکاسی معماری و بناها #118[/h]

آخرین ویرایش توسط مدیر:

آگرین

عضو جدید
دوربين ديجيتال کانن پاورشات G10 دوربين ديگري از سري مدل‌هاي اين شرکت است که جاي‌گزين مدل G9 شده است. اين دوربين 14.7 مگاپيکسلي با حس‌گر CCD و زوم وايد 140- 28 ميلي‌متري طراحي شده و از صفحه نمايش 3.0 اينچي 461.000 پيکسلي بهره مي‌برد. از ديگر مشخصه‌هاي به کار رفته در اين دوربين مي‌توان به پردازش‌گر DIGIC IV، کليد مخصوص جبران AE و گريپ کارآمدتري نسبت به دوربين G9 اشاره کرد. زوم اپتيکال 5 برابر و منظره‌ياب اپتيکال نيز ديگر قابليت‌هايي هستند که نمي‌توان از آن‌ها چشم‌پوشي کرد
مشخصه‌هاي اصلي دوربين ديجيتال کانن پاورشات G10:

• حس‌گر 14.7 مگاپيکسل موثر CCD
• زوم اپتيکال 5 برابر
• لرزش‌گير اپتيکال
• پشتيباني از فرمت RAW
• پردازش‌گر DIGIC IV
• ايزوي 1600- 80
• تکنولوژي تشخيص سوژه‌ي متحرک
• قابليت‌هاي Face Detection AF/AE/FE/WB، Face Select & Track و FaceSelf-Timer
• صفحه نمايش 3.0 اينچي PureColor LCD II
• i-Contrast براي درخشان شدن و نمايش هر چه به‌تر جزييات در نقاط تاريک
• کليدهاي مخصوص براي Exposure Compensation و ايزو
• 26 حالت مختلف از پيش تنظيم شده براي عکاسي
• قابليت فيلم‌برداري VGA با سرعت 30 فريم در ثانيه
• ابعاد: 64×78×109 ميلي‌متر
• وزن: 350 گرم (بدون باتري)
نوع دوربيننيمه حرفه اي (SLR-Like)
تاريخ معرفي2008/09/17
ساخت ژاپن قيمت498000 تومان
جنس بدنهپلاستيک و فلز

آخرین ویرایش:

p.a.r.i

عضو جدید
خب دوربین من هم دوربین خیلی خوبیهS5 زوم 12 و 8 مگا پیکسل.

البته به تازگی دوربین جدیدی به نام SX1 IS جایگزینش شده.

ویژگیهای دوربین کانن Powershot SX1 IS :

• 2.3/1 اینچ اندازه CMOS با رزلوشن 10 مگاپیکسل
• زوم اپتیکال 20 برابر با فاصله کانونی 560 – 28 میلی متر
• حداکثر زوم دیجیتال 4 برابر
• لرزشگیر تصویر داخل لنز
• نمایشگر تصویر 2.8 اینچ با پیکسل 230000
• پردازشگرتصویر DIGIC IV
• سیستم تشخیص چهره AF/AE/FE/WB
• قابلیت فیلم برداری در 30 فریم در ثانیه
• سیستم اتو فوکوس ، فوکوس TTL
• تنظیم حساسیت ایزو از 80 تا 1600 ، نور سنجی دقیق
• 10 حالت عکس برداری ، 8 حالت تنظیم وایت بالانس
• اتو فلاش ، کاهش قرمزی چشم
• منوی چند زبانه ، منظره یاب 148000 پیکسلی
• ساپورت مموری کارتهای SD/SDHC/MMC/HC MMC ، دارای مموری داخلی 32 مگابایت
• سازگار با باتری Ni-MH مدل NB4-300
• باتری CBK4-300 و شارژر در پک
• وزن آن بدون باتری 585 گرم

ویژگیهای دوربین کانن Powershot SX1 IS :

• 2.3/1 اینچ اندازه CMOS با رزلوشن 10 مگاپیکسل
• زوم اپتیکال 20 برابر با فاصله کانونی 560 – 28 میلی متر
• حداکثر زوم دیجیتال 4 برابر
• لرزشگیر تصویر داخل لنز
• نمایشگر تصویر 2.8 اینچ با پیکسل 230000
• پردازشگرتصویر DIGIC IV
• سیستم تشخیص چهره AF/AE/FE/WB
• قابلیت فیلم برداری در 30 فریم در ثانیه
• سیستم اتو فوکوس ، فوکوس TTL
• تنظیم حساسیت ایزو از 80 تا 1600 ، نور سنجی دقیق
• 10 حات عکس برداری ، 8 حالت تنظیم وایت بالانس
• اتو فلاش ، کاهش قرمزی چشم
• منوی چ زبانه ، منظره یاب 148000 پیکسلی
• ساپورت مموری کارتهای SD/SDHC/MMC/HC MMC ، دارای مموری داخلی 32 مگابایت
• سازگار با باتری Ni-MH مدل NB4-300
• باتری CBK4-300 و شارژر در پک
• وزن آن بدون باتری 585 گرم

به نظر من این دوربین واسه معماران بهتر از g10 هست.

p.a.r.i

عضو جدید
Canon SX1 IS
دوربین دیجیتال سوپر زوم کانن سنسور تصویر 10 مگا پیکسل بزرگنمایی 20X مانیتور 2.8 اینچی
سایر اطلاعات را از اینجا ببینید

علت این که عرض کردم این دوربین برای معماران بهتر از g10 هست زوم بالای اونه.
چون به نظر من زوم مهمتر از پیکسل هست.

آگرین

عضو جدید
مشخصات لنز Canon PowerShot G10

لنز28-140 ميلي‌متر

لرزشگير تصوير دارد
زوم اپتيكال5 برابر
زوم ديجيتال4 برابر
محدوده ديافراگمF2.8-4.5
فوكوس سانتيمتر
فوكوس دستي دارد
فوكوس اتوماتيك دارد
حالت ماكرودارد
فوكوس در حالت ماكرو1 سانتيمتر
فاصله يابي هم‌ارز ، متمرکز بر مرکز و نقطه‌اي
http://[url=http://www.tinypic.info/viewer.php?file=zet3j988arcgn5zs8bd7.jpg][img=http://www

آگرین

عضو جدید
Canon SX1 IS

علت این که عرض کردم این دوربین برای معماران بهتر از g10 هست زوم بالای اونه.
چون به نظر من زوم مهمتر از پیکسل هست.
دوست عزیز فکر کنم مهترین مورد دوربین عکاسی برای عکسهای معماری فاصله کانونی 28 میلی متر ی است که مهتر از پیکسل است ... البته خیلی چیزها هم سلیقه ای است مثل همون پیکسل بالا ولی لنز 28 میلی متری برا ی معماری مناسبتره چون سوژه های بیشتری در عکس خواهیم داشت
موفق باشید

آخرین ویرایش:

آگرین

عضو جدید
البته من عاشق این دوربینم وامیدوارم روزی بخرمش;)
Fuji S100fs
http://http://www.camshop.ir/productview-fa-138-138.html
مشخصات : دوربین جدید شبه SLR دیگری به نام Fuji S100fs در سال 2008 به بازار عرضه شده است . این دوربین دارای نمایشگر LCD5/2 اینچ با پیکسل 230000 ، زوم اپتیکال 14.3 برابر در لنز به صورت دستی با فاصله کانونی 400 – 28 میلی متر ، رزلوشن 11 مگاپیکسلی ، ایزو تا حداکثر 10000 میباشد . تکنولوژی تشخیص چهره با اصلاح قرمزی چشم در این دوربین به کیفیت عکس کمک میکند . بدنه S100fs به گونه ای طراحی شده است که لنز به طور غیر قابل نفوذ ی به بدنه وصل شده است و در این صورت هیچ گردو غبار و خاکی در داخل دوربین و نیز سنسور نمی تواند وارد شود . دوربین S100fs دارای پردازشگر RP III ، فوکوس دقیق نورسنجی و وایت بالانس اتوماتیکی است. تکنولوژی Real Photo ترکیبی از تکنولوژی های
CCD ، پردازشگر Real Photo و لنز Fujinon میباشد که همه آن ها با کمک یکدیگر یک عکس طبیعی و عالی را ایجاد میکنند. این دوربین کارت مموری های/SDHC/SD xD را ساپورت میکند و با باتری های لیتیومی NP – 140 کار میکند . وزن S100fs 918 گرم میباشد .
ویژگی های دوربین Fuji S100fs :
• 3/2 اینچ اندازه CCD با رزلوشن 11.1 مگاپیکسل
• زوم اپتیکال 14.3 برابر با فاصله کانونی 400 – 28 میلی متر
• نمایشگر LCD 2.5 اینچی با پیکسل 230000
• لرزشگیر تصویر ، اتو فلاش ، اصلاح قرمزی چشم
• تنظیم حساسیت ایزو از 64 تا 10000
• اتو فوکوس و فوکوس دستی ، سیستم تشخیص چهره
• 5 حالت تنظیم وایت بالانس
• منظره یاب الکترونیکی
• اتصالات کابل USB ، آداپتور AC ، خروجی AV
• ساپورت پرینتر DPOF
• ساپورت مموری کارتهایSD/SDHC/xD
• سازگار با باتری لیتیومی NP – 140
• وزن آن 918 گرم
قیمت:۵۹۰,۰۰۰ تومان
http://http://www.tinypic.info/viewer.php?file=2yj1y9un5v3sziu6azxy.jpg

معمارباشی

عضو جدید
دوربين من A640 canon هست ..... البته دوربين هاي مناسب و بهتر از اين زيادن .... 10 مگا پيكسل و زوم اپتيكال: 4x و زوم ديجيتالش هم 4x هست ... دو سال پيش خريدم 380 (با لوازم جانبي !)

p.a.r.i

عضو جدید
مشخصات لنز Canon SX1 IS
لنز : 560 - 28 میلی متر
زوم اپتیکال : 20 برابر
زوم دیجیتال : حداکثر 4 برابر
فوکوس اتوماتیک : دارد
فوکوس دستی : دارد
محدوده فوکوس نرمال : ماکرو : 0 سانتی متر
محدوده دیافراگم : از ئf2.8 تا f5.7
لرزشگیر تصویر : دارد (لنز )

p.a.r.i

عضو جدید
دوست عزیز فکر کنم مهترین مورد دوربین عکاسی برای عکسهای معماری فاصله کانونی 28 میلی متر ی است که مهتر از پیکسل است ... البته خیلی چیزها هم سلیقه ای است مثل همون پیکسل بالا ولی لنز 28 میلی متری برا ی معماری مناسبتره چون سوژه های بیشتری در عکس خواهیم داشت
موفق باشید

البته دوربین G10 یکی از بهترین دوربینهاست.حتی G9 هم در نوع خودش بی نظیره.

ولی سلیقه شخصی من SX1 هست.
البته بگم در بین دوربین های نیمه حرفه ای.
وگر نه دوربین حرفه ای چند میلیونی هم هست که به جیب من نمیاد. :دی

و اما در باره لنز:
مشخصات لنز Canon SX1 IS
لنز : 560 - 28 میلی متر

مشخصات لنز Canon PowerShot G10

لنز28-140 ميلي‌متر

فکر کنم sx1 از این نظر بهتر باشه.(چشمک)

ممنون از آگرین عزیز.(گل)

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
پست موقتی

پست موقتی

با سلام به همه عزیزانم و ممنون از بحث مفید و عالی این تاپیک .

با توجه به اینکه فضای این تالار می بایست قابل استفاده برای همکگان باشه و همه بتونن از اطلاعات مفید شما استفاده کنن ،‌ از همه دوستان محترم تقاضا می کنم جهت پرسش و پاسخ بی ارتباط با موضوع از صفحات شخصی و پیغام خصوصی استفاده کنند و برای تشکر از مطالب مفید سایر دوستان فقط و فقط از دکمه thanks کنار هر پست استفاده کنند و از نوشتن هر گونه مطلبی مبنی بر تشکر در پست جدید جدا خود داری کنند .
حذف یا تصحیح پستهای شما از نظر من نوعی بی احترامی تلقی میشه و امیدوارم با رعایت این موضوعات ،‌ نه تنها باعث منظم شدن تالار بشیم بلکه از گرفتن اخطار و مواجه شدن با اخراج هم جلوگیری کنیم .

قبلا از همکاری صمیمانه همه شما سپاسگزارم .

کدخدا

مدیر بازنشسته
اینم دوربین من قیمت پارسال 360تومن

8.01
Megapixels 10.00x zoom
2.5 inch
LCD Basic Specifications Resolution: 8.01 Megapixels Lens: 10.00x zoom
(38-380mm eq.) Viewfinder: LCD LCD Size: 2.5 inch ISO: 100-3200 Shutter: 30-1/2000 Max Aperture: 3.5 Mem Type: MS Duo / MS PRO Duo Battery: Custom LiIon Dimensions: 4.2x2.7x1.9in
(106x69x48mm) Weight: 10.3 oz
(292 g) MSRP: $300 Availability: 09/2007 Sony Cyber-shot DSC-H3 Overview

by Mike Pasini
Review Date: 11/14/07
Update: 12/10/07 Removed reference to Cyber-shot Station CSS-HD1 dock, as the H-series is not compatible.

The Sony DSC-H3 is the latest addition to the company's Cyber-shot H-series, forming a new entry point to the line beneath the existing DSC-H7 and DSC-H9 models.
The Sony H3 combines eight megapixel resolution with a 2.5-inch LCD display and a powerful Carl Zeiss Vario-Tessar branded 10x optical zoom lens, offering a range from a rather tight 38mm wide-angle to a very useful 380mm telephoto. As with previous H-series models, the DSC-H3's lens incorporates Sony's Super Steady Shot optical image stabilization to minimize blur caused by camera shake -- an essential feature for such a long zoom when not using a tripod. Other Sony H3 features include ISO sensitivity to a maximum of ISO 3,200; an advanced sports shooting mode which combines predictive continuous autofocus with high shutter speeds; a Memory Stick DUO/PRO DUO card slot and 31MB of built in memory; and power from a proprietary lithium-ion rechargeable battery. The DSC-H3 also offers high definition component video output via an optional proprietary cable.
The H3 includes Sony's face detection technology, which is linked not only to the camera's autoexposure and autofocus systems as in most similar systems, but also to white balance and flash metering as well -- allowing the camera to ensure proper flash exposure and pleasing flesh tones. Also, the Sony H3 includes Sony's Bionz image processor -- first seen in the company's Alpha dSLRs -- which the company says will offer improved image quality, faster response times, and better battery life in its compact cameras.
The Sony Cyber-shot DSC-H3 ships in black from early September 2007 and is priced at U.S.$300.

Sony H3 User Report

by Mike Pasini
Intro. Sony's H-Series is the company's stable of long zoom thoroughbreds. The H1 was launched in early 2005 with the H2 and H5 following in Spring 2006. When I reviewed the H5 last year, I complained that it was awkward to use but took marvelous pictures.
Closed. The included lens cap is covering the lens.
Extended. The lens extended and ready for action.

The 2007 H-Series is completely redesigned. The Sony H3 is probably the most radical member of the series. Gone is the electronic viewfinder and the LCD has shrunk from 3.0 to 2.5 inches. That, along with a move to lithium-ion power from AA power has made the Sony H3 a much smaller camera.
That's good because you'll want to take the Sony H3 with you everywhere, particularly to sporting events.
A long zoom is essential for shooting sports. Turn the television to any sporting event and you'll see the pros shooting with what look like telescopes. Even from the sidelines of a grade school soccer match, though, you need a long zoom. The Sony H3 has just the reach you need. Its reach at the equivalent of 380mm is serious fun, and you can double that at full resolution and get a crazy 51x zoom if you'll settle for 640x480-pixel image.
Rear View. The 2.5-inch LCD with simple controls to the right.

Focus is also an issue in trying to track fast-moving athletes. The Sony H3's Sports mode uses a combination of continuous focus and predictive focusing to set focus where the action is, according to Sony. And, of course, the Sony H3 can select a shutter speed as high as 1/2,000 second to stop the action.
This little sibling to the H7 and H9 is great for shooting outdoors, period. And you won't have to take out a loan to acquire the Sony H3, either.
Grip. Very comfortable grip for such a small camera.

Look and Feel. While the Sony H3's design is inspired by the mini-SLR school, it's flatter on top and the grip is more of an add-on. That makes it sort of an odd duck to look at but comfortable in the hand.
I liked the both the grip and the heft of the Sony H3. The grip actually has a little breathing room between it and the lens, making it comfortable to hold. And the Sony H3 weighs a bit less than average for its class, so you won't get tired holding it (sporting events require a lot of holding and just a little shooting). It comes with a nice shoulder strap but you should find a bag to transport it.
Lens Shade. You attach it to the included adapter that screws onto the body. It makes the little Sony H3 a lot bigger.

Also included with the Sony H3 is a lens adapter and a lens hood to shade the lens when shooting into the sun. The lens adapter is required for the optional 0.7x wide angle converter and the 1.7x telephoto converter. You also need the lens adapter to attach the hood and the combination blocks the light from the Sony H3's flash. Not a big deal indoors, since you rarely need a hood when shooting with flash, but good to know when shooting outdoors with fill flash. The adapter also accepts 58mm screw-on filters.
Top Panel. The Sony H3's Power button is flush with the top panel behind the large Shutter button. The Mode dial occupies the back corner.

The Sony H3's controls are really minimal and easy to find. So you won't have to remember much from one session to another. On the top panel, the small but functional Power button sits flush behind the large Shutter button. A Mode dial occupies the rear corner of the top panel, making your options easy to find.
..........................................
منبع:http://www.imaging-resource.com/PRODS/H3/H3A.HTM

toobayerezvan

عضو جدید
دوربین مثل حافظه یک معماره پس باید بهترین باشه

دوربین مثل حافظه یک معماره پس باید بهترین باشه

نیکون d90
lens 18-55
کمتر از یک ماه پیش خریدم
1200000

Meamar

عضو جدید
با سلام به تک تک مهندسان معماری گرامی :
میخواستم از همتون خواهش کنم اسم دوربین های عکاسی خودتون وقیمت اون رو بنویسین ممنون می شم:gol:
دوربین خودم canon sx10 هستش ............ من این دوربین رو برای دانشجو معماری مناسب میدونم ........ الان کاتالوگش دم دستم نیست ..... قیمتش هم 480000 ;):w16:

marya_com

عضو جدید
دوربین من lumix-fx9 است یک دوربین کوچک خوانوادگی
دلم می خواد یه دوربین بخرم ولی نمی دونم چه مارک و چه مدلی؟کسی پیشنهادی داره؟

nooshafarin

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوربین من S2Is canon هست که 3سال پیش بدون لوازم جانبی 520 تومن گرفتم ولی الان ارزونتره.زوم 12 و رزولوشن 5mp ازش کاملا راضیم،کیفیتش عالیه.

toobayerezvan

عضو جدید
عینک یک معمار دوربینشه

عینک یک معمار دوربینشه

دوربین من lumix-fx9 است یک دوربین کوچک خوانوادگی
دلم می خواد یه دوربین بخرم ولی نمی دونم چه مارک و چه مدلی؟کسی پیشنهادی داره؟
سلام
من به تازگی دوربین خریدم قبلا canon g9 داشتم اما چون در فضاهای داخلی و نور کم اذیتم میکرد یه دوربین حرفه ای خریدم چون میخواستم در دوره تحصیلم بهترین ارشیو معماری رو داشته باشم
اگر عکاسی معماری یا حتی آرشیو معماری به صورت حرفه ای مد نظرتون نیست فکر کنم g10 کنون یه انتخاب عالی باشه
اما اگر به صورت حرفه ای قصد عکاسی دارید:
nikon: برای فضاهای خارجی
canon:برای فضاهای داخلی گزینه بهتریه
این بود نتیجه یک ماه تحقیق من برای خرید دوربین

آخرین ویرایش:

alirezamip

عضو جدید
سلام به دوستان

من چند روزیه که یه دوربین 40d canon دستمه! من خودم 450D دارم با لنز18-55 فابریک که همین لنز رو روی 40d الان گزاشتم!

می خواستم یه مقایسه بزارم تا دوستان که قصد انتخاب دارن راحت تر باشن!
http://www.digikala.com/Reviews/DigitalCameras/Details.asp?PId=DC-Can-40D
اول بگم قیمت بدنه اون حول 900 هزار تومنه!
لنز هم از پایین ترین که 18-55 هست حول قیمت 100 خزار تومان تا چند میلیون تومان!

اگر دنبال دوربین سبک هستید نمی تونه انتخابتون باشه! خوش دست هست ولی کمی بزرگ!

اطلاعات دوربین رو روی یک LCD کوچیک بالای دوربین می نویسه و نمایشگر اون خاموش میمونه که این برای باتری عالیه!

دکمه های در دست رسی داره و می تونید خیلی از تنظیمات رو با اونها انجام بدید! ولی اگه اولین بار این دوربین رو دستتون بگیرید نمی تونید روشنش کنید چون دکمه روشن کردنش نا آشناست! و بغل نمایشگر سمت راست هست!

به احتمال زیاد با یک دست نمی تونید با اون کار کنید!

فلش خوبی داره و قوی! سرعت شاتر و تعدد عملکردش عالیه و با چند ثانیه نگه داشتن کلی عکس می گیره و شما هنوز دستتون روی شاتره! البته این عملکرد قابل تنشیم هست!

فوکوسش سریع تر از 450d هست! و میدان دید دقیق تری داره!
ولی توی حالت live view تصویر زنده رو روی نمایشگر بزرگ نشون میده حالت فکوس اوتمات از بین میره ولی توی 450 دی می تونید با یه دکمه فوکوس اوتومات رو استفاده کنید!

ولی با لنز 18-55 به نظرم توی آفتاب زیاد خوب نبود ! ولی با لنز ها و ***** های قوی تر کیفیت خوبی داره!
کارت حافظه CF می خوره که سرعت خوبی داره ولی گرون تر از بقیه مدل ها و بزرگتره! ولی همونطور که گفتم سرعت بالای کارت و در صد خرابی و از بین رفتن اطلاعات از ویژگی های اونه!
یه دوربین که حالت های خاص و دستیش از اوتومات اون بیشتره ولی برای اوناع کاربران خوبه!
ویزور با کیفیتی داره و اون چیزی که نشون میده تقریبا خوبه و طبیعی!

در کل من نمره خوبی توی این رنج قیمت بهش میدم و یک دوربین حرفه ای به حساب میاد!

ولی اگه دوربین با قیمت حول حوش 599 هزار تومان هستید بهتون canon G10 رو معرفی می کنم که هم کوچیک و هم با قابلیت های بالایی هست! و میتونه بدرتون بخوره!

اگر یه ددوربین توی رنج 700 می خواهید 450 دی بنظرم خیلی خوب هست نسبت به قیمتش!

بازم اگه اشکالی داره و بد نوشته ام بزارید به پای بی سوادیمون!

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کا 750 خیلییییییییییییییییی نویز داره . !!! البته این نویز توی عکس ها همیشه روی گوشیاهای سونی اریکسون یوده !

adamnama

عضو جدید
من 40D داشتم. در حال حاضر هم 50D دارم می خرم.
این دوتا دوربین با کیفیتی هستند و نسبت به قیمت هم عالی هستند ولی در صورتی که کمتر از یک میلیون می خواین هزینه کنید بدون شک D90 نیکون انتخاب خوبیه.
در غیر این صورت اگرSLR نم خواهید حتما g10 رو امتحان کنید... واقعا دوربین عالیه ایه

بالا