درخواست های مرتبط با | پرسش های درسی مهندسی شیمی

nazanin1811

کاربر فعال
سلام دوستان فشار و دمايي كه در لاين ليست وارد ميكنيم براي خطوط فرآيندي از منابعي مثل : ديتا شيت هاي فرآيندي و هيت اند متريال بالانس استخراج ميشن
آيا محاسبات اضافي ديگه اي هم دارند؟

ehsanrezaie

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان
موضوع پرزه من درباره (بررسی نانوکاتاتالیست های هتروزن عامل دارشده و بکارگیری ان در محیط زیست)
میخواستم درخواست کنم اگه هست برام بفرستید
با تشکر فراوان!

khezerlu_69

عضو جدید
سلام. این گروه سورفکتانت ها در محلول آبی ایجاد یون نمیکند ولی حلالیت در آب این گروه به دلیل حضور ملکول های گروههایی که خاصیت آبدوستی قوی دارند میباشد
از عمده گروههای پرمصرف غیر یونی در ایران میتوان از الکانول آمیدها نام برد که بعنوان سورفکتانت های PH ثانویه همراه با سورفکتانت های اولیه مانند آنیو نیک ها کاربرد دارند این گروه یر یونی در دامنه مشخص با سورفکتانت های آموتری نیز ساز گار است . الکانول آمیدها از گروه سورفکتانت های غیر یونی در حال حاضر از محصولات شرکت آنا سیمین است. این گروه غیر یونی میزان کف گروههای سورفکتانت ها پایدار( Sebum ) و سبوره چربی (Soil ) آنیونی پایه را در آب های سخت و همچنین در حضور چرک می کند هستند و اگر چه خاصیت پاک کنندگی یا o/w این گروه امو لسیفایرهای مناسبی برای فاز روغن در آب دترژنسی ندارند ولی بعنوان عامل سینرژیسم با دیگر سورفکتانت ها در اکثر قریب به اتاق فرمولاسیون محصولات ویژه مراقبت های شخصی بکار می روند.
یکی دیگر از گروههای سور فکتانت غیر یونی اسیدهای چرب اتو کسیله به صورت مونو و دی استر با طول زنجیر بلند است. دی استرها بسته به نوع اسید چرب بکار رفته و همچنین استرهای حاصلهPEG استرها یا PEG با میزان کم یا زیاد درجه اتوکسیلیشن دارای خواص متفاوتی از مشخصه های امو لسیفایر یا ترکیبات چربی گیر یا پاک کننده های ملایم و عوامل افزایش ویسکوزیته می باشند.
چند نوع از این سورفکتانت ها:
1 Diacetylated Monoglycerides
2 Diethylene Glycol Monopalmitostearate
3 Ethylene Glycol Monopalmitostearate
4 Glyceryl Behenate
5 Glyceryl Distearate
6 Glyceryl Monolinoleate
7 Glyceryl Mono-oleate
8 Glyceryl Monostearate
9 Macrogol Cetostearyl Ethers
10 Macrogol l5 Hydroxystearate
11 Macrogol Lauril Ethers
12 Macrogol Monomethyl Ethers
13 Macrogol Oleyl Ethers
14 Macrogol Stearates
15 Menfegol
16 Mono-glycerides
17 Nonoxinols
18 Octoxinols
19 Poloxamers
20 Polyoxyl Castor Oils
21 Polyoxyl Hydrogenated Castor Oils
22 Polysorbates
23 Propylene Glycol Diacetate
24 Propylene Glycol Monopalmitostearate
25 Quillaia
26 Sorbitan Esters
27 Sucrose Esters
28 Tyloxapol
اما در خصوص نقطه ابری، ترجیح دادم از تعریف مقایسه ای زیر واسه فهم راحت تر استفاده کنم:
مفهوم نقطه ابری شدن Cloud point : هنگام سرد شدن محصولات نفتی،دمایی که در آن ابر یا هاله ای از کریستال های ترکیبات پارافینی در داخل محصول نفتی ظاهر شود.(در این دما نمونه سیالیت خود را از دست نداده و قابل استفاده است)
مفهوم نقطه ریزش pour point: به هنگام سرد شدن یک نمونه از محصولات نفتی، پایین ترین دمایی است که در آن دما، نمونه سیالیت و روانی خود را هنوز حفظ کرده است.(یعنی در پایین تر از این دما نمونه سیالیت خود را از دست داده و به اصطلاح می بندد.)
نقطه ی ریزش برای مصرف کننده اهمیت بیشتری دارد، به طور مثال در سرمای زمستان اگر نقطه ریزش گازوئیل به حد کافی پایین نباشد، سیالیت و روانی خود را از دست میدهد و در نتیجه در سیستم سوخت رسانتی گرفتگی ایجاد می شود.قاعده کلی آن است که نقطه ریزش باید حداقل 10 درجه سانتیگراد زیر پائین ترین محدوده دمای پیش بینی شده باشد.

ببخشید کدوم یک از این سورفکتانت رو میشه توی دارورسانی استفاده کرد؟؟؟

toteshan8602

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
من یه منبع برای پیدا کردن (k,l (binary interactin parameter برای مخلوط (H2O,MEA,MDEA,CO2) میخوام اینکه K, L برای این مواد تو چه رنجی هستن
ممنون میشم راهنماییم کنید

aliyaghobi

عضو جدید
روش سنتز کاتالیست های مورد استفاده در صنعت پالایش

روش سنتز کاتالیست های مورد استفاده در صنعت پالایش

سلام دوستان,امیدوارم حالتون خوب باشه
واسه درس فرآیند پالایش نیاز به پروزه ای در مورد "روش سنتز کاتالیست های مورد استفاده در صنعت پالایش (روش های هم رسوبی,اشباع سل-ژل,هیدرو ترمال)" دارم.
ممنون میشم کمکم کنید
با سپاس :gol:

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ببخشید کدوم یک از این سورفکتانت رو میشه توی دارورسانی استفاده کرد؟؟؟
یه سری بیو سور فکتانها هستند که در صنعت دارو سازی کابرد زیادی دارند مثل:
(Mannosylerythritol lipids (MELs
(Succinoyl trehalose lipids (STLs
Surfactin or surfactin-like biosurfactants
e-poly-L-lysine
Viscosin
Serratamolide
Monoolein
Glycoprotein from Lactobacillus paracasei
و.....
که اکثرا خواص درمانیشان برای سرطان است و تاثیرات قابل ملاحظه ای دارند و در زمینه پوست و زیبایی همچنین
مبحث سورفکتانها خیلی گسترده ست و تو خیلی از زمینه ها کابرد داره

armaghana

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میتونه روش بیشتر کردن تمرکز مش روی بخشی از هندسه را در گمبیت توضیح دهد.

rashin darvish

عضو جدید
اسید بنزوئیک

اسید بنزوئیک

اگر PFD یا P&ID مربوط به واحد تولید بنزوئیک اسید دارید ممنون میشم....نیاز فوری!

.neda1362

عضو جدید
تصفیه آب

تصفیه آب

سلام ممکنه فرآیند خشک کردن لجن که ضمن تصفیه آب تولید میشه رو بگین؟ممنونم

Milad2091

کاربر فعال
با سلام (اینو من الان 3بار مطرح کردم تو انجمن،اگه دوستان چیزی در موردش ندارن خب حداقل بگن که نداریم!)
یه فیلم کامل در مورده فرآیند تولید کاغذ میخواستم یا یه جزوه آموزشی جامع.پروسه هایی که تویه کارخونه چوب و کاغذ هست و مرتبط به رشته ی ماست.ممنون میشم اگه یه سری اطلاعات در اختیارم بذارین.

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان مطلبی درمورد چگونگی احیا زئولیت میخواستم ممنون میشم اگه کسی بتونه بهم کمک کنه.

زئولیت تو زیمنه های متفاوتی کاربرد داره
تو چه زمینه ای میخواید
نفت پتروشیمی راکتورها هسته ای اب و فاضلاب کشاورزی....
احیاش تو هر زمینه ای متفاوت
و اینکه دقیقا چه مطلبی میخواین؟صرفا روشها یا مقاله و مطلب کاملتر

زئولیت تو زیمنه های متفاوتی کاربرد داره
تو چه زمینه ای میخواید
نفت پتروشیمی راکتورها هسته ای اب و فاضلاب کشاورزی....
احیاش تو هر زمینه ای متفاوت
و اینکه دقیقا چه مطلبی میخواین؟صرفا روشها یا مقاله و مطلب کاملتر

ممنون از پاسختون درباره زئولیت های طبیعی اینکه کجاها یافت میشن و چگونه احیا میشن.ممنون

sahel_m

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
ممنون از پاسختون درباره زئولیت های طبیعی اینکه کجاها یافت میشن و چگونه احیا میشن.ممنون

این سایتها و وبلاگها رو مطالعه کنید و دقیقا بگین تو چه زمینه ای مطلب میخواین و مطالب در چه حدی باشه
http://www.hupaa.com/20120301050704005/معرفی،خواص-وکاربردهای-زئولیت-ها-1

http://www.hupaa.com/20120304051703005/معرفی،خواص-وکاربردهای-زئولیت‌ها-2

http://www.geod1388.blogfa.com/post-3.aspx

http://www.afrazand.com/Zeolite.html

خندانی

عضو جدید
سلام دوستان. کسی هست که با rate-base simulation نرم افزار hysys آشنایی داشته باشه؟ آیا این حالت همان حالت دینامیکی است؟ پروژه من درباره rate-base simulation amin stripper column است . اگر کسی فایل شبیه سازی شده و یا مقاله و مطلبی در این باره داره ممنون میشم که در اختیارم بذاره.

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
روش تست TPD

روش تست TPD

سلام دوستان,امیدوارم حالتون خوب باشه
واسه درس فرآیند پالایش نیاز به پروزه ای در مورد "روش سنتز کاتالیست های مورد استفاده در صنعت پالایش (روش های هم رسوبی,اشباع سل-ژل,هیدرو ترمال)" دارم.
ممنون میشم کمکم کنید
با سپاس :gol:
روشهای انالیز کاتالیست:
1-BET
2-AAجذب اتمی
3-thermal gradient analysis TGA
4-DSC
5-TPR,TPD,TPA
6-PSD
7-TEM
8-SEM
روشهای ساخت کاتالیت:
1-تلقیح مرطوب
2-تلقیح خشک
3-هم رسوبی
4-هیدروترمال
5-CVD
6-پلاسما

پیوست ها

• 213506_201311300958173599c1kiawpj1.zip
    747.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mohsen117

عضو جدید
سلام دوستان..مستقیم میرم سر اصل مطلب....من مطلبی پیرامون فرآیند پلیمری در صنعت نفت میخواستم....e-bookی در اینترنت تحت نام پالایش نفت (جزوه ای خلاصه از کتاب گیتی ابوالحمد،87 صفحه است.... لینک دانلودش http://irchemeng.ir/1392/12/oil-refining_abolhamd/) هست ...در آن پیرامون نفت خام و روش های پالایش آن صحبت میشود....

در آن کتاب در یک صفحه راجع به فرآیند پلیمری نوشته،استادمون گفته باید در رابطه با این فرآیند مطلب بیاری(در قالب کنفرانس و ارائه و چیزی بیشتر از کتاب میخواد)!!!باورتون نمیشه من خیلی تو نت گشتم(خدا شاهده هفته پیش بالای 12 ساعت وقت گذاشتم)،حتی به انگلیسی،ولی بیشتر از مطالب داخل جزوه نیافتم....استادمون بهم گفت بلد نیستی بگردی........

دوستان من تا فرداشب (پیان وقت سه شنبه 9 اردیبهشت) بیشتر وقت ندارم....چهارشنبه باید ارئه بدم....اگه کسی میتونه کمکم کنه،برای راحتی کار به صورت خصوصی پیام بده

هر کی هرجا میتونه برای حل مشکل من تو هر تاپیک یا تالار دیگه میتونه، فریاد بزنه:smile:!!!!!!!!!!!!ممنون دوستان

فرآیند آلکیلاسون ،رقیب این فرآیند هست

اگر متوجه نشدید معذرت میخام به علت سریع نوشتن متنم انسجام لازم رو نداشت

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان..مستقیم میرم سر اصل مطلب....من مطلبی پیرامون فرآیند پلیمری در صنعت نفت میخواستم....e-bookی در اینترنت تحت نام پالایش نفت (جزوه ای خلاصه از کتاب گیتی ابوالحمد،87 صفحه است.... لینک دانلودش http://irchemeng.ir/1392/12/oil-refining_abolhamd/) هست ...در آن پیرامون نفت خام و روش های پالایش آن صحبت میشود....

در آن کتاب در یک صفحه راجع به فرآیند پلیمری نوشته،استادمون گفته باید در رابطه با این فرآیند مطلب بیاری(در قالب کنفرانس و ارائه و چیزی بیشتر از کتاب میخواد)!!!باورتون نمیشه من خیلی تو نت گشتم(خدا شاهده هفته پیش بالای 12 ساعت وقت گذاشتم)،حتی به انگلیسی،ولی بیشتر از مطالب داخل جزوه نیافتم....استادمون بهم گفت بلد نیستی بگردی........

دوستان من تا فرداشب (پیان وقت سه شنبه 9 اردیبهشت) بیشتر وقت ندارم....چهارشنبه باید ارئه بدم....اگه کسی میتونه کمکم کنه،برای راحتی کار به صورت خصوصی پیام بده

هر کی هرجا میتونه برای حل مشکل من تو هر تاپیک یا تالار دیگه میتونه، فریاد بزنه:smile:!!!!!!!!!!!!ممنون دوستان

فرآیند آلکیلاسون ،رقیب این فرآیند هست

اگر متوجه نشدید معذرت میخام به علت سریع نوشتن متنم انسجام لازم رو نداشت
داداش اینا که نوشتی نفهمیدم چیه ولی پروژه من راجه به گل های پلیمریه اگه خواستی بگو بدم بخوونی (پلیمریه تو نفتم کاربرد داره :D)

toteshan8602

عضو جدید
سلام خدمت دوستان
از بچه ها کسی هست در مورد دستورfmin search (کد متلب) چیزی بدونه؟ چند نمونه مثال در این مورد می خواستم .
ممنون میشم .

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام خدمت دوستان
از بچه ها کسی هست در مورد دستورfmin search (کد متلب) چیزی بدونه؟ چند نمونه مثال در این مورد می خواستم .
ممنون میشم .
سلام
این فایل رو مطالعه کنید .

پیوست ها

• fminsearch.pdf
    20 کیلوبایت · بازدیدها: 0

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان ممنون میشم بگید mesh چی هست و کاربردش چیه؟

a_rudi

کاربر فعال مهندسی شیمی ,
کاربر ممتاز
دوستان ممنون میشم بگید mesh چی هست و کاربردش چیه؟

شما به طور ساده فرض کن یه توری فلزی رو میگن مش

مثل الکی که باهاش آرد رو صاف میکنن و یا سرندی که بناها باهاش ماسه رو نرم میکنن. مش یه صافی یا به قولی فیلتر هست که سوراخهایی با قطر مشخص و همه با هم یکسان رو داره و باعث میشه ذرات جامد با قطر کمتر از سوراخها عبور کنن و ذرات درشت تر باقی بمونن.

تقسیم بندی مشها به این صورت هستش که هرچی قطر روزنه ها ریز تر باشه عدد مشخصه مش هم بیشتر میشه. یعنی مش 400 سوراخهای ریزتری داره تا مش 200.

این اعداد نشانگر تعداد سوراخها در واحد سطح هستن. مثل دقت صفحه نمایش DPI هرچی اعداد بزرگتر باشه یعنی نقاط بیشتری در یک اینچ مربع جا گرفتن

H13

عضو جدید
با سلام
نتیجه گیری برای آزمایش تعادل مایع-جامد در سیستم های دو جسمی (فنوا - نفتالین) میخواهم
رشته من شیمی نیست دارم برای کسی گزارش کار می نویسم.فقط نتیجه گبری ماند
لطفا راهنمایی کنید
با تشکر

mohandes-87

عضو جدید
کمک

کمک

Biotechnologyoffers themosteconomicalandenvironmentallybenignmethodfor air pollution control when dealing with the removal of odorous and toxiccontaminants from industrial and municipal airstreams. When emitted inlarge amounts, volatile organic compounds (VOCs) and inorganic odorouscompounds createhazards to the ecosystem and health effects to humans​

میشه این متنو برام ترجمه کنید؟:cry:

آخرین ویرایش:

ایلیا33

عضو جدید
Biotechnologyoffers themosteconomicalandenvironmentallybenignmethodfor air pollution control when dealing with the removal of odorous and toxiccontaminants from industrial and municipal airstreams. When emitted inlarge amounts, volatile organic compounds (VOCs) and inorganic odorous​
compounds create hazards to the ecosystem and health effects to humans.
میشه این متنو برام ترجمه کنید؟:cry:

:surprised::eek: مهندس اون دومی رو درست جدا از هم بنویس

بالا