درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
kebrit جان
منظور من این نیست که همه تقصیرارو بندازم سر رابطه بازی و نمیدونم پارتی بازی اما میگم این اتفاقات کم نمیوفته .
من معتقدم حتماً حکمتی در کار است.
چون بارها و بارها اینجور چیزی برام اتفاق افتاده

shahram1159

عضو جدید
مي گم راستي كجاي سايت شركت نفت زده 500 نفر نيرو مي خوان مگه 4907 نفر نيست
يكي جوابمو بده

Schneider

مدیر بازنشسته
و یسوال دیگه که من فبلا هم پرسیدم جواب کسی نداد:
میشه در هردو امتحان شرکت کرد یا فقط یکی از امتحانا؟؟؟؟

shahram1159

عضو جدید

جواب اين سوالو من ميدونم مگه اطلاعيه رو نخوندي فقط يكي رو ميشه شركت كرد راستي به نظرت كدومه بهتره ؟از نظر شرايط كاري و كلا تسهيلات؟
ظرفيت كدومه بيشتره؟
كلا باهم 4900 نفر ميخوان يا به قول دوستمون 500 نفر؟

Schneider

مدیر بازنشسته
جواب اين سوالو من ميدونم مگه اطلاعيه رو نخوندي فقط يكي رو ميشه شركت كرد راستي به نظرت كدومه بهتره ؟از نظر شرايط كاري و كلا تسهيلات؟
ظرفيت كدومه بيشتره؟
كلا باهم 4900 نفر ميخوان يا به قول دوستمون 500 نفر؟
خیلی احمقانست!!
اینطوری تو یکیشون ممکنه عده زیادی شرکت کنن تو یکیش خیلی کمتر!!!
معلوم نمیشه!!
عجب وضعیه ها...
خب تو 2 روزه چرا نمیزارن هردورو شرکت کنیم!؟!
من احتمالا همون شرکت نفت را شرکت کنم...
از آمار ارقام و ظرفیتا اطلاعی ندارم
کسی اگر در جریانه بیاد بگه

مي مو

عضو جدید
کاربر ممتاز

درود
فقط یکی از دوشرکت را انتخاب نمایید لطفاً.
گرایش پترو که فقط شرکت نفت می خواد!!!
تذکر بسیار مهم : هر داوطلب صرفا حق انتخاب يك شركت (شركت ملي نفت ايران يا شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران) را براي استخدام دارا بوده و پس از انتخاب و حضور در آزمون تحت هيچ شرايطي و به هيچ عنوان شركت محل خدمت داوطلب تغيير نخواهد كرد

sadeghrenjer

عضو جدید
دوست / دوستان من کلاً شکست سخته قبول دارم
به خدایی که چهارمین ساله با دل و جون قبولش کردم هیچگونه تبصره ای نداشتم!!
این طیبیعی بود از هر 60 نفر یه نفر قبول میشد پس مهندسها حساب کنید افراد و دوستان شما چند درصد جزئ 59 نفر و چند درصد 1 نفر هستند انتظار نداشته باشید همه بگن قبول شدیم!!!
من 2 ساله بیکارم(4ساله فارغ التحصیل شدم) 3 تا امتحان بیشتر به گرایش من نخورد - 1- وزارت صنایع که همه میگفتن پارتی بازی شده بعد از 8 ماه نتایج اولیه رو زدن ومن قبول شدم 2- پتروشیمی رازی که قبول شدم و هر دوش تو مصاحبه ها رد شدم - اتفاقاً دوستام که قبول نشده بودن خیلی از حرفها رو میزدند -
و سوم آموزش پرورش بود که کلاً از همین تبصره ها بود تابلو بود - همه فهمیدن - تو سایتها هم گندش در اومد - به صحن مجلس هم رفت ولی به دلایلی وزیر استیضاح نشد و مسلماً اصلاً تو کتبیش قبول نشدم - امیدم نداشتم چون نحوه بگزاری رو که دیدم فهمیدم قبول نمیشم -
من هم قبلاً شکست هام همش بدوش دیگران بود اما بعد فهمیدم آنقدر باید خوب باشم که کسی نتونه من رو کنار بذاره
منکر پارتی بازی نیستم چون دیدم ولی ولی ولی بچه ها بیاید تلاش کنیم - من رتبم تو ارشد 72 شد - یه ماه ونیم هم عمومی ها و مرور تخصصی قبل از این امتحان داشتم (از 16 فروردین)- به نظر شما باید قبول میشدم یا نه؟!!!

3 برابر ظرفیت نیست 2 برابر - با احتساب نصف ظرفیت برای بوشهریها تقریباً حساب و کتاب درست در میاد

اینا رو بابت دوستی گفتم - چون دلم میخواد همه برای خدا به همدیگه کمک کنن - امید بدن

دوست من اطلاعاتت کمه لینک میزارم برو ببین سایت خود منابع انسانی شرکت گاز هست
جدیدا همش دیگه 3 برابر ظرفیت اعلام میکنن

http://edari.nigc.ir/Site.aspx?ParTree=1110121A1A&LnkIdn=86489

داخل پرانتز نوشته

یه لینک دیگه میزارم که اعلام کردند 660 نفر میخوان

http://www.mop.ir/Portal/Home/ShowP...tegoryID=b37c877a-1ec5-4ae5-90a0-a36ed666ca3c

که سه برابر ظرفیتش میشه 1980 نفر نه این چیزی که اینها اعلام کردند که 866 نفر هست

لینک این 866 نفر هم برات میزارم

http://95.38.60.200/Result.aspx

باقیش کجا رفته؟؟؟؟؟؟
این 660 نفرهم همونجور که در لینک دوم خودشون گفتند از طریق آزمون اعلام میشه

حالا
866 نفری که اعلام کردند سه برابر ظرفیت هست که در آخر 288 نفر پذیرفته میشن

حالا 660 نفر کجا و 288 نفر کجا

shahram1159

عضو جدید

داخل پرانتز نوشته

http://www.mop.ir/Portal/Home/ShowP...tegoryID=b37c877a-1ec5-4ae5-90a0-a36ed666ca3c

که سه برابر ظرفیتش میشه 1980 نفر نه این چیزی که اینها اعلام کردند که 866 نفر هست

باقیش کجا رفته؟؟؟؟؟؟

حالا

حالا کجا نوشته شرکت نفت هم 500 نفر می خواد

maryam tamaddoni

عضو جدید
راهنمای آزمون استخدامی شرکت نفت و شرکت پالایش و پخش

راهنمای آزمون استخدامی شرکت نفت و شرکت پالایش و پخش

ثبت نام آزمون استخدامی نفت از امروز 8/4/90 تا 17/4/90

پیوست ها

• آزمون استخدامی &#1.rar
    31.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

kebrit

عضو جدید

داخل پرانتز نوشته

باقیش کجا رفته؟؟؟؟؟؟

حالا

این خبرها از یک ماه پیشه چند روزه نفت نیوز باز نمیشه وگرنه لینک دو برابر رو واست میزاشتم
نصفش که مال بومی هاس یعنی 330 تا میمونه - دو برابرش 660 تا
نه وقت نوشتن دارم و نه حوصله
نیت من خیر بود - گفتم یه بار خودت رو گول نزنی - به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند
اگه واقعاً تونستی اینجوری نتیجه بگیری بنابراین اگه وقتت رو بابت آزمون شرکت نفت تلف کنی دچار یه پارادوکس شدیده - یعنی واسه چیزی که میدونی نمیشه تلاش میکنی - من میخواستم کاری کنم تو اون آزمون شرکت کنید - شا اله قبول شید - به هر حالخود دانید

من که نمیخوام نفت رو شرکت کنم - چون مناطق عملیاتی و اقماری رو دیدم - داغونه - حالا عسلویه یه امکاناتی داره

maryam tamaddoni

عضو جدید
با سلام به همه دوستان و تشکر از توضیحات ارایه شده
من کارمند شرکت نفت هستم و سال 86 از طریق آزمون استخدامی قبول شدم. اون موقع توی آگهی نوشته بودن آزمون روانشناختی داره اما از ما آزمون کتبی نگرفتند و فقط یه مصاحبه داشتیم. از بچه های بعد از ما هم که گرفتن چیز مهمی نبود. اما توی مصاحبه خیلی مهمه که نشون بدید از نظر روانی آدم محکم و با روحیه ای هستید. من خودم 1 سال در منطقه عملیاتی کار می کردم و بچه هایی که روحیه محکمی نداشتند واقعا کم آورده بودند. باید نشون بدید که اگر مجبور شدید در شرایط سخت، با حقوق کم، دور از خانواده در آب و هوای خیلی گرم، تک و تنها در یک جزیره در جنوب کشور کار کنید از لحاظ روانی دچار مشکل نمی شید.
دقت کنید که اصلا عصبی نشید. ممکنه چیزای پرتی توی مصاحبه بشنوید و چون احساس می کنید مصاحبه کننده از شما خیلی کمتره جواب نامناسب بدید اما دقت کنید کاملا خونسرد باشید و هر سوالی که داشت عصبانیتون می کرد رو با یه لبخند رد کنید.

ALUK

عضو جدید
با سلام به همه دوستان و تشکر از توضیحات ارایه شده
من کارمند شرکت نفت هستم و سال 86 از طریق آزمون استخدامی قبول شدم. اون موقع توی آگهی نوشته بودن آزمون روانشناختی داره اما از ما آزمون کتبی نگرفتند و فقط یه مصاحبه داشتیم. از بچه های بعد از ما هم که گرفتن چیز مهمی نبود. اما توی مصاحبه خیلی مهمه که نشون بدید از نظر روانی آدم محکم و با روحیه ای هستید. من خودم 1 سال در منطقه عملیاتی کار می کردم و بچه هایی که روحیه محکمی نداشتند واقعا کم آورده بودند. باید نشون بدید که اگر مجبور شدید در شرایط سخت، با حقوق کم، دور از خانواده در آب و هوای خیلی گرم، تک و تنها در یک جزیره در جنوب کشور کار کنید از لحاظ روانی دچار مشکل نمی شید.
دقت کنید که اصلا عصبی نشید. ممکنه چیزای پرتی توی مصاحبه بشنوید و چون احساس می کنید مصاحبه کننده از شما خیلی کمتره جواب نامناسب بدید اما دقت کنید کاملا خونسرد باشید و هر سوالی که داشت عصبانیتون می کرد رو با یه لبخند رد کنید.

مریم خانوم مرسی از توضیحاتت. یعنی اون موقع شرکت نفت دختر هم میگرفته؟

maryam tamaddoni

عضو جدید
بله می گرفت متاسفانه دیدم که توی این آزمون جدید نمیگیره اما از طریق ممتازی هنوزم نیروی خانوم میگیره

sadeghrenjer

عضو جدید
این خبرها از یک ماه پیشه چند روزه نفت نیوز باز نمیشه وگرنه لینک دو برابر رو واست میزاشتم
نصفش که مال بومی هاس یعنی 330 تا میمونه - دو برابرش 660 تا
نه وقت نوشتن دارم و نه حوصله
نیت من خیر بود - گفتم یه بار خودت رو گول نزنی - به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند
اگه واقعاً تونستی اینجوری نتیجه بگیری بنابراین اگه وقتت رو بابت آزمون شرکت نفت تلف کنی دچار یه پارادوکس شدیده - یعنی واسه چیزی که میدونی نمیشه تلاش میکنی - من میخواستم کاری کنم تو اون آزمون شرکت کنید - شا اله قبول شید - به هر حالخود دانید

من که نمیخوام نفت رو شرکت کنم - چون مناطق عملیاتی و اقماری رو دیدم - داغونه - حالا عسلویه یه امکاناتی داره

خیر دوست عزیز
دوبرابر ظرفیت دیگه ول شد الان همش سه برابر ظرفیت هست
نفت نیوز هم اگه بالا نمیاد چون سرورش تو کانادا بوده وتحریمش کردن دارن انتقال میدن به ایران
اینجایی که اعلام کرده سه برابر سایت نیروی انسانی هست
استخدامی هم تا اونجایی که همه میدونن مربوط به قسمت نیروی انسانی میشه

این 866 نفر رو که اعلا کردند کل قبولی های کتبی هست یعنی هم ممتازین داخلش هستند هم بومی ها

660 نفر میخواستن بگیرن به فرض که دوبرابر ظرفیت هم حساب کنی میشه 1320 نفر بازم اختلافحدود 500 تایی هست
شما که وقت و حوصله نوشتن نداری چرا پس گفتی دو برابر؟؟؟
من مدرک اوردم که 3 برابر ظرفیت هست

صحبت من اینه که این استخدامی ها هم صوری هست
نفرات ممتاز و سهمیه ای ها و بومی ها رو حساب کنی خیلی بیشتر از اینها میشه
دیگه آزمون گرفتنش چیه؟؟

الا اینه میخوان که بگن ما استخدامی زدیم
این نفرات که اعلام کردند همشون یا خانواده شهید هستد یا جانباز و آزاده که کد 7 خوردند
خیلی هاشون هم بومی هستند
تعدادزیادشون هم کد 8 خودند که سابقه کار دارند

بقیه هم که آزمون دادند سرکار بودند

من هیچ وقت فکر نمیکردم سهمیه اینقدر تاثیر داشته باشه چون من 98 درصد سوالات رو با اطمینان کامل درست زدم

در مورد آزمون نفت هم عقل حکم میکنه تلاش خودمون رو بکنیم حالا میخوان حقمون روبخورن یا نه

hossein_t

عضو جدید
چندتامقاله درباره روش های تصفیه اب.غشایی.تقطیر ناگهانی چند مرحله ای.تقطیر موثرچند مرحله ای.الکترودیالیز.تقطیر تراکمی تبخیری.لازم د

چندتامقاله درباره روش های تصفیه اب.غشایی.تقطیر ناگهانی چند مرحله ای.تقطیر موثرچند مرحله ای.الکترودیالیز.تقطیر تراکمی تبخیری.لازم د

چندتامقاله درباره روش های تصفیه اب.غشایی.تقطیر ناگهانی چند مرحله ای.تقطیر موثرچند مرحله ای.الکترودیالیز.تقطیر تراکمی تبخیری.لازم دارم.نیاز فوری​

Hadi-Hashemi

عضو جدید
Casio fx-9860 G II SD

چهار سال پیش که جو فناوری هسته ای مثل همه مردم من رو هم گرفته بود
به سرم زد که روی طراحی و سرمایه گذاری و ساخت نیروگاههای اتمی کار کنم

تحقیق کردم
و متوجه شدم نیروگاه اتمی بوشهر نسل اول هست
و هم اکنون نسل چهارم نیروگاههای اتمی در دنیا وجود دارند

بنابر این با مطالعات گسترده که انجام دادم

اطلاعات کلی در مورد نسل چهارم نیروگاههای اتمی به دست آوردم
بخشی را به زبان انگلیسی بدون ترجمه و بخش دیگری را ترجمه به فارسی کردم
و در قالب طرح توجیه فنی و مالی و اقتصادی سرمایه گذاری شرکت مهندسی مشاور
ساخت نسل چهارم راکتورهای هسته ای در کتابخانه ملی ایران ثبت کردم
و برای اخذ مجوز به وزارت صنایع رفتم
منابع مالی ان را نیز از بانکهای خارجی کتبی گرفته بودم
وزارت صنایع به صورت کتبی موافقت کرد
ولی متاسفانه چند تا جوجه نیمه سیاسی موی دماغ شدند و متوقف کردم
چون از یک طرف نقدینگی و هزینه های اولیه ام تمام شد و از طرف دیگه
حوصله کل کل کردن با بعضیها رو که از کارهای بزرگ میترسند نداشتم

اینجا سعی میکنم در این باره
که فناوریهای تولید هیدروژن خالص از نسل چهارم راکتورهای اتمی هست بنویسم
اگر بخشی انگلیسی شد منو ببخشید چون فرصت ترجمه رو نداشتم

=============

Many reactor types were considered initially; however, the list was downsized to focus on the most promising technologies and those that could most likely meet the goals of the Gen IV initiative. Three systems are nominally thermal reactors and three are fast reactors. The VHTR is also being researched for potentially providing high quality process heat for hydrogen production. The fast reactors offer the possibility of burning actinides to further reduce waste and of being able to breed more fuel than they consume. These systems offer significant advances in sustainability, safety and reliability, economics, proliferation resistance and physical protection.

=============
Thermal reactors

Very-High-Temperature Reactor (VHTR)

The very high temperature reactor concept uses a graphite-moderated core with a once-through uranium fuel cycle, using helium or molten salt as the coolant. This reactor design envisions an outlet temperature of 1,000 °C. The reactor core can be either a prismatic-block or a pebble bed reactor design. The high temperatures enable applications such as process heat or hydrogen production via the thermochemical iodine-sulfur process. It would also be passively safe.

The planned construction of the first VHTR, the South African PBMR (pebble bed modular reactor), lost government funding in February, 2010. A pronounced increase of costs and concerns about possible unexpected technical problems had discouraged potential investors and customers.

==================

Lead-Cooled Fast Reactor (LFR)

The lead-cooled fast reactor. features a fast-neutron-spectrum lead or lead/bismuth eutectic (LBE) liquid-metal-cooled reactor with a closed fuel cycle. Options include a range of plant ratings, including a "battery" of 50 to 150 MW of electricity that features a very long refueling interval, a modular system rated at 300 to 400 MW, and a large monolithic plant option at 1,200 MW. (The term battery refers to the long-life, factory-fabricated core, not to any provision for electrochemical energy conversion.) The fuel is metal or nitride-based containing fertile uranium and transuranics. The LFR is cooled by natural convection with a reactor outlet coolant temperature of 550 °C, possibly ranging up to 800 °C with advanced materials. The higher temperature enables the production of hydrogen by thermochemical processes.

اینم عکس راکتور اتمی تولید هیدروژن در درجه حرارت بالا

توضیحات بیشتری خواستید بازم میتونم براتون جور کنم!;)

majidstar

عضو جدید
بسمه تعالي» راهنمای آزمون روانشناختی داوطلب گرامي؛
باتوجه به راه يابي جنابعالي به مرحله آزمون روانشناختي، توجه شما را به نكات ذيل جلب مي نمايد:
1. اين مرحله، آزمون ارزيابي روانشناختي بوده و شركت براي كليه داوطلبان راه يافته به اين مرحله اجباري مي باشد.
2. ارزيابي روانشناختي، داراي دو بخش مستقل مي باشد كه به ترتيب عبارتند از:
الف) سنجش شخصيت ب) سنجش استعداد
الف) دفترچه شماره 1 (مدت زمان 120 دقيقه)
- سنجش شخصيت: اين ارزيابي مربوط به جنبه هاي مختلف شخصيت مي باشد. پاسخ دهي به اين مقياس بايد به دقت انجام گيرد و همه ي سؤالات به خوبي پاسخ داده شوند. اگر سؤالي پاسخ داده نشود، امكان سنجش وجود نداشته و بنابراين پرونده ي شما ناقص خواهد شد. اين ارزيابي داراي كليدگذاري اعتباري مي باشد. بنابراين پاسخ هاي بي دقت و ناصادقانه امكان ارزيابي را از بين مي برند. باتوجه به اين كه وقت پاسخ دهي محدود به 120 دقيقه و تعداد سؤالات برابر 200 سوال (از سؤال 200 ـ 1) مي باشد، سعي كنيد در وقت مقرر به همه ي سؤالات پاسخ دهيد. فراموش نكنيد كه هيچ سؤالي را بدون پاسخ رها نكنيد. در اين ارزيابي همه ي سؤالات مربوط به ويژگي هاي شما (شخصيت، ارزش ها و رغبت ها) است. بنابر اين پاسخ سؤالات اين بخش را شما بهتر از هركس ديگر مي دانيد. پس از پاسخ دهي شما به دفترچه ي اول، دفترچه جمع آوري شده، اما پاسخ نامه نزد شما براي سؤالات استعداد باقي خواهد ماند. ب) دفترچه شماره 2 (مدت زمان 105 دقيقه)
- سنجش استعداد: اين سنجش شامل 92 سؤال (از سؤال 292 ـ 201) مي باشد. برعكس سنجش قبلي معمولاً افراد نمي توانند در وقت 105 دقيقه ي داده شده به همه ي سؤالات به درستي پاسخ دهند. بنابراين نگران نباشيد و در وقت مقرر به هر تعداد سؤالي كه مي توانيد پاسخ دهيد. در آزمون استعداد حداكثر توانايي خود را به كار ببريد. برخلاف ارزيابي قبلي، در اين ارزيابي نيازي نيست كه همه ي سؤالات پاسخ داده شوند. اگر از پاسخ سؤالي مطمئن نيستيد آن را پاسخ ندهيد اما اگر تا حد زيادي از پاسخ خود اطمينان داريد، مي-توانيد گزينه ي صحيح را انتخاب كنيد.
ستاد جذب نيروي انساني
شركت ملي گاز ايران

مهندس هنرفر

عضو جدید
معرفی منع زبان انگلیسی در حوزه ی مهندسی شیمی

معرفی منع زبان انگلیسی در حوزه ی مهندسی شیمی

سلام-میخواستم بهم یک منبعی رو معرفی کنین تا به تونه در بالا بردن سطح دانشم در زبان تخصصی مهندسی شیمی کمک کنه.;)

korzangolo

عضو جدید
رضا جان دمت گرم .کارمو را انداختی .اینشالا خدا تو زندگی کارتو را بندازه. بازم مر 30

korzangolo

عضو جدید
این مقالات رو هم لطفا بگیرید برام .ممنون می شم .(نیاز فوری )

http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-103258-MS&societyCode=SPE
TitleA Straight Line p/z Plot is Possible in Waterdrive Gas Reservoirs

http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-107907-MS&societyCode=SPE

Pressure and PVT Uncertainty in Material-Balance Calculations
http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-109077-MS&societyCode=SPE
Identification of Bypassed Oil for Development In Mature Water-Drive Reservoirs

http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-103283-PA&societyCode=SPE
An Analytical Bottomwaterdrive Aquifer Model for Material Balance Analysis

http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-105982-MS&societyCode=SPE

Material Balance Revisited

http://www.onepetro.org/mslib/app/Preview.do?paperNumber=SPE-102234-MS&societyCode=SPE

Material Balance and Boundary-Dominated Flow Models for Hydrate-Capped Gas Reservoirs
AuthorsS. Gerami, SPE, and M. Pooladi-Darvish, SPE, U. of Calgary

سلام-میخواستم بهم یک منبعی رو معرفی کنین تا به تونه در بالا بردن سطح دانشم در زبان تخصصی مهندسی شیمی کمک کنه.;)

کتابهای انگلیسی و منوال و دفترچه های راهنمای نرم افزار اسپن را بخوان و ترجمه کن و چاپ کن و در مراکز اموزشی تدریس کن!

با یک تیر چند نشان بزن
هم استاد شیمی شو
هم استاد زبان
و هم با انتشار کتاب و تدریس معروف میشی
و پروژه های زیادی بهت ارجاع میدن!
و هم در امد بالائی به دست میاری ;)

بالا