دروغ زیباست و واقعیت زشت(حتما حتما ببینید)

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
13.jpg
دروغ زیباست و واقعیت زشت. می‌توان دل به دروغ‌های زیبا بست و تنگ ماهی قرمز را به دست سرباز هخامنشی داد. می‌توان چشم بر واقعیت‌ها بست و آنها را نادیده گرفت. اما می‌توان دلسوزانه واقعیت‌ها را دید تا بتوان راه‌ حلی برای آنها پیدا کرد. آینده میهن ما را تخیلات زیبا نمی‌سازند، واقعیت‌های تلخ می‌سازند.
مشاهده پیوست 13-2.jpg
زمین‌های زراعی حوالی روستای فیروز بهرام در غرب تهران، ۱۴ فروردین ۱۳۸۹
.
آیندگان ما را بخاطر دروغ‌های زیبای فراوانی که بر زبان می‌آوریم، ستایش نمی‌کنند؛ بخاطر ویرانه‌سرای زشتی که به نام سنت و آیین‌های باستانی پدید آورده‌ایم، سرزنش می‌کنند. آنان برخلاف ما همهٔ ویرانگری‌ها را به گردن اسکندر و عرب و مغول نخواهند انداخت.
.
لینک

hamecheedoon

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه حال داریم نه آینده. اون آیه قرآن خوب گفته که وقتی خودمون به فکر خودمون نیستیم پس خدا هم به فکرمون نیست.

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیالتون تخت
این ملت درست نخواهند شد...

یادش بخیر
روزگاری ما سیزده به در ها میرفتیم باغ خودمون..اونوقت ها فقط مردم محلی اونجا بودن...همون صاحبین باغها و غریبه هم نبود
پس آشغال چندانی هم نبود..غیر از پوست میوه ها

اما
الان چند سالیه که غریبه ها هم میان
نمیدونید چه آشغال دونی شده...

مطمئن باشید کسانی که توی طبیعت آشغال میریزند...خونه خودشون از سطل آشغال هم کثیف تره...لازم نیست به ظاهر خونه نگاه کنید
البته از بی فرهنگی هم هست..یا از بی سوادی
مثلا پلاستیک میریزند زمین بعد میگن میپوسه!!!!!!!!!

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهر حال من فکر می کنم اینکه سطح تحصیلات تو جامعه افزایش یافته باید یک نمود بیرونی هم داشته باشه... اما متاسفانه...
خود من دیروز نتونستم به پسرعمه ی 15ساله م بفهمونم پلاستیکو نندازه تو رودخونه اما اونقدر تاکید کردم و گفتم تا زمانی که داشتیم جنگلو ترک می کردیم زباله ای تو جایی که ما نشسته بودیم باقی نمونه و زباله های تجزیه پذیر هم دفن شده باشن. این حداکثر کاری بود که تونستم بکنم... فقط مراقب خونواده و فک و فامیل خودم باشم! که البته انصافا هم خودشون حواسشون جمع بود
امیدوار بودم امسال بتونیم با عده ای از دوستان که داوطلب بشن، کیسه زباله و مطالبی در مورد فاجعه ای که بر سر محیط اطرافمون داره میاد توزیع کنیم تو فضاهای تفریحی اما متاسفانه نشد و البته من هم احساس عذاب وجدان و کم کاری دارم الان!
از دیدن بلایی که داره به سر جنگلهای بهشتی شمال میاد غصه دارم و اینکه بنشینم و نگاه کنم و کاری نکنم بیشتر اذیتم می کنه... مطمئنم به امید سازمان محیط زیست نشستن فقط شمارش معکوس تخریب محیط زیست کشورمونه.. محیط زیست رو فقط NGOها می تونن نجات بدن... تازه اگه دیر نشده باشه... بالاخره تا کی این مردم باید تو ناآگاهی و بی فرهنگی بمونن؟؟؟ بی فرهنگی هم حدی داره به خدا...!

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهر حال من فکر می کنم اینکه سطح تحصیلات تو جامعه افزایش یافته باید یک نمود بیرونی هم داشته باشه... اما متاسفانه...
خود من دیروز نتونستم به پسرعمه ی 15ساله م بفهمونم پلاستیکو نندازه تو رودخونه اما اونقدر تاکید کردم و گفتم تا زمانی که داشتیم جنگلو ترک می کردیم زباله ای تو جایی که ما نشسته بودیم باقی نمونه و زباله های تجزیه پذیر هم دفن شده باشن. این حداکثر کاری بود که تونستم بکنم... فقط مراقب خونواده و فک و فامیل خودم باشم! که البته انصافا هم خودشون حواسشون جمع بود
امیدوار بودم امسال بتونیم با عده ای از دوستان که داوطلب بشن، کیسه زباله و مطالبی در مورد فاجعه ای که بر سر محیط اطرافمون داره میاد توزیع کنیم تو فضاهای تفریحی اما متاسفانه نشد و البته من هم احساس عذاب وجدان و کم کاری دارم الان!
از دیدن بلایی که داره به سر جنگلهای بهشتی شمال میاد غصه دارم و اینکه بنشینم و نگاه کنم و کاری نکنم بیشتر اذیتم می کنه... مطمئنم به امید سازمان محیط زیست نشستن فقط شمارش معکوس تخریب محیط زیست کشورمونه.. محیط زیست رو فقط NGOها می تونن نجات بدن... تازه اگه دیر نشده باشه... بالاخره تا کی این مردم باید تو ناآگاهی و بی فرهنگی بمونن؟؟؟ بی فرهنگی هم حدی داره به خدا...!

این مردم چون خودشون رو به اون راه زدن...بایدم بلاهایی بسیار بدتر سرشون بیاد
من همیشه خودم به تنهایی سعی میکنم توی طبیعت آشغال نریزم...اگه بتونم به دیگران هم میگم
اما همیشه مسخرم میکنن و میگن برو بابا..از کی پول میگیری؟؟؟باشه ما نمی ریزیم..بقیه چی؟؟؟

در ضمن فکر نمیکنم درست شن..تا خود آدم نخواد هیچ اتفاقی نمی افته
جالبش اینجاست که وقتی تلویزیون تصاویری از کشورهای دیگه نشون میده که دچار آلودگی زیست محیطی شدن شروع میکنن به فحش دادن که ببین این غربیا این بی دین ها..چه به روز طبیعت که نمیارن...غافل از اینکه...

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دیروز تصاویری از نابودی و خشک شدن مزارع چای از نزدیک دیدم. اینقدر دلم سوخت ....

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مردم چون خودشون رو به اون راه زدن...بایدم بلاهایی بسیار بدتر سرشون بیاد
من همیشه خودم به تنهایی سعی میکنم توی طبیعت آشغال نریزم...اگه بتونم به دیگران هم میگم
اما همیشه مسخرم میکنن و میگن برو بابا..از کی پول میگیری؟؟؟باشه ما نمی ریزیم..بقیه چی؟؟؟

در ضمن فکر نمیکنم درست شن..تا خود آدم نخواد هیچ اتفاقی نمی افته
جالبش اینجاست که وقتی تلویزیون تصاویری از کشورهای دیگه نشون میده که دچار آلودگی زیست محیطی شدن شروع میکنن به فحش دادن که ببین این غربیا این بی دین ها..چه به روز طبیعت که نمیارن...غافل از اینکه...
چی بگم والا...! حرف حساب می زنی... ولی آخه بالاخره دودش به چش همه مون می ره... دیگه باید واسه نسل بعدی تعریف کنیم: یه جایی بود قدیما، پر درخت، بهش می گفتن جنگل!