درخواست پروژه

مجیدحبیبی

عضو جدید
باسلام خدمت مهندسین محترم نماز روزه هاتون قبول کسی هست این سوالو برای من حل کنه باتشکر؟

تراکتوری به جرم M بر روی یک سطح افقی گاوآهنی به جرم m را بر روی اتصال سه نقطه خود حمل می‌کند. معادله نیروی عمودی وارد بر چرخ‌های عقب و معادله نیرو‌ی عمودی وارد بر چرخ‌های جلو را برای این تراکتور در وضعیت حرکت با سرعت ثابت بنویسید. آستانه جدا شدن چرخ‌های جلوی تراکتور از زمین را تعیین کنید. از مقاومت هوا صرفنظر کنید. ضریب اصطکاک سطح جاده را در نظر بگیرید. گرانیگاه تراکتور در نقطه G و گرانیگاه یدک در نقطه O است.
یه عکسم ضمیمه دارهمشاهده پیوست 214477

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام خدمت مهندسین محترم نماز روزه هاتون قبول کسی هست این سوالو برای من حل کنه باتشکر؟

تراکتوری به جرم M بر روی یک سطح افقی گاوآهنی به جرم m را بر روی اتصال سه نقطه خود حمل می‌کند. معادله نیروی عمودی وارد بر چرخ‌های عقب و معادله نیرو‌ی عمودی وارد بر چرخ‌های جلو را برای این تراکتور در وضعیت حرکت با سرعت ثابت بنویسید. آستانه جدا شدن چرخ‌های جلوی تراکتور از زمین را تعیین کنید. از مقاومت هوا صرفنظر کنید. ضریب اصطکاک سطح جاده را در نظر بگیرید. گرانیگاه تراکتور در نقطه G و گرانیگاه یدک در نقطه O است.

سخت نیست. به نظر من با دو روز وقت گذاشتن ( البته حداکثر ) می تونی حلش کنی. اگر نتونستی من برات حلش می کنم و می فرستم البته بایت وقت گذاشتن روی این کار خوب 50,000 تومن می گیرم. ولی اگر خودت روش کار کنی بهتره، ناسلامتی می خوای مهندس مکانیک بشی ها.

• Like
واکنش ها: eb@d

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سختترین قسمت حل مثالای استاتیک مقاومت و دینامیک رسم دیاگرام آزاده . شما که اونو داری راحت میتونی محاسبات کنی. شما اولین کاری که میکنی اینه که حول نقطه مرکز ثقلت گشتاور گیری میکنی و نیروهای دیگه مثل وزن و n روهم توش لحاظ میکنی . برا اینکه حلش برات راحت بشه شما فکر کن این نیرو هها و گشتاورها روی یه تیر وارد میشه و دقیقا مثل یه تیر بارگذاری کن و گشتاورهارو روهم تو فاصله معین قرار بده. ضریب اصطکاک روهم تو اون تیری که گفتم لحاظ کن با این شرط حلش کن که نیروی لازم برای کندن تایرهای جلو از زمین رو نسبت به بر آیند نیروها و گشتاورها بدست بیاری
پ.ن: تو سرعت ثابت شتاب صفره و خاصیت کله زنی در تراکتور و قسمت بار بوجود نمیاد. پس با یه تقریب قابل قبول میتونی ساکن فرضش کنی و حل کنی;)

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسخ رو اینجا پست می کنم شاید به درد مابقی دوستان هم بخوره:

با توجه به این که شما شتاب تراکتور رو ندادین احتمالاً مساله استاتیکه البته با این فرض به نظر نمی رسه برای پروژه کافی باشه و بیشتر شبیه یک مساله امتحانی به نظر می یاد.

مرحله اول) نسبت به محل برخورد چرخ جلو با زمین گشتاور می گیرید و مساله رو حل می کنید.
مرحله دوم) همین کار رو برای چرخ عقب تکرار می کنید.
مرحله سوم) نسبت به مرکز چرخ عقب گشتاور می گیرید.
مرحله چهارم) برایند نیرو ها در راستای افق رو می نویسین.
تموم شد، شما تمام مجهولات رو بدست آوردین.

sajjad_mke

عضو جدید
پاسخ رو اینجا پست می کنم شاید به درد مابقی دوستان هم بخوره:

با توجه به این که شما شتاب تراکتور رو ندادین احتمالاً مساله استاتیکه البته با این فرض به نظر نمی رسه برای پروژه کافی باشه و بیشتر شبیه یک مساله امتحانی به نظر می یاد.

مرحله اول) نسبت به محل برخورد چرخ جلو با زمین گشتاور می گیرید و مساله رو حل می کنید.
مرحله دوم) همین کار رو برای چرخ عقب تکرار می کنید.
مرحله سوم) نسبت به مرکز چرخ عقب گشتاور می گیرید.
مرحله چهارم) برایند نیرو ها در راستای افق رو می نویسین.
تموم شد، شما تمام مجهولات رو بدست آوردین.
خدايي دو روز ديگه مي خواد بشه مهندس اين مملكت و مشكل مردم حل كنه.يه سوال ساده نمي تونه حل كنه
امريكايي ها دارن موشك170متري مي فرستن .برنامه با مريخ دارن .روي ماهوراه برا قمر يخ زده مشتري برنامه دارن

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدايي دو روز ديگه مي خواد بشه مهندس اين مملكت و مشكل مردم حل كنه.يه سوال ساده نمي تونه حل كنه
امريكايي ها دارن موشك170متري مي فرستن .برنامه با مريخ دارن .روي ماهوراه برا قمر يخ زده مشتري برنامه دارن

فرقی نمی کنه! چون متاسفانه ما در مقابل خارجی ها ذلیلیم ( ذلت ذهنی ) و حتی سطل آشغال اونا رو حاضریم با 100 برابر قیمت به جای موشک 170 متری بخریم ولی یه فنر ساخت داخل رو برای ساخت یک فشفشه نیم متری استفاده نکنیم.
من با ایشون صحبت کردم می گفت تا حالا چند بار حلش کرده ولی استاد گفته ایراد داره، دو تا نتیجه میشه گرفت: یا استاد حوصله نداشته جواب ها رو نگاه کنه و فقط خواسته وقت تلف کنه و آخرش هم میگه درسته فقط خواسته ببینه چقدر دانشجو اعتماد به نفس داره! و یا این که یک اشتباه خیلی کوچیک در حل ها کردن در هر حال نمی تونه نشونه ضعف ایشون باشه.