در سال جدید آدم بهتری شویم!

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
برترین ها: همه ما می خواهیم آزاد زندگی کنیم، شاد باشیم، عشق بورزیم و مسائل و مشکلاتمان را براحتی برطرف کنیم. شاید این یکی از کم ترین و در عین حال ضروری ترین دعا و خواسته هایمان در سال جدید باشد و البته دستیابی به آن چندان دشوار نیست، تنها کافی است ساده ترین مسائل را بخاطر بیاوریم.

1. خشم و کینه را از خود دور کنید

احساسات خود را سرکوب نکنید، اما باید سعی کنید در مواقع بحرانی خشم خود را مدیریت کرده و با خونسردی بیشتری با مسائل روبرو شوید. ترجیحا در مواقعی که عصبانی هستید تصمیم گیری را به زمان دیگری موکول کنید.
2. استحمام و نظافت کنید

حمام کردن و بهداشت فردی همیشه در برنامه ما وجود دارد. اما ریلکس کردن با این شیوه به شما کمک می کند که خستگی را از تن دور کرده و با نیرویی تازه بتوانید نظمی به افکار خود بدهید.
3. تنفس عمیق

تنفس عمیق موثر ترین درمان تنش زدایی است. یک برنامه تنفسی صحیح می تواند تاثیر قابل توجهی در زندگی روزمره ما بگذارد.
4. پرورش افکار مثبت

بدون شک داشتن افکار مثبت تاثیر بسیار در تغییر احساس شما و نگرشتان نسبت به زندگی خواهد داشت. می توان گفت بهترین راه برای داشتن احساس خوب و رضایتمندی، مثبت اندیشی است.
5. با خندیدن خود را تخلیه کنید
6. دعا و شکرگزاری

لحظاتی با خود و خدای تان خلوت کنید و خواسته های تان را با او بگویید. ابراز تشکر به هر ‌شیوه‌ نه ‌تنها از لحاظ روحی بلکه از حیث جسمی نیز بر انسان تاثیرات قابل توجهی دارد.
7. کمک به نیازمندان

کمک به همنوع قدر شناسی و حق شناسی خودتان را افزایش می دهد و موجب می شود قدر داشته های تان را بیشتر بدانید.
8. غذای سالم

سعی کنید از غذاهای طبیعی تر و سالم تر استفاده کنید. این غذاها موجب بهبود سلامتی شما می شوند و احساس بهتری به شما می دهند.

کارهایی را انجام دهید که از ته دل خوشحالتان می کند.
10. رسانه هایی که احساس شما را بهتر می کنند.

به موزیک هایی گوش بدهید که احساس مثبت را در شما بیدار می کند و کتاب هایی بخوانید که شما را به زندگی دلخوش و امیدوار می کنند.
11. نوع دوست باشید
12. درستکار و خوش قلب باشید


برترین ها
 
بالا