درخواست از کاربران مستعد در مناظرات فاروم.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببینید الان مرحله وضع قوانینه و قوانین وضع شده باید تا اونجا که میشه جامع باشه و جای بحث های بعدی رو نزاره

سبزو قطره که هستند ولی باید مسائل قومی و مذهبی نیز مد نظر قرار بگیرند
بحث های مذهبی رو میشه در 4 چوب همون دو گروه طبقه بندی کرد...

بحث های قومی، زیاد توی تاپیکهای مختلف پیش نمیاد، بیشتر توی یک تاپیک جمع میشه که مدیریتش با خود استارتر تاپیک باید باشه دیگه...

نمیدونم نظر من اینه هرچی جمع بگه...

kabose 2

اخراجی موقت
ببینید ما سه تا حزب داریم

چپ-راست-واقع گرا

دوستان از چپ دو نفر از راست دو نفر و از واقع گرا یک نفر انتخاب میشن به صورت اجمالی و نه نظر سنجی ( یعنی هر گروه بر سر نماینده خودش به اجماع برسه)

هر کس عضو هر حزبی شد باید نام حزبش رو توی امضاش بیاره و نظر بده و بدون نمایش حزبش در امضا حق پست دادن نداره و بایکوت میشه تا وقتی که جهتگیریش مشخص بشه

ببینید دوستان اینایی که گفتید به عنوان اصلیات قبول ولی در فرعیات نیز باید واسه مسائل دیگه و بحث برانگبز یک مدر مورد قبول همه انتخاب بشه تا بتونیم اونجارو هم کنترل کنیم

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا نمیدونم راجب این تصمیم گیری قطعی شده یا نه ولی به نظر من زیاده 5 نفر، جمع کردن نظر 5 نفر سخت تر و زمان بر تر نظر 3 نفره، یکی از هرکدوم کافیه، چون باید سریع به نتیجه برسن و معلوم هم نیست کی آن بشن!

خب باید جامعه آماری رو در نظر بگیری دیگه دو تا برای چپ دو تا راست و یکی واقع گرا بر اساس جامعه آماری در سایت عنوان شده.

بعدش هم هر جناح یه اساس نامه باید تنظیم کنه که بر اساس اون اساس نامه عمل کنه نه اینکه مثلا از یه جناح باشه و توی یه جناح دیگه ثبت نام کنه و نظرات جناح ثبت نامی رو در پیش نگیره(نفوذی نباشه)

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید دوستان اینایی که گفتید به عنوان اصلیات قبول ولی در فرعیات نیز باید واسه مسائل دیگه و بحث برانگبز یک مدر مورد قبول همه انتخاب بشه تا بتونیم اونجارو هم کنترل کنیم

نماینده ها توی هر بحث عوض میشن

مثلا نماینده های قومی ممکنه با نماینده های سیاسی فرق کنن و باید اساسنامه قومی تنظیم کنن

بسته به شرایط عوض میشن

سر فصل بحث ها از قبل بیان میشه تا بعدش نماینده انتخاب کنن.

؟

kabose 2

اخراجی موقت
خب باید جامعه آماری رو در نظر بگیری دیگه دو تا برای چپ دو تا راست و یکی واقع گرا بر اساس جامعه آماری در سایت عنوان شده.

بعدش هم هر جناح یه اساس نامه باید تنظیم کنه که بر اساس اون اساس نامه عمل کنه نه اینکه مثلا از یه جناح باشه و توی یه جناح دیگه ثبت نام کنه و نظرات جناح ثبت نامی رو در پیش نگیره(نفوذی نباشه)

ببین آقا احمد اینجوری بیشتر داریم محدود میکنیم تا هدایت
یک منشور اصلی باید واسه همه داشته باشیم و نماینده های هر طرف مسئول رسیدگی به شکایات شده از حزب و کاربراشون باشند
مدیرا حق رای هم دارند که به کاربری اجازه نظر دادن ندهند و او را طرد کنند

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بحث اول چی باشه که نماینده ها انتخاب بشه؟سیاسی قومی مذهبی؟

kabose 2

اخراجی موقت
جناح عقل ومنطقم داریماااااااا

ببین دوست عزیز هیشکی نمیگه که من براساس عقل و منطق بحث نمیکنم
دسته بندی باید براساس گروهها و حزبهایی که باشه که از نظر آماری قابل توجه هستند و تاثیر گذار

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه واسه مدیرا پیشنهادم داد؟

مدیر سایت یا نماینده جناه؟

مدیر سایت که در چهاچوب اهداف ما نیست

اما برا نماینده ها هر جناحی کمسیون میگیره برا خودش منتها باید اول بچه ها جهتگیریشونو مشخص کنن و بعد یه اساسنامه بنویسن.

shahidi721

اخراجی موقت
ببین دوست عزیز هیشکی نمیگه که من براساس عقل و منطق بحث نمیکنم
دسته بندی باید براساس گروهها و حزبهایی که باشه که از نظر آماری قابل توجه هستند و تاثیر گذار
بنظر من اینطوری نیست اکثرا افراد میدونن که از منطق خارج سدن ودارن حزبی و تعصبی بحث می کنند واز روی لج حقیقت را انکار می کنند:gol:

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین آقا احمد اینجوری بیشتر داریم محدود میکنیم تا هدایت
یک منشور اصلی باید واسه همه داشته باشیم و نماینده های هر طرف مسئول رسیدگی به شکایات شده از حزب و کاربراشون باشند
مدیرا حق رای هم دارند که به کاربری اجازه نظر دادن ندهند و او را طرد کنند

اونکه با عنوان قوانین بی جنبگی بیان کردم. این اساسنامه جناحی یه پله پایین تره و هر کس از هر جناح ملزم به رعایت کردن قوانین بی جنبگی و عمل به اساس نامه خودش رو داره.

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدیر سایت یا نماینده جناه؟

مدیر سایت که در چهاچوب اهداف ما نیست

اما برا نماینده ها هر جناحی کمسیون میگیره برا خودش منتها باید اول بچه ها جهتگیریشونو مشخص کنن و بعد یه اساسنامه بنویسن.
نه منظورم همون نماینده هان....نماینده های پیشنهادی حتما باید از کسانی باشن که میخوان توی بحثا شرکت کنن؟ به نظر من اگه یکی از نماینده ها خیبر باشه خیلی خوبه....به چند دلیل : اصلاح طلبه ولی از پیروان ولایتم هست ،مودبه،علمشم داره از همه مهم تر منطقیه...البته اگه قبول کنه که همچین وقتی بذاره

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظر من اینطوری نیست اکثرا افراد میدونن که از منطق خارج سدن ودارن حزبی و تعصبی بحث می کنند واز روی لج حقیقت را انکار می کنند:gol:

خب هدف مناظره ها هم از بین بردن همین بچگی هاست:gol:اساسنامه بی جنبگی رو در صفحه اول بخون این جور افراد طرد میشن:gol:

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه منظورم همون نماینده هان....نماینده های پیشنهادی حتما باید از کسانی باشن که میخوان توی بحثا شرکت کنن؟ به نظر من اگه یکی از نماینده ها خیبر باشه خیلی خوبه....به چند دلیل : اصلاح طلبه ولی از پیروان ولایتم هست ،مودبه،علمشم داره از همه مهم تر منطقیه...البته اگه قبول کنه که همچین وقتی بذاره

نه نماینده ها حکم داور دارن برای بی جنبه بازی کاربرها و نه چیز دیگه

مثلا بر سر یه تفکر رای نمیگیرند چون علم کافی در همه مسائل نیست.

حکم ناظر و ناظم دارند.

توی اساسنامه همدیگر دخالت نمیکنند ( بحث ایرادی نداره اون هم در قالب کاربر و نه نماینده یعنی نماینده قادر در قالب کاربر اساسنامه جناح مقابل رو نقد کنه )

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز

راهنمایی:

اول جناح خودت رو مشخص کن مثلا در مبحث سیاست

بعد با هم فکرهات در تنظیم اساس نامه حزبی کمک کن و ضمن پیروی از قوانین بی جنبگی در پیشبرد اهداف اساسنامه کمک کن

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین موضوع بحث در مورد سیاست هست ( نه قومی نه مذهبی یعنی به عنوان مثال در مورد عملکرد ولایت فقیه بحث میشه اما در مورد فلسفه و التزام که مربوط به مسائل مذهبیست بحثی نمیشود و تمرکز ما بر سر مسائل اجرایی است و نه مبانی و مفاهیم)

shahidi721

اخراجی موقت
من میگم افرادی که میخوان داور باشند باید عکس خودشونو بزارن چون اولین شرط داوری شجاعته

kabose 2

اخراجی موقت
اولین موضوع بحث در مورد سیاست هست ( نه قومی نه مذهبی یعنی به عنوان مثال در مورد عملکرد ولایت فقیه بحث میشه اما در مورد فلسفه و التزام که مربوط به مسائل مذهبیست بحثی نمیشود و تمرکز ما بر سر مسائل اجرایی است و نه مبانی و مفاهیم)

باشه
براساس اولویتها از بحث سیاسی شروع میکنیم

ولی این محدودیتهایی که میزارید کنترل کردنش یه هیئت مدیره و سازمان عظیمی میخوادا
خیلی کار سخت میشه ها

من میگم افرادی که میخوان داور باشند باید عکس خودشونو بزارن چون اولین شرط داوری شجاعته

خیلی وارد جزئیات نشید
از اصل دور میشیم
اونجئری مدیرا خیلی محدود میشن
ما نمیخواهیم که مدیری داشته باشیم که بشیه ادمین یا ...
چون اینجوری خودش نمیتونه نظر آزاد خودش رو بده
شرایط جامعه رو هم در نظر بگیرید

ddahmadss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها لطف کنید و در امضاتون جناحتون رو از نظر سیاسی بنویسید و در تبیین اساس نامه به همفکراتون کمک کنید.

shahidi721

اخراجی موقت
باشه
براساس اولویتها از بحث سیاسی شروع میکنیم

ولی این محدودیتهایی که میزارید کنترل کردنش یه هیئت مدیره و سازمان عظیمی میخوادا
خیلی کار سخت میشه ها

خیلی وارد جزئیات نشید
از اصل دور میشیم
اونجئری مدیرا خیلی محدود میشن
ما نمیخواهیم که مدیری داشته باشیم که بشیه ادمین یا ...
چون اینجوری خودش نمیتونه نظر آزاد خودش رو بده
شرایط جامعه رو هم در نظر بگیرید
مگه وضع جامعه چطوریه دوست عزیز:gol:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
راهنمایی:

اول جناح خودت رو مشخص کن مثلا در مبحث سیاست

بعد با هم فکرهات در تنظیم اساس نامه حزبی کمک کن و ضمن پیروی از قوانین بی جنبگی در پیشبرد اهداف اساسنامه کمک کن

ببین من جناح خاصی به این صورت که از نظر سیاسی تعریف شده باشه ندارم منظورم اینه که مثلا مطلقا اصولگرا باشم یا اصلاح طلب... بیشتر گرایشم به اصلاح طلباست اما به اونا هم نقدهایی دارم .در مورد دین و مذهب هم به هیچ مذهبی پایبند نیستم فقط خدا رو قبول دارم و اصول خودمو دارم ولی به بزرگان ادیان مختلف به عنوان روح های بزرگ شدیدا احترام میذارم...من فقط نظرات شخصیمو بیان میکنم تقریبا برای همشم دلیل و توجیه دارم ولی به هیچ وجه نمیخوام نظراتمو به دیگران بقبولونم من فقط در مورد هر موضوعی که به بحث گذاشته بشه نظرمو ابراز میکنم هرکس قبول کنه که کرده هرکسم قبول نداره ازش انتظار دارم بدون توهین یا فحاشی و تخریب بگه من نظر شما رو به این دلیل به این دلیل قبول ندارم منم یا میپذیرمو میگم بله حق با شماست و من تا حالا در اشتباه بودم، یا میگم نه نظر خودمو ترجیح میدم.با این توضیحاات ببینید من در جناح خاصی طبقه بندی میشم یا نه....چیز دیگه ای هم هست که باید بگم؟

shahidi721

اخراجی موقت
اگه شجاعت نداشته باشیم نمی تونیم کار مفیدی برای کشور بزرگ و غنی خودمون انجام بدیم

shahidi721

اخراجی موقت
ببین من جناح خاصی به این صورت که از نظر سیاسی تعریف شده باشه ندارم منظورم اینه که مثلا مطلقا اصولگرا باشم یا اصلاح طلب... بیشتر گرایشم به اصلاح طلباست اما به اونا هم نقدهایی دارم .در مورد دین و مذهب هم به هیچ مذهبی پایبند نیستم فقط خدا رو قبول دارم و اصول خودمو دارم ولی به بزرگان ادیان مختلف به عنوان روح های بزرگ شدیدا احترام میذارم...من فقط نظرات شخصیمو بیان میکنم تقریبا برای همشم دلیل و توجیه دارم ولی به هیچ وجه نمیخوام نظراتمو به دیگران بقبولونم من فقط در مورد هر موضوعی که به بحث گذاشته بشه نظرمو ابراز میکنم هرکس قبول کنه که کرده هرکسم قبول نداره ازش انتظار دارم بدون توهین یا فحاشی و تخریب بگه من نظر شما رو به این دلیل به این دلیل قبول ندارم منم یا میپذیرمو میگم بله حق با شماست و من تا حالا در اشتباه بودم، یا میگم نه نظر خودمو ترجیح میدم.با این توضیحاات ببینید من در جناح خاصی طبقه بندی میشم یا نه....چیز دیگه ای هم هست که باید بگم؟
قبول داشتن خدا یعنی قبول شریعت ومذهب:gol:

kabose 2

اخراجی موقت

آفرین
خیلیا اینجوری هستند
واسه همینه که من میگم این تقسیم بندیا باعث محدود شدن کاربرا میشه نه هدایتشون

من خودم یه آدم اصلاح طلب آزاد اندیشم ولی به این اصلاحات رایج نقد دارم
اولویتهای من فرق میکنه
حالا من خودمم نمیدونم تو چه دسته ای قرار میگیرم

بالا