درخواست های مرتبط با | حلّ تکالیف و مسائل درسی مهندسی شیمی

n.r5566

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
یه تکلیف کلاسی درس پدیده های انتقال دارم ممنون میشم اگه کمکم کنین
یک خط لوله برای انتقال گاز هیدروژن هم استفاده می شود تا هیدروژن را نیز از محل تولید به مصرف انتقال دهد،مقدار مشخصی گاز (متان87%،هیدروژن 12%،و اتان 1%)از خط لوله عبور می کند .معادلات توزیع دما و فشار برای انتقال این گاز از شهرA به شهر Bبدست آورده و با حالتی که گاز طبیعی بدون هیدروژن انتقال داده شود مقایسه نمایید

salaralee

عضو جدید
مقدار تراکم پذیری گاز طبیعی Cg ؟

مقدار تراکم پذیری گاز طبیعی Cg ؟

با سلام
کسی میتونه این دو سوال رو برام حل کنه ممنون میشم
1-بدست آوردن مقدار تراکم پذیری گاز طبیعی از معادله حالت واندروالس
2-بدست آوردن مقدار تراکم پذیری گاز طبیعی از معادله حالتردلیش کوانگ

n.r5566

عضو جدید
با سلام.یه تکلیف برای درس بهینه سازی در مهندسی شیمی داشتم که مبنای اصلی کار یه مقاله هستش که ضمیمه شده است،الان میخوایم این مقاله رو با داده های جدید ( pfd , flowsheet مربوطه رو در صورت موافقت ارسال میکنم) با استفاده از متلب انجام شود.متغیرها H.دلتا،افیشنسی،آنتروگی..هستند.دو FUNCTION نوشته میشود یکی برای تابع هدف و یکی برای قیدها...و در آخر آن ها را حل کرده وFUNCTION سوم بدست می آید.توابع باید کاملا در متلب نوشته شود.اگه لطف کنین واقعا ممنون میشم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farnazg

عضو جدید
کمک فوری در حل سوال پانچون درس عملیات واحد ۱

کمک فوری در حل سوال پانچون درس عملیات واحد ۱

سلام به همه مهندسین گرامی . دو تا سوال از قسمت پانچون درس عملیات واحد ۱ دارم که باید تا روز ۲۵ ام دی به استادم تحویل بدم و تقریبا نصف نمره پایان ترمم هست . اگر کسی میتونه برام حلشون کنه ممنون میشم . اگر هم کسی رو میشناسید که میتونه کمک کنه لطفا دریغ نکنید . اگر هزینه ای هم داشته باشه من مشکلی ندارم . فایل سوالات رو ضمیمه کردم . مشاهده پیوست Unit I Homework.pdf

setareh2192

عضو جدید
با سلام.

یه سوال از درس کنترل فرآیند 1

برای هر یک از فرآیند های کنترل پس خور و کنترل پیش خور مثالی ارائه کنید و علت پیش خور یا پس خور بودن فرآیند را ذکر کنید.

با تشکر.

setareh2192

عضو جدید
واسه در عملیات 2 بخش رطوبت زنی

از اونجایی که درجه آزادی مخلوط 3 هست , اگر برای یک مخلوط سه پارامتر داده بشه مثلا دما و فشار و یه پارامتر دیگه بقیه مشخصه ها رو بخواد چطر باید به دست آورد؟ مثلا جز مولی - فشار جزئی-فشار بخار- نقطه شبنم و رطوبت مطلق و ... رو بخواد

ممنون میشم ازتون راهنماییم کنید.

سوال بعدیم هم این است که:

برای سیستم هوا و بخار آب در فشار یک اتمسفر و دمای 55 درجه سانتی گراد در صورتی که گرمای ویژه مخلوط (cs)
j / kgB*K 1061.5 باشد محاسبه کنید :

رطوبت مطلق

رطوبت مطلق مولی

فشار جزئی بخار آب

Ys (علامت پریم هم داره )

نقطه شبنم

حجم مرطوب

آنتالپی مخلوط

اشباع نسبی

درصد اشباع

100 متر مکعب از این مخلوط اگر تا 110 درجه گرم شود گرمای لازم یا وظیفه حرارتی هیتر را محاسبه کنید.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

چون این دوتا قراره سوال کوئیزمون باشه می خوام مطمئن باشم که درست حلشون کردم

با تشکر.

S A R a d

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
واسه در عملیات 2 بخش رطوبت زنی

از اونجایی که درجه آزادی مخلوط 3 هست , اگر برای یک مخلوط سه پارامتر داده بشه مثلا دما و فشار و یه پارامتر دیگه بقیه مشخصه ها رو بخواد چطر باید به دست آورد؟ مثلا جز مولی - فشار جزئی-فشار بخار- نقطه شبنم و رطوبت مطلق و ... رو بخواد

ممنون میشم ازتون راهنماییم کنید.

سوال بعدیم هم این است که:

برای سیستم هوا و بخار آب در فشار یک اتمسفر و دمای 55 درجه سانتی گراد در صورتی که گرمای ویژه مخلوط (cs)
j / kgB*K 1061.5 باشد محاسبه کنید :

رطوبت مطلق

رطوبت مطلق مولی

فشار جزئی بخار آب

Ys (علامت پریم هم داره )

نقطه شبنم

حجم مرطوب

آنتالپی مخلوط

اشباع نسبی

درصد اشباع

100 متر مکعب از این مخلوط اگر تا 110 درجه گرم شود گرمای لازم یا وظیفه حرارتی هیتر را محاسبه کنید.

ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

چون این دوتا قراره سوال کوئیزمون باشه می خوام مطمئن باشم که درست حلشون کردم

با تشکر.

با داشتن دما میتونید از روی نمودار فشاربخار- دما یا معادله ی آنتوان فشار بخار اجزاء مخلوط رو بدست بیارید.
با استفاده از قانول رائول (pt=x1*p1 + x2*p2) و این نکته که xt=x1+x2 مقدار جزء مولی اجزا 1و 2 رو بدست بیارید
با داشتن جزء مولی و فشار کل فشار جزئی بدست میاد : (p1=x1*pt)
رطوبت مطلق مولی هم که با داشتن جزء های مولی بدست میاد : Y=x1/x2
برای نقطه ی شبنم هم فکر میکنم باید نمودار رطوبت سنجی رو داشته باشید! ( چون شما رطوبت رو دارید اگه در رطوبت ثابت به سمت منحنی اشباع حرکت کنید دمای نقطه ی برخورد همون دمای نقطه ی شبنم هست.)
البته اگه پارامتر سومتون مشخص باشه محاسبات اولیه راحتتر میشه.

-------------------------------------------

سوال دومتون هم چون سیستم آب-هوا هست و فشار هم یک اتمسفره یک جدول هست که که روابط رو برای این سیستم نوشته.
من کتاب انتقال جرم تریبال ترجمه سهرابی و کاغذچی رو دارم نگاه کردم این سوالتون مشابه مثال 7-6 هست. توضیح هم داده، ببینید و اگر تو حلش مشکلی داشتید بپرسید.

e3starabi

عضو جدید
کمک فوری................

کمک فوری................

با سلام
من میخوام دبی گاز خروجی از دود کش یک کوره رو به قطر55سانتی متر رو به دست بیارم.دمای ورودی کوره1065 درجه سانتیگراد ودمای خروجی آن 165درجه سانتیگراد
خواهش می کنم کمک کنید به شدت به فرمول محاسبه آن نیاز دارم.
ممنون

khorshid26

عضو جدید
فیزیک1

فیزیک1

سوال: محاسبه مرکز جرم مخروط؟
بچه ها میدونم سوال آسونه ولی اگه میشه راهنماییم کنین😢😦لطفااااااااااااا جواب بدین
⏰فقط تا فردا⏰

حسین72

عضو جدید
سلام
دوستان دو سوال دارم وسریعا به جوابش نیاز دارم
1-در آز شیمی فیزیک آزمایشی با هدف اندازه گیری گرمای خنثی شدن مولی باز قوی واسید قوی و هم چنین باز قوی واسید ضعیف ومقایسه آن دو با هم ومحاسبه تفکیک اسید ضعیف از روی آن انجام دادیم توی این آزمایش با q رو محاسبه کنیم.برای این کار از قانون هس استفاده کردیم وباید deltah1و deltah2 رو بدست بیاریم.حال سوالم اینجاست که چگونه این دو رابدست بیارم وبا ض مرتبتشون کنم؟
2- ظرفیت گرمایی ویژه اسید استیک و Hcl و NAOH رو هم میخواستم؟
متشکرم

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
دوستان دو سوال دارم وسریعا به جوابش نیاز دارم
1-در آز شیمی فیزیک آزمایشی با هدف اندازه گیری گرمای خنثی شدن مولی باز قوی واسید قوی و هم چنین باز قوی واسید ضعیف ومقایسه آن دو با هم ومحاسبه تفکیک اسید ضعیف از روی آن انجام دادیم توی این آزمایش با q رو محاسبه کنیم.برای این کار از قانون هس استفاده کردیم وباید deltah1و deltah2 رو بدست بیاریم.حال سوالم اینجاست که چگونه این دو رابدست بیارم وبا ض مرتبتشون کنم؟
2- ظرفیت گرمایی ویژه اسید استیک و Hcl و NAOH رو هم میخواستم؟
متشکرم
سلام
جوای سوالهاتون توی گزارش کارهای آزشیمی فیزیک موجود است.

ظرفیت گرمایی ویژه:
اسید استیک : 123.1 ژول بر کلوین مول
اسید کلریدریک:
0.7981 ژول بر کلوین گرم
سدیم هیدروکسید:
59.66 ژول بر کلوین مول

سوال: محاسبه مرکز جرم مخروط؟
بچه ها میدونم سوال آسونه ولی اگه میشه راهنماییم کنین������������لطفااااااااااااا جواب بدین
⏰فقط تا فردا⏰
سلام
سوالتون رو در تالار ریاضی مطرح می کردید سریع جوابتون رو میدادن.
المانمون رو قرص درنظر میگیرم با حجم : πr^2h'....همچنین تانژانت زاویه ی θ زاویه راس مخروط رو بر حسب H و R همچنین h' و r' مینویسیم تاr' برحسب h' بدست بیاد....
بعد انتگرالمون رو مینویسیم و باقی قضایا ....

حسین72

عضو جدید
سلام به همه دوستان
در مورد اندازه گیری حجم مولی جزیی مواد در محلول به مشکل خوردم
دبلیو ها ی پیکنومتر،آب مقطر، محلول سدیم کلرید با غلظت های 3/8،3/4،3/2،3، به ترتیب،44.06،44.50،45.18،46.20،43.72،19. 67بدست اوردم.در محاسبه جرم محلول به مشکل خوردم.اگر میشه راهنمایی کنید.
متشکرم

lakistan

عضو جدید
سلام به همه دوستان
در مورد اندازه گیری حجم مولی جزیی مواد در محلول به مشکل خوردم
دبلیو ها ی پیکنومتر،آب مقطر، محلول سدیم کلرید با غلظت های 3/8،3/4،3/2،3، به ترتیب،44.06،44.50،45.18،46.20،43.72،19. 67بدست اوردم.در محاسبه جرم محلول به مشکل خوردم.اگر میشه راهنمایی کنید.
متشکرم

دوستان عزیز،کسی نمونه سوال درس طراحی فرآیند شیمیایی نداره؟ممنون میشم

shimi33

عضو جدید
سلام
كسي نمونه سوال با حل انتگراسيون و اصول طراحي فرآيند داره؟؟
جواب تمرين‌هاي انتگراسيون دكتر اميدخواه رو هم اگر كسي داشته باشه خيلييييي خيليي ممنون ميشم بهم بديد. ;)

ghaghalili

عضو جدید
سلام
كسي نمونه سوال با حل انتگراسيون و اصول طراحي فرآيند داره؟؟
جواب تمرين‌هاي انتگراسيون دكتر اميدخواه رو هم اگر كسي داشته باشه خيلييييي خيليي ممنون ميشم بهم بديد. ;)
مشاهده پیوست Exam.rar
نمونه سوالات طراحی مفهومی دکتر امیدخواه!!

mahtab moradi

عضو جدید
متلب

متلب

سلام.دوستان لطفاااااااااااا کمک کنید خیلی مهمه.حل این 2تا سوال را با متلب میخوام تا آخر هفته وقت دارم :(
2015-03-11-4313.jpg2015-03-11-4315.jpg

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دوستان. آیا کسی کد متلبی از یک فرآیند Steam Reforming داره؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

mohammad_72

عضو جدید
سلام دوستان من 8تا سوال جرم دارم در واقع تکلیف هستن و یک نمره واسه پایان ترم دارن.هرکی میتونه بگه من فایلاشو براش بفرستم زود واسم حل کنه .هزینشم هرچی باشه .تقدیم میکنم.فقط زود

قاسم قیم

عضو جدید
درس اصول عملیات واحد

درس اصول عملیات واحد

یک ستون تقطیر برای جداسازی 50کیلو مول مخلوطی حاوی44% مولی بنزن و 56%مولی تلوءن به محصول مقطر حاوی 97% مولی بنزن و محصول تحتانی98% مولی تلوءن طراحی می شود اگر نسبت جریان برگشتی 3،5باشد. الف) مولهای محصول مقطر و محصول تحتانی را در یک ساعت بیابید؟ ب) مطلوب است تعداد سینی های تعادلی و محل ورود خوراک در صورتیکه حوراک بصورت مایع اشباع وارد برج شود ؟

mohamad_iran2

عضو جدید
من یه سوال فصل تبخیرکننده ها عملیات واحد 2 دارم اگه میشه جواب بدید؟

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=248447&d=1437980381

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    7.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

baran_1957

عضو جدید
با سلام
دوستان کسی سوالات درس بهینه سازی فرایند دکتر پهلوانزاده رو داره؟

mary120

عضو جدید
سلام بچه ها ، کسی میدونه دیورژانس u در مختصات استوانه ای و کروی چه جوری به دست میاد ؟ مربوط به درس ریاضیات مهندسی ارشده . ممنون میشم جواب بدین ، من تو ضرب بردار یکه ها مشکل دارم :(

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کسی حل المسائل کتاب طراحی مفهومی فرایندهای داگلاس رو داره؟؟؟؟
خیلی ضروریه:w10:

s.z.22

عضو جدید
سلام کسی میتونه چندسوال همراه باجواب درمورد درس راکتورو فرایند1به من بده؟

eng.che

کاربر فعال
سلام بچه ها
معادل فارسی close approach temperature توی طراحی مبدل چی هست؟

بالا