دانشگاه که قبول شد، همه گفتند: با سهمیه قبول شده!!!

...Melody

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به این منظور نیومده بودم
واقعیته ببخشید

واسه مملکتش داده نه واسه پول عزیزم
جون نداده هزار طریق دیگه جون بگیره
دوربرت نگاه کنی کسی راضی نیست
پس این حق چطور حق شده خدا میدونه

من برای شهیدا ارزش قایلم بهشون احترام میزارم و به خونواده های واقعی که ارزش شهیداشون با دریافت این حقها و سهم ها پایین نمیارن
به خاطر مملکتش جونشو داده ولی حداقل کاری که میشه براش کرد اینه که قدردانی بشه!خود ما یه کمک کوچولو به دوستمون بکنیم انتظار تشکر ازش داریم چه برسه.....
اگر الان این حقوق بهشون داده شده به شهید ربطی نداره...وقتی که اونا رفتن به فکر این چیزا نبودن
منم با سهمیه خیلی موافق نیستم..باید زندگیشون تامین بشه به جای این جور مثلا کمکا..ولی شما هم خیلی تند میرین!
خیلیارو دیدم که تو بدترین وضعیت زندگی می کنن و حاضر نیستن به عنوان مثلا جانباز از مزایاش استفاده کنن...بچه هایی رو هم دیدم که برای دانشگاه یا کار از هیچ سهمیه ای استفاده نکردن
چون شما تو اطرافیانتون چند نمونه دیدین نباید تعمیمش بدین...خیلیاشونم حقشونه روی همون صندلی دانشگاه بشینن ولی تا بفهمیم فرزند شهیدن همه فکر می کنیم با سهمیه اومدن.........
عزیز چطوری برای شهدا و خونواده هاشون ارزش قائلی؟اگه بدونی یکی استفاده نکرده فوق العاده انسان و .....هست اما اگر استفاده کرده باشه........!
ولی ادارات دولتی همینه.تو آگهیش میزنه آزمون ولی از همه آزمون نمیگیره .یه عده لیست سفارش شده ان و قبولن و بقیه آزمون میدن با سهمیه.مگه چقدر جا واسه افراد آزاد میمونه.من خودم قبول شدم هیچوقت نگاهم به چیزایی که بچه های شهید گرفتن نبوده ولی اونا راحت اومدن حقوق مدرک بالاترم میگیرن.تازه همه ی امکانات اول برای اوناست.من همیشه میگم اونا مشکل دارن حتی وقتی آدم فروشی می کنند میگم روحیشون به خاطر نداشتن پدر خرابه و درست تربیت نشدند.ولی چون دوستم پدر نداره و هیچوقت امکانات اینارو نداشته حس میکنم بی انصافیه.خیلیا به خاطر اینا به هیچی نرسیدن کلی مشکل دارن.بازم قبول.ولی اینکه عکس یه دختربچه رو بزارن و بگن به خاطر بابا تب کرده بازی کردن با احساساته خیلیا به خاطر بابا یا مامان تب کردن اما الان اینقدر سختی میکشن که همه رو میندازن گردن پدرومادری که ندارن ،گردن خدا و چشاشون هنوز مثه این دخترک پر اشکه
آدم فروشی می کنن؟!!:eek::eek:این دیگه واقعا جزئیه!!خطای یکی که دلیل بر خطای همه نیست!!

b65241

کاربر بیش فعال
آدم فروشی می کنن؟!!:eek::eek:این دیگه واقعا جزئیه!!خطای یکی که دلیل بر خطای همه نیست!!

من نگفتم همه ، گفتم حتی اینکارشون رو هم به خاطر بی پدریشون ندید میگیرم.ولی وقتی با سهمیه میری دانشگاه بدون امتحان میری سرکار دیگه چرا باید حقوق یک گروه بالاترو بگیری با سهمیه میتونه مدرک بالاترم بگیره وقتش گرفته میشه درس بخونه؟؟؟

bahare1988

عضو جدید
من پدرم رو سال پیش از دست دادم. پدرم شهید نشد اما در تمام طول عمرش کار کرد و زحمت کشید تا ما کمبودی نداشته باشیم. الان یک ساله که تازه میفهمم سختی یعنی چی. من فرزند ارشد هستم و مجبورم در کنار درس خوندن کار کنم.خواهر کوچولوی من فقط 4 سالشه. برای روزهای آینده نگرانم ، وقتی که بره مدرسه و غم بزرگ نبودن پدر رو حس کنه...
یکی به من بگه برای خواهر کوچولوی من هم سهمیه ای وجود داره؟

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من پدرم رو سال پیش از دست دادم. پدرم شهید نشد اما در تمام طول عمرش کار کرد و زحمت کشید تا ما کمبودی نداشته باشیم. الان یک ساله که تازه میفهمم سختی یعنی چی. من فرزند ارشد هستم و مجبورم در کنار درس خوندن کار کنم.خواهر کوچولوی من فقط 4 سالشه. برای روزهای آینده نگرانم ، وقتی که بره مدرسه و غم بزرگ نبودن پدر رو حس کنه...
خدایش بیامرزد اما مصداق حرف من همینه
این جا نا عدالتی خودشو نشون میده
اصل موضوع اینکه نبود یک سر پناه و پشتوانه زندگی رو سخت می کنه و حق این ادم ها است.
حالا این شانس برای شهیدان گذاشته شده باید برای دیگران هم باشه
ایشون حق شکایت داره
اما منی ک پدر دارم حق شکایت ندارم و تنها برای عدم موفقیتم این رو بهانه ای کردم

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به خاطر مملکتش جونشو داده ولی حداقل کاری که میشه براش کرد اینه که قدردانی بشه!خود ما یه کمک کوچولو به دوستمون بکنیم انتظار تشکر ازش داریم چه برسه.....
اگر الان این حقوق بهشون داده شده به شهید ربطی نداره...وقتی که اونا رفتن به فکر این چیزا نبودن
منم با سهمیه خیلی موافق نیستم..باید زندگیشون تامین بشه به جای این جور مثلا کمکا..ولی شما هم خیلی تند میرین!
خیلیارو دیدم که تو بدترین وضعیت زندگی می کنن و حاضر نیستن به عنوان مثلا جانباز از مزایاش استفاده کنن...بچه هایی رو هم دیدم که برای دانشگاه یا کار از هیچ سهمیه ای استفاده نکردن
چون شما تو اطرافیانتون چند نمونه دیدین نباید تعمیمش بدین...خیلیاشونم حقشونه روی همون صندلی دانشگاه بشینن ولی تا بفهمیم فرزند شهیدن همه فکر می کنیم با سهمیه اومدن.........
عزیز چطوری برای شهدا و خونواده هاشون ارزش قائلی؟اگه بدونی یکی استفاده نکرده فوق العاده انسان و .....هست اما اگر استفاده کرده باشه........!

اولین بار وقتی میایی قفل رو تو دستات ندیدیم و بهم اخطار ندادی...حالت خوبه؟؟؟فکر کنم ی مشکلی پیش امده برات

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت

برای مملکت داد ه که اینجوری نباید دنبال سهمیه باشه دور وریاش اجرش با این چیزا نباید از بین برد -بسه دیگه چقدر جبران کنیم عزیز من حققوق کافیه دیگه سهمیه دیگه چیه؟تو کار تو دانشگاه تو لنتقالی همه جا در الویت هستند حالا گناه ما چیه چون خانواده شهید نیستیم در الویت دومیم و چون خانواده شهید نیستیم صندلی اضافه برامون نمیزان چون خانواده شهید نیستیم امتیاز مثبت نداریم
کاملا مسخرست
برای شهدا ارزش قایلم و خانوادهایی که ارزش شهدارو حفظ میکنن
من نگفتم برای همه خانواده های شهید ارزش قائلم دوست عزیز

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
خدا بیامرزدش دوست عزیز
خدایش بیامرزد اما مصداق حرف من همینه
این جا نا عدالتی خودشو نشون میده
اصل موضوع اینکه نبود یک سر پناه و پشتوانه زندگی رو سخت می کنه و حق این ادم ها است.
حالا این شانس برای شهیدان گذاشته شده باید برای دیگران هم باشه
ایشون حق شکایت داره
اما منی ک پدر دارم حق شکایت ندارم و تنها برای عدم موفقیتم این رو بهانه ای کردم
مشکل فقط خوردن حق یتیما نیست خیلیای دیگه هم هستند پدر و مادر ردارن دارند با مشکل بزرگ میشن بخاطر بیکاری وضعیت داغون اقتصاد پس اونا چی اونا حق ندارند سهمیه داشته باشند اونا حق ندارند حقوق داشته باشند خیلیا پدراشون محتاد شدن و دارندد تو بدبختی زندگی میکنن حالا فقط بخاطر اینکه پدر دارند حتی اگه پدر مشکل دار باشه نباید این حق داشته باشند چرا چون گناهشون اینکه پدرشون شهید نشده پدرشون محتاد اونا اگه تو تب بمیرنم ادم نیستند چون جز خانواده شهدا نیستن چون از ادما پست محسوب میشن
واقعا مسخرست مسخره خدایا این چجور حق و عدالتیه که من نمیفهمم

پدرشون ارزش معنوی داشته نه مادی دوستای عزیز خودتون -من نمیتونم خودم گول بزنم
اما منی ک پدر دارم حق شکایت ندارم و تنها برای عدم موفقیتم این رو بهانه ای کردم -این دیگه اخر 4 بار جواب این حرفتون دادم بازم تکرار میکنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eduardo

عضو جدید
چقدر بحث بیخودی می کنین! نه سهمیه داشتن اونا درسته نه اینکه ما تمام مشکلاتمونو بندازیم گردن این سهمیه.
من خودم هم دیدم کسایی رو که خیلی هم درسشون خوب نبود ولی با همین سهمیه توی دانشگاه کنار زرنگ ترین دوستای من نشستن. خوب یا بد چیزیه که هست. و با یه تاپیک چیزی حل نمی شه.
اما اینکه همه ی ناکامی های خودمون رو به خاطر سهمیه بدونیم نشون میده مسئولیت پذیر نیستیم! اگه یکی تو کنکور 10000 میاره نمیتونه بره شریف به خاط سهمیه یکی دیگه ست؟ اگه تو دانشگاه سه ترم مشروط میشه و آخرشم با معدل 12-13 فارغ التحصیل میشه به خاطر سهیه یکی دیگه ست؟ یکم واقع بین باشد. ما یه بهونه پیدا کردیم کم کاری خودمونو بندازیم گردن اونا.

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
چقدر بحث بیخودی می کنین! نه سهمیه داشتن اونا درسته نه اینکه ما تمام مشکلاتمونو بندازیم گردن این سهمیه.
من خودم هم دیدم کسایی رو که خیلی هم درسشون خوب نبود ولی با همین سهمیه توی دانشگاه کنار زرنگ ترین دوستای من نشستن. خوب یا بد چیزیه که هست. و با یه تاپیک چیزی حل نمی شه.
اما اینکه همه ی ناکامی های خودمون رو به خاطر سهمیه بدونیم نشون میده مسئولیت پذیر نیستیم! اگه یکی تو کنکور 10000 میاره نمیتونه بره شریف به خاط سهمیه یکی دیگه ست؟ اگه تو دانشگاه سه ترم مشروط میشه و آخرشم با معدل 12-13 فارغ التحصیل میشه به خاطر سهیه یکی دیگه ست؟ یکم واقع بین باشد. ما یه بهونه پیدا کردیم کم کاری خودمونو بندازیم گردن اونا.
عزیز من شما از اول بخونی متوجه میشی بحث ما اصلا ناکامی و موفقیت اونا یا خودمون نیست بحث ما حقی که دارند از یه عده میگیرن و به ناحق میدن به دیگران
حرف ما اینکه چرا یه عده باید برای دانشگاه و برای سرکار رفتن برای انتقالی گرفتن و برای هر چیز دیگه در الویت باشن و به اصطلاح دیگه متمایز از مردم عادی به شمار بیان و اخرم با اینجور متنا منتشونم رو سرمون باشه
من و امثال من اگه با هر معدلی از دانشگاه بیرون بیایم به هر کاری مشغول باشیم افتخارمون اینکه زحمت کشیدیم

آخرین ویرایش: