درس شیرین ریاضی

phalagh

مدیر بازنشسته
مگه نمی گیم رادیکال 2 به توان رادیکال 2 به توان همون الی تا بی نهایت
خب پایه رو همون رادیکال دو داریم بعد بقیه توانها رو به صورت توان جدید در توان قدیم ضرب می کنیم که به صورت دو به توان (یک تقسیم بر دو به توان بی نهایت) میشه هر عدد به توان بی نهایت میشه بی نهایت بعد از اونجا یک تقسیم بر بی نهایت میشه صفر توان صفر هر عددی میشه یک و چون پایه رادیکال دو بوده توان هم یک شده میشه همون رادیکال دو دیگه :surprised:

نه عزيزم
اون عبارت مورد سوال رو مساوي x بزار. بعد هر دو طرف تساوي رو به توان دو برسون.
يه طرف داريم x^2 و طرف ديگه پرانتز كه همون X هست به توان دو رسيده. توي پرانتز راديكال دو به توان يه عدديه كه چون تا بينهايت ادامه داره اون توان ميتونه x باشه پس داريم:

X^2=(radikal 2 ^ X) ^2
حالا ميتونيم طرف دوم تساوي جاي دو و x رو عوض كنيم. كه ميشه:

X^2=(radikal 2 ^ 2) ^X
خب تو پرانتز ميشه 2 د رنتيجه داريم :
x^2=2^x

و اين عبارت وقتي برقراره كه x=2

ببخشيد خيلي قاطي پاطي شد. بهتر از اين نميتونستم بگم.

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه عزيزم
اون عبارت مورد سوال رو مساوي x بزار. بعد هر دو طرف تساوي رو به توان دو برسون.
يه طرف داريم x^2 و طرف ديگه پرانتز كه همون X هست به توان دو رسيده. توي پرانتز راديكال دو به توان يه عدديه كه چون تا بينهايت ادامه داره اون توان ميتونه x باشه پس داريم:

X^2=(radikal 2 ^ X) ^2
حالا ميتونيم طرف دوم تساوي جاي دو و x رو عوض كنيم. كه ميشه:

X^2=(radikal 2 ^ 2) ^X
خب تو پرانتز ميشه 2 د رنتيجه داريم :
x^2=2^x

و اين عبارت وقتي برقراره كه x=2

ببخشيد خيلي قاطي پاطي شد. بهتر از اين نميتونستم بگم.
چرا انقدر میپیچونی هر عدد بزرگتر از یک که بیناهت در خودش ضرب بشه میشه بینهایت خلاص

...pianist

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اينقدر فکر کردن نداره من ذهني حساب کردم:surprised: جواب آخرش 2 ميشه!

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
فك كنم راهي كه فلق رفت درست بود ... من قبلا"‌شبيه اين سوالو ديده بودم از همون راه حل ميشد

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميشد از اولش نوشت

راديكال 2 به توان x = x

در اين صورت هم فقط جواب ميتونه 2 باشه ! :)

mohamad javid

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی تنها به این درد می خورد که انسان به دو کار مشغول شود. اول ریاضیات بخواند، دوم ریاضیات درس بدهد.

پواسون
بس بگو همه كار رو كاسبيشون رو جمع كنن .....يا رياضي بخونن .......يا رياضي درس بدن.....جالبه مگه نه؟!:surprised::D

vahid321

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی تنها به این درد می خورد که انسان به دو کار مشغول شود. اول ریاضیات بخواند، دوم ریاضیات درس بدهد.
پواسون

چنین به نظر می رسد که ریاضیات، حس جدیدی غیر از احساسات عادی به ریاضیدان می بخشد.
لرد کلوین

ذات حق، همیشه، به کار حساب مشغول است.
ژاک ژاکوبی

اگر به شما گفتند فلانی ریاضیات را دوست ندارد باور نکنید. ریاضی را نمی توان دوست نداشت زیرا : هم در بیرون و هم در درون ماست. تنها می توان آن را یاد گرفت یا یاد نگرفت.
ک.ک.ویتنس

گالیله: جهان کتابی است پر از فلسفه، این جهان در برابر چشمان ما گشوده است ولی تنها وقتی می توان از آن سر درآورد که با نمادها ، نشانه ها و زبان این کتاب آشنا باشیم. این زبان ریاضیات و این نشانه ها، مثلث ها و دایره ها و دیگر شکل ها هستند .

سر در خانه ی افلاطون : هر کسی هندسه نداند، به این خانه وارد نشود.

گ.فریدنتال ریاضیدان هلندی: چرا باید ریاضیات را یاد گرفت؛ می گویند ریاضیات به ذهن نظم می بخشد و موجب گسترش بیشتر آن می شود. این البته تا حدی مبالغه است ، ولی حقیقتی در آن نهفته است. کسی که با ریاضیات آشناست و ذهن خود را با روش های ریاضی آشنا کرده است،به طور معمول و حتی ناخودآگاه،در هر گام وهر اقدام خود از روش هایی در اندیشه استفاده می کند که در ریاضیات یاد گرفته است.

نظر شما چیه؟ موافقید
تقریبا مخالف. همین تفکرات باعث شده خیلیا از ریاضیات متنفر بشن. البته منظورم وقتیه که در دبستان از این تفکرات استفاده بشه

proof

عضو جدید
تقریبا مخالف. همین تفکرات باعث شده خیلیا از ریاضیات متنفر بشن. البته منظورم وقتیه که در دبستان از این تفکرات استفاده بشه

شاید فقط نوشته ی سر در خونه ی افلاطون یه همچین حسی به آدم بده، که بازم انقدر افلاطون باحال بوده که بهتر بوده آدم هندسه یاد بگیره تا اینکه افلاطون راهش نده،نه؟

farzan001

عضو جدید
واقعا ریاضیات شیرینه!
اینو با کمال افتخار اعتراف می کنم.

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم كه گفتم 2 ميشه :cool:

اينم ماشين حساب:
(راديكال 2 رو 1.4 گرفتم)

Result of your program ...

octave> 1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4^1.4
ans = 2.1407e+87

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين يه اتوبوسه !

حالا بگيد داره به چپ ميره يا راست؟

جايزه ش : يه موووووووووچ طلايي از مهرشاد! :)

تکراری :razz:

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
خودتی:razz: مطمئنم هیچوخت به بی نهایت میل نمی کنه :razz: حتما به یه عدد میرسه یا دو هس یا رادیکال دو

:)

اين يه اتوبوسه !

حالا بگيد داره به چپ ميره يا راست؟

جايزه ش : يه موووووووووچ طلايي از مهرشاد! :)

از در عقب صندلیه جلو حرکت میکنه:surprised::D:D

بالا