خواهر داشتن، افراد را شادتر و امیدوارتر می‌کند

Rohallah.7

عضو جدید
تحقیقات جدید نشان می‌دهد خواهر داشتن شما را شادتر و امیدوارتر می‌کند، این در حالی است که داشتن برادر ممکن است این اثر را در شما نداشته باشد.

همچنین این بررسی‌ها نشان می‌دهد خانواده‌هایی که حداقل دارای یک دختر هستند بهتر می‌توانند با مشکلات مواجه شوند و با آنها کنار بیایند.
دختران عشق و علاقه را در بین اعضای خانواده مستحکم‌تر می‌کنند و اعضای خانواده را تشویق می‌کنند بهتر با یکدیگر ارتباط داشته باشند.
دکتر تونی کاسیدی از دانشگاه Ulster که این بررسی را انجام داد در این باره گفت: خواهرها کمک می‌کنند تا اعضای خانواده سلامت ذهنی بهتری داشته باشند.
این بررسی‌ها نشان می‌دهد دخترها اعضای خانواده را به ارتباط بیشتر تشویق می‌کنند این درحالی است که برادرها این گونه نیستند. احساسات بسیار برای سلامت ذهن انسان‌ها مفیدند و داشتن خواهر سبب می‌شود این موضوع در خانواده‌ها بیشتر به چشم بیاید.
همچنین این مطالعات نشان می‌دهد دخترانی که دارای خواهر هستند در زندگی خود باهوش‌تر و مستقل‌ترند و زندگی موفق‌تری دارند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد زمانی که در خانواده‌ای طلاق رخ می‌دهد خواهران بهتر می‌توانند وضعیت موجود را مدیریت کنند و از دیگر اعضای خانواده حمایت بیش‌تری به عمل می‌آورند.
تحقیقات نشان می‌دهد معمولاً پسرهایی که فقط دارای برادر هستند نسبت به دیگر پسرها در مدرسه عملکرد ضعیف‌تری دارند و نمرات پایین‌تری می‌گیرند.
شاید یکی از دلایل این امر آن باشد که پسرها به طور طبیعی تمایل کم‌تری برای گفت‌وگو کردن با دیگران دارند. زمانی که در یک جمع خانوادگی همه بچه‌ها پسر باشند معمولاً چندان جو گفت‌وگو بین اعضای خانواده و این کودکان حاکم نمی‌شود در حالی که وجود دختر در یک خانواده می‌تواند این جو را بشکند.

این تحقیق روی نزدیک به 571 نفر که بین 17 تا 25 سال سن داشتند صورت گرفت و در مورد وضعیت خانوادگی و وضعیت روحی و احساسی اعضای خانواده سؤالاتی از آنها مطرح شد.
در این بررسی‌ها مشخص شد داشتن خواهر باعث می‌شود دیگر فرزندان شادتر و امیدوارتر باشند و نتایج بهتری در مدرسه به دست بیاورند.
وجود خواهر باعث می‌شود ارتباطات بسیاری بین اعضای خانواده صورت بگیرد و خواهر و برادرها از یکدیگر حمایت عاطفی بیش‌تری داشته باشند.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من خواهر ندارم .... (گریه)

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
من تنها يه خواهر دارم.شادتر و اميدوارترم يا نه نمي دونم...............
اما مي دونم اون از اينكه برادر داره خيلي خوشحاله.چون هميشه تكيه گاهش هستم.در هر كاري مي مونه از من كمك مي خواد.هر مشكلي داشته باشه از من مشورت مي خواد.تاكسي تلفني اختصاصي خانم هستيم.خودپرداز بدون خرابي هستيم.حل المسائل دايمي درسي هستيم.معلم خصوصي شب امتحان هستيم.كادو اساسي كه مجبوريم براي روز تولد و روز دختر و ... بديم .......................

لیلا مندلیف

عضو جدید
اما مي دونم اون از اينكه برادر داره خيلي خوشحاله.چون هميشه تكيه گاهش هستم.در هر كاري مي مونه از من كمك مي خواد.هر مشكلي داشته باشه از من مشورت مي خواد.تاكسي تلفني اختصاصي خانم هستيم.خودپرداز بدون خرابي هستيم.حل المسائل دايمي درسي هستيم.معلم خصوصي شب امتحان هستيم.كادو اساسي كه مجبوريم براي روز تولد و روز دختر و ... بديم .......................
آفرین به تو برادر خوووووووووووووووووووب

لیلا مندلیف

عضو جدید
شدیدا موافقم.من دو تا خواهر دارم.یه برادر.از ترکیب خونوادگیمون خیلی خوشم میاد.هم خواهر بزرگتر دارم,هم کوچکتر ,هم برادر که از همه بزرگتره.دوست نداشتم دو تا برادر داشتم.همون یکی خیلی خوبه

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که خواهر ندارم:cry:ولی عوضش یه داداش خیلی خوب دارم:king:

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من آجی ندارم .

ولی یه مامان دوست داشتنی دارم از صد تا خواهر برام عزیزتر و بهتره . هر چیزی برام پیش بیاد بدون رودربایسی بهش میگم ...

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من آجی ندارم .

ولی یه مامان دوست داشتنی دارم از صد تا خواهر برام عزیزتر و بهتره . هر چیزی برام پیش بیاد بدون رودربایسی بهش میگم ...

وای رزا جووووونم تو هم مثل منی!!!!!!!!!!!!!!!!

somayeh_63

عضو جدید
کاربر ممتاز

:w15::w15::w15::w15::w15:

آبجی جدید نمیخوای شما؟

:w12::w12::w12::w12:

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم شدید موافقم
هر وقت دپرسم به خواهرم میزنگم
وقت هم میرم خونه خواهرم شاد شاد میشم
اونم منو خیلی دوس داره