درخواستهای مربوط به زیست شناسی

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
درود بر شما
آیا با استفاده از علم میکروبیولوژی صنعتی میشه رافینوز موجود در چغندر رو به ساکارز تجزیه( فقط فروکتور و اینا که تشکیل دهنده ی ساکارزه رو با تجزیش بدست آورد و به ساکارز تبدیلش کرد یا اینکه یه سره از تجزیش ساکارز بدست آورد؟) کرد؟؟

سلام آقا مهدی.
درباره اش سرچ کردم. رافینوز یه اولیگوساکاریده که در گیاهانی مثل مارچوبه بروکلی کلم و . . . وجود داره و از اتصال سه مونوساکارید گلوکز فروکتوز و گالاکتوز بوجود میاد. این اولیگوساکارید توسط میکرو ارگانیسم ها به قندهای سازنده اش تجزیه می شه. متاسفانه مقاله ای در رابطه با این مطلب سرچ کردم برام باز نشد. اما می دونم که در میکروب صنعتی بطور گسترده ای از میکروبها برای تجزیه کربوهیدراتها حتی در بازه صنعتی استفاده می شه. مثل فرایند شیرین سازی نشاسته (ساکاری فایینگ: تبدیل نشاسته به فروکتوز). البته اخیرا به جای استفاده از میکروبها از آنزیم هاشون برای این کار استفاده می شه. تا الان در متون درسی ام ندیدم که میکروبی فروکتوز و گلوکز رو به ساکارز تبدیل کنه. چون به دردشون نمی خوره. بازم اگر مطلبی پیدا کردم براتون پی ام می ذارم.

موفق باشید

tak par

عضو جدید
سلام خیلی ممنون از لطفتون. یه چیزهایی بود ولی من میخوام بدونم استاگزانیتن چی هست کلا؟ چجوری تولید میشه؟ کاربردش چیه؟ خواهش میکنم کمکم کنین

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام خیلی ممنون از لطفتون. یه چیزهایی بود ولی من میخوام بدونم استاگزانیتن چی هست کلا؟ چجوری تولید میشه؟ کاربردش چیه؟ خواهش میکنم کمکم کنین

سلام عزیزم

باشه حتما. یه خرده صبر کن براتون تا فردا سرچ می کنم. ایشالله چیزای خوبی پیدا بشه. :smile:

fati.sh8775

کاربر بیش فعال
هلپ می

هلپ می

سلام دوستای خوبم
،برای سمینار زیست شناسی یه موضوع خوب میخام ک تکراری نباشه همه رو ،رو صندلیاشون میخکوب کنه:D مرسی مرسی مرسی فقط زود ک منبع جم کنم .
:gol::gol::gol::gol:

baron90

عضو جدید
سلام دوستای خوبم
،برای سمینار زیست شناسی یه موضوع خوب میخام ک تکراری نباشه همه رو ،رو صندلیاشون میخکوب کنه:D مرسی مرسی مرسی فقط زود ک منبع جم کنم .
سلام
یه موضوع میدم فقط اول خودت هنگ نکن:D
فتوسنتز در جانوران به خصوص انسان

fati.sh8775

کاربر بیش فعال
سلام

همین ک گفتی هنگ نکن ،هنگیدم،مررسییییییییییییییییی دوست خوبم .
موضوعش هیجان انگیزه اما یه کمک دیگه،مطلب برای این موضوع توی کتابا پیدا میشه؟؟ حتما با استاد در میون میزارم.
ممنون:gol::gol:

baron90

عضو جدید
همین ک گفتی هنگ نکن ،هنگیدم،مررسییییییییییییییییی دوست خوبم .
موضوعش هیجان انگیزه اما یه کمک دیگه،مطلب برای این موضوع توی کتابا پیدا میشه؟؟ حتما با استاد در میون میزارم.
ممنون:gol::gol:

نه دوست عزیز توی کتابا پیداش نمیکنی. این ی پروژه جدیده ک هنوز در حال بررسی و تحقیقه

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان کسی هس از لامهای از بافت شناسی1 عکس داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟ بافت موکوسی(بافت جنینی همبند که در بند ناف هستش) و بافت استوانه ای ساده .و بافت مطبق مکعبی اینا رو میخوام کسی عکس ازشون داره؟؟؟؟؟؟اگه اره لطفا برام بذارید تو پروفم ...نیازمند یاری سبزتان هستم...

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان اگه با بزرگنمایی کوچک باشه بهتره 4 باشه یا 10 دوستان شدیدا نیازمن یاری سبزتون هستم خواهش میکنم کمک کنید

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان اگه خودتون هم از اینا شکل کشیدین از اونایی که خودتون شکل کشیدین عکس بگیرین بذارین برام لطفااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام

واااااااااااااااای فوق العاده ست. درباره اش مقاله داری؟ اگر آره ممنون می شم مشخصاتشو برام بذاری تا بگیرمش. مرسی مرسی بازم مرسی

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام دوستای خوبم
سلام دوست عزیز. یه موضوع تاپ برای سمینارت دارم. البته اگر تا حالا انتخاب نکرده باشی. در رابطه با "همزیستی باکتری های شیمیولیتوتروف با نرم تنان دریایی مثل کرم های لوله ای در اعماق اقیانوس ها و مجاورت هیدروترمال ونت ها(مجاری گرمابی)". من که از خوندنش خیلییییییی لذت بردم. منبعش هم " میکروبیولوژی براک" چاپ خانه زیست شناسیه. اگر تهرانی هستی برو فروشگاهش واقع در میدان انقلاب خ کارگر جنوبی خ شهدای ژاندارمری پلاک 121 طبقه دوم. تا چهل درصد تخفیف می گیری. اگر تهرانی نیستی بزنگ برات پست می کنن. شماره تماس66419352
موفق باشی گلم. بازم کاری بود در خدمتم :smile:[/QUOTE]

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام دوستان کسی هس از لامهای از بافت شناسی1 عکس داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟ بافت موکوسی(بافت جنینی همبند که در بند ناف هستش) و بافت استوانه ای ساده .و بافت مطبق مکعبی اینا رو میخوام کسی عکس ازشون داره؟؟؟؟؟؟اگه اره لطفا برام بذارید تو پروفم ...نیازمند یاری سبزتان هستم...

سلام Ros عزیز.
متاسفانه هیچ لام یا عکسی ندارم :( اما اگر الزاما نباید عکس از لام باشه می تونی توی نت سرچ کنی

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام عزیزم

این بافت موکوسی بند ناف رو دقیقا نمیدونم چیه یادم نمیاد ما همچین چیزی دیده باشیم باید سرچ کنی

بافت استوانه ای و بافت مکعب رو فکر کنم هم عکسشو داشته باشم هم نقاشی

ولی ممکنه یه کم طول بکشه تا فایلامو بگردم

اگه عجله داری سرچ اینا هم آسونه

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اگه با بزرگنمایی کوچک باشه بهتره 4 باشه یا 10 دوستان شدیدا نیازمن یاری سبزتون هستم خواهش میکنم کمک کنید

http://www.vetmed.vt.edu/education/curriculum/vm8054/Labs/Lab5/Lab5.htm

http://www.anatomyatlases.org/MicroscopicAnatomy/Section03/Plate0351.shtml

http://faculty.clintoncc.suny.edu/f...s/Animal cells and tissues/Animal Tissues.htm

استوانه ای :

بافت همبند موکوسی بند ناف :

بافت مکعبی :

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز اما شکل کوچیک مطبق مکعبی رو میخوامممممم بزرگشو میدونم اما برای گزارشکار یادم نیس کوچیکش چه شکلی بود که بکشمش سرچ کردم پیدا نشد

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست عزیز اما شکل کوچیک مطبق مکعبی رو میخوامممممم بزرگشو میدونم اما برای گزارشکار یادم نیس کوچیکش چه شکلی بود که بکشمش سرچ کردم پیدا نشد

عزیزم اگه بزرگنمایی ۴ یا ۱۰ میخوای باید بدونی نمونه از چه اندامی بوده

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب نمیدونم مال چه بافتی بوده ولی اگه شما ازش عکسی دارید با بزرگنمایی کوچیک لطفا برام بذارید

fati.sh8775

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز. یه موضوع تاپ برای سمینارت دارم. البته اگر تا حالا انتخاب نکرده باشی. در رابطه با "همزیستی باکتری های شیمیولیتوتروف با نرم تنان دریایی مثل کرم های لوله ای در اعماق اقیانوس ها و مجاورت هیدروترمال ونت ها(مجاری گرمابی)". من که از خوندنش خیلییییییی لذت بردم. منبعش هم " میکروبیولوژی براک" چاپ خانه زیست شناسیه. اگر تهرانی هستی برو فروشگاهش واقع در میدان انقلاب خ کارگر جنوبی خ شهدای ژاندارمری پلاک 121 طبقه دوم. تا چهل درصد تخفیف می گیری. اگر تهرانی نیستی بزنگ برات پست می کنن. شماره تماس66419352
موفق باشی گلم. بازم کاری بود در خدمتم :smile:
[/QUOTE]
سلام :gol:
مرسی از توجهت،چون باید موضوع سلولی ملوکولی باشه لازمه با استاد در میون بزارم.بازم مرررسی .

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلاممم بچه هااااااااااااااااا کسی میدونه اهمیت و عملکرد سازش یا تطابق در حس لامسه چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هر چی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم........اگه میشه کمک کنیدددددددد

نگار پاستور

متخصص میکروبیولوژی
سلام بر زیست شناسان
دوستان میکروبیولوژیست عزیز کمک
این عددی ک بعد از ATCCنوشته میشه چیست؟

سلام عزیزم. خوبی؟ ببخشید جوابت دیر شد. ATCC یکی از بانکای بزرگ میکروبی جهانه که میکروارگانیسم های مختلف رو در حد زیرگروه و حتی دقیق تر به صورت لیوفیلیزه (پودر) نگهداری می کنه و به متقاضیان می فروشه. هر باکتری دارای یه شماره ست و در کل جهان اونو با همون شماره می شناسن. عددی که بعد از ATCC می بینی در واقع شناسنامه اون باکتریه. مثلا ATCC123 پروتئوس یا ATCC427 اشریشیا کولای ست. توی ایران یه همچین بانک میکروبی ای با نام PTCC وجود داره که P حرف اول پرشین یا همون ایران خودمونه.
موفق باشی :smile:

ros.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی پستای من اینجا نقش کلمو بازی میکنه؟؟؟؟؟:razz: