دختران برای ازدواج انتظارات غیر ممکن و بلند پروازانه ی دختران برای ازدواج

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
انتظارات غیر ممکنو بلند پروازانه ماله تعداد کمی از دختراست.....اگثر دخترا فقط مردیو میخان که بشه بش اعتماد کردو دسش به دهنش برسه.....

موافقم باهاتون :smile:
منظور از دستش به دهن ش برسه برای من یعنی ....غیرت کار کردن داشته باشه و برای رفاه خانوادش تلاششو بکنه ....
این تلاش قابل ستایشه حالا چقد نتیجه بده مهم نیس ....چون خدا تضمین روزی کرده ...از تو حرکت از خدا برکت ....

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
منظور از دستش به دهن ش برسه برای من یعنی ....غیرت کار کردن داشته باشه و برای رفاه خانوادش تلاششو بکنه ....
این تلاش قابل ستایشه حالا چقد نتیجه بده مهم نیس ....چون خدا تضمین روزی کرده ...از تو حرکت از خدا برکت ....

اینکه غیرت کار کردن داشته باشه خوبه
فقط مثل من نباشه 6 صبح بره 9 شب بیاد خونه !! اونم مثل جنازه !! که فقط میخواد بخوابه .

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
غذا اجاره یه خونه خریدو چیزا دیگه....واقن اگه اینکارارو نکنه پس چیکار کنه :eek:

زندگی روش غربی و مساوات دوست دارین باید مثل خانوم های غربی هم پای مردا کار کنین
اگه زندگی روش اسلامی دوست دارین بدون اجازه شوهره اب نمیخورین و فقط بخور بخواب
اما ازادی غربی و حقوق اسلامی ظاهرا باب شده:biggrin:

aozita

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا اگه تلاش کنه پر کار باشه و کم درامد اونم تا اخر عمرش....میدونی این حرفا قشتگه اما این زندگی خیلی سخت میشه....

sed ali

کاربر ممتاز
هوووو ببین اینجو چه خبره
همیشه حرف از مادیاته
ولی یکی محبت و وفاداری و عشق رو که اندازه نمیگیره
مادیات پوووووچه
مهمه ولی....

قبول داشتم حرفتو ! قبل اینکه زندگیمو شروع کنم .
الان که همه کاره ام خودم هستم همه چیز فرق کرده ولی اینو هم بگما اصلا ادمی نیستم که بگم دختر باید جهیزیه بیاره و .....
بنظرم دونفر خودشون باید همه چیزو بسازن

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوووو ببین اینجو چه خبره
همیشه حرف از مادیاته
ولی یکی محبت و وفاداری و عشق رو که اندازه نمیگیره
مادیات پوووووچه
مهمه ولی....
سلام دوستم .....نظرت درست :)اما همه چی باید باشه به اندازش ......تو زندگی که مادیات هم نباشه عشق از بین میره ....
فقر دینو زایل میکنه چه به عشق....

sed ali

کاربر ممتاز
کسی که روزی 14 ساعت کار میکنه 2 ساعت هم رفت و برگشت = 16 ساعت !!
دیگه وقتی برای ازدواج هست !!!؟؟؟؟
نمیدونم !!! من که وقتشو ندارم
شرکت های لبنی ، خصوص فروششون هیچ روزی تعطیل نیستن .
یعنی من تاسوعا سرکار بودم .
روز دوم عید پخش شروع میشه !!!
فقط جمعه ها !! شده چندتا جمعه هم سرکار باشم . مخصوصا زمانی که برنامه ریزی فروش بودم .
یادمه شب تاسوعا ساعت 10 از شرکت رفتم خونه بعدشم یک ساعت هیئت بودم که همه فکرم کارخونه بود و صبح ساعت 8 دوباره شرکت بودم .

خوب مدیرتون عشق کاره نه عشق خانواده....:D

اره !!! واقعا اینطوره . شاید سالی بیشتر از 24 ساعت مفید اونا رو نبینه .

دختر بهاری

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
قبول داشتم حرفتو ! قبل اینکه زندگیمو شروع کنم .
الان که همه کاره ام خودم هستم همه چیز فرق کرده ولی اینو هم بگما اصلا ادمی نیستم که بگم دختر باید جهیزیه بیاره و .....
بنظرم دونفر خودشون باید همه چیزو بسازن

منم با جمله اخرتون موافقم
بدبخت بابا ها ای همه کار کننن دختر بزرگ کنن دانشگاه بفرستن
بعدشم تمام وسایل زندگی رو بدن
ای اقا پسر اونجا چیه؟! یه خونه اماده و یه حوری
خدا شانس بده
خخخخخ
انصاف نیس

دختر بهاری

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستم .....نظرت درست :)اما همه چی باید باشه به اندازش ......تو زندگی که مادیات هم نباشه عشق از بین میره ....
فقر دینو زایل میکنه چه به عشق....

ها دوس جوووونم
بهشت به نظر من اگه عشق باشه و دو طرف تحصیل کرده باهم کار میکنن میسازن زندگیو
نمیگم اصلا هیچی پسرو نداشته باشه یا دخترو
ولی توقع زیاد نه

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
ها دوس جوووونم
بهشت به نظر من اگه عشق باشه و دو طرف تحصیل کرده باهم کار میکنن میسازن زندگیو
نمیگم اصلا هیچی پسرو نداشته باشه یا دخترو
ولی توقع زیاد نه

دوس جووونم خودتی گلم .....
اوهوم موافقم تو زندگی وقتی توقع کم باشه عشخم زیاد میشه ....یه زندگی که توش دو نفر دارن براش زحمت میکشن قدرش بیشتر دونسته میشه از زندگی که همه چی حی و حاضره ........

sed ali

کاربر ممتاز
منم با جمله اخرتون موافقم
بدبخت بابا ها ای همه کار کننن دختر بزرگ کنن دانشگاه بفرستن
بعدشم تمام وسایل زندگی رو بدن
ای اقا پسر اونجا چیه؟! یه خونه اماده و یه حوری
خدا شانس بده
خخخخخ
انصاف نیس
اینجوری نگید
اینطوری نیست . که من بگم پسرا همه چیزو اماده کنن ، دخترا با جهزیه ای که اونم خودشون نه ! بلکه باباشون خریده میان خونه شوهر و همه مخارج پای شوهره هست . مهریه و نفقه و شیر بها هم باید پرداخت کنه و ....
اینجوری زندگی میشه عرصه امتیاز دادن و امتیاز گرفتن .
هر کس از دو طرف باید یه گوشه رو بلند کنه که این چادر علم بشه . کار یک نفر نیست . و زندگی هم به اینکه دو نفر براش تلاش کنن .

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینکه غیرت کار کردن داشته باشه خوبه
فقط مثل من نباشه 6 صبح بره 9 شب بیاد خونه !! اونم مثل جنازه !! که فقط میخواد بخوابه .

ببخشید شما انگیزتون از اینهمه کار کردن چیه؟؟!!...

آدمی زاد کار میکنه ک زندگی کنه ن زندگیشو خراب کنه..کار میکنه استقلال مالی داشته باشه ن پولا رو جمع کنه ببره همراهش تو گور!

اینک شما آدم زحمت کشی هستین جای تردیدی نیست...جای احسنت گفتن هم داره...ولی ........:cool:

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
این بحثا چیزی رو عوض نمیکنه.... بهتره با نگاه مثبت تری ب اطراف.و جنس مخالفمون نگاه کنیم..همه جا همه جووووووور ادمی پیدا میشه... نباید همه رو ب ی چشم دید...

• Like
واکنش ها: (F(X

*FARZAN*

کاربر ممتاز
ما میخوایم مثبت نگر باشیم ولی مگه این پسرای پرمدعا میگذارند آیا؟:razz:

مسلما چ دختر چ پسر توی جامعه امروز مشکلات زیادی دارن ک این بدبینی نسبت ب جنس مخالف از همین مشکلات ب وجود میاد ..ولی میگم همه جور ادمی پیدا میشه... هم پسرا هم دخترا باید اصلاح کنن دیدشون رو ...

• Like

soroor_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسلما چ دختر چ پسر توی جامعه امروز مشکلات زیادی دارن ک این بدبینی نسبت ب جنس مخالف از همین مشکلات ب وجود میاد ..ولی میگم همه جور ادمی پیدا میشه... هم پسرا هم دخترا باید اصلاح کنن دیدشون رو ...

شما صحیح میفرمایین دوست عزیز

• Like

narjs

عضو جدید
تو ندیدی جناب من دیدم!!

بخاطر نداشتن اتو بخار ویسری تجهیزات اضافیو الگی 10روز مونده ب عروسی قید دخترو زد!!
یعنی مادرش فتنه راه انداخت بعضی پسرا هم ک تسلیم مادرن!!

هیچ دختری فشار نمیاره ب پدرش بابت جهزیه اونم پدری قد ی دنیا براش ارزش داره!..
من خیلیا رو دیدم بخاطر حرفای خانواده شوهر سرهمین جهاز چ زندگی هایی بهم نخورده،شاید بیشترین تقصیرو مرد داره ک تو این موقعیت ها نمیتونه استقلال شخصیتی شو نشون بده وتسلیم حرفای بی پایه اساس خانواده ش نشه!

کاملا حرفتون قبول دارم ..متاسفانه بعضی از اقایون تحت تسلط دیگرانن:(

narjs

عضو جدید
بحث جالبی دارید
هم بین پسرا ووهم دخترا ایرادای کوچکی هست
خوب بد همیشه بوده .هست . خواهد بود!!!!!!!!!!!!!!!
ولی همیشه درصد بیشتری از دختران ما بهشون ظلم میشه................متاسفانه

*FARZAN*

کاربر ممتاز
گل دختر،شما اصلا در جریان نیستی،از یه مرد بی زن؟
منظورت خودمم دیگه؟
چنتا رفیق بنظرت دارم؟ ده تا بیستا؟ فقط صد تا رفیق رفت و آمدی دارم ، پنجاهتاشون،چی بگم،چطور بگم،خوب نیستن :D
خرج که هیچ،اینقدر دختر زیاد هست نا سالم،ایییییییینقدر هست که شما خوبا توشون گم هستید،باور کن خیلی از دوستام اعتقاد دارن (با عرض پوزش که این صحبت رو میگم) میگن که هیچ دختری وجود نداره.
از بس رابطه داشتن

مردا عاشق بدست آوردن و خرج کردن در راه صحیح هستن،ولی از مفت خور متنفرن!
هرکسی وظایفی داره یه واقعیته اگر خواهان حق برابر هستی که باید مثل مرد که از 7صبح تا 3ظهر میره کار،شما هم از ساعت 7صبح بلند شی بشوری بسابی غذا بپزی تا 3ظهر که شوهرت میاد.
درسته؟
من به تمام خانم هایی که میرن سر کار احترام میزارم،مثلا اگر ازدواج کردم با یه مثلا پرستار،میدونم کارش سنگینه،یک لحظه بهش سخت نمیگیرم
چون میفهممش

ولی متاسفانه این درک متقابل نیست و برعکسش برای خانم ها پیش نمیاد چون به قول شما ما مرد ها وظیفمون کار و فلان و بیسار هست و دندمون نرم و .....

قبلن هم نمیدونم کجا گفتم»
تعریفی از "وظایف" زن ها،توی ازدواج نیست.

واسه همین هرکسی میاد نگرش خودش رو میگه.
حرف های zeynab تو تاپیک واقعا سطح بالاتر از خیلی خانم های دیگست،تابلوئه میدونه درک کرد متقابل یعنی چی.

ناراحت نشو از حرفام،قصدم بی احترامی نیست فقط داریم بحث میکنیم :heart:
دوست عزیز الان تقریبا زنها هم پا ب پای شوهراشون دارن کار میکنن چون با این وضعیت تورم وگرونی حقوق مرد کفاف نمیده
من خودم درک متقابل رو در زندگی مشترک دیدم و مثالشم میزنم پدر و مادر خودم ...ی زمانی پدرم درس میخوند وشغلی ندآشت مادرم کار میکردو خرج خونه رو میداد بعدش پدرم رفت سرکار ومادرم ادامه تحصیل دآد...
همه دخترا بد نیستن همونطوری ک همه پسرا بد نیستن...همه مثل هم نیس...شما میگید همه دخترا توقعشون بالاس درحالی ک اینجوری نیس من خواهرم وقتی شوهرش اومد خاستگاریش هیچی نداشت نه ماشین نه خونه نه حتی شغل ی دانشجوی دکترا بود ولی خواهرم بخاطر اخلاق پسره باهاش ازدواج. کرد در مورد مهریه وجهیزیه و... هم با هم ب توافق رسیدن ک نه بگیرن نه بدن بلکه زندگیشونو با هم بسازن . .. حرفم اینه اول اینکه همه رو ب ی چشم و ي دیدگاه قضاوت نکنید
دوم شما سراغ ادم مناسب خودتون برید ک بعدا این ناراحتی ها و بدبینی هاپیش نیاد..شما ک قرار نیس با چشم بسته ازدواج کنید

*FARZAN*

کاربر ممتاز
دوستان بیاید ب نظرات هم احترام بزاریم.. ناسلامتی همه اینجا تحصیل کرده هستیم... اگر شوخی ای صورت میگیره ب دل نگیریم... و با احترام نظر همدیگه رو بشنویم... دوست باشیم با هم کلا دور همی ;)

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز الان تقریبا زنها هم پا ب پای شوهراشون دارن کار میکنن چون با این وضعیت تورم وگرونی حقوق مرد کفاف نمیده
من خودم درک متقابل رو در زندگی مشترک دیدم و مثالشم میزنم پدر و مادر خودم ...ی زمانی پدرم درس میخوند وشغلی ندآشت مادرم کار میکردو خرج خونه رو میداد بعدش پدرم رفت سرکار ومادرم ادامه تحصیل دآد...
همه دخترا بد نیستن همونطوری ک همه پسرا بد نیستن...همه مثل هم نیس...شما میگید همه دخترا توقعشون بالاس درحالی ک اینجوری نیس من خواهرم وقتی شوهرش اومد خاستگاریش هیچی نداشت نه ماشین نه خونه نه حتی شغل ی دانشجوی دکترا بود ولی خواهرم بخاطر اخلاق پسره باهاش ازدواج. کرد در مورد مهریه وجهیزیه و... هم با هم ب توافق رسیدن ک نه بگیرن نه بدن بلکه زندگیشونو با هم بسازن . .. حرفم اینه اول اینکه همه رو ب ی چشم و ي دیدگاه قضاوت نکنید
دوم شما سراغ ادم مناسب خودتون برید ک بعدا این ناراحتی ها و بدبینی هاپیش نیاد..شما ک قرار نیس با چشم بسته ازدواج کنید
متوجهم چی میگی و صحبتت هم قبول دارم ;)
فقط بگم منظورم از اینکه دخترها توقعشون بالاست و اینا،اونهایی هست که الآن ازدواج نکردن
وگرنه هیچ دختری نیست که توقع خودش رو کنترل کنه (منظورم خصوصا در مورد شرایط اقتصادیست) و ازدواج نکنه!
خب خودت داری میگی خواهرم به توافق رسید با اون مرد که هیچی نداشت و آروم آروم میخواد پا بگیره
خوب دقیقا حرف من اینه

خودت همین تاپیک که جامعه ی آماری خیلی کوچیکی هست رو ببین،چند نفر مثل خواهر شما اینجا پست گذاشتن؟چند نفر برعکسش؟

شاید خیلی ها ندونن،ولی پسرا از یک راه عاشق میشن،اونم "درک" شدن هستش.
هیچ مردی رو کره ی زمین نیست،که بدونه از یه سمت درک میشه و آرامشش اونجاست،ولی عاشق اون نباشه

مرد ها خانم ها رو مثل یه قصر با شکوه و محل آرامش و تکیه گاه اصلیشون برای خودشون تو یه جنگل خاص که هیچکس بهش دسترسی نداره تصور میکنن...
میرن بیرون کار و بدبختی و عرق و خستگی،ولی وقتی برمیگردن به این فکر میکنن قراره برگردن بهشت

زیبایی نسبی ـه،پول نسبی ـه،ولی درک شدن و آرامش مطلقن و همه ی مرد ها بهش نیاز دارن.

شما به همسرت،نامزدت،دوست پسرت،این درک و منطق و آرامش رو هدیه بده،ببین چطور همه چیز خودش درست میشه.

ادامه بدم »
ولی ببین چطور خیلی ها هستن خودشونو به در و دیوار میزنن تا مهریه بره بالاتر،تا لیسانس رو رد کنن دکتر بیاد،تا فلان بشه که احترام منه دختر بیشتر نگه داشته شه،تا فلان بشه که من ـه دختر بیشتر خوشحال شم،تا من ـه دختر عروسی قشنگ تری داشته باشم،اینقدر پول داشته باشه تا من ـه دختر آینده ی بهتری داشته باشم

خب به این که نمیگن Sacrifice (فداکاری)،این همون تک بُعدی فکر کردن و فردی نگر ـه،حتی اگر تصور میکنی خانواده نگریستنه،ولی دروغ محضه و این فرد فقط به خودش و خوشحالی خودش فکر میکنه و ارزشی برای زندگی قائل نیست.زندگی رو جائی برای آرامش و خوش گذرونی میدونه.

و همین میشه......

آخرین ویرایش:

*FARZAN*

کاربر ممتاز
متوجهم چی میگی و صحبتت هم قبول دارم ;)
فقط بگم منظورم از اینکه دخترها توقعشون بالاست و اینا،اونهایی هست که الآن ازدواج نکردن
وگرنه هیچ دختری نیست که توقع خودش رو کنترل کنه (منظورم خصوصا در مورد شرایط اقتصادیست) و ازدواج نکنه!
خب خودت داری میگی خواهرم به توافق رسید با اون مرد که هیچی نداشت و آروم آروم میخواد پا بگیره
خوب دقیقا حرف من اینه

خودت همین تاپیک که جامعه ی آماری خیلی کوچیکی هست رو ببین،چند نفر مثل خواهر شما اینجا پست گذاشتن؟چند نفر برعکسش؟

شاید خیلی ها ندونن،ولی پسرا از یک راه عاشق میشن،اونم "درک" شدن هستش.
هیچ مردی رو کره ی زمین نیست،که بدونه از یه سمت درک میشه و آرامشش اونجاست،ولی عاشق اون نباشه

مرد ها خانم ها رو مثل یه قصر با شکوه و محل آرامش و تکیه گاه اصلیشون برای خودشون تو یه جنگل خاص که هیچکس بهش دسترسی نداره تصور میکنن...
میرن بیرون کار و بدبختی و عرق و خستگی،ولی وقتی برمیگردن به این فکر میکنن قراره برگردن بهشت

زیبایی نسبی ـه،پول نسبی ـه،ولی درک شدن و آرامش مطلقن و همه ی مرد ها بهش نیاز دارن.

شما به همسرت،نامزدت،دوست پسرت،این درک و منطق و آرامش رو هدیه بده،ببین چطور همه چیز خودش درست میشه.

بله حرفتون متین ولی شما هم در صحبتای اولیه تاپیک ک توسط پسرا زده شده دقت کنید ...ک با چ تندی ب دخترا حمله میکنن.. من نمیگم همه دخترا فرشتن نه اینطور نیس ...همونجور ک همه پسرا فرشته نیستن... این طرز فکر ک دختر فلان پسر بهمان ناشی از مشکلات اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی جامعه ماس.. ک میگم با این حرفا چیزی عوض نمیشه...شرایط وقتی عوض میشه ک فرهنگ درست و صحیحی داخل جامعه رواج پیداکنه....

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان گلم لطفا احترام به هم را داشته باشید اینجا هر کسی نظر خودشو میگه کاش اینو یاد بگیریم به نظرات بقیه احترام بزاریم اگرمخالف نظرات ماست ....

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا همش دخترا رو محکوم میکنین؟؟؟ من نمیگم همه دخترا متواضن و خواسته های آنچنانی ندارن! ولی پسراهایی هم هستن که دنبال دخترای پولدار با جهیزیه کامل کامل و خوشگل و تحصیل کرده و .... هستن!
لطفاً روی دیگه سکه رو هم ببینید!!

ssordi

عضو جدید
با سلام به همه
این که گفته می شود برای پیش گیری از ازدواج در سنین بالا دختر ها باید توقعشان را کم کنند.
برای زمانی است که یک فرد را به لحاظ اخلاقی قبول دارند. به خاطر این است از لحاظ مالی سخت گیری نشود و این امر مانع ازدواج خوب نشود. یک دختر باید بداند که آیا طرف ارزش این را دارد که برایش از خود گذشتگی کند یا نه؟ آیا درک می کند یا نه؟ باید ببیند در مقابل آنچه که از دست می دهد چه بدست می آورد؟؟؟
و اصلا درست نیست قبل از اینکه فرد مقابل را بشاسند از حقوق عادی خود بگذرند.
ازدواج واقعا یک مسئله ی دو طرفه است و اگر یک طرف دائما از خود گذشتگی کند یعنی بسوزد و بسازد خیلی جالب نیست و درست نیست که همیشه یک نفر احساس ناراحتی داشته باشد.
یک مرد که می خواهد درک شود باید خود او نیز طرف مقابلش را درک کند.
به نظر من اسم این تاپیک باید "درک متقابل و کم کردن توقعات دخترها و پسرها "می شد.
هرکس در زندگی معیارهایی دارد و چیزهایی برایش با ارزش است و حاضر است از برخی چیزها بگذرد به خاطر رسیدن به مطلوب های خود. باید دو طرف با هم کنار بیایند نه اینکه یک نفر همه مشکلات را به دوش بکشد.باید ببینند چه چیزی را می توانند تحمل کنند و چی چیزی را نه؟